فرهنگ و هنر

10 فیلم مشهور هالیوود که فیلمبرداری آن ها تکرار شده است

خلاصه نوشته
  • امروزه بیش تر افراد و به خصوص نوجوانان، به فیلم های کشورهای مختلف و به ویژه فیلم های مشهور هالیوودی، علاقه مند شده اند و اکثر اوقات خود را به تماشای آن ها سپری می کنند. اما بعضی از آنها رضایت تماشاچیان را به خود جلب نکرده و مجبور به تکرار فیلمبرداری شده اند.

فیلمهای معروف که برای رضایت تماشاچیان فیلمبرداری آنها تکرار شده

این فیلم ها، در دنیای سینما بسیار مهم هستند و برای ساخت آن ها، وقت و سرمایه زیادی صرف می شود. البته لازم به ذکر است، کارگردانان نیز در کیفیت فیلم و نحوه امتیازدهی تماشاچیان نقشی اساسی دارند.

در ادامه با ما همراه باشید تا برخی از مشهورترین فیلم های هالیوودی در بین مردم جهان را به شما معرفی کنیم که مجبور به تکرار فیلمبرداری شده اند.

فیلم مشهور هالیوود,فیلم معروف هالیوود,فیلمهای معروف هالیوود,

10. جهش یافته های جدید | The New Mutants

برای اولین بار در سال 2016 در شبکه های تلویزیونی و فضای مجازی، خبر ساخت فیلم The New Mutants اعلام شد که طی توضیحات نویسنده و کارگردان، بازیگران، متفاوت تر از فیلم های موجود در آن زمان نقش خود را ایفا می کردند.

یک سال بعد، تریلر منتشر شده از این فیلم، کاملا با توضیحات ذکر شده و انتظارات مردم متضاد بود و به همین دلیل، بسیاری از طرفداران، پیش از اکران فیلم عدم تمایل خود به تماشای آن را اعلام کردند.

با توجه به بازخوردهای منفی و مشکلاتی که در شبکه ها به وجود آمد، فیلم جهش یافته های جدید در سال 2020 اکران شد.

فیلم مشهور هالیوود,فیلم معروف هالیوود,فیلمهای معروف هالیوود,

9. تایتانیک | Titanic

تایتانیک، یکی از معروف ترین فیلم ها در جهان است و با وجود گذشت سال های زیادی از پخش آن، هر ساله افراد زیادی این فیلم را برای اولین و یا چندمین بار تماشا می کنند.

در ابتدا در نسخه آزمایشی، تایتانیک در 5 ساعت ساخته شده بود و پایان آن، با روند فیلم همخوانی نداشت.

پس از بازبینی مجدد کارگردان و نویسندگان و همچنین نظرات مردم، سرانجام مدت زمان فیلم کاهش یافت و پایانی غم انگیز، توانست اکثریت رای را نسبت به صحنه های خنده دار آخر فیلم کسب کند.

فیلم مشهور هالیوود,فیلم معروف هالیوود,فیلمهای معروف هالیوود,

8. سربازان سفینه | Starship Troopers

در حال حاضر، فیلم های رمانتیک و اکشن نسبت به سایر ژانرها طرفداران بیش تری دارند و امتیازهای بالاتری را نیز به دست می آورند.

فیلم سربازان سفینه، یکی از فیلم های ساخته شده در ژانر علمی-تخیلی است که در نسخه آزمایشی، بر ایجاد یک رابطه عاشقانه بین کاراکترهای اصلی خود تاکید داشت.

اما پس از نظرسنجی های صورت گرفته، این صحنه ها را حذف کردند و در انتها، ژانر فیلم را از رمانتیک، به اکشن تغییر دادند. به همین دلیل، فیلم Starship Troopers امتیاز 10/7.2 را از آن خود کرد.

فیلم مشهور هالیوود,فیلم معروف هالیوود,فیلمهای معروف هالیوود,

7. بلوار سانست | Sunset Boulevard

Sunset Boulevard، یکی از موفق ترین فیلم های سیاه و سفید ساخته شده می باشد که به علت موسیقی، فیلمنامه، بازیگران و … خود، جایزه های زیادی از جمله اسکار را دریافت کرده است.

این فیلم، در پخش اول، صحنه های کمدی بی شماری داشت و همین امر، باعث جذب تماشاچیان علاقه مند به فیلم های خنده دار شده بود. پس از چند دقیقه، دیگر دیالوگ های کمدی در فیلم وجود نداشت و با گذر زمان، روند داستان خسته کننده می شد.

این مطلب را از دست ندهید
10 زن مشهور با زیباترین چشم ها در دنیا

به دلیل نظرات منفی تماشاچیان اولیه، کارگردانان برخی از قسمت های مورد نظر افراد را حذف کردند و در کوتاه ترین زمان، بهترین فیلم خود را ارائه دادند.

فیلم مشهور هالیوود,فیلم معروف هالیوود,فیلمهای معروف هالیوود,

6. جوخه انتحار | Suicide Squad

جوکر، تقریبا در بین همه مردم جهان محبوب است و فیلم های آن نیز با امتیازهای بالایی مواجه می شوند. از جمله فیلم هایی که او در آن ها حضور دارد، می توان به جوخه انتحار اشاره کرد.

در نسخه های اولیه، بازی کارکترهای هارلی و جوکر، همانند پخش اصلی چندان نشاط آور و مثبت نبود و فیلم، داستان متفاوتی داشت.

اما واکنش های منفی به دست آمده، منجر به تغییر فیلمنامه و در نهایت، ساخت پربیننده ترین فیلم تا به امروز شد!

فیلم مشهور هالیوود,فیلم معروف هالیوود,فیلمهای معروف هالیوود,

5. شکارچیان روح | Ghostbusters

بازسازی فیلم و سریال ها همیشه با موفقیت به پایان نمی رسد و گاهی اوقات، نمی تواند مانند فیلم اصلی توجه زیادی را به خود جلب کند.

برخلاف این احتمال، پل ویگ، شکارچیان روح را با امتیاز و جایزه های بسیاری بازسازی کرد. البته لازم به ذکر است، در پخش آزمایشی، طرفداران اندکی به آن رای مثبت دادند و بیش تر رای ها را نظرات منفی تماشاچیان احاطه کرده بودند.

پس از تغییرات اندکی در روند فیلم مانند افزایش بازیگران زن و مرد به تعداد مساوی، این فیلم به عنوان یکی از موفق ترین بازسازی های صورت گرفته شناخته می شود.

فیلم مشهور هالیوود,فیلم معروف هالیوود,فیلمهای معروف هالیوود,

4. رستگاری در شاوشنک | The Shawshank Redemption

در سینمای امروز، فیلم هایی با پایان باز، مورد توجه بسیاری از کارگردانان قرار می گیرند. در حالی که بر اساس نظرسنجی ها، افراد به فیلم هایی با پایانی مشخص بیش تر علاقه دارند و برای آن ها امتیازات بالایی را اختصاص می دهند.

جالب است بدانید، فیلم رستگاری در شاوشنک نیز در ابتدا پایان واضحی نداشت و تصمیم گیری را بر عهده بیننده واگذار کرده بود. این داستان، در پخش اول به شدت مورد قضاوت واقع شد و به همین خاطر، امتیازات پایینی را دریافت کرد.

کارگردان برای موفقیت فیلم خود برخلاف نظر شخصی، پایان را تغییر داد و نسبت به قبل برای آن برنامه ریزی بهتری را در نظر گرفت.

فیلم مشهور هالیوود,فیلم معروف هالیوود,فیلمهای معروف هالیوود,

3. ددپول 2 | Deadpool 2

معمولا قسمت های دوم فیلم ها بهتر هستند و به سرگذشت شخصیت ها پس از بخش اول می پردازند.

متاسفانه در نسخه آزمایشی سری دوم فیلم ددپول، زمان کمی را به کارکترهای اصلی اختصاص داده بود و به همین دلیل، در همان پخش اولیه طرفداران زیادی را از دست داد.

پس از مواجه شدن با این بازخوردها، کارگردانان قسمت های اضافی فیلم را حذف و محوریت فیلم را مطابق میل تماشاچیان فیلم برداری کردند.

فیلم مشهور هالیوود,فیلم معروف هالیوود,فیلمهای معروف هالیوود,

2. زن زیبا | Pretty Woman

فیلم Pretty Woman، در فیلمنامه اولیه، ژانری درام و تقریبا عاشقانه داشت و با وجود بیان کردن مشکلات اجتماعی همچون اعتیاد، نتوانست موفقیت سرشاری را در سری آزمایشی خود به دست آورد.

این مطلب را از دست ندهید
10 تا از شیطان پرستان مشهور دنیا - مدونا تا جانی دپ

به همین خاطر، کارگردانان با توجه به سلیقه بیننده ها و دیزنی، فیلم را از درام تغییر و ژانر آن را به کمدی تبدیل کردند و در نتیجه، بازیگران مجبور شدند بیش تر صحنه های فیلم را مجددا ایفا کنند.

فیلم مشهور هالیوود,فیلم معروف هالیوود,فیلمهای معروف هالیوود,

1. لیگ عدالت | Justice League Dawn of Justice

اگر به فیلم های تخیلی و ابر قهرمانی علاقه دارید، پیشنهاد ما به شما فیلم Justice League است.

در ابتدا، بر اساس نظر نویسنده و کارگردان، این فیلم به عنوان ادامه ای برای بتمن در برابر سوپرمن: طلوع عدالت در دست ساخت قرار گرفته بود که به علت افزایش روز به روز نظرات منفی، در قالب یک فیلم مجزا پخش شد.

در نهایت، با تغییرات اعمال شده، داستان فیلم از آن چه که مردم انتظار داشتند، تفاوت بیش تری پیدا کرد و صحنه های مختلفی به آن اضافه شدند که برخی از آن ها، به سرگذشت کارکترها می پرداختند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا