فرهنگ و هنر

10 فیلمی که حتی مردان را هم به گریه می اندازد

خلاصه نوشته
  • فیلم های غمگین سینمایی از آن دسته ژانر هایی هستند که زن و مرد نمی شناسد به هر حال حس هم ذات پنداری را در انسان بر می انگیزد و باعث می شود در داستان فیلم شرکت کنید. در این گونه فیلم ها التهابی فضاینده را تجربه خواهید کرد. می توان به جرعت گفت که مردان نیز با دیدن چنین فیلم هایی گریه خواهند کرد.

معرفی فیلم های غمگین خارجی

اگر دقت کرده باشید زنان در بسیاری از حالت های نگران کننده به گریه متوسل می شوند، اما اگر مردی به هنگام چنین مواقعی گریه کند تنها باعث می شود به او با تحقیر نگا کنند و مورد بی احترامی قرار گیرد. بیشتر مرد ها زمانی گریه می کنند که اتفاقی واقعی رخ بدهد، مردان بسیار دیر و برای مدت زمان کوتاهی گریه می کنند.
ممکن است بسیاری از افراد گریه مردان را تنها در هنگام فوت عزیزان و یا مراسمات مذهبی دیده باشند. مرد ها در واکنش به احساساتی که بخشی از هویت اصلی آنهاست و با آن هم ازت پنداری دارند، گریه می کنند. یکی از شروط فیلم های خاص هم ذات پنداری بیننده با داستان و کارکتر فیلم است. حال می توانید تصور کنید که یک فیلم با ژانرغمگین چقدر می تواند خاص و منحصر به فرد باشد، که بتواند موجوداتی همچون مردان را به گریه بیندازد. آیا چنین فیلم هایی وجود دارد؟ در جواب باید گفت: بله فیلم های برتری در ژانر غمگین که مردان را به وجد آورده و گریه می اندازد هم وجود دارند.

سینمای هالیوود در ساخت چنین فیلم هایی موفق بوده و مورد ستایش منتقدان واقع شده، چه بسا به جوایز خارق العاده ای هم دست یافته باشند. می توان حدس زد که این فیلم ها در برانگیختن احساسات مردان و به گریه انداختن آنها چقدر موثر بوده.

بد نیست که با چند فیلم که چنین غوغایی به پا کرده آشنا شوید. و حتما آنها را ببینید.

بهترین فیلم های گریه دار,فیلم های غمگین,فیلم های گریه دار,

10. هاچی داستان یک سگ | Hachi: A Dog’s Tale

داستان این فیلم درباره یک استاد موسیقی است که هنگام بازگشت از سر کارش در مسیر برگشت سگ گم شده ای را پیدا می کند و با خود به خانه می برد. این سگ بسیار به مرد وابسته می شود تا جایی که دوست چندین ساله اش باقی می ماند. حس وابستگی سگ به کارکتر فیلم آن چنان زیبا و جذاب به نمایش در آورده شده، که کاملا می توان در داستان شرکت کرد و با شخصیت فیلم هم ذات پنداری داشت. سگ عشقش را بارها به طور فوق العاده عجیب و پر مفهومی به استاد موسیقی اثبات می کند. گویی نویسنده این فیلمنامه در آنجا حضور داشته و آن را ثبت کرده است، البته نباید از نظر دور داشت که این داستان بر اساس واقعیت هایی که دیده شده ساخته اند. با دیدن چنین فیلمی حتی سنگ دل ترین و سر سخت ترین افراد به گریه افتاده اند.

فیلم های گریه دار خارجی,معرفی فیلم های غمگین خارجی,بهترین فیلم های گریه دار,

9. کوبیدن بر در بهشت | Knockin’ on Heaven’s Door

کارگردان در این فیلم اثری عالی و پر هیجان را پدید آورده که نمایش داستان درباره زندگی، مرگ، رویاها و ابدیت است. در این فیلم دو بیمار که زمان زیادی برای زنده ماندن ندارند در بیمارستانی کنار یکدیگر بستری هستند. آنها تصمیم می گیرند که زمان باقی مانده زندگی خود را در مکانی به غیراز بیمارستان سپری کنند. آنها برای این منظور از بیمارستان فرار کرده و یک ماشین را می دزدند، راهی سفره دریایی می شوند که سراسر اتفاقات خنده دار و در عین حال خطرناک قرار دارد. این فیلم در بخش هایی آنچنان ناراحت کننده است که طبق آمار مردان را هم به گریه انداخته.

این مطلب را از دست ندهید
10 تا از بهترین سوغاتی های ایتالیا

فیلم های غمگین,فیلم های گریه دار,فیلم های گریه دار خارجی,

8. مسیر سبز | The Green Mile

فیلم اقتباسی ناشیانه از رمان (استفان کینگ) است که داستان یک مرد سیاه پوست را نمایش می دهد که دارای هیکلی بزرگ و جثه ای غولپیکر است، این شخصیت در فیلم به جرم قتل دو دختر به حکم اعدام محکوم شده و در زندان به سر می برد. این مرد به دلیل جثه درشت و همچنین قدرت شگفت آوری که در شفا بخشی بسیار مورد توجه قرار می گیرد. حتی زندان بان هم طی مدتی که با مرد سیاه پوست رابطه و صحبت دارد به جرم آن شک می کند و باور ندارد که او دو دختر را کشته است. این فیلم را باید با دقت و به عنوان یک آپشن مهم مشاهده کرد چرا که داستانی سخت،  فیلسوفانه و پر عمق دارد.

معرفی فیلم های غمگین خارجی,بهترین فیلم های گریه دار,فیلم های غمگین,

7. من خان هستم | My Name Is Kha

این فیلم از سینمای بالیوود بوده و بر خلاف ژانر آنها که پر از رقص و آهنگ است این فیلم غمگین بده و داستان بیوگرافی رضوان خان که به سندروم اسپرگر مبتلا است را به نمایش می کشد. با این وجود طی سفری به آمریکا می رود که عشقش را بازگرداند. زن او در حملات 11 سپتامبر که دنیا با برخورد خود نسبت به مسلمانان انسانیت را زیر سوال بردند او را ترک کرده است. او که قهرمان داستان است طی این سفر و ماجرا جویی هایش با مهربانی دل تمام افرادی را که با او در ارتباط بودند را به دست می آورد.

فیلم های گریه دار,فیلم های گریه دار خارجی,معرفی فیلم های غمگین خارجی,

6. فهرست شیندلر | Schindler’s List

این فیلم داستان زندگی یک بیزنسمن موفق و عضوی از حزب نازی به نام اسکار شیندلر را باز گو می کند، او به عنوان قهرمان فیلم جان انسان های زیادی را در جنگ جهانی دوم نجات می دهد. نویسنده فیلمنامه را برای گرامی داشت کارهای خارق العاده این فرد به قلم در آورده. حتی افرادی که کمترین درکی از فیلم دارند نیز می توانند به تاثیر به سزای داستان پی برده و تحت تاثیر آن قرار گیرد. دیدن این فیلم تا عمق وجود هرکسی را به لرزه در می آورد.

بهترین فیلم های گریه دار,فیلم های غمگین,فیلم های گریه دار,

5. روری اینجا بود | Inside I’m Dancing

داستان مردی به نام میکائیل که دچار بیماری فلج مغزی شده و دنیایش با ورود بیماری بنام روری که به علت مشکل اتروفی عضلانی روی صندلی چرخ دار منتهی شده. این مرد که بسیار هم جوان است به هیچ وجه از شرایط زندگی خود ناراضی نیست، بسیار خوش حال و قدر دان اوضاع فعلیش می باشد. میکائیل با دیدن این اعتماد به نفس و انگیزه او تصمیم به تغییر خود و مقابله با بیماری اش می گیرد. این فیلم پیام انگیزشی دارد و می تواند روی روحیه افرادی که اعتماد به نفس ندارند و افسرده هستند مناسب باشد.

فیلم های گریه دار خارجی,معرفی فیلم های غمگین خارجی,بهترین فیلم های گریه دار,

4. زندگی زیباست | Life Is Beautiful

فیلمی با ژانر کمدی و غمگین بسیار مهیج و مورد تایید منتقدان این فیلم آن چنان حسی را در درون افراد بیدار می کند که گویی در فیلم شرکت کرده و با کارکتر مراحل را طی کرده ای. این فیلم داستان مردی بنام گیدو را بازگو می کند که در جنگ جهانی دوم به همراه پسر کوچکش به اردوگاه اجباری منتقل می شوند. گیدو تمام تلاش خود را می کند که پسرش را نجات دهد، به همین دلیل به او می گوید که تمام این ماجرا بازی است و در پایان جایزه این بازی یک تانک واقعی است، شرط برنده شدن در این بازی این است که نگهبانان نفهمند که تو کجایی. پسر کوچک هم به دنبال حرف پدر برای برنده شدن در بازی خود را دائما غایم می کند. این بازی درواقع شرط زنده ماندن پسر را نشان می داد. از نظر منتقدان این فیلم نمایشگر عشق و مهربانی بسیاری است که در عین حال بادیدنش هم گریه و هم خنده خواهی کرد.

این مطلب را از دست ندهید
10 تا از بهترین سوغاتی های مجارستان

فیلم های غمگین,فیلم های گریه دار,فیلم های گریه دار خارجی,

3. هفت زندگی | Seven Pounds

این فیلم با تاثیری که بر احساسات شما می گذارد ناخود آگاه اشک های تان را سرازیر می کند. داستان فیلم بسیار پیچیده است و نیاز به تمرکز بالایی دارد.  بن توماس در اثر یک تصادف باعث کشته شدن هفت نفر به همراه نامزدش می شود. درواقع فیلم از اینجا جذابیت پیدا می کند که این تصادف عامل عذاب وجدان بن توماس می شود، حال او خود خوری بسیاری می کند. توماس برای رهایی خود از این عذاب به دنبال راهی می گردد و سرانجام نیز پیدا می کند. او با اهدای عضو وجدان خود را آرام می کند و با نجات دادن افراد حس خوبی پیدا می کند، اما این تنها تازمانی است که با امیلی آشنا می شود و از آنجا به بعد کل زندگی او تغییر می کندو پیچیده می شود. دراین فیلم بیننده با عذاب ذهنی که کارکتر اول پیدا می کند هم ذات پنداری کرده و گریه می کنند.

معرفی فیلم های غمگین خارجی,بهترین فیلم های گریه دار,فیلم های غمگین,

2. دختر میلیون دلاری | Million Dollar Baby

داستان این فیلم بسیار در ذهن نویسنده و فیلمنامه اش متفاوت و خاص است. ای فیم داستان دختری بنام مگی را به تصویر می کشد که آرزوی بوکسر شدن را دارد. برای همین امر هم به مربی نیاز دارد. فرانکی دان مربی است که به علت شکستی که در زندگی قبلی اش خورده، دیگر هیچ علاقه ای به تمرین دادن یک دختر ندارد. اما هنگامی که تلاش و کوشش او را براى قهرمانی می بیند به فکر این می افتد که با او تمرین کند و رویایش را به حقیقت برساند. حال سرنوشت زندگی آن دو را به یکدیگر گره زده است. اما همان سر نوشت بازی بدی را در سر می پروراند.

فیلم های گریه دار,فیلم های گریه دار خارجی,معرفی فیلم های غمگین خارجی,

1. گلادیاتور | Gladiator

داستانی سراسر دراماتیک و تاریخی که دل هر کسی را می لرزاند و به گریه می اندازد. این فیلم با بازی فوق العاده راسل کرو قلب بیننده را هدف قرار داده است. در داستان این فیلم کارکتری بنام اکسیموس وجود دارد که جنگجوی بزرگی برای امپراطوری روم است و در آستانه امپراطوری قرار دارد. وقتی پسر امپراطور با خبر می شوند تصمیم به کشتن اکسیموس می گیرد، ماکسیموس به صورت عجیبی از مرگ رها شده و به یک گلادیاتور تبدیل می شود. او حال قرار است با نام، نشان و لباس یک گلادیاتور با همان دشمنانش روبه رو شود. این فیلم آن چنان احساسی ساخته شده که هیچ کس نمی تواند مدعی آن شود که انرا دیده اما گریه نکرده تا جایی که مردان را هم به این حس قرب می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا