فرهنگ و هنر

نکات مهم برای خرید سوغاتی که مسافران باید بدانند!

افزایش بازدید در گوگل

مهمترین عوامل هنگام خرید سوغاتی

هنگامی ‌که به خرید سوغاتی می‌ پردازید باید به نکات مهمی توجه داشته باشید به‌ عنوان مثال هیچ‌ گاه سوغاتی ‌های خود را کادو نگیرید و آن ‌ها را در چمدان به ‌صورت ایستاده قرار دهید، همچنین می ‌توانید سوغاتی‌ های خود را به شرکت‌ های باربری بسپارید.

بسیاری از افرادی که شهرستانی هستند، ممکن است بعد از مدت زمانی بخواهند به دیار خود برگردند که بدون شک دست خالی به دیدار اقوام خود نخواهند رفت، حتی مسافران زمانی ‌که مقصدی را برای گردشگری انتخاب می ‌کنند به خرید سوغاتی هایی می ‌پردازند.

بسیاری از افراد ممکن است ندانند که باید چه وسایلی را به ‌عنوان سوغات خریداری کنند که تحت این شرایط هم با هیچ‌ گونه مشکلی مواجه نخواهند بود بلکه می‌ توانند با مراجعه به اینترنت نحوه خرید سوغاتی و وسایلی که باید خریداری شود را مشاهده نمایند.

نکات زیادی هنگام خرید سوغاتی وجود دارد که باید به آن‌ ها توجه داشته باشید، چرا که تنها خرید سوغاتی شرط نیست، بلکه باید بتوانید از آن ‌ها مراقبت کنید تا در طی سفر با آسیب مواجه نشوند؛ به‌ همین علت در ادامه‌ مطالب ۱۰ مورد از نکات مربوط به خرید سوغاتی و حمل و نقل آن ها در اختیار شما قرار خواهیم داد.

انواع سوغاتی,خرید اینترنتی سوغاتی,خرید سوغاتی

۱۰. قراردادن سوغاتی در چمدان ایستاده

یکی از نکات مهمی که هنگام خرید سوغاتی باید به آن توجه داشته باشید این است که سوغاتی‌ های خود را در چمدان به‌ صورت ایستاده قرار دهید، البته قبل ‌از انجام هر کاری بهتر است با استفاده از پلاستیک های حباب دار سوغاتی‌ ها را پوشش دهید و آن‌ ها را بین لباس‌ های خود جاسازی کنید.

البته دقت کنید که در صورت نداشتن چمدان مناسب می توانید اول سوغاتی ‌های سنگین خود را در چمدان قرار دهید، سپس سوغاتی ‌های سبک را بر روی آن ‌ها بچینید تا باعث شکسته شدن سوغاتی ‌ها نشوید.

۹. کادو نگرفتن سوغاتی ‌ها

زمانی‌ که می ‌خواهید سوغاتی خود را به بخش باربری بسپارید بهتر است از کادو کردن آن ‌بپرهیزید، چرا که اگر ماموران به چیزی شک کنند بسته شما را باز خواهند کرد تا بتوانند به وظیفه خود به‌ درستی عمل کنند، بنابراین بهتر است ابتدا سوغاتی ها را در یک تکه کاغذ بپیچید، سپس بعد از رسیدن به مقصد آن‌ ها را کادو کنید.

انواع سوغاتی,خرید اینترنتی سوغاتی,خرید سوغاتی

۸. سپردن سوغاتی ‌ها به شرکت باربری

سپردن سوغاتی‌ ها به شرکت ‌های باربری از دیگر نکاتی است که هنگام خرید سوغاتی باید به آن توجه داشته باشید، اما به این نکته دقت کنید که باید نظارت کافی بر روی نحوه بسته ‌بندی سوغاتی ‌ها داشت، چرا که در صورت بسته بندی نادرست باعث از بین رفتن محموله می شود.

البته گاهی اوقات ممکن است عده ‌ای سوغاتی ‌ها را در لابه‌ لای وسایل خود جا دهند و آن را به شرکت‌ های باربری بسپارند، تحت این شرایط اگر لا به‌ لای وسایل سوغاتی شما آسیب ببینند، شرکت باربری هیچ‌ گونه خسارتی به شما پرداخت نخواهد کرد.

۷. خرید اینترنتی سوغاتی

گاهی اوقات ممکن است خودتان به‌ قدری وسیله داشته باشید که نتوانید سوغاتی‌ ها را خریداری و آن‌ ها را جابجا نمایید، بنابراین با مراجعه به اینترنت به‌ راحتی می ‌توانید خرید و ارسال سوغاتی ها را انجام دهید، چرا که فروشگاه‌ های بسیاری در فضای مجازی وجود دارند که می ‌توانید با استفاده از آن ها سوغاتی‌ های مورد نیاز خود را تهیه کنید و بعد از آن به مقصد مورد نظر ارسال کنید.

بسیاری از سایت ‌ها وسیله‌ های قابل فروش خود را هم بیمه می ‌کنند، بنابراین اگر مشکلی برای وسیله خریداری شده پیش بیاید بیمه خسارت آن را پرداخت می‌ کند.

انواع سوغاتی,خرید اینترنتی سوغاتی,خرید سوغاتی

۶. به‌ همراه داشتن چمدان اضافی

زمانی‌ که قصد مسافرت به‌ جایی را دارید بدون شک باید به خرید سوغاتی‌ هایی هم بپردازید، حال اگر تعداد سوغاتی‌ های شما زیاد باشد باید یک ساک اضافی را هم به‌ همراه داشته باشید به این نکته دقت داشته باشید که گاهی اوقات به ‌همراه داشتن بار اضافی باعث گیر افتادن شما در ایستگاه ایست بازرسی می ‌شود، به‌ همین علت داشتن یک چمدان اضافی در این مواقع به شما کمک زیادی خواهد کرد.

۵. نگه‌ داشتن سوغاتی ‌های گران ‌قیمت در کیف همراه

گاهی اوقات ممکن است به خرید سوغاتی هایی بپردازید که بابت آن ‌ها پول زیادی را باید پرداخت نمایید، بنابراین هیچ‌ گاه نباید این نوع از سوغاتی‌ ها را از خود دور کنید و همیشه آن را در کیف همراه خود قرار دهید، البته ممکن است برخی از این سوغاتی‌ ها گران‌ بها و شکستنی باشند؛ بنابراین باید در طول سفر بدون این‌ که دغدغه‌ ای داشته باشید آن را نزد خود نگه ‌داری نمایید.

انواع سوغاتی,خرید اینترنتی سوغاتی,خرید سوغاتی

۴. رد شدن از ایست بازرسی

روزهای تعطیل افراد زیادی از طریق فرودگاه ها راهی مقاصد گردشگری مختلفی می‌ شوند، بنابراین آدم ‌های زیادی در فرودگاه وسایل خود را بسته‌ بندی کرده و می‌ خواهند هر طوری شده آن‌ ها را با هواپیما جابجا نمایند.

از طرفی عده ‌ای دیگر ممکن است سوغاتی هایی را به‌ همراه خود داشته باشند که همگی باید در ایست بازرسی رد شوند، بنابراین اگر ماموران به چمدان شما مشکوک شوند باید تمام وسایل خود را بیرون بریزید که تحت این شرایط درست چیدن چمدان کمک زیادی به شما می ‌کند.

۳. نحوه بسته بندی کردن وسایل

یکی از موارد مهمی که هنگام جا به جایی و خرید سوغاتی باید مدنظر قرار دهید نحوه بسته ‌بندی آن می‌ باشد، چرا که اگر وسایل گران ‌قیمت و شکستنی را خریداری کرده باشید باید به‌ نحوی آن را بسته‌ بندی نمایید که بدون هیچ ‌گونه آسیبی جابجا شوند.

انواع سوغاتی,خرید اینترنتی سوغاتی,خرید سوغاتی

۲. خرید سوغاتی کوچک

بسیاری از افراد ممکن است هنگام مسافرت تنها یک چمدان را با خود حمل ‌کنند، بنابراین زمانی ‌که برای خرید سوغاتی به بازار مراجعه می‌ کنید سعی نمایید که به خرید سوغاتی‌ های کوچک بپردازید تا به راحتی در کیف شما جای‌ شوند، چرا که در غیر این ‌صورت باید هزینه یک ساک اضافی را هم پرداخت کنید.

۱. قرار دادن سوغاتی‌ ها در پلاستیک‌ های مشخص

گاهی اوقات ممکن است دلتان بخواهد هنگام خرید سوغاتی آن ها را کادو کنید که در این‌ صورت باید آن ‌ها را در کیسه‌ هایی مشخصی قرار دهید تا شما را هنگام حمل‌ و نقل با مشکل مواجه نشوید، فقط یادتان باشد بسته‌ هایی که شکستنی هستند را در کیف دستی خود قرار ندهید.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا