فرهنگ و هنر

۱۰ تا از زیباترین موزه‌ های دنیا که باید بشناسید!

افزایش بازدید در گوگل

با زیباترین موزه های جهان آشنا شوید

موزه‌ هایی همانند موزه گونگهایم، موزه اسکار نیمار، موزه بریتانیا، موزه سلطنتی اونتاریو، موزه هنرهای اسلامی و … از جمله موزه‌ هایی می‌ باشند که هر کدام در کشورهای مختلفی جای گرفته‌ اند و می‌ توان زیبایی منحصر به ‌فردی را در دید تمامی مسافران و علاقه‌ مندان به اشیاها و موزه ‌های تاریخی قرار دهند.

گاهی اوقات موزه‌ ها را به‌ قدری زیبا طراحی می‌ کنند که نمای بیرونی آن باعث حیرت مسافران و گردشگران خواهد شد، بنابراین باید این نکته را ذکر کنیم که این موزه‌ ها با داشتن معماری منحصر به ‌فرد می‌ توانند توجه همگان را به سوی خود جلب کنند، از این ‌رو قصد داریم که ۱۰تا از زیباترین موزه‌ های جهان را برای شما معرفی کنیم.

جالب ترین موزه های جهان,زیباترین موزه های جهان,زیباترین موزه‌ های دنیا

۱۰. موزه واتیکان در ایتالیا | Musei Vaticani

از موزه ‌های بسیار جذابی که از بدو ورود توجه همه افراد را می ‌تواند به خود جلب کند، موزه واتیکان را می ‌توان نام برد که در دوره سلطنتی پاپ ژولیوس دوم و قرن شانزدهم میلادی آن را بنا نهادند. در مورد زیباترین موزه جهان یعنی واتیکان باید بگوییم که به ‌عنوان یکی از بزرگ ‌ترین موزه‌ های جهان آن را معرفی می‌ کنند که از ۵۲ گالری برخوردار است و مجموعه بی ‌نظیری از تندیس ‌ها و نقاشی ‌هایی از لئوناردو داوینچی، رافائل و تیتیان در معرض دید تمامی افراد قرار می‌ گیرد.

در کلیسای سیستین این موزه، پرده‌ های نقاشی و گالری نقشه‌ هایی که بر روی دیوارها موجود است که بیشتر از هر چیزی می‌ تواند توجه افراد را جلب کند. آثار هنرمندانی مثل بوتیچلی و پروجینو در آن مشاهده خواهد شد، همچنین آفرینش آدم که اثر میکل‌ آنژ است به‌ عنوان یکی از بهترین و بی‌ نظیرترین شاهکارهای مجموعه معرفی می ‌شود که آن را در سقف کلیسا نقاشی کرده‌ اند.

جالب ترین موزه های جهان,زیباترین موزه های جهان,زیباترین موزه‌ های دنیا

۹. موزه‌ آرمیتاژ در سن ‌پترزبورگ روسیه | The State Hermitage Museum

یکی از قدیمی‌ ترین و زیباترین موزه‌ های دنیا موزه آرمیتاژ سن ‌پترزبورگ می‌ باشد که آن را به دست کاترین کبیر در سال ۱۷۶۴ میلادی بنا نهاده اند، در این موزه می ‌توان ۳ میلیون قطعه آثار هنری، باستانی و فرهنگی را مشاهده کرد.

در این موزه می‌ توان چند ساختمان را مشاهده کرد که یکی از آن‌ ها کاخ زمستانی سبز و سفید می‌ باشد که به عنوان یکی از قصرهای خاندان تزار معرفی می ‌شود. موزه سن پترزبورگ به دست فرانچسکو بارتلومیو راسترلی طراحی‌ شده که معماری باروک را در آن به کار برده‌ اند.

جالب ترین موزه های جهان,زیباترین موزه های جهان,زیباترین موزه‌ های دنیا

۸. موزه ملی هنر در اوساکا ژاپن | National Museum of Art Osaka

ساختمان اصلی موزه ملی هنر  در سال ۱۹۷۴ تخریب شد که در سال ۲۰۰۴ با طراحی سزار پولی افتتاح شد. بخش مهم این موزه در زیرزمین قرار گرفته که مجموعه ‌ای از آثار هنری را درون آن قرار داده‌ اند.

برای وارد شدن به موزه تنها یک ورودی در طبقه همکف قرار دارد، در واقع ورودی این موزه شبیه  به دسته‌ ای از نی‌ های موجود در نیزار می ‌باشد که نمایی منحصر به‌ فرد را نشان می‌ دهد.

جالب ترین موزه های جهان,زیباترین موزه های جهان,زیباترین موزه‌ های دنیا

۷. موزه هنرهای اسلامی در دوحه قطر | Museum of Islamic Art

یو مینگ پی برنده جایزه پریتزکر معماری جهان، در سال ۲۰۰۸ موزه هنرهای اسلامی را بنا نهاد که برای الهام گرفتن از معماری کشورهای عربی حدود ۶ ماه را در کشورهای خارجی به سر برد تا توانست این ساختمان ۵ طبقه‌ سنگی را بر روی زمین و دریا بنا کند.

در واقع شما زمانی‌ که وارد موزه شوید، می‌ توانید نمایی از دریا را پشت شیشه‌ های آن مشاهده کنید، یعنی موزه هنرهای اسلامی در سراسر ساحل و اسکله این کشور نمایان است.

این موزه از ۲ بخش برخوردار است که یک حیاط بزرگ آن ها را به‌ هم وصل می‌ کند و آثارهای اسلامی را که متعلق به ۱۴۰۰ سال پیش می باشد درون آن نگهداری می ‌کنند.

جالب ترین موزه های جهان,زیباترین موزه های جهان,زیباترین موزه‌ های دنیا

۶. موزه سلطنتی در انتاریو کانادا | Royal Ontario Museum

از زیباترین موزه‌ های دنیا می ‌توان موزه سلطنتی انتاریو کانادا را نام برد که ۶ میلیون اشیاء تاریخی را در آن نگهداری می ‌کنند و به ‌عنوان بزرگ ‌ترین موزه کانادا معرفی می‌ شود که در قرن بیستم ساخته شد.

این موزه را دنیل لیبسکیند  با اسم کریستال مایکل لی چین در سال ۲۰۰۷ افتتاح کرد که از طرف موزه به عنوان سمبل جدید تورنتو نام ‌گذاری شد. این مجموعه را با ترکیبی از شیشه و آلومینیوم ساخته ‌اند که بر روی چارچوب‌ های آهنی بنا شده است. این ساختمان با وجودی ‌که مخالفان زیادی دارد، توانسته توجه گردشگران و مسافران بسیاری را به خود جلب کند.

جالب ترین موزه های جهان,زیباترین موزه های جهان,زیباترین موزه‌ های دنیا

۵. موزه سمیه در مکزیکو سیتی | Soumaya Museum

از جالب ترین موزه های جهان می ‌توان موزه سمیه در مکزیکوسیتی را نام برد که آن را با اجرای سختمان پلازا لورتو در سال ۱۹۹۴ استارت زدند و در سال ۲۰۱۱ موزه سمیه را افتتاح کردند.

معماری این ساختمان را ۳ معمار به نام فرناندو رومرو، آووه آروپ و فرانک گیری انجام داده‌ اند که دارای یک ساختمان ۴۶ متری می ‌باشد و آن را با کاشی‌ های آلومینیومی شش‌ ضلعی تزیین کرده‌ اند.

در این ساختمان ۶ طبقه آثار مهمی را از مکزیک و اروپا گردآوری کرده‌ اند که از میان آن‌ ها می توان به رودین اشاره کرد که مجموعه‌ ای عظیم از آثار او در خارج از فرانسه وجود دارد.

جالب ترین موزه های جهان,زیباترین موزه های جهان,زیباترین موزه‌ های دنیا

۴. موزه اسکار نیمایر در برزیل | Oscar Niemeyer Museum

در اواخر سال ۲۰۰۲ کار ساخت موزه اسکار نیمایر را شروع کردند که اسم مستعار آن چشم می‌ باشد، این موزه در واقع مانند یک چشم بزرگ نشان داده می شود که آن را بر روی دو ستون بزرگ بنا نهاده‌ اند.

اسکار نیمایر اسم معمار برزیلی می‌ باشد که این ساختمان را با توجه به اسم او نام‌ گذاری کرده‌ اند، این شخص در واقع یکی از تأثیرگذارترین افراد در جنبش هنر مدرن معرفی می ‌شود. زمانی ‌که از این ‌موزه بهره برداری شد نیمایر ۹۵ سال داشت.

جالب ترین موزه های جهان,زیباترین موزه های جهان,زیباترین موزه‌ های دنیا

۳. موزه بریتانیا در لندن | British Museum

موزه بریتانیا به‌ عنوان یکی از زیبا ترین موزه‌ های جهان معرفی می ‌شود که در ساب ۱۸۵۲ به سبک نئوکلاسیک، معماری بریتانیایی رابرت اسمیت آن را بنا نهاد. ورودی این موزه را با سنگ‌ فرش ‌ها و ستون‌ های بلندی تزیین کرده ‌اند که می ‌تواند توجه بسیاری از مسافران و گردشگران را بسوی خود جلب کند، در واقع تمامی تزئینات و طراحی این موزه را با توجه به معماری یونان باستان انجام داده‌ تند.

جالب ترین موزه های جهان,زیباترین موزه های جهان,زیباترین موزه‌ های دنیا

۲. موزه اورسی در فرانسه | Musée d’Orsay

موزه اورسی فرانسه که در سال ۱۹۸۶ در پاریس افتتاح شد به ‌عنوان یکی از زیباترین موزه‌ های دنیا معرفی می‌ شود که آن را در محل قبلی هتل موزه هنرهای زیبا و ایستگاه قطار احداث کرده‌ اند. این موزه را می ‌توان در قسمت چپ رودخانه سن مشاهده کرد که در طراحی آن از ساختمان قبلی الهام گرفته‌ اند.

نور مورد نیاز موزه از طریق سقف شیشه‌ ای آن مهیا می ‌شود و گالری های موجود در موزه را به شکل خوشه در اطراف سالن طراحی کرده‌ اند. معماری این موزه را با توجه به موزه لوور، مرکز ملی هنر و فرهنگ پمپیدو انجام داده‌ اند که هدف اصلی از ایجاد این بنا معرفی آثارهای بجا مانده از اواخر قرن نوزدهم و بیستم می ‌باشد و بزرگ ‌ترین مجموعه از نقاشی ‌های امپرسیونیست و پست درون این موزه قرار گرفته‌ است.

جالب ترین موزه های جهان,زیباترین موزه های جهان,زیباترین موزه‌ های دنیا

۱. موزه گوگنهایم در اسپانیا | Guggenheim Museum Bilbao

طرح ساخت موزه گوگنهایم اسپانیا از اواخر دهه ۸۰ میلادی هنگام نوسازی و توسعه شهر بیلبائو ارائه شد که با همکاری بین بنیاد سلیمان گوگنهایم و مقامات ایالت باسک طرح ساخت‌ و ساز آن را اجرا کردند، طراحی این بنای زیبا را فرانک گری معمار آمریکایی کانادایی انجام داده ‌است که در سال ۱۹۹۷ به بهره‌ برداری از آن پرداختند.

موزه گوگنهایم در کنار رودخانه نروین و قسمت قدیمی شهر بنا شده که بنای آن را به‌ صورت ترکیبی از شیشه، نوارهای فلزی و سنگ‌ های معدن ساخته ‌اند. با توجه به طرح بی نظیری که موزه گوگنهایم دارد به عنوان یکی از زیباترین موزه های جهان معرفی می شود که توانسته توجه افراد زیادی را به سوی خود جلب کند، به نحوی که معمار مشهور فیلیپ جانسون به تعریف و تمجید از ساختمان این موزه پرداخته ‌است.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا