فرهنگ و هنر

10 فیلم عاشقانه ای که بر اساس واقعیت ساخته شده اند

خلاصه نوشته
  • فیلم های عاشقانه بر اساس واقعیت بسیاری در دنیا ساخته شده اند، که شاید با شنیدن نام شان تعجب کنید. این آثار سینمایی توانسته اند بر مخاطبان و برانگیختن احساس درونی آن ها تاثیر قابل توجهی نهاده و به نوعی نام و نشان خود را در ذهن بیننده حک نمایند.

معرفی برترین فیلمهای عاشقانه بر اساس واقعیت

سینما و دنیای پرفراز و نشیبش همواره آبستن رخدادهای فراوانی است، که با استفاده از تکنولوژی روز جهان تصاویر ماندگار و خارق العاده ای را به جای می گذارد. کارگردانان و نویسندگان بزرگ همیشه به دنبال یافتن سوژه های نابی هستند که ریشه در واقعیت های زندگی انسان ها دارد.

بینندگان با تماشای اثرها در خیلی از موارد روزمره خود با شخصیت های داستان همزاد پنداری می کنند. ژانر فیلم ها گاهی بر پایه حوادث تاریخی، اجتماعی، سیاسی بوده که در قالب یک عشق سوزان و گاها پر ریسک بنا نهاده می شوند.

یک کارگردان و نویسنده ماهر در چنین مواقعی با هنر و خلاقیت بالا قادرند برترین فیلم های عاشقانه بر اساس واقعیت را خلق نمایند.

در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا شما را با 10 تا از بهترین فیلم های عاشقانه ای که بر اساس واقعیت ساخته شده اند آشنا کنیم.

دانلود فیلم عاشقانه بر اساس واقعیت,فیلم عاشقانه بر اساس واقعیت,فیلم عاشقانه واقعی,

10. معشوقه ماتادور | A Matador’s Mistress

فیلم عاشقانه معشوقه ماتادور محصول سال 2008 به کارگردانی منو میس و بازیگری پنه لوپه کروز، آدرین برودی، خوان اچانوه و سانتیاگوسگوارا ماجرای عشق یک گاوباز حرفه ای به زنی بدنام را به تصویر می کشد.

این آشنایی و دلبستگی شخصیت اصلی فیلم به نام مانوئل لوریانو موجب افت میزان محبوبیتش در میان مردم شده و در نهایت او را بر سر دو راهی انتخاب عشق یا حرفه اش قرار می دهد.

فراز و نشیب داستان هنر بالای نویسنده را در به تصویر کشیدن احوالات عشاق به خوبی عرضه داشته و از این فیلم اثری جذاب و ماندگار ساخته.

فیلمهای عاشقانه بر اساس رمان,فیلمهای عاشقانه بر اساس واقعیت,دانلود فیلم عاشقانه بر اساس واقعیت,

9. بیمار بزرگ | The Big Sick

یکی از مجموعه فیلم های عاشقانه بر اساس واقعیت به نام بیمار بزرگ محصول سال 2017 و به کارگردانی مایکل شوالتر و هنرپیشگی هالی هانتر، کمیل ناجیانی، زویی کازان و ری رومانو می باشد، که توسط شخصیت های اصلی آن در عالم حقیقی ساخته و اکران گردید.

این فیلم ماجرای آشنایی و عشق بین یک کمدین مشهور اهل پاکستان را با زنی آمریکایی نشان می دهد، که با چالش های بزرگی در راه ازدواج مواجه می شوند.

خانواده کمیل ناجیانی به شدت پایبند آداب و رسوم کهن سرزمین مادری خود بوده و نمی توانند بپذیرند، که او را زنی از کشوری دیگر وصلت نماید. در این میان رابطه ای عمیق و آتشین دو نقش اصلی جذابیت بالایی به قصه می بخشد.

فیلم عاشقانه بر اساس واقعیت,فیلم عاشقانه واقعی,فیلمهای عاشقانه بر اساس رمان,

8. دنیای جدید | The New World

فیلم تماشایی و عاشقانه بعدی که بر اساس واقعیت ساخته شده دنیای جدید نام دارد، که در سال 2005 و بر پایه رمانی تاریخی از مجموعه داستان های کاپیتان جان اسمیت تولید گردیده.

این فیلم قصه دلبستگی یک ماجراجوی جوان را به دختری از قبایل شرقی آمریکا به نمایش می کشد، که در عین تفاوت های فرهنگی و تربیتی به خوبی می توانند با یگدیگر ارتباط عاطفی عمیقی را برقرار نمایند.

این مطلب را از دست ندهید
10 کودک شبیه چهره های مشهور دنیا

حس کنجکاوی جوان داستان در کشف سرزمین های جدید پس از مدتی دوباره اورا در مسیر سفرهای طولانی گذاشته و در نهایت دختری تنها و سرخورده از یک عشق ناتمام را برجای می نهد.

فیلمهای عاشقانه بر اساس واقعیت,دانلود فیلم عاشقانه بر اساس واقعیت,فیلم عاشقانه بر اساس واقعیت,

7. کلئوپاترا | Cleopatra

بدون شک داستان زنی جاه طلب و قدرتمند را که در زیبایی و عشق زبانزد مردم دنیاست را شنیده اید. کلئوپاترا از مجموعه قصه های فراموش نشدنی جهان است، که توانسته در چندین اثر تولید و جایز اسکار فراوانی را از آن خود نماید.

این فیلم محصول سال 1963 و با کارگردانی جوزف ال منکیه، روبن مامولیان، داریل اف زانوک می باشد، که با هنرمندی بازیگرانی همچون الیزابت تیلور، رکس هاریسون، ریچارد برتون، هیوم کرونین و رادی مک داول و داستان حماسی، عاشقانه و دراماتیکش در بین تماشاچیان و سینماگران محبوبیت منحصر به فردی را به دست آورد.

فیلم عاشقانه واقعی,فیلمهای عاشقانه بر اساس رمان,فیلمهای عاشقانه بر اساس واقعیت,

6. ویکتوریای جوان | The Young Victoria

فیلم دیدنی ویکتوریا جوان محصول سال 2009 به کارگردانی ژان مارک ولی و بازیگری روپرت فرند، امیلی بلانت، جیم برودبنت و میراندا ریچاردسون داستان عشقی هدفمند را به تصویر می کشد که در فراز و نشیب عواطف جای خود را به دلبستگی حقیقی می بخشد.

ویکتوریا ملکه جوان قبل از به سلطنت رسیدنش با شاهزاده ای از کشور بلژیک آشنا و به علاقه ای دوطرفه و عمیق کشیده می شوند. آن ها پس از پشت سر گذاشتن حوادث تلخ وشیرین زیادی به وصال یکدیگر رسیده و 20 سال زندگی توام با مهر و نشاط را تجربه می کنند.

دانلود فیلم عاشقانه بر اساس واقعیت,فیلم عاشقانه بر اساس واقعیت,فیلم عاشقانه واقعی,

5. ممکن است برای شما هم اتفاق بیفتد | It Could Happen to You

داستان جذاب و جالب بعدی که یکی دیگر از فیلم های عاشقانه بر اساس واقعیت را ساخته ” ممکن است رای شما هم اتفاق بیفتد” نام دارد.

این اثر سینمایی در سال 1994 به اکران در آمد. قصه ی آن بر پایه زندگی افسرپلیسی است که از وضع مالی خوبی برخوردار نبوده و در یک رستوران کوچک با پیشخدمتی جوان آشنا شده و به او علاقه مند می گردد.

پلیس داستان که یک بار ازدواج کرده و شرایط عاطفی نرمالی را سپری نمی کند، در یک قرار عاشقانه به پیشخدمت قول می دهد چنانچه بلیط بخت آزماییش برنده شد مبلغ حاصل را با او تقسیم خواهد نمود. در پایان صداقت افسر پلیس را در ابزار عشق و قولی که به زن داده شاهد می باشیم.

فیلمهای عاشقانه بر اساس رمان,فیلمهای عاشقانه بر اساس واقعیت,دانلود فیلم عاشقانه بر اساس واقعیت,

4. معشوق جاودان | Immortal Beloved

فیلم زیبای معشوق جاودان یکی از فیلمهای عاشقانه بر اساس واقعیت ساخته سال 1994 به کارگردانی برنارد رز و بازیگری یرون کرابه، گری اولدمن، ایزابلا روسلینی، میریام مارگولیس داستان زندگی آهنگساز مشهور لودویگ فان بتهوون را به تصویر می کشد.

وی زنی زیبا رو را منشا الهام تمام آهنگ هایش معرفی نموده، و از وکیلش آنتون شیندلر می خواهد که او را یافته و تمام ثروتش را به او ببخشد. در فراز و نشیب قصه بخش های زیادی از زندگی بتهوون را بازگو می کند، که اثری به یاد ماندنی و تماشایی را پدید آورده.

این مطلب را از دست ندهید
پردرآمدترین بازیگران جهان در سال 2020

فیلم عاشقانه بر اساس واقعیت,فیلم عاشقانه واقعی,فیلمهای عاشقانه بر اساس رمان,

3. ذهن زیبا | A Beautiful Mind

فیلم های عاشقانه بعدی که بر اساس واقعیت ساخته شده ذهن زیبا است که در سال 2001 بر پایه زندگی حقیقی ریاضی دان بزرگ جان فوربزنش جونیور به تولید و اکران رسید.

این فیلم قصه درگیری های ذهنی یک فرد نابغه را پیچیدگی های ریاضی و عشق را به تصویر می کشد، که با مشکلات فراوانی مواجه می گردد.

جان نش در بزرگسالی به بیماری روانی اسکیزوفرنی دست و پنجه نرم می کند و همین اختلال روند روزمرگی های او را با بحران های جبران ناپذیری رو به رو می سازد.

فیلمهای عاشقانه بر اساس واقعیت,دانلود فیلم عاشقانه بر اساس واقعیت,فیلم عاشقانه بر اساس واقعیت,

2. پنجاه قرار اول | 50 First Dates

اثر سینمایی پنجاه قرار اول در سال 2004 به کارگردانی پیتر سگال و هنرپیشگی درو بریمور، آدام سندلر، راب اشنایدر و شان آستین اثری ماندگار و جذاب را با داستانی متفاوت به تصویر می کشد.

این فیلم عاشقانه واقعی قصه مردی عیاش را به نام هنری ارث را روایت می کند، که در جریان حوادثی باورنکردنی به زنی ساده و معمولی دلبسته می شود.

این عشق زمانی که با آتشی شعله ور رو به رو می گردد، به اتفاقی ناگوار همچون بیماری لاعلاج زن مواجه و احوالات درونی مردی عاشق پیشه را به خوبی نشان می دهد.

فیلم عاشقانه واقعی,فیلمهای عاشقانه بر اساس رمان,فیلمهای عاشقانه بر اساس واقعیت,

1. ستاره فروزان | Bright Star

قصه دلربای دیگری که یکی از مجموعه فیلم های عاشقانه بر اساس واقعیت را به دنیای سینما تقدیم کرده به نام ستاره فروزان روایتی زیبا از زندگی شاعر بریتانیایی به اسم جان کیتس را به نمایش می گذارد.

شاعر جوان در کودکی والدینش را از دست داده و داستان عشقی خارق العاده را با زنی ساده و مهربان روایت می کند. ارتباط این دو نفر بدون شک یکی از بهترین نمایش های دنیا از یک حس صمیمی و بد آلایش خواهد بود.

برای دانلود فیلم عاشقانه بر اساس واقعیت می توانید به بهترین سایت های دانلود فیلم مراجعه نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا