بیوگرافی

زندگینامه انوشه انصاری اولین بانوی فضانورد ایرانی

پیشنهاد ویژه بست فارسی

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه می گردی بزن رو دکمه پایین

قیمت لیر ترکیهاعزام دانشجوتحصیل در ترکیهمهاجرت به ترکیه

بیوگرافی انوشه انصاری (زندگینامه بزرگان)

انوشه انصاری اولین زن ایرانی است که توانسته به فضا سفر کند، او نخستین زن مسلمان فضا نورد نیز محسوب می شود. این بانوی ایرانی رئیس انجمن گردانندگان شرکت فناوری ارتباط از راه دور (TTI) نیز می باشد و موفق شد در سال 2015 جایزه ” پیشگام فضا” را از جامعه ملی فضای آمریکا دریافت نماید. با ما همراه باشید تا با زندگی نامه انوشه انصاری این کارآفرین برتر ایرانی بیشتر آشنا شوید.

عکس انوشه انصاری

انوشه انصاری در فضا,انوشه انصاری زندگینامه,ایمیل انوشه انصاری,

انوشه انصاری کیست؟ انوشه انصاری بانوی موفق ایرانی در تاریخ 21 شهریور سال 1345 در مشهد به دنیا آمد و توانست افتخارات بسیاری را برای کشور عزیزمان ایران کسب کند. در سال 2000 از او در مجله زنان شاغل به عنوان کارآفرین برتر ایرانی یاد کردند. انوشه انصاری دارای لیسانس مهندسی برق و علوم رایانه از دانشگاه جورج میسون، فوق لیسانس ستاره شناسی و فوق لیسانس مهندسی الکترونیک از دانشگاه جورج واشنگتن است و چهارمین فردی می باشد که تمام هزینه سفر فضایی خود را پرداخت نموده است.

بیوگرافی انوشه انصاری,زندگينامه انوشه انصاري,زندگی نامه انوشه انصاری,

دوران کودکی و نوجوانی انوشه انصاری

انوشه و خانواده اش تا سن 4 سالگی او در مشهد زندگی می کردند اما پس از آن به تهران رفتند و در خیابان بهار ساکن شدند. با شروع  جنگ تحمیلی در سال 1361 خانواده انوشه تصمیم گرفتند که به آمریکا مهاجرت کنند. در آن زمان انوشه 16 سال سن داشت به همین دلیل برای اخذ مدرک دیپلم در یکی از مدارس ایالات متحده ادامه تحصیل داد.

او پس از اتمام دوران دبیرستان خود تصمیم گرفت که در دانشگاه جرج میسون به تحصیل در رشته مهندسی الکترونیک و علوم کامپیوتر بپردازد. استعداد و نمرات بی نظیر او در دوره لیسانس موجب شد که به راحتی بتواند برای اخذ مدرک فوق لیسانس به دانشگاه جرج واشنگتن راه یابد.

دانش و تخصص انوشه انصاری موجب شد که پس از فارغ التحصیلی بتواند در شرکت های مشهوری مانندMCI و COMSAT مشغول به کار شود و موفقیت های بسیاری کسب کند. او همچنین دارای چندین مقاله علمی و اختراع در زمینه “گره های یک شبکه بیسیم” و ” عملگرهای اتوماتیک” است.

زندگینامه انوشه انصاری,عکس انوشه انصاری,انوشه انصاری در فضا,

زندگی خصوصی و ازدواج انوشه انصاری

ازدواج انوشه انصاری

او هنگامی که در شرکت MCI مشغول به کار بود با شخصی به نام حمید انصاری آشنا شد و به یکدیگر علاقمند شدند. آن ها سرانجام در سال 1369 با یکدیگر ازدواج کردند. انوشه پس از ازدواج با حمید انصاری نام خانوادگی خود را از رئیسیان به انصاری تغییر داد و امروزه با نام انوشه انصاری شهرت یافته است.

انوشه انصاری زندگینامه,ایمیل انوشه انصاری,بیوگرافی انوشه انصاری,

آرزوی سفر به فضا

انوشه از همان دوران کودکی آرزوی پرواز داشت و معمولا شب های تابستان به تماشای ستارگان می نشست و ساعت ها به رویای خود می اندیشید. همین مسئله باعث شده بود که بیشتر برای رسیدن به هدف خود تلاش کند تا بتواند به آرزوی دیرینه خود برسد.

این مطلب را از دست ندهید
زندگینامه هلن کلر - سخنران و نویسنده

تاسیس شرکت TTI

انوشه انصاری پس از موفقیت ها و اختراعات خود به کمک همسر و بردار همسرش توانست شرکت TTI را در شهر تگزاس راه اندازی نماید. این شرکت در زمینه  لوازم شبکه های رایانه ای فعالیت داشت و توانست به موفقیت چشمگیری دست یابد. همین مسئله باعث شد که مورد توجه سرمایه گذاران زیادی قرار بگیرد و سرانجام در سال 2000 توسط سونوز  نتورک خریداری گردید.

زندگينامه انوشه انصاري,زندگی نامه انوشه انصاری,زندگینامه انوشه انصاری,

زندگی حرفه ای انوشه انصاری

انوشه انصاری و همسرش پس از فروش این شرکت، کمپانی “پرودی سیستم” را راه اندازی نمودند که در زمینه ایده های استثنایی به منظور مدیریت دیجیتال خانه ها فعالیت داشت. انوشه به عنوان مدیر عامل این شرکت طرح هایی در رابطه با فرستادن گردشگران و توریست ها به ارتفاعات زیر مداری دارد. شرکت پرودی سیستم در واقع شرکتی است که هزینه سفر انوشه به فضا را به عنوان نخستین زن فضانورد ایرانی پرداخت نمود.

عکس انوشه انصاری,انوشه انصاری در فضا,انوشه انصاری زندگینامه,

سفر انوشه انصاری به فضا

او سرانجام توانست با پرداخت هزینه این سفر با استفاده از کپسول فضایی سایوز تی ام آ که توسط روسیه طراحی شده بود به فضا سفر کند و لقب اولین زن فضانورد را به خود اختصاص دهد. او آرزو دارد  که به مریخ سفر کند و در تلاش است که فناوری های لازم برای تحقق این آرزوی خود را کشف نمایند.

موسسه خیریه بنیاد اهورا

فعالیت های انوشه انصاری تنها به فضا نوردی و اکتشافات ختم نمی شد بلکه او توانست با همکاری جمشید انصاری برادر شوهر خود موسسه  خیریه ای به نام ” بنیاد اهورا” تاسیس نماید.

ایمیل انوشه انصاری,بیوگرافی انوشه انصاری,زندگينامه انوشه انصاري,

فعالیت های انوشه پس از بازگشت از فضا

او پس از سفر به فضا تصمیم گرفت مجددا ادامه تحصیل دهد و این بار مدرک فوق لیسانس ستاره شناسی را از دانشگاه سوئین بورن دریافت نماید. انوشه همچنین پس از تاسیس شرکت پرودیا سیستم و ایجاد دفاتری در تگزاس و هندوستان برای این شرکت، کتاب زندگی نامه اش را آغاز نمود و نام آن را رویای من برای ستارگان گذاشت.

کتاب رویای من برای ستارگان

در این کتاب که زندگینامه انوشه انصاری در آن روایت شده است او از خطراتی که می تواند در دوره آموزشی یک فضانورد را تهدید نماید صحبت می کند تا علاقمندان به فضا نوردی بتوانند بیشتر با این سفر و خطرات آن آشنا شوند و در صورتی که نتوانستند چنین شرایطی را تحمل نمایند نام خود را از لیست مسافران فضا حذف نمایند. وی همچنین در این کتاب از خاطرات سفر به فضا و موقعیت های غیر قابل پیش بینی که در آن ها قرار گرفته بود صحبت می کند و سفر فضایی را به خوبی به تصویر می کشد.

زندگی نامه انوشه انصاری,زندگینامه انوشه انصاری,عکس انوشه انصاری,

افتخارات  و جوایز انوشه انصاری

انوشه انصاری کارآفرین موفق و برتر ایرانی علاوه بر عنوان نخستین زن فضانورد ایرانی توانست موفقیت های بسیاری را کسب نماید که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • انتخاب به عنوان کارآفرین برتر در سال 2000 توسط مجله زن شاغل آمریکا.
  • انتخاب به عنوان تاجر موفق در سال 2001 توسط  مجله معتبر فورچون.
  • کسب نخستین جایزه نوآور سیمونز در سال 2009 توسط NCWIT  که معمولا سالانه  به کارآفرینان موفق زن که در حوزه فناوری فعالیت دارند داده می شود.
  • دریافت دکتری افتخاری از دانشگاه جرج میسون در سال 2012.
  • دریافت جایزه پیشگامان فضا توسط ایالت متحده در سال 2015.
  • دریافت جایزه اسکار فیلم فروشنده به جای اصغر فرهادی در سال 2017 به دلیل قانون منع مهاجرات کشورهای مسلمان به آمریکا توسط ترامپ.

پیشنهاد ویژه بست فارسی

یک سایت خوب و معروف جهت مشاوره مهاجرت تحصیلی و شرایط مهاجرت کاری میخوای بزن رو دکمه پایین

مهاجرت تحصیلیمهاجرت کاریتحصیل در انگلستانتحصیل در کانادا

شبکه اجتماعی
Anousheh Ansari InstagramAnousheh Ansari WebSiteAnousheh Ansari Facebook

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا