بیوگرافی

زندگینامه ایوان راکیتیچ – فوتبالیست

افزایش بازدید در گوگل

بیوگرافی ایوان راکیتیچ (زندگینامه ورزشکاران)

پدر او لکا راکیتی اهل کرواسی و مادرش برای کروات بوسنیا است، همچنین ایوان یک برادر به نام دژان دارد و نکته جالب این است که پدر و برادر ایوان هم فوتبال بازی می کردند، برای همین فوتبال در رگ و ریشه ی آنها جریان دارد در واقع به گفته ی خود ایوان پدرش بزرگترین طرفدار اوست و اگر او نبود ایوان هیچگاه به جایگاه فعلی اش نمی رسید. در این مقاله می خواهیم به بررسی مختصری از زندگی نامه ی ایوان راکیتیچ بپردازیم. باما همراه باشید.

عکس ایوان راکیتیچ

بیوگرافی ایوان راکیتیچ,زندگی نامه ی ایوان راکیتیچ,عکس ایوان راکیتیچ

ایوان راکیتیچ کیست؟ ایوان راکیتیچ متولد ۱۰ مارس سال ۱۹۸۸ در شهر مولین است او‌ اصالتا از اهالی کرواسی است اما وقتی در آن زمان تنش در منطقه یوگسلاوی بالا گرفت پدر و مادر اوکشور را ترک می کنند و برای ادامه زندگی به سوئیس می روند تا شاهد به دنیا آمدن فرزندانشان باشند.

بیوگرافی ایوان راکیتیچ,زندگی نامه ی ایوان راکیتیچ,عکس ایوان راکیتیچ

ایوان راکیتیچ هم اکنون در تیم ملی کرواسی و باشگاه بارسلونا بازی می کند. ایوان در این تیم ها صاحب شماره ۴ است و در پست هافبک بازیکی میکند، مهارت او در ضربه با پای راستش است و این عملکرد او را تبدیل به یک بازیکن استثنایی کرده است، طوری که در همه ی بخش های خط میانی خوب عمل می کند و در نقش هافبک هجومی و هم هافبک دفاعی عملکردِ بسیار فوق العاده ای دارد. بعلاوه ی این هنرهایش، در پاس دقیق هم مهارت بسیار خوبی دارد.

تحصیلات ایوان راکیتیچ

مادر ایوان کاتا راکیتیچ می گوید وقتی ایوان شروع به مدرسه رفتن می کند هروز این سوال را می پرسیده است که دقیقا کی مدرسه تمام می شود و مادرش هم پاسخ می داده است که مدرسه رفتن در این ۹ سال در سویئس اجباری است و ایوان هم واقعا تصمیمش را می گیرد که بیشتر از ۹ سال وقت خودش را تلف نکند.

او در دانشکده ای مشغول خواندن درس ساخت و ساز شد، ایوان که همچنین در کنار درسش آموزش فوتبال هم می داد روزی به پدر و مادرش گفت که اینکه هم فوتبال آموزش دهد و هم محصل باشد برایش افت کلاس دارد، پدرش همیشه پیشتیبانش بود، او را به عهده خود ایوان گذاشت که بین آموزش دادن و تحصیل کردن یک کدام را انتخاب کند. شاید بشود گفت ایوان جسورانه ترین انتخاب زندگی اش را کرد و فردای آن روز فوتبال را برای همیشه برگزید، باید به قلب جسورش آفرین گفت!

بیوگرافی ایوان راکیتیچ,زندگی نامه ی ایوان راکیتیچ,عکس ایوان راکیتیچ

زندگی خصوصی ایوان راکیتیچ

ایوان راکیتیچ برای عقد قراردادش با سویا به اسپانیا می رفت و هیجان لحظه ای خواب به چشمان او نمی آورد، اما شب قبل از امضای قرار مشخص شد آن اشتیاق لبریز برای چه بود. ایوان راکیتیچ عاشق پیش خدمت هتل شده بود! نام آن زن راکوئل ماری بود او بارها به سالن رفت و آمد کرد تا توانست سرصحبت را با راکوئل باز کند و اینکه عاشقش شده را بگوید و متقاعدش کند.

سرانجام آنها بعد از دو سال ازدواج می کنند و حاصل این ازدواج هم دختری است به نام آلتا که در سال ۲۰۱۳ متولد شده است، ایوان آن روزی که عاشق راکوئل شده بود تقریبا داشت قرارداد اسپانیا را فراموش می کرد!

بیوگرافی ایوان راکیتیچ,زندگی نامه ی ایوان راکیتیچ,عکس ایوان راکیتیچ

فعالیت حرفه ای ایوان راکیتیچ

ایوان راکیتیچ فوتبال را اولین بار وقتی که تنها ۱۷ سال داشت در سالهای ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۷ آغاز کرد. در این سالها او در تیم بازل سوئیس اولین بازی اش را در مقابل نوشاتل انجام داد و بعدتر هم به تیم اصلی بازل رفت، کمی بعد از خروجش از بازلِ اصلی در سال ۲۰۰۷ به تیم شالکه پیوست. راکیتیچ در اولین بازی خودش در این تیم در مقابل اشتوتگارت موفق به گل زدن شد. او سه سال در این تیم ماند و در حضورش در ۱۳۵ بازی، ۱۷ گل را از آن خود و تیمش کرده است.

بیوگرافی ایوان راکیتیچ,زندگی نامه ی ایوان راکیتیچ,عکس ایوان راکیتیچ

سال ۲۰۱۱ در تیم سویای اسپانیا مشغول به بازی شد و به عنوان اولین بازی در این تیم مقابل مالاگا به بازی پرداخت، او بخاطر بازی خوبش به عنوان رهبر در خط میانی قرار گرفت و حتی در سال ۲۰۱۳ -۲۰۱۴ کاپیتان تیم شد، کارنامه ایوان این بار درخشان از قبل شد و او ۱۴۵ بازی و ۳۰ گل را به نام خود ثبت کرد.

ایوان راکیتیچ وقتی که ۱۹ ساله شد به عنوان یک بازیکن سرشناس شناخته شده بود او در این مدت کوتاه استعداد های فراوانش را به خوبی نشان داده بود، تا جایی که توجه باشگاه بارسلونا به سمتش جلب شد.

بیوگرافی ایوان راکیتیچ,زندگی نامه ی ایوان راکیتیچ,عکس ایوان راکیتیچ

بی شک راکیتیچ از انتخاب های هوشمندانه ی بارسلونا بود، او کسی است که همه می دانند در میدان بازی هرکاری برای بُرد می کند و بطور ذاتی کلاس بازی کردنش بالاست و برای همین خیلی راحت توانست خودش را به سطح بارسلونا برساند و طولی نکشید که در ۱۶ ژوئن ۲۰۱۴ یکی از بازیکنان بارسلونا شد.

او همراه با تیمش در سه مسابقه ی بزرگ لالیگا، جام حذفی اسپانیا و لیگ قهرمانان اروپا شرکت کرد و موفق هم شد، چه چیزی غیر از موفقیت از او انتظار می رود؟ او توانست در لیگ قهرمانان اروپا اولین گل خود را برای این تیم ثبت برساند. او از سال ۲۰۰۹ بهترین هافبک است و روحیه ی جنگنده اش، او را به بازیکنانی مثل رونالد کومان و برند شوستر شبیه کرده است.

بیوگرافی ایوان راکیتیچ,زندگی نامه ی ایوان راکیتیچ,عکس ایوان راکیتیچ

فعالیت های باشگاهی ایوان راکیتیچ

راکیتیچ از سال ۱۹۹۲ تا ۱۹۹۵ در باشگاه مولین ریبورگ توپ می زده است و بعد از آن سال ۱۹۹۵ تا ۲۰۰۵ در باشگاه بازل عضو شد. او از ۱۷ سالگی در فصل ۲۰۰۶-۲۰۰۷ در تیمِ زیر ۲۱ سالِ سوئیس بازی کرده است و در این دوره چهار بازی داشته که طی آن یک گل برای تیم خودش به ثمر رسانده است.

او از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۷ در تیم بازل بود، اتو در این تیم نیز ۳۴ بازی انجام داد و ۱۱ گل به ثمر نشاند بعد از آن از سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۱ در شالکه ۹۷ بازی کرد و ۱۲ گل زد. همچنین از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۰ با تیم زیر ۲۱ سال کرواسی هم چهار بازی داشته و ۲ گل زده است. ایوان با تیم ملی کرواسی در جام جهانی ۲۰۱۴ به مسابقه رفت و بعد از آن همراه با تیمش در جام جهانی ۲۰۱۸ حضور پیدا کرد تا در رسیدن به نایب قهرمانی کمک تیمش باشد.

بیوگرافی ایوان راکیتیچ,زندگی نامه ی ایوان راکیتیچ,عکس ایوان راکیتیچ

شاید برای شماهم سوال شده باشد که چرا راکیتیچ تیم ملی سوییس را ترک کرد؟ او درگیر یک بازی نژاد پرستانه شد، دولت سوییس تابعیت پدر او را لغو می کند و تلاش هایشان به جایی نمی رسد برای همین او بعنوان یک اعتراض سیاسی تیم ملی سوییس را ترک می کند که همین تصمیم باعث تهدید خانواده اش به مرگ شد. البته این مشکل کمی بعدتر حل شد و ایوان تمرکزش را روی فوتبالش گذاشت.

شبکه اجتماعی
Ivan Rakitic InstagramIvan Rakitic FacebookIvan Rakitic Twitter

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا