بیوگرافی

10 حقیقت جالب از زندگی آلبرت انیشتین

افزایش بازدید در گوگل

آلبرت انیشتین کیست؟

آلبرت انیشتین، ریاضیدان و فیزیکدان آلمانی الاصل بود که نظریه نسبیت خاص و عام را توسعه داد و در سال ۱۹۲۱ جایزه نوبل فیزیک را برای توضیح در مورد اثر فوتوالکتریک بدست آورد، زیرا عقاید وی در مورد نسبیت هنوز سوال برانگیز تلقی می شد.

در واقع به دلیل حکمی بوروکراتیک تا سال بعد به وی این جایزه داده نشد. زندگی انیشتین از همان اوایل در علم آغاز شد، او اولین مقاله علمی خود را در حالی که نوجوان بود نوشت.

در سال ۱۹۰۵ چهار مقاله داشت که در Annalen der Physik، یکی از مشهورترین مجلات فیزیک آن دوران منتشر شد و معروفترین معادله خود در مورد جرم و انرژی E = mc2 را معرفی نمود.

وی پس از هدف قرار گرفتن توسط حزب نازی آلمان به ایالات متحده مهاجرت کرد. کارهای انیشتین همچنین تأثیر عمده ای در توسعه انرژی اتمی داشت. در سال های بعد، او بر نظریه میدان واحد متمرکز گردید.

وی را به طور کلی تأثیرگذارترین فیزیکدان قرن بیستم می دانند. ما در این مقاله می خواهیم به ۱۰ حقیقت درباره زندگینامه آلبرت انیشتین، این دانشمند برجسته بپردازیم.

حقایق زندگی آلبرت انیشتین,حقیقت زندگی آلبرت انیشتین,حقایق زندگی آلبرت انیشتین

۱۰ حقیقت شگفت انگیز از زندگی آلبرت انیشتین

  • آلبرت انیشتین در سن ۱۶ سالگی از تابعیت آلمان انصراف داد، زیرا از هر نوع ناسیونالیسم متنفر بود و “شهروند جهان” بودن را ترجیح می داد و در سال ۱۹۰۱ به تابعیت سوئیس رسید.
  • پس از درگذشت چایم ویزمن، اولین رئیس جمهور اسرائیل، نخست وزیر این کشور از انیشتین خواست تا رئیس جمهور اسرائیل شود، اما او قبول نکرد.
  • وی عضو NAACP بود و بین سیاه پوستان در آمریکا و یهودیان در آلمان رابطه برقرار کرد. او معتقد بود نژادپرستی یک بیماری است.
  • آلبرت انیشتین در کلاس فیزیک با تنها دانشجوی دختر میلوا ماریچ ازدواج کرد.
  • او یک دختر نامشروع از ازدواج اولش داشت که وجود آن کودک را پنهان کردند؛ عده ای بر این باور بودند که در اثر تب مخملک درگذشته یا اینکه به فرزندخواندگی گرفته شده است.
  • وی به دلیل نظریه نسبیت، برنده جایزه نوبل نشد بلکه بخاطر خدماتش به فیزیک نظری و به ویژه به دلیل کشف قانون اثر فوتوالکتریک” برنده جایزه نوبل فیزیک در سال ۱۹۲۱ شد.
  • انیشتین به همسر اولش، میلوا ماریچ، پول جایزه نوبل خود را بابت طلاق پرداخت کرد.
  • وی علاقه زیادی به به موسیقی داشت و در ۶ سالگی به درخواست مادر ویولن گرفت.
  • این دانشمند برجسته اصرار به ساخت بمب اتمی داشت و بعداً طرفدار خلع سلاح هسته ای شد.
  • توماس استولتز هاروی، آسیب شناس، بعد از مرگ انیشتین یک کالبد شکافی، بدون رضایت خانواده اش مغز او را خارج کرد و مورد مطالعه قرار داد.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا