بیوگرافی

10 حقیقت جالب از زندگی ارشمیدس

افزایش بازدید در گوگل

ارشمیدس کیست؟

ارشمیدس به دلیل مشارکت خود در دنیای ریاضیات، به ویژه هندسه، مشهور است و به عنوان یکی از بزرگترین ریاضیدانانی که تا کنون زندگی کرده، شناخته می شود.

او اولین فردی بود که معادلات مربوط به تعیین مساحت و حجم کره ها را ایجاد کرد، فرمول اندازه گیری دایره ها را به همراه مخروط ها پیدا، مقدار واقعی PI را کشف و راه را برای محاسبه انتگرال پیش برد.

همین موضوع باعث شد تا در عصر خود و قرن ها بعد مورد احترام قرار گیرد. سلاح های جنگی وی برای دفاع از سیراکوز در زمان محاصره رومیان از سال ۲۱۴ تا ۲۱۲ قبل از میلاد حیاتی بود؛ اما شهر سرانجام سقوط کرد و آن مرد بزرگ کشته شد.

نسخه های نسبتاً کمی از آثار مکتوب ارشمیدس که در قرون وسطی باقی ماندند، منبع تأثیرگذار ایده ها برای دانشمندان در دوران رنسانس بود. در حالی که کشف آثار ناشناخته ارشمیدس در سال ۱۹۰۶، بینش جدیدی در مورد چگونگی نتایج ریاضی نشان می داد.

این دانشمند، پیچ ارشمیدس را اختراع کرد تا آب را از زمین بیرون بکشد. این دستگاه هنوز در برخی از کشورهای آفریقایی مانند مصر مورد استفاده قرار می گیرد. ما در این مقاله می خواهیم به ۱۰ حقیقت درباره زندگینامه ارشمیدس، مشهورترین ریاضیدان و مخترع یونان باستان بپردازیم.

حقایق زندگی ارشمیدس,حقیقت زندگی ارشمیدس,زندگینامه ارشمیدس

۱۰ حقیقت شگفت انگیز از زندگی ارشمیدس

  • ارشمیدس اولین فردی بود که از درس های فیزیک مانند قانون اهرم برای حل مسائل ریاضیات محض استفاده کرد.
  • او راهی را برای کور کردن سربازان دشمن با آینه هایی که روی دیوار دفاعی شهر نصب شده بود، اختراع کرد. این دانشمند نابغه در آن زمان ۷۵ ساله بود.
  • دهانه ای بر روی ماه و یکی از سیارک ها به افتخار ارشمیدس نامگذاری شده است.
  • وی تحت هدایت دو تن از بزرگترین دانشمندان و ریاضیدانان آن زمان، کانون ساموس و اراتوستنس کورن، به عنوان یک دانشمند بزرگ رشد کرد.
  • خیابان هایی به نام او در بسیاری از شهرها و کشورها وجود دارد، به عنوان مثال در یونان، هلند و روسیه.
  • این ریاضیدان یک افلاک نما مینیاتوری ایجاد کرد که حرکت زمین، ماه، خورشید و پنج سیاره ای که در زمان زندگی اش شناخته شده بود، را تقلید می کرد.
  • در جریان محاصره سیراکوز، به رغم دستوراتی مبنی بر عدم آسیب رساندن به وی، توسط سرباز رومی کشته شد.
  • مقبره ارشمیدس مجسمه ای را نشان می دهد که اثبات ریاضی مورد علاقه اوست و شامل یک کره و یک استوانه با ارتفاع و قطر یکسان می باشد.
  • رمز و راز ریاضیات ارشمیدس تا سال ۱۹۰۶؛ هنگامی که پروفسور یوهان هایبرگ کتابی را در شهر قسطنطنیه ترکیه کشف کرد، حل نشده بود.
  • علایق اصلی وی علاوه بر ریاضیات و علوم شامل: سیاست، شعر، نجوم، هنر، تاکتیک های نظامی و موسیقی بود.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا