بیوگرافی

10 حقیقت جالب از زندگی فرزاد ناظم

فرزاد ناظم کیست؟

فرزاد ناظم معروف به زاد ناظم (Zod Nazem) معاون اجرایی مهندسی و مدیر ارشد شرکت یاهو بود که طولانی ترین دوران مدیریت به مدت 11 سال در آن را به خود اختصاص داد. این مهندس ایرانی الاصل از سال 1983 تا 1985 مهندس ارشد شرکت SYDIS، یک نرم افزار اتوماسیون اداری و راه اندازی سخت افزار بود.

پیش از این توسط Rolm Corporation برای مهندسی نرم افزار در بخش VLCBX، از دانشگاه ایالتی پلی تکنیک کالیفرنیا، استخدام شد و در آنجا مدرک BS در علوم کامپیوتر با بالاترین افتخار را کسب کرد.

بین سال های 1985 و 1996 آقای ناظم پست های مختلف توسعه نرم افزار و مدیریت نرم افزار را در شرکت اوراکل بر عهده داشت که در نهایت به عنوان معاون بخش رسانه و معاون ارشد بخش وب سرور به اوج رسید.

وی در اوراکل همچنین عضو کمیته مدیریت بخش محصولات این شرکت بود که استراتژی کلی محصولات اوراکل را تعیین می کرد. از سال 1996 تا 2007 در یاهو به جذب و ادغام بیش از 50 شرکت کمک کرد و بالای شش هزار مهندس را به نمایندگی از نیمی از کارکنان شرکت مدیریت می کرد.

فرزاد ناظم در سال 2007 بازنشستگی خود از Yahoo را اعلام نمود. او در هیئت مدیره های Apixio Inc ، NextBio ، Nueva School و HAND Foundation فعالیت می کند. ما در این مقاله می خواهیم به 10 حقیقت درباره زندگینامه فرزاد ناظم این کارآفرین ایرانی آمریکایی بپردازیم.

حقایق زندگی فرزاد ناظم,حقیقت زندگی فرزاد ناظم,زندگینامه فرزاد ناظم,

10 حقیقت شگفت انگیز از زندگی فرزاد ناظم

  • فرزاد ناظم در سال 1981 با بالاترین افتخارات، در 19 سالگی با مدرک علوم کامپیوتر فارغ التحصیل شد.
  • او در حال حاضر دارای پنج حق ثبت اختراع در زمینه فناوری اطلاعات می باشد.
  • در سال 2003 ناظم و همسرش، نوشین هاشمی، بنیاد HAND را تأسیس کردند، که یک سازمان مشاوره ای و اعطای کمک هزینه برای پیشرفت افراد و جوامع است.
  • فرزاد ناظم در هیئت امنای مدرسه Nueva، موسسه ای که فلسفه یادگیری با انجام کار و یادگیری با مراقبت را در برنامه درسی گنجانده است، فعالیت می کند.
  • طی زمان حضورش در یاهو، تیم مهندسی را از 6 به 6000 کارمند افزایش داد.
  • در سال 2003 از سوی مجله Fortune با دارایی بالغ بر 300 میلیون دلار، به عنوان چهاردهمین فرد ثروتمند ایرانی در جهان شناخته شد.
  • فرزاد ناظم توانست بالغ بر 50 شرکت را با یاهو ادغام کند.
  • زمانی که او در سال 2007 بازنشسته شد، یاهو 620 میلیون کاربر فعال و بیش از 12000 کارمند داشت.
  • بعد از بازنشستگی از یاهو، این شرکت برای قدردانی از زحمات وی، پاداشی ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار دلاری به او اهدا کرد.
  • از سال 2010 وی در بیش از 60 شرکت مبتنی بر فناوری در زمینه داده های کلان، بهداشت و پزشکی سرمایه گذاری کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا