بیوگرافی

10 حقیقت جالب از زندگی بتهوون

بتهوون کیست؟

لودویگ ون بتهوون، پیانیست آلمانی، بدون شک یکی از شناخته شده ترین آهنگسازان تمام ادوار است. لودویگ در دسامبر 1770 در بن آلمان در خانواده ای اهل موسیقی زاده شد. پدربزرگ و پدرش هر دو خواننده گروه کر دولتی بودند.

این استاد موسیقی، موفق شد به چیزهای قابل توجهی در زندگی خود دست یابد، از جمله ساختن پیچیده ترین و معتبرترین سمفونی، در حالی که ناشنوا بود. او به خاطر ترکیبات ابتکاری خود که ترکیبی از آواز و ساز بود، شناخته می شود.

این امر دامنه سونات، ده ها سمفونی، کنسرتو، پیانو و کوارتت زهی را گسترش داد. بتهوون به عنوان یک شخصیت انتقالی مهم در ارتباط بین دوران کلاسیک و رمانتیک موسیقی غربی در نظر گرفته می شود.

در دوران جوانی به عنوان یک پیانیست آموزش دیده بود، در طول این سال ها به تدریج شنوایی خود را از دست داد و سرانجام کاملاً به آهنگسازی روی آورد. حتی کسانی که نمی توانند هیچ یک از آثار بتهوون را نام ببرند، آهنگسازی های او را در جایی از جهان شنیده اند.

ما در این مقاله می خواهیم به 10 حقیقت درباره زندگینامه بتهوون این استاد موسیقی بپردازیم.

حقایق زندگی بتهوون,حقیقت زندگی بتهوون,زندگینامه بتهوون,

10 حقیقت شگفت انگیز از زندگی بتهوون

  • لودویگ ون بتهوون مجبور شد در سن 11 سالگی مدرسه را ترک کرده تا بتواند به خانواده اش کمک کند. به همین دلیل او هرگز ضرب یا تقسیم را یاد نگرفت.
  • متأسفانه این هنرمند مستعد بیماری بود و بیشتر عمر خود را از انواع مختلفی از بیماری ها مانند کولیت، روماتیسم، تب روماتیسمی، تیفوس، اختلالات پوستی و یک سری عفونت ها رنج برد.
  • بتهوون اولین سمفونی خود را در سن 30 سالگی اجرا کرد.
  • بتهوون از طرفداران بزرگ انقلاب فرانسه و ناپلئون بناپارت بود و سومین سمفونی خود را به او تقدیم کرد. با این حال بعداً نام این سمفونی را به Eroica تغییر داد.
  • حدود سال 1801 شروع به از دست دادن شنوایی کرد و تا سال 1819 کاملاً ناشنوا شد. با این حال، کم شنوایی او را از آهنگسازی باز نداشت و برخی از مشهورترین آثار را در این دوره تولید کرد.
  • بتهوون هرگز ازدواج نکرد و بچه دار نشد، اما به شدت عاشق زن متاهلی به نام آنتونی برنتانو بود.
  • این آهنگساز قبل از اینکه شنوایی خود را از دست بدهد، به دلیل مهارت های بداهه خویش شهرت داشت.
  • برای مدت کوتاهی شاگرد جوزف هایدن بود.
  • “فیدلیو” تنها اپرایی بود که بتهوون نوشت و نوشتن آن 10 سال به طول انجامید. نسخه اصلی اپرای او اکنون با نام لئونورا شناخته می شود.
  • وی در 26 مارس 1827 در 56 سالگی درگذشت. کالبد شکافی نشان داد که علت فوری مرگ سیروز کبدی پس از هپاتیت بوده است.
پیشنهاد می کنم همین حالا از خدمات سایت دیجی فالوور استفاده کنید. اگر به دنبال فالوور ایرانی اینستاگرام هستید برای ورود به این سایت روی “خرید فالوور اینستاگرام” کلیک نمایید

برای خرید فالوور اینجا کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دکمه بازگشت به بالا