بیوگرافی

10 حقیقت جالب از زندگی میکل آنژ

افزایش بازدید در گوگل

میکل آنژ کیست؟

میکل آنژ یکی از با استعدادترین و الهام بخش ترین هنرمندان در تاریخ به شمار می رود که کمتر کسی نام آن را نشنیده است.

او مجسمه ساز،معمار، نقاش و شاعر رنساس ایتالیایی بود که در دوران زندگی اش دنیای غرب دستخوش تغییرات بزرگی شده بود.

این دوران که با عنوان رنسانس شناخته می شد، توجه میکل آنژ را کاملا جذب کرده بود و او یکی از مشتاق ترین مدافعان این فلسفه به شمار می رفت.

بیشترین آثار هنری او به نقاشی های دیواری در سقف کلیسای سیستین، واتیکان می باشد اما با این حال او خود را به عنوان یک مجسمه ساز شناخته و به دیگران معرفی کرده بود.

از معروف ترین آثار این مجسمه ساز با استعداد می توانیم به داوود (David) و پیه تا (pietá) اشاره کنیم.

او علاوه بر آن که عموما به عنوان مجسمه ساز شناخته شده، نقاشی های تاثیر گذاری در تاریخ هنر عرب نیز خلق کرده است که از مهم ترین های آن می توانیم به نقاشی آخرین داوری بر دیوار محراب کلیسای سیستین و همچنین صحنه هایی از پیدایش در سقف آن اشاره کنیم.

ما در این مقاله می خواهیم به ۱۰ حقیقت درباره زندگینامه میکل آنژ، مجسمه ساز و هنرمند رنسانس ایتالیایی بپردازیم.

حقایق زندگی میکل آنژ,حقیقت زندگی میکل آنژ,زندگی میکل آنژ

۱۰ حقیقت شگفت انگیز از زندگی میکل آنژ

  • مهارت و پیشرفت فوق العاده او در زمینه نقاشی از مواردی بود که حسادت افراد زیادی را برانگیخته بود. از همین رو در دوران نوجوانی یکی از رقیبان او به نام پی ترو توریجانو، از شدت عصبانیت و حسادت مشتی محکم به بینی او زد که تا همیشه فرم صورتش را تغییر داد!
  • وی در هنگام مرگش حدود ۵۰,۰۰۰ اثر فلورانسی از خودش به جای گذاشته بود که ارزش آن ها به پول امروز حدود ۳۵ تا ۵۰ میلیون دلار تخمین زده شده است.
  • جالب است بدانید که میکل آنژ برخلاف ثروت زیادی که داشت هیچ گاه مانند یک فرد ثروتمند زندگی نکرد و زندگی بسیار ساده ای داشته است.
  • برخی از مردم می گویند که او به شدت از حمام کردن بیزار بوده است!
  • میگل آنژ رفتار سر سختی داشت و کنار آمدن با او چندان ساده نبود. از همین رو برخلاف باقی هنرمندان بزرگ، او دستیاران زیادی نداشت و بیشتر کارهایش را خودش بر عهده گرفته بود.
  • او اصلا علاقه ای به امضا کردن آثارش نداشت به همین دلیل تنها یک اثر با امضایش وجود دارد که آن هم مربوط به اولین اثری است که از او در معرض عموم به نمایش گذاشته شد.
  • میکل آنژ عمری طولانی داشته و ۸۸ سال عمر کرد، اما سخت کوش بودن او باعث شد که حتی با وجود کهولت سن نیز از کارش دست نکشد.
  • وی زمانی که یکی از معروف ترین آثارش یعنی مجسمه پیه تا را خلق کرد، تنها ۲۱ سال داشت!
  • میکل آنژ علاوه بر آثار فوق العاده اش در زمینه نقاشی، معماری و مجسمه سازی، شاعر نیز بود و غزل ها و شعرهای عاشقانه بزمی زیادی سروده است.
  • در سال ۱۹۷۲ زمین شناسی که لسزلو توث نام داشت و از نظر ذهنی چندان متعادل نبود، با پریدن از نرده های کلیسای سنت پیتر به مجسمه “مریم مقدس” رسید و با چکش به آن ضربه هایی وارد کرد. در نتیجه این ضربه ها پیشانی، بینی و همچنین قسمتی از پلک مادر مقدس شکسته شد و ترمیم آن ۱۰ ماه به طول انجامید.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا