بیوگرافی

10 حقیقت جالب از زندگی استفن کینگ

استفن کینگ کیست؟

استفن کینگ یکی از نویسندگان موفق و پرکار جهان است که کتاب های پرفروش زیادی را نگاشته و حتی اگر کتاب های او را نخوانده باشید احتمالاً نامش را شنیده اید. او نویسنده ترسناک ترین رمان های جهان بوده که فیلم های هالیوودی، سریال ها و مینی سریال های زیادی اقتباسی از آثار وی هستند.

کینگ، با کتاب هایی مانند کری، کوجو و درخشان نام خود را در ژانرهای کلاسیک ترسناک و فانتزی به ثبت رساند. اولین رمان ترسناک او “کری” نام داشت که با موفقیت چشمگیری روبه رو شد.

او این کتاب را با نام مستعار ریچارد باخمن چاپ کرد. علاوه بر شهرت، اکنون از نظر تجاری نیز موفق است و گاهی مورد تحسین منتقدان قرار می گیرد. کتاب های او بیش از 350 میلیون نسخه در سراسر جهان فروش داشته اند.

کینگ قریب به 65 رمان و بیش از 200 داستان کوتاه در کارنامه کاری خود دارد. استفن کینگ در طول عمر کاری خود جوایزی دریافت کرده که آرزوی هر نویسنده ای است از جمله جایزه برام استوکر، جوایز جهانی فانتزی و جوایز انجمن فانتزی انگلیس.

همچنین در سال 2007 توانست جایزه استاد بزرگ نویسندگان را به خود اختصاص دهد. ما در این مقاله می خواهیم به 10 حقیقت درباره زندگینامه استفن کینگ، پادشاه ژانر وحشت بپردازیم.

حقایق زندگی استفن کینگ,حقیقت زندگی استفن کینگ,زندگینامه استفن کینگ,

10 حقیقت شگفت انگیز از زندگی استفن کینگ

  • کتاب های استفن کینگ با دو نام مستعار “ریچارد باخمن” و “جان سویتن” نوشته شده است.
  • قبل از اینکه یک رمان نویس موفق باشد، داستان های کوتاه را به مجلاتی مانند کاوالیر می فروخت.
  • کینگ اولین پیش نویس رمان “کری” را به سطل زباله انداخت، اما همسرش تابیتا آن را دید و او را به نوشتن مجدد آن تشویق کرد. در ادامه این رمان بیش از 400000 دلار به دست آورد.
  • او یک فعال سیاسی است و علیه محدودیت بازی های ویدیویی خشن زیر 18 سال صحبت می کند.
  • این نویسنده سرشناس بیش از 50 جایزه برای رمان های خود به دست آورده است.
  • استفن کینگ و همسرش تابیتا یک ایستگاه رادیویی به نام Zone Radio دارند.
  • وی یک بار مورد اصابت یک ون قرار گرفت و دچار شکستگی های متعدد از ناحیه ران و سر شد. او بعدها آن ون را به قیمت 1500 دلار خریداری کرد و گفت که: “می خواهم پتکی بردارم و آن را بزنم!”
  • او مدتی با مشکلات مواد مخدر و الکل دست و پنجه نرم کرد؛ اما با کمک همسر و خانواده اش آنها را کنار گذاشت.
  • پسران او “اوون” و “جوزف” هر دو نویسنده هستند.
  • سال 2015 مدال ملی هنر از انجمن ملی ایالات متحده را دریافت کرد.
پیشنهاد می کنم همین حالا از خدمات سایت دیجی فالوور استفاده کنید. اگر به دنبال فالوور ایرانی اینستاگرام هستید برای ورود به این سایت روی “خرید فالوور اینستاگرام” کلیک نمایید

برای خرید فالوور اینجا کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دکمه بازگشت به بالا