بیوگرافی

زندگینامه استفن کینگ نویسنده ترسناک ترین رمان ها

بیوگرافی استفن کینگ (زندگینامه هنرمندان)

استفن کینگ نویسنده و رمان نویس بسیار محبوب داستان های ترسناک در نیویورک تایمز می باشد که از روی بخش عمده ای از کارهای او فیلم های تلویزیون ساخته شده است.

او در آثار خود عناصر داستان گوتیک سنتی (تاریک و تهدید آمیز) را با داستان های روانشناختی مدرن (نحوه عملکرد ذهن)، داستان های هیجان انگیز، کارآگاهی و داستان های علمی تخیلی ترکیب می کند. کینگ، نام خود را با کتاب هایی مانند کری (Carrie)، درخشش (The Shining) و آن (It) که از روی هرسه آنها اثر سینمایی فاخری ساخته شده، بر سر زبان ها انداخته است.

ما قصد داریم تا در این مطلب به معرفی زندگینامه کامل استیون کینگ این نویسنده مشهور آمریکایی بپردازیم.

عکس استیون کینگ

استفن کینگ کیست,بیوگرافی استیون کینگ,ترسناک ترین رمان,

استفن کینگ کیست؟ استفن کینگ نویسنده آمریکایی، داستان های ترسناک، فوق طبیعی، تعلیق، جنایت، داستان های علمی و تخیلی می باشد. کتاب های او بیش از 350 میلیون نسخه به فروش رسانده اند و بسیاری از آنها در فیلم ها، سریال های تلویزیونی و مینی سریال ها اقتباس داده شده اند.

از وی تا کنون 61 رمان منتشر شده که از این میان هفت عنوان آن با نام مستعار ریچارد باخمن به چاپ رسیده و شش کتاب او نیز غیر داستانی است.

استفان تقریباً 200 داستان کوتاه و اثر ادبی دارد، که بیشتر آنها در غالب ژانر وحشت و خیال پردازی منتشر شده اند. نخستین رمان استیون کینگ که منتشر شد در سال 1973 با عنوان  “کری | Carrie ” در مورد یک دختر نوجوان عذاب دیده بود که از همسالان خود انتقام می گیرد و با موفقیت چشمگیری روبرو شد.

کری چهارمین رمان کینگ بود اما نخستین رمان منتشر شده او به حساب می آمد. بعد از آن رمان های محبوب تری نیز از او چاپ شدند از جمله :Salem Lot (1975) ،The Shining (1977) ،Firestarter (1980) ،  Cujo (1981)و IT (1986).

داستان های ترسناک استفن کینگ,رمان استفن کینگ,رمانهای استیون کینگ,

با گذشت سال ها کینگ به یک نویسنده قوی و معروف تبدیل شده که هم موفقیت تجاری دارد و هم گاهی مورد تحسین منتقدین قرار می گیرد. استفن به عنوان یکی از مشهورترین و موفق ترین نویسندگان ترسناک در تمام دوران شناخته می شود.

پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه، کینگ در دبیرستانی در ماین به تدریس انگلیسی پرداخت و با نگه داشتن تعدادی از مشاغل پاره وقت و نوشتن داستان کوتاه برای چندین مجله محبوب به درآمدش افزود. او از فروش داستان های خود پول زیادی دریافت نمی کرد و حتی بعضی اوقات او به هیچ وجه پولی پرداخت نمی شد.

زندگی نامه کامل استیفن کینگ,زندگینامه کامل استیون کینگ,عکس استفن کینگ,

داستان های ترسناک استفن کینگ از موضوعات روزمره، توجه به جزئیات پیرامون داستان، احساسات عاطفی شخصیت های او، مسائل واقع گرایانه و تأکید بر مشکلات مدرن برخوردار است. محبوبیت کینگ از توانایی وی در ایجاد داستان هایی ناشی می شود که شر در شرایط عادی اتفاق می افتد.

بسیاری از داستان های کینگ نیمه ‌نگاری هستند، به این معنی که بخشی از آنها از تجربیات خودش الهام گرفته، بسیاری از مکان هایی که او در موردشان می نویسد مبتنی بر مکان هایی بوده که وی در آنها زندگی کرده است.

بسیاری از داستان های ترسناک استفن کینگ با افراد عادی سروکار دارند که با حوادث ترسناکی روبرو هستند و باید برای درک و غلبه بر آنها تلاش کنند.

کینگ با شگفتی در چاپ و نشر، تقریباً یکصد میلیون نسخه از آثار خود را در سطح جهان به چاپ می رساند. او نخستین نویسنده ای است که سه، چهار و در نهایت پنج عنوان به طور همزمان در لیست پرفروش های نیویورک تایمز ظاهر می شود.

استفن کینگ کیست,بیوگرافی استیون کینگ,ترسناک ترین رمان,

برخی از آثار استفن کینگ، تغییرات در داستان های کلاسیک تخیل و وحشت است. به عنوان مثال: Salem’s Lot، یک نسخه معاصر از رمان دراکولا برم استوکر (1912-1847) است.

کینگ هر روز در حال نوشتن می باشد، خیلی اوقات او به طور همزمان روی دو یا سه داستان کار می کند و وقتی ایده هایی به او می رسد، از یکی به دیگری منتقل می کند. در داستان های خود، دوست دارد در مورد چگونگی ارتباط مردم با یکدیگر در موقعیت های ترسناک بنویسد.

شخصیت های او از افراد جوان و سالخورده گرفته می شوند که از پیش زمینه های مختلفی به دست می آیند. استفن کینگ می گوید که فقط می خواهد خوانندگان خود را بترساند.

وی ضمن تأکید بر اهمیت شخصیت پردازی، توصیف خصوصیات شخصیت ها را اساسی ترین بخش کار داستان نویسی می داند. استفن حتی اگر بسیار موفق باشد، باز خود را در سطح متوسط ​​می داند. وی در مصاحبه ای با مجله یانکی اظهار داشت:

من سعی نمی کنم که خود را فردی معروف بدانم زیرا واقعا من شخص مهمی نیستم، همه انسان ها قادر به انجام کارهای بزرگی هستند.

استفن کینگ تا کنون جوایز متعدد و مهمی برای نوشته هایش دریافت کرده که در قسمت های بعدی به آنها اشاره می کنیم.

این مطلب را از دست ندهید
10 حقیقت جالب از زندگی ولادیمیر پوتین

داستان های ترسناک استفن کینگ,رمان استفن کینگ,رمانهای استیون کینگ,

دوران کودکی استفن کینگ

استفان ادوین کینگ در 21 سپتامبر سال 1947 در بیمارستان عمومی مین در پورتلند، ایالت متحده آمریکا بدنیا آمد. مادر او نلی روت، سرپرست یک موسسه بیماران ذهنی و پدرش دونالد ادوین کینگ، یک دریانورد بود. پدر وی تحت نام خانوادگی “پولاک” متولد شد، اما از نام خانوادگی “کینگ” استفاده کرد که استفان نیز با آن فامیلی متولد شد.

او یک برادر بزرگتر به نام دیوید دارد. کینگ ها یک زندگی معمولی داشتند تا اینکه یک شب، هنگامی که استفن دو ساله بود، پدرش برای خریدن سیگار از خانه بیرون رفت و هرگز باز نگشت و برای همیشه خانواده را ترک کرد.

روت برای حمایت از فرزندانش یک سری مشاغل کم درآمد را در پیش گرفت با کمک بستگان، خانواده را پرورش داد. آنها طی چندین سال در بسیاری از ایالت ها مانند ایندیانا و کانکتیکات سفر کردند و سرانجام در سال 1958 به دورام، مین نزد پدربزرگ و مادربزرگ مادری بازگشتند.

زندگی نامه کامل استیفن کینگ,زندگینامه کامل استیون کینگ,عکس استفن کینگ,

استفن کینگ در آنجا در سال 1966 از دبیرستان فالز لیسبون فارغ التحصیل شد. داستان های علمی تخیلی و داستان های ماجراجویی اولین تلاش های ادبی وی را تشکیل می دادند.

کینگ هنگامی که دوازده سال داشت، شروع به ارسال داستان های کوتاه به مجلات کرد. در آن زمان او هیچ موفقیتی در فروش داستان های خود نداشت، اما در یک مسابقه مقاله ای که توسط یک مجله اسکولاستیک حمایت می شود، جایزه اول را کسب کرد.

در دبیرستان استفن کینگ نویسنده یک روزنامه کوچک و طنزآمیز شد. او اولین داستان خود را در هجده سالگی در مجله ای به نام بررسی کمیک ها منتشر کرد. استفن کینگ با حضور در دانشگاه مین در اورونو، برای کالج در شهر خود ماند.

کینگ یک مقاله نویس کالج بود و در کتابخانه کالج کار می کرد. همین کتابخانه اکنون بسیاری از مقالات کینگ را در خود جای داده است.

وی پس از فارغ التحصیل شدن در مقطع کارشناسی ارشد ادبیات انگلیسی در سال  1970، سعی کرد جایگاهی به عنوان معلم پیدا کند اما در ابتدا موفق نشد. او ضمن نوشتن داستان های کوتاه و مشاغل دیگر و کار به عنوان سرایدار، از خود حمایت کرد.

تا اواخر سال 1971، زمانی که به عنوان یک مدرس انگلیسی در آکادمی هامپدن شروع به کار نمود، در اوقات فراغت خود داستان می نوشت.

استفن در دوران کودکی یکی از دوستان خود را بر اثر سانحه قطار از دست داد و همین امر باعث شد که بسیاری از مفسران و منتقدان بر این باور باشند که کینگ برخی از آثار خود را از این ماجرا برگفته و این موضوع را بی ربط با داستان های وحشتناک او نمی دانند.

استفن کینگ کیست,بیوگرافی استیون کینگ,ترسناک ترین رمان,

زندگی خصوصی استفن کینگ

استفن کینگ در 2 ژانویه سال 1971 با تابیتا سوزن ازدواج کرد. او نیز یک رمان نویس و یک فعال بشردوستانه است. حاصل ازدوازج آنها سه فرزند، یک دختر و دو پسر و چهار نوه می باشد. نائومی ریچلم متولد 1970، جوزف هیل استروم متولد 4 ژوئن 1972 و اوون فیلیپ متولد 21 فوریه است.

دختر آنها نائومی وزیر کلیسای جهانی در یونان در پلانتونیایی، فلوریدا، به همراه شریک زندگی همجنسگرا خود، دکتر تاندکه است. هر دو پسر او نویسنده هستند: اوون کینگ اولین مجموعه داستان خود را در سال 2005 منتشر کرد.

جوزف هیل استروم کینگ، که به عنوان جو هیل می نویسد نیز مجموعه ای منتشر کرده است. اولین داستان او، جعبه قلب شکل (2007)، توسط برادران وارنر انتخاب شد.

داستان های ترسناک استفن کینگ,رمان استفن کینگ,رمانهای استیون کینگ,

استفن کینگ مدت یک دهه درگیر مصرف الکل بود و مادر استفن به خاطر سرطان رحم درگذشت؛ کینگ اظهار داشت که هنگام شرکت مراسم تشییع جنازه مادرش مست بوده است.

اعتیاد کینگ به الکل و سایر مواد مخدر در طی دهه 1980 آنقدر جدی بود که به سختی می تواند، نوشتن کتاب Cujo را به خاطر آورد. در اواخر دهه 1980 با کمک خانواده الکل و مواد مخدر را برای همیشه ترک کرد و از آن زمان هوشیار مانده است.

زندگی نامه کامل استیفن کینگ,زندگینامه کامل استیون کینگ,عکس استفن کینگ,

استفن اوایل ازدواجش کار روی داستان کوتاه درباره یک دختر نوجوان به نام Carietta White را شروع کرد. وی پس از تکمیل چند صفحه، به این نتیجه رسید که این یک داستان شایسته نیست و صفحات را به هم زد و آنها را درون سطل زباله انداخت.

این مطلب را از دست ندهید
10 حقیقت جالب از زندگی دارن هاردی

خوشبختانه همسرش صفحات را بیرون آورد و آنها را خواند. او شوهرش را تشویق به نوشتن ادامه داستان کرد و او نیز انجام داد.

در ژانویه سال 1973 او “کری” را به ناشران تحویل داد و در ماه مارس ناشر کتاب را خرید. در تاریخ 12 ماه مه، ناشر حقوق این رمان را به 400000 دلار به کتابخانه جدید آمریکایی فروخت. قرارداد وی خواستار دریافت نیمی از این مبلغ بود.

از آن زمان کینگ تا به حال تعداد زیادی داستان کوتاه و رمان منتشر کرده و فیلم هایی از آثار او ساخته شده است. او را “استاد ترسناک” خوانده اند.

بیش از 300 میلیون نسخه از رمان های او در انتشارات وجود دارد. کتاب های وی به 33 زبان مختلف ترجمه شده اند که در بیش از 35 کشور مختلف منتشر شده است. تقریباً همیشه مبتنی بر رمان های او یک فیلم سینمایی یا مینی سریال ساخته می شود.

استفن به همراه همسرش به زندگی خود در بنگور، مین ادامه می دهد و در خانه اش می نویسد. آنها در کارهای خیرخواهانه زیادی شرکت می کنند.

در بعد از ظهر 19 ژوئن سال 1999 در حالی که نزدیکی خانه تابستانی خود در بانگور قدم می زد، با یک ماشین ون تصادف کرد. کینگ برای ترمیم ریه متلاشی شده و شکستگی های متعدد پا و لگن، عمل جراحی های زیادی انجام داد.

وی سپس ماه های زیادی را در بیمارستان گذراند. کینگ رفته رفته بهبود پیدا کرد اما وضعیت سلامتی را که قبل از تصادف داشت، بازیابی نکرد. راننده ای که با کینگ برخورد داشت، ادعا کرد که سگ موجود در ون او را منحرف کرده است.

استفن کینگ کیست,بیوگرافی استیون کینگ,ترسناک ترین رمان,

رمانهای استیون کینگ

کتاب های زیادی از استفن به چاپ رسیده که در اینجا به تعدادی از آنها اشاره می کنیم:

 • کری 1974
 • لوط سالم 1975
 • خشم 1977
 • درخشش 1977
 • ایستادگی 1978
 • منطقه مرده 1979
 • پیاده روی طولانی 1979
 • آتش افروز ۱۹۸۰
 • کوجو۱۹۸۱
 • دوی استقامت ۱۹۸۱
 • برج تاریک ۱۹۸۲
 • مرد فراری ۱۹۸۲
 • کریستین ۱۹۸۳
 • چرخه گرگینه۱۹۸۳
 • قبرستان حیوانات خانگی۱۹۸۳
 • چشم‌ های اژدها ۱۹۸۴
 • طلسم ۱۹۸۴
 • نازک‌ تر ۱۹۸۴
 • آن ۱۹۸۶
 • برج تاریک 1، ۱۹۸۷
 • بدبختی۱۹۸۷
 • هیولا ۱۹۸۷
 • نیمه تاریک ۱۹۸۹
 • ایستادگی ۱۹۹۰
 • برج تاریک 2، ۱۹۹۱
 • برج تاریک 3، ۲۰۱۲
 • دکتر اسلیپ ۲۰۱۳
 • سرزمین شادی ۲۰۱۳
 • آقای مرسدس ۲۰۱۴
 • احیا ۲۰۱۴
 • یابنده نگهبان ۲۰۱۵
 • پایان نگهبانی ۲۰۱۶
 • زیباهای خفته ۲۰۱۷
 • ارتفاع ۲۰۱۸
 • بیگانه ۲۰۱۸
 • موسسه ۲۰۱۹

داستان های ترسناک استفن کینگ,رمان استفن کینگ,رمانهای استیون کینگ,

فیلم های برگرفته از کتاب های استفن کینگ

بسیاری از کتاب ها و داستان های استفن کینگ برای هالیوود و تلویزیون به کار گرفته شده اند. از جمله:

 • کریCarrie
 • لوط سالم Salem’s Lot
 • درخشش The Shining
 • کریستین Christine
 • رستگاری در شائوشنگ The Shawshank Redemption
 • مسیر سبز Green Mile
 • میزری Misery
 • مرد فراری The Running Man
 • دولورس کلیبورن Dolores Claiborne
 • کوجو Cujo
 • کودکان ذرت Children of the Corn
 • پنجره مخفی Secret Window
 • چشم گربه Cat’s Eye
 • دکتر اسلیپ Doctor Sleep

برخی از داستان های کوتاه او در وب سایت ها قرار دارند. او نه تنها در نوشتن رمان های ترسناک موفق عمل کرده، بلکه در رمان های وحشتناک طولانی هم پیروز می باشد. کارگردانان برجسته ای از آثار استفن کینگ برداشت داشته اند مانند: اندی موشیاتی، فرانک دارابونت، استنلی کوبریک، میکائیل هاف استروم، راب راینر و رایان دی پالما.

زندگی نامه کامل استیفن کینگ,زندگینامه کامل استیون کینگ,عکس استفن کینگ,

افتخارات استفن کینگ

استفن کینگ برای کتاب ها و فعالیت هایی که در عرصه ادبیات داشته جوایز متعدد زیادی دریافت کرده که ما در این مقاله تنها به چند مورد از آنها می توانیم اشاره کنیم.

15 جایزه برم استوکر | Bram Stoker، 6 جایزه انجمن فانتزی | Fantasy انگلیس و جایزه هوگو را دریافت کرده است. در سال 2003، بنیاد ملی کتاب به وی بخاطر همکاری های برجسته مدال آمریکایی را اعطا کرد. وی همچنین به دلیل سهم خود در ادبیات برای کتابشناسی، جوایزی دریافت نموده است، مانند جایزه جهانی فانتزی 2004.

در سال 2015، به او مدال ملی هنر از انجمن ملی ایالات متحده اهدا شد. 6 جایزه از انجمن صنفی وحشت، جایزه بین المللی انجمن وحشت، جایزه کتاب لوس آنجلس تایمز، 5 جایزه لوکوس، جایزه استاد بزرگ در سال 2007، 2 جایزه مجله ملی، جایزه ا. هنری، جایزه شرلی جکسون در سال 2009، جایزه قلم طلایی کتابخانه عمومی، جایزه ادگار بهترین رمان و….. از دیگر جوایز کینگ هستند.

شبکه اجتماعی
Stephen King Twitter
پیشنهاد می کنم همین حالا از خدمات سایت دیجی فالوور استفاده کنید. اگر به دنبال فالوور ایرانی اینستاگرام هستید برای ورود به این سایت روی “خرید فالوور اینستاگرام” کلیک نمایید

برای خرید فالوور اینجا کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دکمه بازگشت به بالا