بیوگرافی

10 حقیقت جالب از زندگی ویکتور هوگو

افزایش بازدید در گوگل

ویکتور هوگو کیست؟

ویکتور هوگو شاید شناخته شده ترین نویسنده فرانسوی در تاریخ باشد. داستان های وی به نمایشنامه ها، موزیکال ها و فیلم های بلند تبدیل شده است. هوگو استعدادهای زیادی داشت، اما قبل از اینکه یک دولتمرد فرانسوی باشد، یک رمان نویس، شاعر، نقاش و نمایشنامه نویس موفق بود.

او اولین رمان خود، Han d’Islande را در ۲۱ سالگی و در سال ۱۸۲۳ به پایان رساند. دومین کتاب وی، بوگ ژارگال سال بعد تکمیل شد. ویکتور هوگو به شدت تحت تأثیر نویسنده رمانتیک فرانسوا رنه دو شاتوبرید قرار داشت، اما او به خود جنبش ادبی رومی کمک کرد.

از آثار معروف این نویسنده قرن نوزدهم می توان به: نوتردام پاریس و بینوایان اشاره کرد. نوتردام پاریس در سال ۱۸۳۰ منتشر و به سرعت به بسیاری از زبان های دیگر ترجمه شد.

رمان بینوایان نیز در سال ۱۸۶۲ منتشرشد که داستان آن به اوایل قرن نوزدهم بر می گردد و بی عدالتی اجتماعی و مشکلات فقرا در آن زمان پاریس را شرح می دهد. موضوعات مطرح شده توسط این رمان حتی پس از انتشار در مجمع ملی فرانسه مورد بحث قرار گرفت.

ما در این مقاله می خواهیم به ۱۰ حقیقت درباره زندگینامه ویکتور هوگو این نویسنده مشهور فرانسوی بپردازیم.

حقایق زندگی ویکتور هوگو,حقیقت زندگی ویکتور هوگو,زندگینامه ویکتور هوگو

۱۰ حقیقت شگفت انگیز از زندگی ویکتور هوگو

  • ویکتور هوگو در تلاش برای نجات کلیسای جامع نوتردام، کتاب نوتردام پاریس را نوشت. هدف از انتشار آن افزایش آگاهی از وضعیت فرسوده این کلیسا بود.
  • بینوایان نوشته هوگو یکی از طولانی ترین رمان های تاریخ است.
  • این نویسنده بزرگ علاوه بر نوشتن نمایشنامه و رمان، شاعر نیز بود و بین سال های ۱۸۲۹ تا ۱۸۴۰، پنج جلد کتاب شعر منتشر کرد.
  • او در طول عمر خود بیش از ۴۰۰۰ نقاشی، طراحی کرد. هوگو این نقاشی ها را برای خودش نگه داشت، زیرا نمی خواست آنها نوشته هایش را از کانون توجه خارج کنند.
  • وی آشکارا ناپلئون سوم را خیانتکار خواند و که ۱۵ سال تبعید را در پی داشت.
  • هوگو در نقش یک دولتمرد، خواستار از بین بردن مجازات اعدام بود و اقدامات وی در فرانسه باعث شد که کشورهایی مانند پرتغال، کلمبیا و ژنو از شر مجازات اعدام خلاص شوند.
  • این هنرمند در حال سفر به جنوب فرانسه بود که از روزنامه ای، خبر مرگ دخترش را که در اثر واژگونی کشتی غرق شده بود، شنید.
  • شهر هوگوتون، کانزاس به نام ویکتور هوگو نامگذاری شده است.
  • اقامتگاه های وی حفظ و به موزه تبدیل شده اند. از جمله آنها می توان به خانه هاوتویل، گرنسی و همچنین خانه ای که در سال ۱۸۷۱ در ویاندن لوکزامبورگ اقامت داشت، اشاره کرد.
  • آثار ویکتور هوگو الهام بخش بیش از ۱۰۰ اپرا بوده است.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا