بیوگرافی

10 حقیقت جالب از زندگی ولادیمیر پوتین

افزایش بازدید در گوگل

ولادیمیر پوتین کیست؟

ولادیمیر پوتین ریئس جمهور فعلی روسیه (از سال ۱۹۹۹ در راس سیاست روسیه ایستاده و بین ریاست‌ جمهوری و دفتر نخست ‌وزیری چرخش دارد) و یکی از تأثیرگذارترین افراد جهان می باشد.

او قبل از رسیدن سریع به قدرت، بیشتر عمر خود را دور از کانون توجه گذراند. پوتین، اغلب متهم می شود که کشور را از لیبرال دموکراسی به یک دولت خودکامه هدایت کرده است.

چندین مفسر سیاسی وی را به عنوان دیکتاتور روسیه امروزی معرفی کرده اند، زیرا به دلیل تصویب قوانین ضد لیبرال، تقلب در آرا در طول انتخابات و البته حمله به مناطقی در گرجستان و اوکراین، مورد سرزنش قرار گرفت.

وی کودکی بسیار سختی را پشت سر گذاشت. در طول جنگ جهانی دوم، پدرش به ارتش فراخوانده شد و سرانجام یک نارنجک او را فلج کرد. مادرش در لنینگراد به دام افتاد و تقریباً در طی ۹۰۰ روز محاصره نازی ها از گرسنگی جان باخت.

در ۲۶ مارس ۲۰۰۰ رسما به عنوان رئیس جمهور روسیه برگزیده شد و برای دور دوم نیز توانست اکثریت آرا را به خود نسبت دهد و تا سال ۲۰۰۸ در راس قدرت باقی ماند. ما در این مقاله می خواهیم به ۱۰ حقیقت درباره زندگینامه ولادیمیر پوتین، این مرد سیاسی روسیه بپردازیم.

حقایق زندگی ولادیمیر پوتین,حقیقت زندگی ولادیمیر پوتین,زندگینامه ولادیمیر پوتین

۱۰ حقیقت شگفت انگیز از زندگی ولادیمیر پوتین

  • او مستقیماً از دانشگاه به KGB پیوست و در دهه ۱۹۸۰ به پلیس مخفی شوروی کمک کرد تا افرادی را برای جاسوسی از غرب استخدام کند.
  • پوتین سگ های خانگی خود را دوست دارد و حتی آنها را به گفتگوهای سیاسی می آورد. در سال ۲۰۰۷، پوتین به خاطر ترساندن آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، با این حیوانات سرزنش شد.
  • این رئیس جمهور، دو دختر دارد که زندگی آنها کاملاً مخفی است. آنها با نام های فرضی در کالج تحصیل کردند و حرفه و کشور محل سکونت شان مشخص نیست.
  • او و همسرش در سال ۲۰۱۳ طلاق خود را اعلام کردند.
  • فوربس برای سه سال متوالی (۲۰۱۳تا ۲۰۱۵) پوتین را در رتبه اول فهرست قدرتمندترین افراد جهان قرار داد.
  • وی یک خانه برای تعطیلات در وسط یک جنگل تاریک گوتیک دارد.
  • در ۱۸ سالگی در جودو کمربند مشکی به دست آورد و هنوز هم این هنر رزمی را تمرین کرده که از آن به عنوان یک فلسفه زندگی یاد می کند.
  • این شخصیت سیاسی به زبان آلمانی مسلط است، اما به زبان انگلیسی چندان تسلطی ندارد.
  • ولادیمیر پوتین در سال ۲۰۰۷ توسط مجله تایم به عنوان شخصیت سال انتخاب شد.
  • مجله تایم، در سال ۲۰۱۵، پوتین را در رتبه اول فهرست تأثیرگذارترین افراد جهان قرار داد.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا