بیوگرافی

زندگینامه ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه

پیشنهاد ویژه بست فارسی

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه می گردی بزن رو دکمه پایین

قیمت لیر ترکیهاعزام دانشجوتحصیل در ترکیهمهاجرت به ترکیه

بیوگرافی ولادیمیر پوتین (زندگینامه بزرگان)

ولادیمیر پوتین، سیاستمدار، افسر اطلاعاتی سابق، مقام ارشد و رئیس ‌جمهور کنونی کشور روسیه است. او از سال 2000 تا 2008 رسما در جایگاه ریاست جمهوری روسیه قرار گرفت و برای بار دوم، در سال 2012 به عنوان رئیس جمهور این کشور انتخاب شد.

وی پیش از این به عنوان نخست وزیر روسیه خدمت می کرد. بعد از منحل شدن اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی، پوتین پس از بوریس یلتسین (از سال 1991-1999)، دومین و پس از دمیتری مدودف (2008- 2012) چهارمین رئیس‌ جمهور روسیه بوده است.

از سال 2008 تا کنون ریاست حزب روسیه واحد را برعهده دارد. پوتین فردی بسیار توانمند و با نفوذ بوده و او را می توان یک انسان چند بعدی دانست. وی طولانی ترین رهبری روسیه از زمان ژوزف استالین را مدیریت کرده است.

ما قصد داریم تا در این مطلب به معرفی زندگینامه ی ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور فعلی روسیه بپردازیم.

عکس ولادیمیر پوتین

بیوگرافی ولادیمیر پوتین,زندگينامه ولاديمير پوتين,زندگینامه ولادیمیر پوتین,

ولادیمیر پوتین کیست؟ ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در تاریخ 9 آگوست 1999 توسط رئیس جمهور وقت بوریس یلتسین به عنوان نخست وزیر منصوب شد. وی از آن زمان به عنوان رئیس جمهور یا نخست وزیر در روسیه خدمت کرده است.

این دوران بیش از دو دهه طول کشید. پس از اینکه به مقام عالی کشورش دست یافت، نظام سیاسی و ایدئولوژی «پوتینیسم» را برقرار کرد. این ایدئولوژی بیشتر با قدرت یافتن اشخاص نظامی و افرادی که در گروه های اطلاعاتی و سری فعالیت دارند، معرفی می شود که در سرویس امنیت فدرال و نیروهای مسلح فدراسیون این کشور مشغول به کار هستند.

زندگینامه ولادیمیر پوتین + عکس,زندگینامه ی ولادیمیر پوتین,عکس ولادیمیر پوتین,

جالب اینجاست که با روی کار آمدن پوتینیسم، سایر کشورها از جمله: ایران، ترکیه، ایتالیا، آلمان و … از این ایده تقلید کردند و دلیلی که باعث شد این ایده برای سایر دولت ها جذاب و کاربردی به نظر برسد، نحوه نفوذ به زمینه های حساس از طریق قدرت و برخورد قاطع و محکم او با مسائل مختلف بود.

زندگی ولادیمیر پوتین ابعاد بسیار گسترده ای دارد که شرح آن در این مقاله نمی گنجد و ما تنها بخش مختصری از آن را تشریح می کنیم.

بیوگرافی ولادیمیر پوتین,زندگينامه ولاديمير پوتين,زندگینامه ولادیمیر پوتین,

دوران کودکی ولادیمیر پوتین

در زندگینامه ولادیمیر پوتین آمده است که: ولادیمیر ولادیمیرویچ پوتین در تاریخ ۷ اکتبر سال ۱۹۵۲ در شهر لنینگراد که سن پترزبورگ کنونی می باشد، در یک خانواده معمولی به دنیا آمد. او تنها فرزند خانواده بشمار می رفت. مادر ش، ماریا شلومووا، شخصی بسیار مهربان و خیرخواه بود.

پدرش در جنگ جهانی اول شرکت کرد و بعد از بازنشستگی در دهه 1950 به عنوان نگهبان یک کارخانه  در یکی از محلات فقیر نشین تحت قوانین شوروی سابق کار می کرد و زندگی سختی را پشت سر می گذاشتند.

پس از جنگ، خانواده پوتین به یک خانه مسکونی مشترک و معمولی در سن پترزبورگ در باسکوف لین نقل مکان کردند. او در این رابطه می گوید: “این ساختمانی بود بدون آسانسور. پدر و مادرم در نیمی از خانه به استانداردهای زندگی خود در آن زمان افتخار می کردند.

این مطلب را از دست ندهید
10 حقیقت جالب از زندگی مهراد جم

زندگینامه ولادیمیر پوتین + عکس,زندگینامه ی ولادیمیر پوتین,عکس ولادیمیر پوتین,

واقعاً چیز زیاد نبود، اما به نظر آنها یک رویای نهایی به نظر می رسید.” پوتین در سال 1960–1968 در دبستان شماره 193 در لنینگراد به تحصیل پرداخت. پس از کلاس هشتم، وی وارد دبیرستان شماره 281، یک مدرسه تحت حمایت موسسه فناوری شد و تحصیلات خود را در سال 1970 در آنجا به پایان رساند.

او تا کلاس ششم علاقه زیادی به تحصیل نداشت، اما معلم وی ورا گورویچ دید که او می تواند بهتر عمل کرده و نمرات بالاتری کسب کند. از این رو با پدرش ملاقات کرد و از او خواست تا برای پسرش وقت بیشتری بگذارد.

بیوگرافی ولادیمیر پوتین,زندگينامه ولاديمير پوتين,زندگینامه ولادیمیر پوتین,

پوتین از آن زمان به بعد کاملاً نگرش خود را نسبت به تحصیل تغییر داد. به او اجازه داده شد به سازمان پیشگامان جوان بپیوندد و تقریباً بلافاصله رئیس کلاس پیشگامان کلاس خود شد. در این مسیر هوشمندی کافی نبود به همین خاطر شروع به ورزش جدوو کرد.

در سال 1970 ولادیمیر دانشجوی رشته حقوق در دانشگاه دولتی لنینگراد شد و مدرک خود را در سال 1975 به دست آورد. در اواخر دهه 1970 و اوایل دهه 1980، آقای پوتین در مدرسه شماره 1 KGB در مسکو تحصیل کرد.

او در سال های 1985-1990 در آلمان شرقی مشغول به کار بود. در سال 1989 مدال برنز صادر شده در جمهوری دموکراتیک آلمان، برای خدمات صادقانه به ارتش ملی خلق، به ولادیمیر پوتین اعطا شد.

زندگینامه ولادیمیر پوتین + عکس,زندگینامه ی ولادیمیر پوتین,عکس ولادیمیر پوتین,

زندگی حرفه ای ولادیمیر پوتین

در سال 1990 ولادیمیر پوتین دستیار رئیس دانشگاه ایالتی لنینگراد مسئول روابط بین الملل شد و در ژوئن سال بعد، کار خود را به عنوان رئیس کمیته روابط بین الملل در تالار شهر سن پترزبورگ آغاز کرد.

از سال 1994، همزمان مسئولیت معاون رئیس دولت شهر سن پترزبورگ را بر عهده گرفت. در مارس 1997، پوتین به عنوان معاون ستاد دفتر اجرایی ریاست جمهوری و رئیس اداره کنترل اصلی منصوب شد.

بیوگرافی ولادیمیر پوتین,زندگينامه ولاديمير پوتين,زندگینامه ولادیمیر پوتین,

در ماه مه 1998، در مقام معاون اول رئیس ستاد دفتر اجرایی ریاست جمهوری فعالیت خود را شروع کرد و در ژوئیه 1998 به عنوان مدیر خدمات امنیتی فدرال برگزیده شد. ولادیمیر پوتین از مارس 1999 نیز در سِمت دبیر شورای امنیت فدراسیون روسیه خدمات خود را آغاز کرد.

در ماه آگوست همان سال، از سوی بوریس یلتسین رئیس جمهور وقت به عنوان نخست وزیر دولت روسیه انتخاب شد. همچنین در 31 دسامبر، سرپرست فدراسیون روسیه را برعهده گرفت.

پس از استعفای بوریس یلتسین، ولادیمیر پوتین در 26 مارس 2000 به عنوان رئیس جمهور روسیه انتخاب شد و در 14 مارس 2004 برای دوره دوم نیز در سِمَتش باقی ماند. در 8 مه 2008 وی با حکم اجرایی دیمیتری مدودف، رئیس جمهور، به نخست وزیری منصوب شد.

زندگینامه ولادیمیر پوتین + عکس,زندگینامه ی ولادیمیر پوتین,عکس ولادیمیر پوتین,

مجددا و برای بار سوم، ولادیمیر پوتین در 4 مارس 2012 به عنوان رئیس جمهور روسیه انتخاب گردید. در 6 دسامبر 2017، رئیس جمهور هنگام بازدید از کارخانه اتومبیل سازی گروه GAZ در نیژنی نوگورود، قصد خود را برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو اعلام کرد.

این مطلب را از دست ندهید
10 حقیقت جالب از زندگی نلسون ماندلا

در 28 دسامبر، کمیسیون مرکزی انتخابات، نام او را به عنوان نامزد ریاست جمهوری روسیه ثبت نمود و سرانجام در 18 مارس 2018 دوباره به عنوان رئیس جمهور روسیه انتخاب شد. روسیه با کشور ما روابط دوستانه ای دارد و طی سال های متمادی، چهار بار به ایران سفر کرده و با رهبر انقلاب دیدار داشته است.

بیوگرافی ولادیمیر پوتین,زندگينامه ولاديمير پوتين,زندگینامه ولادیمیر پوتین,

زندگی شخصی ولادیمیر پوتین

از نظر مذهبی باید بگوییم که رئیس جمهور روسیه از معتقدان کلیسای ارتدکس شرقی می باشد. ولادیمیر پوتین از طریق یک دوست مشترک با همسرش، لیودمیلا پوتینا (لودمیلا شکربنوا) ملاقات کرد.

آن زمان لیودمیلا در هواپیمایی های داخلی به عنوان مهماندار فعالیت داشت. این دو در تاریخ 28 ژوئیه 1983 به هم ازدواج کردند. حاصل این ازدواج دو فرزند دختر است که در شهر «درسدن»، آلمان به دنیا آمدند و هر دو به افتخار مادربزرگ های خود، به نام های «ماریا پوتینا (1985)» و «یکاترینا پوتینا (1986)» نامگذاری شدند.

زندگینامه ولادیمیر پوتین + عکس,زندگینامه ی ولادیمیر پوتین,عکس ولادیمیر پوتین,

به گفته مادرشان، لودمیلا، آقای پوتین دخترانش را خیلی دوست دارد. ولادیمیر پوتین و لیودمیلا پوتینا پس از 30  سال زندگی مشترک در سال 2014 از یکدیگر جدا شدند و علت آن را عدم وقت کافی برای هم مطرح کردند.

پوتین در زمینه های ورزشی بسیار با استعداد بوده و علاوه بر جدوو که ورزش حرفه ایی اوست در بوکس، کونگ ‌فو، موای تای و سایر رشته های ورزشی نیز توانایی بالایی دارد. وی قادر به هدایت زیردریایی هسته‌ ای، هواپیما، لوکوموتیو و انواع ماشین های سنگین می باشد.

خبر ثروت 150 میلیارد پوندی پوتین صدای بسیاری از منتقدان سیاسی را در آورده و گفته می شود که او دارای چندین قایق تندرو، کاخ های مجلل، ویلا، خودروهای لاکچری، ساعت های بسیار گران قیمت و … است.

یک سخنگوی رئیس ‌جمهوری روسیه بارها این ادعاها را رد کرده و هنوز به طور دقیق نمی توان گفت چنین ثروتی وجود دارد یا خیر! در صورتی که این ادعا درست باشد، ثروت ولادیمیر پوتین از بیل گیتس نیز بیشتر خواهد بود.

بیوگرافی ولادیمیر پوتین,زندگينامه ولاديمير پوتين,زندگینامه ولادیمیر پوتین,

افتخارات ولادیمیر پوتین

  • در سال 1989، مدال برنز صادر شده در جمهوری دموکراتیک آلمان را دریافت کرد.
  • ولادیمیر پوتین مفتخر به دریافت نشان افتخار روسیه شده است.

پیشنهاد ویژه بست فارسی

یک سایت خوب و معروف جهت مشاوره مهاجرت تحصیلی و شرایط مهاجرت کاری میخوای بزن رو دکمه پایین

مهاجرت تحصیلیمهاجرت کاریتحصیل در انگلستانتحصیل در کانادا

شبکه اجتماعی
Vladimir Putin InstagramVladimir Putin FacebookVladimir Putin Twitter

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا