بیوگرافی

زندگینامه ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه

افزایش بازدید در گوگل

بیوگرافی ولادیمیر پوتین (زندگینامه بزرگان)

ولادیمیر پوتین، سیاستمدار، افسر اطلاعاتی سابق، مقام ارشد و رئیس ‌جمهور کنونی کشور روسیه است. او از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۸ رسما در جایگاه ریاست جمهوری روسیه قرار گرفت و برای بار دوم، در سال ۲۰۱۲ به عنوان رئیس جمهور این کشور انتخاب شد.

وی پیش از این به عنوان نخست وزیر روسیه خدمت می کرد. بعد از منحل شدن اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی، پوتین پس از بوریس یلتسین (از سال ۱۹۹۱-۱۹۹۹)، دومین و پس از دمیتری مدودف (۲۰۰۸- ۲۰۱۲) چهارمین رئیس‌ جمهور روسیه بوده است.

از سال ۲۰۰۸ تا کنون ریاست حزب روسیه واحد را برعهده دارد. پوتین فردی بسیار توانمند و با نفوذ بوده و او را می توان یک انسان چند بعدی دانست. وی طولانی ترین رهبری روسیه از زمان ژوزف استالین را مدیریت کرده است.

ما قصد داریم تا در این مطلب به معرفی زندگینامه ی ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور فعلی روسیه بپردازیم.

عکس ولادیمیر پوتین

بیوگرافی ولادیمیر پوتین,زندگینامه ولادیمیر پوتین,زندگینامه ولادیمیر پوتین

ولادیمیر پوتین کیست؟ ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در تاریخ ۹ آگوست ۱۹۹۹ توسط رئیس جمهور وقت بوریس یلتسین به عنوان نخست وزیر منصوب شد. وی از آن زمان به عنوان رئیس جمهور یا نخست وزیر در روسیه خدمت کرده است.

این دوران بیش از دو دهه طول کشید. پس از اینکه به مقام عالی کشورش دست یافت، نظام سیاسی و ایدئولوژی «پوتینیسم» را برقرار کرد. این ایدئولوژی بیشتر با قدرت یافتن اشخاص نظامی و افرادی که در گروه های اطلاعاتی و سری فعالیت دارند، معرفی می شود که در سرویس امنیت فدرال و نیروهای مسلح فدراسیون این کشور مشغول به کار هستند.

زندگینامه ولادیمیر پوتین + عکس,زندگینامه ی ولادیمیر پوتین,عکس ولادیمیر پوتین

جالب اینجاست که با روی کار آمدن پوتینیسم، سایر کشورها از جمله: ایران، ترکیه، ایتالیا، آلمان و … از این ایده تقلید کردند و دلیلی که باعث شد این ایده برای سایر دولت ها جذاب و کاربردی به نظر برسد، نحوه نفوذ به زمینه های حساس از طریق قدرت و برخورد قاطع و محکم او با مسائل مختلف بود.

زندگی ولادیمیر پوتین ابعاد بسیار گسترده ای دارد که شرح آن در این مقاله نمی گنجد و ما تنها بخش مختصری از آن را تشریح می کنیم.

بیوگرافی ولادیمیر پوتین,زندگینامه ولادیمیر پوتین,زندگینامه ولادیمیر پوتین

دوران کودکی ولادیمیر پوتین

در زندگینامه ولادیمیر پوتین آمده است که: ولادیمیر ولادیمیرویچ پوتین در تاریخ ۷ اکتبر سال ۱۹۵۲ در شهر لنینگراد که سن پترزبورگ کنونی می باشد، در یک خانواده معمولی به دنیا آمد. او تنها فرزند خانواده بشمار می رفت. مادر ش، ماریا شلومووا، شخصی بسیار مهربان و خیرخواه بود.

پدرش در جنگ جهانی اول شرکت کرد و بعد از بازنشستگی در دهه ۱۹۵۰ به عنوان نگهبان یک کارخانه  در یکی از محلات فقیر نشین تحت قوانین شوروی سابق کار می کرد و زندگی سختی را پشت سر می گذاشتند.

پس از جنگ، خانواده پوتین به یک خانه مسکونی مشترک و معمولی در سن پترزبورگ در باسکوف لین نقل مکان کردند. او در این رابطه می گوید: “این ساختمانی بود بدون آسانسور. پدر و مادرم در نیمی از خانه به استانداردهای زندگی خود در آن زمان افتخار می کردند.

بیوگرافی ولادیمیر پوتین,زندگینامه ولادیمیر پوتین,زندگینامه ولادیمیر پوتین

واقعاً چیز زیاد نبود، اما به نظر آنها یک رویای نهایی به نظر می رسید.” پوتین در سال ۱۹۶۰–۱۹۶۸ در دبستان شماره ۱۹۳ در لنینگراد به تحصیل پرداخت. پس از کلاس هشتم، وی وارد دبیرستان شماره ۲۸۱، یک مدرسه تحت حمایت موسسه فناوری شد و تحصیلات خود را در سال ۱۹۷۰ در آنجا به پایان رساند.

او تا کلاس ششم علاقه زیادی به تحصیل نداشت، اما معلم وی ورا گورویچ دید که او می تواند بهتر عمل کرده و نمرات بالاتری کسب کند. از این رو با پدرش ملاقات کرد و از او خواست تا برای پسرش وقت بیشتری بگذارد.

بیوگرافی ولادیمیر پوتین,زندگینامه ولادیمیر پوتین,زندگینامه ولادیمیر پوتین

پوتین از آن زمان به بعد کاملاً نگرش خود را نسبت به تحصیل تغییر داد. به او اجازه داده شد به سازمان پیشگامان جوان بپیوندد و تقریباً بلافاصله رئیس کلاس پیشگامان کلاس خود شد. در این مسیر هوشمندی کافی نبود به همین خاطر شروع به ورزش جدوو کرد.

در سال ۱۹۷۰ ولادیمیر دانشجوی رشته حقوق در دانشگاه دولتی لنینگراد شد و مدرک خود را در سال ۱۹۷۵ به دست آورد. در اواخر دهه ۱۹۷۰ و اوایل دهه ۱۹۸۰، آقای پوتین در مدرسه شماره ۱ KGB در مسکو تحصیل کرد.

او در سال های ۱۹۸۵-۱۹۹۰ در آلمان شرقی مشغول به کار بود. در سال ۱۹۸۹ مدال برنز صادر شده در جمهوری دموکراتیک آلمان، برای خدمات صادقانه به ارتش ملی خلق، به ولادیمیر پوتین اعطا شد.

بیوگرافی ولادیمیر پوتین,زندگینامه ولادیمیر پوتین,زندگینامه ولادیمیر پوتین

زندگی حرفه ای ولادیمیر پوتین

در سال ۱۹۹۰ ولادیمیر پوتین دستیار رئیس دانشگاه ایالتی لنینگراد مسئول روابط بین الملل شد و در ژوئن سال بعد، کار خود را به عنوان رئیس کمیته روابط بین الملل در تالار شهر سن پترزبورگ آغاز کرد.

از سال ۱۹۹۴، همزمان مسئولیت معاون رئیس دولت شهر سن پترزبورگ را بر عهده گرفت. در مارس ۱۹۹۷، پوتین به عنوان معاون ستاد دفتر اجرایی ریاست جمهوری و رئیس اداره کنترل اصلی منصوب شد.

بیوگرافی ولادیمیر پوتین,زندگینامه ولادیمیر پوتین,زندگینامه ولادیمیر پوتین

در ماه مه ۱۹۹۸، در مقام معاون اول رئیس ستاد دفتر اجرایی ریاست جمهوری فعالیت خود را شروع کرد و در ژوئیه ۱۹۹۸ به عنوان مدیر خدمات امنیتی فدرال برگزیده شد. ولادیمیر پوتین از مارس ۱۹۹۹ نیز در سِمت دبیر شورای امنیت فدراسیون روسیه خدمات خود را آغاز کرد.

در ماه آگوست همان سال، از سوی بوریس یلتسین رئیس جمهور وقت به عنوان نخست وزیر دولت روسیه انتخاب شد. همچنین در ۳۱ دسامبر، سرپرست فدراسیون روسیه را برعهده گرفت.

پس از استعفای بوریس یلتسین، ولادیمیر پوتین در ۲۶ مارس ۲۰۰۰ به عنوان رئیس جمهور روسیه انتخاب شد و در ۱۴ مارس ۲۰۰۴ برای دوره دوم نیز در سِمَتش باقی ماند. در ۸ مه ۲۰۰۸ وی با حکم اجرایی دیمیتری مدودف، رئیس جمهور، به نخست وزیری منصوب شد.

بیوگرافی ولادیمیر پوتین,زندگینامه ولادیمیر پوتین,زندگینامه ولادیمیر پوتین

مجددا و برای بار سوم، ولادیمیر پوتین در ۴ مارس ۲۰۱۲ به عنوان رئیس جمهور روسیه انتخاب گردید. در ۶ دسامبر ۲۰۱۷، رئیس جمهور هنگام بازدید از کارخانه اتومبیل سازی گروه GAZ در نیژنی نوگورود، قصد خود را برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو اعلام کرد.

در ۲۸ دسامبر، کمیسیون مرکزی انتخابات، نام او را به عنوان نامزد ریاست جمهوری روسیه ثبت نمود و سرانجام در ۱۸ مارس ۲۰۱۸ دوباره به عنوان رئیس جمهور روسیه انتخاب شد. روسیه با کشور ما روابط دوستانه ای دارد و طی سال های متمادی، چهار بار به ایران سفر کرده و با رهبر انقلاب دیدار داشته است.

بیوگرافی ولادیمیر پوتین,زندگینامه ولادیمیر پوتین,زندگینامه ولادیمیر پوتین

زندگی شخصی ولادیمیر پوتین

از نظر مذهبی باید بگوییم که رئیس جمهور روسیه از معتقدان کلیسای ارتدکس شرقی می باشد. ولادیمیر پوتین از طریق یک دوست مشترک با همسرش، لیودمیلا پوتینا (لودمیلا شکربنوا) ملاقات کرد.

آن زمان لیودمیلا در هواپیمایی های داخلی به عنوان مهماندار فعالیت داشت. این دو در تاریخ ۲۸ ژوئیه ۱۹۸۳ به هم ازدواج کردند. حاصل این ازدواج دو فرزند دختر است که در شهر «درسدن»، آلمان به دنیا آمدند و هر دو به افتخار مادربزرگ های خود، به نام های «ماریا پوتینا (۱۹۸۵)» و «یکاترینا پوتینا (۱۹۸۶)» نامگذاری شدند.

بیوگرافی ولادیمیر پوتین,زندگینامه ولادیمیر پوتین,زندگینامه ولادیمیر پوتین

به گفته مادرشان، لودمیلا، آقای پوتین دخترانش را خیلی دوست دارد. ولادیمیر پوتین و لیودمیلا پوتینا پس از ۳۰  سال زندگی مشترک در سال ۲۰۱۴ از یکدیگر جدا شدند و علت آن را عدم وقت کافی برای هم مطرح کردند.

پوتین در زمینه های ورزشی بسیار با استعداد بوده و علاوه بر جدوو که ورزش حرفه ایی اوست در بوکس، کونگ ‌فو، موای تای و سایر رشته های ورزشی نیز توانایی بالایی دارد. وی قادر به هدایت زیردریایی هسته‌ ای، هواپیما، لوکوموتیو و انواع ماشین های سنگین می باشد.

خبر ثروت ۱۵۰ میلیارد پوندی پوتین صدای بسیاری از منتقدان سیاسی را در آورده و گفته می شود که او دارای چندین قایق تندرو، کاخ های مجلل، ویلا، خودروهای لاکچری، ساعت های بسیار گران قیمت و … است.

یک سخنگوی رئیس ‌جمهوری روسیه بارها این ادعاها را رد کرده و هنوز به طور دقیق نمی توان گفت چنین ثروتی وجود دارد یا خیر! در صورتی که این ادعا درست باشد، ثروت ولادیمیر پوتین از بیل گیتس نیز بیشتر خواهد بود.

بیوگرافی ولادیمیر پوتین,زندگینامه ولادیمیر پوتین,زندگینامه ولادیمیر پوتین

افتخارات ولادیمیر پوتین

  • در سال ۱۹۸۹، مدال برنز صادر شده در جمهوری دموکراتیک آلمان را دریافت کرد.
  • ولادیمیر پوتین مفتخر به دریافت نشان افتخار روسیه شده است.
شبکه اجتماعی
Vladimir Putin InstagramVladimir Putin FacebookVladimir Putin Twitter

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا