بیوگرافی

10 حقیقت جالب از زندگی ویلیام شکسپیر

ویلیام شکسپیر کیست؟

ویلیام شکسپیر یکی از مشهورترین نویسندگان تاریخ است. این نمایشنامه نویس خوش کلام توسط همه نسل ها شناخته می شود و اغلب به عنوان شاعر ملی انگلیسی از او یاد می گردد. شکسپیر در ادبیات جهان، جایگاهی منحصر به فرد دارد.

شاعران دیگری مانند هومر و دانته و داستان نویسانی مانند لئو تولستوی و چارلز دیکنز از موانع ملی فراتر رفته اند، اما شهرت زنده هیچ نویسنده ای نمی تواند با شکسپیر مقایسه شود.

نمایشنامه های او که در اواخر قرن 16 و اوایل قرن 17 برای یک تئاتر مخفی کوچک به اجرا در می آمدند، اکنون بیشتر از همیشه در کشورهای مختلف اجرا و خوانده می شوند.

شاعر و نمایشنامه نویس بن جانسون، بر این باور بود که “شکسپیر در سن و سال نبود، بلکه برای همه زمان ها محقق شده است”. ویلیام شکسپیر نمایشنامه های پرفروش روز خود را نوشت و مشهورترین آنها مکبث، رومئو و ژولیت و هملت هستند.

آثار متعدد او درباره زندگی، عشق، مرگ، انتقام، اندوه، حسادت، قتل، جادو و راز است. تقریباً 400 سال از مرگ او می گذرد، اما هنوز هم مردم در سراسر جهان از کار او تجلیل می کنند.

ما در این مقاله می خواهیم به 10 حقیقت درباره زندگینامه ویلیام شکسپیر این نویسنده بزرگ بپردازیم.

حقایق زندگی ویلیام شکسپیر,حقیقت زندگی ویلیام شکسپیر,زندگینامه ویلیام شکسپیر,

10 حقیقت شگفت انگیز از زندگی ویلیام شکسپیر

  • ویلیام شکسپیر به مدت 20 سال، هر سال حدود دو نمایشنامه می نوشت.
  • کوتاه ترین نمایشنامه او، کمدی “خطاها” با 1770 سطر و طولانی ترین نمایشنامه او “هملت” است که 4042 سطر دارد.
  • مجموع آثار بازمانده وی شامل حدود 39 نمایشنامه، 154 غزل، 2 شعر روایی و دیگر آثار طبقه بندی نشده است.
  • شکسپیر بیش از هر نویسنده دیگری در تاریخ بر زبان انگلیسی تأثیر گذاشت، زیرا او کلمات و عبارات زیادی را متداول و اختراع کرد.
  • نمایشنامه های این نویسنده به هر زبان اصلی ترجمه شده است.
  • نام خانوادگی او در تاریخ به بیش از 80 روش مختلف مانند: “Shappere” و “Shaxberd” آمده است. او در امضاهای خود انواع مختلفی مثل “Willm Shakp” را می نوشت.
  • برخلاف اکثر هنرمندان مشهور در زمان خود، شکسپیر ثروتمند بود. این امر پس از مرگ وی تأیید شد. وصیت او نشان داد که دارای چندین قطعه زمین بزرگ بوده است.
  • ویلیام همچنین بازیگر بود و در بسیاری از نمایشنامه های خود و همچنین در آثار دیگر نمایشنامه نویسان بازی می کرد.
  • تنها دو نمایشنامه وی به طور کامل در قالب شعر نوشته شده است، یعنی: “ریچارد دوم” و “پادشاه جان”. اکثر نمایشنامه های دیگر او نیمی متن بودند.
  • در نمایشنامه های ویلیام شکسپیر به 60 گونه پرنده اشاره شده؛ در مجموع 600 بار نام پرندگان آورده شده است.
پیشنهاد می کنم همین حالا از خدمات سایت دیجی فالوور استفاده کنید. اگر به دنبال فالوور ایرانی اینستاگرام هستید برای ورود به این سایت روی “خرید فالوور اینستاگرام” کلیک نمایید

برای خرید فالوور اینجا کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دکمه بازگشت به بالا