بیوگرافی

10 حقیقت جالب از زندگی وینستون چرچیل

افزایش بازدید در گوگل

وینستون چرچیل کیست؟

وینستون چرچیل یکی از مشهورترین چهره های انگلیسی در تاریخ معاصر است. وی دوبار از سال ۱۹۴۰ تا ۱۹۴۵ و سپس از ۱۹۵۱ تا ۱۹۵۵ به عنوان نخست وزیر انگلستان خدمت کرد. او در طول دوران جوانی خود درگیر چندین جنگ شد و در مورد آن گزارش داد.

وینستون حدود ۶۰ سال در خط مقدم صحنه سیاسی اروپا حضور داشت و نماینده ۵ حوزه انتخابیه و ۱۲ دفتر سیاسی مختلف در آن زمان بود. چرچیل بیشتر به خاطر راهنمایی بریتانیا در تاریک ترین روزهای جنگ جهانی دوم تا پیروزی نهایی متفقین شهرت دارد.

با این وجود اگر او در سال های جنگ، نخست وزیر نبود، باز هم از وی به عنوان یک سیاستمدار فوق العاده مشهور یاد می شد. در سال ۱۹۵۱ برای بار دوم به عنوان نخست وزیر برگزیده شد، در حالی که قبلاً تمام مناصب بزرگ ایالتی را بر عهده داشت.

وینستون چرچیل همچنین نویسنده و خطیب پرکاری بود که میلیون ها کلمه منتشر و هزاران سخنرانی عمومی ایراد کرد. افتخارات سیاسی او تا زمان مرگش در سال ۱۹۶۵ ادامه داشت.

گفته می شود که وی یکی از بزرگترین دولتمردان قرن بیستم است و بسیاری از مردم در سراسر جهان از او به عنوان یک قهرمان یاد می کنند. ما در این مقاله می خواهیم به ۱۰ حقیقت درباره زندگینامه وینستون چرچیل این مرد رند سیاست بپردازیم.

حقایق زندگی وینستون چرچیل,حقیقت زندگی وینستون چرچیل,زندگینامه وینستون چرچیل

۱۰ حقیقت شگفت انگیز از زندگی وینستون چرچیل

  • در سال ۲۰۰۲، وینستون چرچیل به طور عمومی، در فهرست ۱۰۰ بریتانیایی برتر قرار گرفت.
  • او در طول زندگی خود از افسردگی خفیفی رنج می برد و خودش از آن به عنوان “سگ سیاه” یاد می کرد.
  • در سال ۱۹۵۳، در حالی که دومین دوره نخست وزیری خود را بر عهده داشت، جایزه نوبل ادبیات را به دلیل “تسلط بر توصیف تاریخی و بیوگرافی و همچنین خطابه ای درخشان در دفاع از ارزش های والای انسانی” دریافت کرد.
  • چرچیل یک هنرمند برجسته بود و بیش از ۵۰۰ نقاشی در یک دوره ۴۸ ساله خلق کرد.
  • وی تقریباً ۵۵ سال در پارلمان بریتانیا خدمت کرد و دوره سیاسی او شامل شش دوران سلطنت یعنی: ویکتوریا، ادوارد هفتم، جورج پنجم، ادوارد هشتم، جورج ششم و الیزابت دوم بود.
  • وینستون چرچیل بیشتر به خاطر سخنرانی هایش شناخته می شود، با این حال او دچار اختلال در گفتار بود و در تلفظ حرف “s” و “z” مشکل داشت.
  • او تنها دولتمردی است که در دو نوبت بر روی سکه های انگلیس مورد تقدیر قرار گرفت.
  • مادرش آمریکایی بود و چرچیل از خویشاوندان رئیس جمهور آمریکا جورج واشنگتن محسوب می شد.
  • هنگام عزیمت به جنگ بوئر ۶۰ بطری مشروب با خود برد.
  • در سال ۱۹۱۱ وینستون چرچیل اولین لرد دریاسالاری شد.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا