بیوگرافی

زندگینامه جول اوستین ملقب به واعظ خندان

افزایش بازدید در گوگل

بیوگرافی جول اوستین (زندگینامه بزرگان)

جول اوستین ملقب به واعظ خندان، یک کشیش تلویزیونی، واعظ، نویسنده و کشیش عالی رتبه در کلیسایی به نام لیکوود است. در واقع اوستین رئیس بزرگترین کلیسای غیر فرقه ای ۳۰،۰۰۰ نفری در هیوستن، تگزاس ایالات متحده می باشد. پیام های خوب و احساسی وی، دعوت مردم به داشتن ایمان عمیق و بهره بردن از برکات جهان مادی – سلامتی، رفاه و یک خانواده مستحکم – باعث شد تا روز به روز بر پیروان او افزوده شود.

از سال ۲۰۱۸ خطبه های رسانه ای او منجر به جذب بیش از ۱۰ میلیون مخاطب در ایالات متحده و چندین میلیون نفر دیگر در بیش از ۱۰۰ کشور شد. همچنین اوستین چندین کتاب پرفروش نیز نوشته است. در سایتش عنوان کرده که موظف به یاری مردم در همه زمینه های زندگی می باشد. ما قصد داریم تا در این مطلب به معرفی زندگینامه جول اوستین، این سخنران با تجربه آمریکایی بپردازیم.

عکس جول اوستین

بیوگرافی جول اوستین,جول اسکات اوستین,جول اوستین کیست

جول اوستین کیست؟ جان اوستین، پدر جول اوستین، کلیسای لیکوود را در سال ۱۹۵۹ تأسیس کرد. جان اوستین، پسر یک کشاورز پنبه در تگزاس، در اواخر دهه ۱۹۵۰ پیش از آنکه کشش شود، یک وزیر در بپتیست جنوبی بود. وی کلیسای غیرفرقه ای خود را در محله ای عمدتا آفریقایی – آمریکایی در هوستون برپا کرد و طی چهار دهه آن را به یک اجتماع پویا و پر رونق تبدیل نمود. تصور نمی شد که جول بخواهد پیشه پدرش را دنبال کند زیرا او فردی خجالتی بود و حتی در جشن بزرگسالان هم شرکت نمی کرد.

بعد از پایان تحصیلاتش، پدرش از او خواست تا برای مردم سخنرانی کند اما وی این خواسته او رد کرد، تا ۱۷ ژانویه ۱۹۹۹ زمانی که پیشنهاد پدرش را پذیرفت و اولین خطبه خود را تبلیغ نمود. جان استین یازده روز بعد بر اثر حمله قلبی درگذشت. دو هفته پس از مرگ او، اوستین به طور منظم شروع به سخنرانی در کلیسا  کرد و همان سال در ۳ اکتبر ۱۹۹۹ به عنوان کشیش ارشد جدید کلیسای لیکوود منصوب شد.

زندگینامه جول اوستین,زندگینامه جول اوستین,بیوگرافی جول اوستین

دوران کودکی جول اوستین

در زندگینامه جول اوستین آمده است که: جول اسکات اوستین در ۵ مارس سال ۱۹۶۳ در یک خانواده مسیحی در هیوستون، تگزاس ایالات متحده آمریکا متولد شد و یکی از پنج فرزند جان اوستین و دولورس پیلگریم بود (او یک برادر دیگر از ازدواج اول پدرش دارد). پدرش کشیش بپتیست جنوبی و همچنین بنیانگذار کلیسای Lakewood، نخستین موعظه های خود را در یک فروشگاه مواد غذایی قدیمی انجام می داد.

جول اسکات اوستین در سال ۱۹۸۱ از یک دبیرستان دولتی در شهر هامبل، تگزاس، فارغ التحصیل شد و در دانشگاه اورال رابرتز در تولسا، اوکلاهما تحصیل کرد و در آنجا ارتباطات رادیویی و تلویزیونی را فرا گرفت، اما فارغ التحصیل نشد. وی حتی تحصیلات الهیاتی هم ندارد. در سال ۱۹۸۲ به هوستون بازگشت و برنامه تلویزیونی لاکیوود را تأسیس کرد و به مدت ۱۷ سال خطبه های تلویزیونی پدرش را تولید نمود، تا ژانویه ۱۹۹۹ که پدرش به طور غیرمنتظره ای در اثر حمله قلبی درگذشت.

بیوگرافی جول اوستین,جول اسکات اوستین,جول اوستین کیست

دوران حرفه ای جول اوستین

در سال ۲۰۰۳ کلیسای Lakewood به مرکز Compaq که یک باشگاه تیم بسکتبال هیوستون راکتز بود نقل مکان کرد. این مکان  دستخوش تعمیرات بزرگی قرار گرفت، بخش هایی به آن اضافه شده و انجام تعمیرات آن بیش از ۱۵ ماه به طول انجامید. هزینه بازسازی آن به ۱۰۵ میلیون دلار رسید.

در افتتاحیه بزرگ لیکوود در سال ۲۰۰۵ حدود ۵۶۰۰۰ نفر از جمله ریک پری فرماندار تگزاس و نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان حضور داشتند. طبق گفته اوستین در سال ۲۰۰۸ برنامه تلویزیونی هفتگی کلیسا در بیش از ۱۰۰ کشور دیده شد.

بیوگرافی جول اوستین,جول اسکات اوستین,جول اوستین کیست

از سال ۲۰۱۴ حضور مردم در این کلیسا از ۵۰۰۰ نفر به ۴۳۰۰۰ نفر افزایش یافت. روش موعظه او به این صورت است که به جای اینکه بیشتر از سیاهی و گناه بگوید، به عشق، خوبی، زیبایی خداوند و زندگی مطیع می پردازد. وی می گوید که سعی دارد اصول کتاب مقدس را به روشی ساده و با تأکید بر قدرت عشق و نگرش مثبت بیاموزد. اوستین در مصاحبه ای با CBN News در پاسخ به سوال: چرا بیشتر روی گناه، شیطان و جهنم تمرکز نمی کند؟

چنین پاسخ داد: ما همیشه شیطان را مقصر می دانستیم، گاهی دشمن می تواند افکار خود ما باشد. ما اشتباه آموخته ایم، دشمن می تواند عدم نظم و انضباط خود ما باشد. برخی از مردم در مورد جهنم موعظه می کنند و از نظر من انجیل به معنای “خبر خوب” است. ترجیح می دهم بگویم خدا، خدای مهربانی هاست. من مطمئناً به جهنم اعتقاد دارم. اما ترجیح می دهم بگویم خدا، خدای مهربانی هاست و ما باید یک زندگی مطیع داشته باشیم.

بیوگرافی جول اوستین,جول اسکات اوستین,جول اوستین کیست

زندگی شخصی جول اوستین

جول اوستین در ۴ آوریل ۱۹۸۷ با ویکتوریا اوستین نویسنده آمریکایی پیمان ازدواج بست. در حال حاضر ویکتوریا مدیر مسئول کلیسای لیکوود می باشد. حاصل ازدواج آنها یک پسر به نام جاناتان و یک دختر به نام الکساندرا است. خواهر و برادرهای بزرگتر او، پاول، لیزا و تامارا و خواهر کوچکترش آوریل نیز به او کمک می کنند.  برادر ناتنی او جاستین کارهای تبلیغی انجام می دهد و در نیویورک مستقر است.

ارزش خالص اوستین در سال ۲۰۱۷ بین ۴۰ میلیون دلار و ۶۰ میلیون دلار متغیر گزارش شد. او با خانواده اش در یک عمارت ۱۷،۰۰۰ فوت مربعی در ریور اوکس، تگزاس با ارزش تقریبی ۱۰.۵ میلیون دلار زندگی می کند.

بیوگرافی جول اوستین,جول اسکات اوستین,جول اوستین کیست

وی می گوید که به عنوان کشیش ارشد، از کلیسا که بودجه سالانه ۷۰ میلیون دلاری دارد، هیچ دستمزدی نمی گیرد و در عوض به درآمد حاصل از فروش کتاب هایش اکتفا می کند. اوستین در لیست ۱۰ فرد جذاب سال ۲۰۰۶ از نظر باربارا والترز قرار گرفت. جان مک کین، نامزد پیشین ریاست جمهوری، او را به عنوان نویسنده الهام بخش مورد علاقه خود توصیف کرد. خانواده Osteen در صبحانه عید پاک که توسط رئیس جمهور باراک اوباما در کاخ سفید در سال ۲۰۱۰ برگزار شد، شرکت کردند.

بیوگرافی جول اوستین,جول اسکات اوستین,جول اوستین کیست

دیدگاه های سیاسی و اجتماعی

اوستین به طور کلی از صحبت یا تبلیغ درباره موضوعات بحث برانگیز مانند: ازدواج همجنس گرایان، سقط جنین و سیاست پرهیز می کند. وقتی از او سوال شد که آیا خداوند همجنس بازی را تأیید می کند، پاسخ داد که همجنس گرایی طبق تفسیر ما از کتاب مقدس، گناه است، اما گفت که همجنس گرایان در کلیسای او بدون قضاوت مورد استقبال قرار می گیرند.

اوستین در مصاحبه ای با فاکس نیوز در سال ۲۰۰۸ در جریان رقابت های مقدماتی ریاست جمهوری حزب جمهوری خواه، هنگامی که در مورد اینکه آیا او فکر می کند مورمون ها (گروه مذهبی و فرهنگی مرتبط با شاخه اصلی جنبش قدیسان آخرالزمان) مسیحی باشند، صحبت کرد و گفت به نظرم آنها مسیحی هستند. وی همچنین فاش کرد که در این آیین تحصیل نکرده است. اوستین در مصاحبه ای در سال ۲۰۱۱ حمایت خود از اسرائیل را اعلام داشت.

بیوگرافی جول اوستین,جول اسکات اوستین,جول اوستین کیست

ماجرای طوفان هاروی

پس از طوفان هاروی در آگوست ۲۰۱۷ اوستین انتقادات قابل توجهی را به دلیل عدم در دسترس قرار دادن کلیسای لیکوود، به عنوان یک پناهگاه اضطراری برای آوارگان طوفان دریافت کرد. در ۲۷ آگوست، مسئولین کلیسا و اکانت های وابسته به کشیش های Lakewood در رسانه های اجتماعی بیان کردند که کلیسا “به دلیل سیل شدید قابل دسترسی نبوده” و گفتند “اگر می توانستیم به آنجا برسیم، درها را باز می کردیم.”

جول اوستین با بیان اینکه کلیسا از ابتدا و همیشه باز بوده است، ادعا کرد که آب های طغیان شده، کلیسا را ​​بسته بودند. در این راستا اظهارات ضد و نقیضی به گوش رسید. عصر ۲۸ آگوست اعلام شد که ظهر روز بعد لیکوود به عنوان پناهگاه برای قربانیان طوفان و پرسنل اورژانس در ۲۹ آگوست افتتاح می شود، که این اتفاق هم افتاد.

بیوگرافی جول اوستین,جول اسکات اوستین,جول اوستین کیست

کتاب های جول اوستین

جول اوستین اولین کتاب خود را با عنوان “بهترین زندگی شما در حال حاضر: ۷ قدم برای زندگی با پتانسیل کامل شما” در اکتبر ۲۰۰۴ تألیف کرد که در ادامه به یکی از شناخته شده ترین آثار وی تبدیل شد و به رتبه ۱ در لیست بهترین فروش نیویورک تایمز رسید. وی دومین کتاب خود را با عنوانBecome a Better You” : 7 کلید برای بهبود زندگی شما درهر روز”، در اکتبر ۲۰۰۷ منتشر کرد.

این کتاب همچنین در راس لیست پرفروش ترین های نیویورک تایمز قرار گرفت و چاپ اول آن سه میلیون نسخه بود. این کتاب همچنین یکی از شاهکارهای وی محسوب می شود که او را به شهرت رساند. اوستین گفته است که این کتاب بیشتر به روابط و گیر نکردن در جایی که در زندگی هستیم تمرکز دارد. در سال ۲۰۰۸ کتاب “نسخه بهتر خودت: ۹۰ راه برای بهبود زندگی روزمره” را تالیف کرد. در ادامه به لیست کامل  کتاب های وی اشاره کرده ایم.

 • نسخه بهتر خودت
 • بهتر فکر کنید، بهتر زندگی کنید
 • Wake Up to Hope
 • Your Best Life Now
 • قدرت من هستم
 • I Declare
 • Lead Vertically
 • You can You will
 • I Hope You Dance
 • Every Day a Friday: How to Be Happier 7 Days a Week
 • آغازی دوباره

بیوگرافی جول اوستین,جول اسکات اوستین,جول اوستین کیست

فیلم شناسی جول اوستین

 • مستند «دوستان خدا: سفر جاده ای با الکساندرا پلوسی» تولید سال ۲۰۰۷ در نقش خودش
 • مستند «کلمات هنر» تولید سال ۲۰۱۴ در نقش خودش
 • مستند «امیدوارم برقصی: قدرت و روح آهنگ» تولید سال ۲۰۱۵ در نقش خودش
 • صداپیشگی انیمیشن «ستاره» تولید سال ۲۰۱۷
شبکه اجتماعی
Joel Osteen InstagramJoel Osteen YoutubeJoel Osteen FacebookJoel Osteen Twitter

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا