بیوگرافی

زندگینامه جول اوستین ملقب به واعظ خندان

پیشنهاد ویژه بست فارسی

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه می گردی بزن رو دکمه پایین

قیمت لیر ترکیهاعزام دانشجوتحصیل در ترکیهمهاجرت به ترکیه

بیوگرافی جول اوستین (زندگینامه بزرگان)

جول اوستین ملقب به واعظ خندان، یک کشیش تلویزیونی، واعظ، نویسنده و کشیش عالی رتبه در کلیسایی به نام لیکوود است. در واقع اوستین رئیس بزرگترین کلیسای غیر فرقه ای 30،000 نفری در هیوستن، تگزاس ایالات متحده می باشد. پیام های خوب و احساسی وی، دعوت مردم به داشتن ایمان عمیق و بهره بردن از برکات جهان مادی – سلامتی، رفاه و یک خانواده مستحکم – باعث شد تا روز به روز بر پیروان او افزوده شود.

از سال 2018 خطبه های رسانه ای او منجر به جذب بیش از 10 میلیون مخاطب در ایالات متحده و چندین میلیون نفر دیگر در بیش از 100 کشور شد. همچنین اوستین چندین کتاب پرفروش نیز نوشته است. در سایتش عنوان کرده که موظف به یاری مردم در همه زمینه های زندگی می باشد. ما قصد داریم تا در این مطلب به معرفی زندگینامه جول اوستین، این سخنران با تجربه آمریکایی بپردازیم.

عکس جول اوستین

بیوگرافی جول اوستین,جول اسکات اوستین,جول اوستین کیست,

جول اوستین کیست؟ جان اوستین، پدر جول اوستین، کلیسای لیکوود را در سال 1959 تأسیس کرد. جان اوستین، پسر یک کشاورز پنبه در تگزاس، در اواخر دهه 1950 پیش از آنکه کشش شود، یک وزیر در بپتیست جنوبی بود. وی کلیسای غیرفرقه ای خود را در محله ای عمدتا آفریقایی – آمریکایی در هوستون برپا کرد و طی چهار دهه آن را به یک اجتماع پویا و پر رونق تبدیل نمود. تصور نمی شد که جول بخواهد پیشه پدرش را دنبال کند زیرا او فردی خجالتی بود و حتی در جشن بزرگسالان هم شرکت نمی کرد.

بعد از پایان تحصیلاتش، پدرش از او خواست تا برای مردم سخنرانی کند اما وی این خواسته او رد کرد، تا 17 ژانویه 1999 زمانی که پیشنهاد پدرش را پذیرفت و اولین خطبه خود را تبلیغ نمود. جان استین یازده روز بعد بر اثر حمله قلبی درگذشت. دو هفته پس از مرگ او، اوستین به طور منظم شروع به سخنرانی در کلیسا  کرد و همان سال در 3 اکتبر 1999 به عنوان کشیش ارشد جدید کلیسای لیکوود منصوب شد.

زندگينامه جول اوستين,زندگینامه جول اوستین,بیوگرافی جول اوستین,

دوران کودکی جول اوستین

در زندگینامه جول اوستین آمده است که: جول اسکات اوستین در ۵ مارس سال ۱۹۶۳ در یک خانواده مسیحی در هیوستون، تگزاس ایالات متحده آمریکا متولد شد و یکی از پنج فرزند جان اوستین و دولورس پیلگریم بود (او یک برادر دیگر از ازدواج اول پدرش دارد). پدرش کشیش بپتیست جنوبی و همچنین بنیانگذار کلیسای Lakewood، نخستین موعظه های خود را در یک فروشگاه مواد غذایی قدیمی انجام می داد.

جول اسکات اوستین در سال 1981 از یک دبیرستان دولتی در شهر هامبل، تگزاس، فارغ التحصیل شد و در دانشگاه اورال رابرتز در تولسا، اوکلاهما تحصیل کرد و در آنجا ارتباطات رادیویی و تلویزیونی را فرا گرفت، اما فارغ التحصیل نشد. وی حتی تحصیلات الهیاتی هم ندارد. در سال 1982 به هوستون بازگشت و برنامه تلویزیونی لاکیوود را تأسیس کرد و به مدت 17 سال خطبه های تلویزیونی پدرش را تولید نمود، تا ژانویه 1999 که پدرش به طور غیرمنتظره ای در اثر حمله قلبی درگذشت.

جول اسکات اوستین,جول اوستین کیست,زندگينامه جول اوستين,

دوران حرفه ای جول اوستین

در سال 2003 کلیسای Lakewood به مرکز Compaq که یک باشگاه تیم بسکتبال هیوستون راکتز بود نقل مکان کرد. این مکان  دستخوش تعمیرات بزرگی قرار گرفت، بخش هایی به آن اضافه شده و انجام تعمیرات آن بیش از 15 ماه به طول انجامید. هزینه بازسازی آن به 105 میلیون دلار رسید.

این مطلب را از دست ندهید
10 حقیقت جالب از زندگی باروخ اسپینوزا

در افتتاحیه بزرگ لیکوود در سال 2005 حدود 56000 نفر از جمله ریک پری فرماندار تگزاس و نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان حضور داشتند. طبق گفته اوستین در سال 2008 برنامه تلویزیونی هفتگی کلیسا در بیش از 100 کشور دیده شد.

زندگینامه جول اوستین,بیوگرافی جول اوستین,جول اسکات اوستین,

از سال 2014 حضور مردم در این کلیسا از 5000 نفر به 43000 نفر افزایش یافت. روش موعظه او به این صورت است که به جای اینکه بیشتر از سیاهی و گناه بگوید، به عشق، خوبی، زیبایی خداوند و زندگی مطیع می پردازد. وی می گوید که سعی دارد اصول کتاب مقدس را به روشی ساده و با تأکید بر قدرت عشق و نگرش مثبت بیاموزد. اوستین در مصاحبه ای با CBN News در پاسخ به سوال: چرا بیشتر روی گناه، شیطان و جهنم تمرکز نمی کند؟

چنین پاسخ داد: ما همیشه شیطان را مقصر می دانستیم، گاهی دشمن می تواند افکار خود ما باشد. ما اشتباه آموخته ایم، دشمن می تواند عدم نظم و انضباط خود ما باشد. برخی از مردم در مورد جهنم موعظه می کنند و از نظر من انجیل به معنای “خبر خوب” است. ترجیح می دهم بگویم خدا، خدای مهربانی هاست. من مطمئناً به جهنم اعتقاد دارم. اما ترجیح می دهم بگویم خدا، خدای مهربانی هاست و ما باید یک زندگی مطیع داشته باشیم.

جول اوستین کیست,زندگينامه جول اوستين,زندگینامه جول اوستین,

زندگی شخصی جول اوستین

جول اوستین در 4 آوریل 1987 با ویکتوریا اوستین نویسنده آمریکایی پیمان ازدواج بست. در حال حاضر ویکتوریا مدیر مسئول کلیسای لیکوود می باشد. حاصل ازدواج آنها یک پسر به نام جاناتان و یک دختر به نام الکساندرا است. خواهر و برادرهای بزرگتر او، پاول، لیزا و تامارا و خواهر کوچکترش آوریل نیز به او کمک می کنند.  برادر ناتنی او جاستین کارهای تبلیغی انجام می دهد و در نیویورک مستقر است.

ارزش خالص اوستین در سال 2017 بین 40 میلیون دلار و 60 میلیون دلار متغیر گزارش شد. او با خانواده اش در یک عمارت 17،000 فوت مربعی در ریور اوکس، تگزاس با ارزش تقریبی 10.5 میلیون دلار زندگی می کند.

بیوگرافی جول اوستین,جول اسکات اوستین,جول اوستین کیست,

وی می گوید که به عنوان کشیش ارشد، از کلیسا که بودجه سالانه 70 میلیون دلاری دارد، هیچ دستمزدی نمی گیرد و در عوض به درآمد حاصل از فروش کتاب هایش اکتفا می کند. اوستین در لیست 10 فرد جذاب سال 2006 از نظر باربارا والترز قرار گرفت. جان مک کین، نامزد پیشین ریاست جمهوری، او را به عنوان نویسنده الهام بخش مورد علاقه خود توصیف کرد. خانواده Osteen در صبحانه عید پاک که توسط رئیس جمهور باراک اوباما در کاخ سفید در سال 2010 برگزار شد، شرکت کردند.

زندگينامه جول اوستين,زندگینامه جول اوستین,بیوگرافی جول اوستین,

دیدگاه های سیاسی و اجتماعی

اوستین به طور کلی از صحبت یا تبلیغ درباره موضوعات بحث برانگیز مانند: ازدواج همجنس گرایان، سقط جنین و سیاست پرهیز می کند. وقتی از او سوال شد که آیا خداوند همجنس بازی را تأیید می کند، پاسخ داد که همجنس گرایی طبق تفسیر ما از کتاب مقدس، گناه است، اما گفت که همجنس گرایان در کلیسای او بدون قضاوت مورد استقبال قرار می گیرند.

این مطلب را از دست ندهید
زندگینامه چارلز داروین زیست‌ شناس و زمین‌ شناس انگلیسی

اوستین در مصاحبه ای با فاکس نیوز در سال 2008 در جریان رقابت های مقدماتی ریاست جمهوری حزب جمهوری خواه، هنگامی که در مورد اینکه آیا او فکر می کند مورمون ها (گروه مذهبی و فرهنگی مرتبط با شاخه اصلی جنبش قدیسان آخرالزمان) مسیحی باشند، صحبت کرد و گفت به نظرم آنها مسیحی هستند. وی همچنین فاش کرد که در این آیین تحصیل نکرده است. اوستین در مصاحبه ای در سال 2011 حمایت خود از اسرائیل را اعلام داشت.

جول اسکات اوستین,جول اوستین کیست,زندگينامه جول اوستين,

ماجرای طوفان هاروی

پس از طوفان هاروی در آگوست 2017 اوستین انتقادات قابل توجهی را به دلیل عدم در دسترس قرار دادن کلیسای لیکوود، به عنوان یک پناهگاه اضطراری برای آوارگان طوفان دریافت کرد. در 27 آگوست، مسئولین کلیسا و اکانت های وابسته به کشیش های Lakewood در رسانه های اجتماعی بیان کردند که کلیسا “به دلیل سیل شدید قابل دسترسی نبوده” و گفتند “اگر می توانستیم به آنجا برسیم، درها را باز می کردیم.”

جول اوستین با بیان اینکه کلیسا از ابتدا و همیشه باز بوده است، ادعا کرد که آب های طغیان شده، کلیسا را ​​بسته بودند. در این راستا اظهارات ضد و نقیضی به گوش رسید. عصر 28 آگوست اعلام شد که ظهر روز بعد لیکوود به عنوان پناهگاه برای قربانیان طوفان و پرسنل اورژانس در 29 آگوست افتتاح می شود، که این اتفاق هم افتاد.

زندگینامه جول اوستین,بیوگرافی جول اوستین,جول اسکات اوستین,

کتاب های جول اوستین

جول اوستین اولین کتاب خود را با عنوان “بهترین زندگی شما در حال حاضر: 7 قدم برای زندگی با پتانسیل کامل شما” در اکتبر 2004 تألیف کرد که در ادامه به یکی از شناخته شده ترین آثار وی تبدیل شد و به رتبه 1 در لیست بهترین فروش نیویورک تایمز رسید. وی دومین کتاب خود را با عنوانBecome a Better You” : 7 کلید برای بهبود زندگی شما درهر روز”، در اکتبر 2007 منتشر کرد.

این کتاب همچنین در راس لیست پرفروش ترین های نیویورک تایمز قرار گرفت و چاپ اول آن سه میلیون نسخه بود. این کتاب همچنین یکی از شاهکارهای وی محسوب می شود که او را به شهرت رساند. اوستین گفته است که این کتاب بیشتر به روابط و گیر نکردن در جایی که در زندگی هستیم تمرکز دارد. در سال 2008 کتاب “نسخه بهتر خودت: 90 راه برای بهبود زندگی روزمره” را تالیف کرد. در ادامه به لیست کامل  کتاب های وی اشاره کرده ایم.

 • نسخه بهتر خودت
 • بهتر فکر کنید، بهتر زندگی کنید
 • Wake Up to Hope
 • Your Best Life Now
 • قدرت من هستم
 • I Declare
 • Lead Vertically
 • You can You will
 • I Hope You Dance
 • Every Day a Friday: How to Be Happier 7 Days a Week
 • آغازی دوباره

جول اوستین کیست,زندگينامه جول اوستين,زندگینامه جول اوستین,

فیلم شناسی جول اوستین

 • مستند «دوستان خدا: سفر جاده ای با الکساندرا پلوسی» تولید سال 2007 در نقش خودش
 • مستند «کلمات هنر» تولید سال 2014 در نقش خودش
 • مستند «امیدوارم برقصی: قدرت و روح آهنگ» تولید سال 2015 در نقش خودش
 • صداپیشگی انیمیشن «ستاره» تولید سال 2017

پیشنهاد ویژه بست فارسی

یک سایت خوب و معروف جهت مشاوره مهاجرت تحصیلی و شرایط مهاجرت کاری میخوای بزن رو دکمه پایین

مهاجرت تحصیلیمهاجرت کاریتحصیل در انگلستانتحصیل در کانادا

شبکه اجتماعی
Joel Osteen InstagramJoel Osteen YoutubeJoel Osteen FacebookJoel Osteen Twitter

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا