بیوگرافی

زندگینامه پیر امیدیار موسس ebay

افزایش بازدید در گوگل

بیوگرافی پیر امیدیار (زندگینامه بزرگان)

در حال حاضر ثروتمندترین ایرانی، فردی به نام پیر امیدیار است که در آمریکا زندگی می کند. موفیت و ثروت او حاصل تلاش، خلاقیت، هوش و ذکاوتش است. پیر امیدیار موسس و مدیر سایت حراجی ebay است که سرمایه ای بالغ بر ۷ میلیارد دلار دارد. امیدیار صد و شصت و سومین فرد ثروتمند دنیا است. در این مقاله قصد داریم به بررسی زندگی نامه پیر امیدیار مدیر سایت ebay بپردازیم.

عکس پیر امیدیار

بیوگرافی پیر امیدیار,زندگینامه پیر امیدیار,زندگی نامه پیر امیدیار

پیر امیدیار کیست؟ این میلیاردر ایرانی در سال ۱۹۶۷ در پاریس متولد شد و بعد از گذشت چند سال به اتفاق پدر و مادرش به آمریکا سفر کرد. پدر پیر یک پزشک و جراح فرانسوی بود و مادرش خانم الهه میرجلالی امیدیار دارای دکتری زبان شناسی از دانشگاه سوربن فرانسه بود. پدر و مادر پیر بعد از سفر به آمریکا از یکدیگر جدا شدند. در این زمان سرپرستی پیر به مادرش واگذار شد.

او در سنین نوجوانی موفق شد یک برنامه کامپیوتری برای کتابخانه مدرسه اش بنویسد. این نابغه ایرانی در سال ۱۹۸۸ در رشته کامپیوتر از دانشگاه فارغ الحتصیل شد. سپس به عنوان برنامه نویس در یک شرکت کامپیوتری مشغول به کار شد. امیدیار در سال ۱۹۹۹ میلادی، با نامزدش پارملا ازدواج کرد. آنها دارای سه فرزند هستند و اکنون در ایالت هاوایی آمریکا زندگی می کنند.

زندگینامه پیر امیدیار,عکس پیر امیدیار,بیوگرافی پیر امیدیار

فعالیت های پیر امیدیار

این کارآفرین، تاجر و مهندس خوش ذوق ایرانی، بعد از اولین شغل خود که برنامه نویسی در یک شرکت بود، در شرکت دیگری به نام کلاریس که وابسته به شرکت اپل بود، مشغول به کار شد. در سال ۱۹۹۱ او در پایه گذاری یک شرکت نرم افزاری سهیم شد که eshop نام داشت که در سال ۱۹۹۶ به شرکت ماکروسافت فروخته شد. امیدیار بعد از مدتی شروع به همکاری با یک شرکت وابسته به اپل به نام جنرال مجیک کرد.

بیوگرافی پیر امیدیار,زندگینامه پیر امیدیار,زندگی نامه پیر امیدیار

پیر امیدیار ebay

اما داستان ساخت وبسایت ebay از یک ماجرای ساده شروع شد. پارملا، همسر امیدیار، به نگهداری جعبه های pez بسیار علاقمند بود. Pez نوعی کلوچه است که در قالب های کوچک به شکل عروسک ساخته می شود. وی به دنبال راهی برای خرید تعداد بیشتری از این جعبه ها بود که امیدیار به او پیشنهاد کرد که برای این منظور از یک شریک تجاری در اینترنت استفاده کند. به همین منظور امیدیار بخشی از وبسایت خودش را به این کار اختصاص داد. این برنامه به هر کسی اجازه می داد که کالاها و محصولات خودش را به صورت آنلاین خرید و فروش کند.

این وبسایت، ابتدا AuctionWeb نام داشت که چند سال بعد به ebay تغییر نام پیدا کرد. ebay در واقع یک بازار برای کسب و کار و خرید و فروش آنلاین بود که برای درج هر آگهی، مبلغ مشخصی پول از کاربران دریافت می کرد. بعد از گذشت مدت زمان کوتاهی، این وبسایت به قدری معروف شد که روزانه بیش از ۱۰۰۰ مورد خرید و فروش در آن انجام می شد. در سال ۱۹۹۸ امیدیار رئیس هیئت مدیره ebay شد.

وبسایت های زیادی در سراسر دنیا از جمله آمازون از طرح ebay الگوبرداری کردند. ebay شعبه هایی در کشورهای استرالیا، آلمان، کانادا و ژاپن نیز تاسیس کرد و تا پایان سال ۱۹۹۸ این وبسایت بیش از دو میلیون نفر کاربر داشت. سرمایه این وبسایت در این زمان افزون بر ۷۵۰ میلیون دلار بود، امروزه ebay از بزرگترین فروشگاه های آنلاین در جهان است.

بعد از گذشت یک دهه از تاسیس این وبسایت، شرکت ebay با هزاران کارمند در بیش از ۳۰ کشور در دنیا خدمات خود را به میلیون ها کاربر عرضه می کند. در سال ۲۰۱۶، درآمد این شرکت به بیش از ۸ میلیارد دلار تخمین زده شد. از جمله اجناسی که در این وبسایت به فروش رسیده می توان به عروسک های بینی بیبیز، شلوارهای مارک Levis و یک هواپیمای جت اشاره کرد.

بعد از مدیریت ebay، امیدیار در شرکت Epeople به عنوان عضو هیئت مدیره مشغول به کار شد. این شرکت یک بازار آنلاین برای ساپورت فنی محسوب می شد. بخشی از این وبسایت به بازار آنلاین اتومبیل و فروش بلیط هواپیما نیز اختصاص پیدا کرد.

از دیگر فعالیت های این کارآفرین موفق، راه اندازی یک نشریه آنلاین با نام Frist Look Media است. او همچنین یک سرویس خبرگزاری برای پوشش خبرهای سیاسی و اجتماعی در هاوایی راه اندازی کرده است که در سه دوره، عنوان بهترین نشریه آنلاین در آمریکا را به دست آورده است. امیدیار در عرصه سینما نیز فعالیت هایی از جمله تهیه کنندگی فیلم های سینمایی را بر عهده داشته است.

بیوگرافی پیر امیدیار,زندگینامه پیر امیدیار,زندگی نامه پیر امیدیار

فعالیت های انسان دوستانه پیر امیدیار

پایه گذاری موسسه امیدیار نت ورک: این موسسه با همکاری امیدیار و همسرش در سال ۲۰۱۴ با هدف کمک به کسب و کارهای کوچک خصوصا تامین سرمایه مالی برای افراد نیازمند، راه اندازی شد. تا به امروز این موسسه ۹۹۲ میلیون دلار به مراکز خیریه کمک کرده است.

امیدیار و همسرش با هدف کمک به کشورهای در حال توسعه، حدود ۱۰۰ میلیون دلار به صندوق خیریه تافتز-امیدیار هدیه داده اند. این تاجر ایرانی آمریکایی در سال ۲۰۱۰ عهدنامه نیکوکاری را امضا کرد. او یکی از چهل میلیاردری است که به این کارزار انسان دوستانه ملحق شده است.

امضاکنندگان این عهدنامه متعهد می شوند که در زمان حیات خود، نیمی از ثروتشان را به موسسه های خیریه اعطا کنند. امیدیار و همسرش همچنین از فعالان ویژه بخش خصوصی در مبارزه با قاچاق انسان هستند و در پنج کشور دنیا مبلغی در حدود ۱۱۵ میلیون دلار در این زمینه سرمایه گذاری کرده اند.

بیوگرافی پیر امیدیار,زندگینامه پیر امیدیار,زندگی نامه پیر امیدیار

امیدیار در کشور کنیا برای جمعیتی در حدود ۶۰۰ نفر، حقوق ماهیانه به مدت ۱۲ سال فراهم کرده است. پیر امیدیار به سبب تمام فعالیت های بشردوستانه و خیرخواهانه، از دانشگاه تافتز مدرک دکتری افتخاری دریافت کرده است. همچنین مدال افتخار بشر دوستی نیز به امیدیار اهدا شده است.

علاوه بر اینها، در سال ۱۹۹۹ عنوان برنده جایزه ملی کارآفرین سال به امیدیار اعطا شده است. از مهمترین دلایل موفقیت امیدیار، اعتماد وی به خوبی و نیکوکار بودن انسانهاست. اکنون مهندس جوان دیروز، ثروتمندترین ایرانی در دنیا و پنجمین فرد ثروتمند فرانسه است. ثروت وی تا سال ۲۰۱۸ به بیش از ۱۰ میلیارد دلار رسیده است.

بیوگرافی پیر امیدیار,زندگینامه پیر امیدیار,زندگی نامه پیر امیدیار

گفته های پیر امیدیار

  • “شوق و علاقه باعث موفقیت انسان در انجام هر کاری می شود.”
  • “برای این که ناامید نشوید، باید به مردم فرصت انجام کار درست را بدهید.”
  • “برای ایجاد تغییرات مثبت و همیشگی، باید هر کسی قدرت خود را کشف کند و به آن ایمان داشته باشد.”
  • “دلیل موفقیت و قدرت روز افزون ebay، صرفا مردم هستند. کسانی که موفق شدند در کنار هم یک بازار بزرگ را به وجود بیاورند.”
  • “همه با توانایی های برابر به دنیا می آیند اما همه از فرصت های برابر برخوردار نیستند.”
  • از نظر موسس ebay، احترام به دیگران اهمیت زیادی دارد. وی می گوید که تمام ایده پروژه ebay این بود که : ” با دیگران آن گونه رفتار کنیم که توقع داریم با ما رفتار شود. به همین دلیل است که مردم می توانند با یکدیگر تجارت کنند.”

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا