بیوگرافی

زندگینامه رابرت کیوساکی نویسنده کتاب پدر پولدار پدر بی‌ پول

افزایش بازدید در گوگل

بیوگرافی رابرت کیوساکی (زندگینامه بزرگان)

رابرت کیوساکی تاجر، سرمایه گذار، نویسنده و سخنران انگیزشی خود ساخته آمریکایی می باشد. او همچنین بنیانگذار Rich Global LLC و Rich Dad Company بوده که یک کمپانی خصوصی آموزش مالی است و به کمک کتاب ها و فیلم ها، امور مالی شخصی و تجارت را به مردم آموزش می دهد. یکی از معروف ترین کتاب هایی که توسط رابرت کیوساکی نوشته شده، کتاب «پدر پولدار، پدر بی پول» بوده که به زبان های مختلفی در تمام جهان به فروش میرسد و تحولی عظیم در دنیای سرمایه گذاری به وجود آورده است. ما قصد داریم تا در این مطلب به معرفی خلاصه زندگی نامه رابرت کیوساکی، این نویسنده و سرمایه گذار ثروتمند آمریکایی بپردازیم.

عکس رابرت کیوساکی

بیوگرافی رابرت کیوساکی,رابرت کیوساکی کیست؟,زندگینامه رابرت کیوساکی

رابرت کیوساکی کیست؟ رابرت کیوساکی شخصی است که نوع نگاه مردم به پول را تغییر داده و از نظر شغلی یک کارآفرین، سرمایه گذار، نویسنده و سخنران انگیزشی می باشد. وی با جسارت اظهار نظر می کند که دلیل اینکه اکثر مردم امروز از نظر مالی با مشکل روبرو هستند این است که علی رغم سال ها تحصیل و آموزش رسمی، چیزی در مورد پول نمی دانند. او نویسنده کتاب “پدر پولدار پدر بی پول” می باشد که با انتشار آن، به عنوان یک کتاب مالی برتر در تمام ادوار شناخته شد. او طرز فکر ده ها میلیون نفر در سراسر جهان درباره پول را به چالش کشید و تغییر داد و به عنوان یک سرمایگذار و مربی بر این باور است که دنیا به کارآفرینان بیشتری که اشتغال زایی کنند نیاز دارد.

جالب است مردی که تبدیل به یک میلیونر شده و به مردم می آموزد که چگونه ثروتمند شوند، در یک برهه از زمان خود یک شکست خورده بود و در زمینه های مختلف تجاری بارها ورشکست شده بود. با این حال، او تسلیم شکست نشد و در عوض شروع به آموزش به مردم کرد که چگونه فقیر نشوند و از تصمیمات اشتباه مالی فرار نکنند.

زندگینامه رابرت کیوساکی,کتاب پدر پولدار,کتاب پدر پولدار پدر بی‌ پول

دوران کودکی رابرت کیوساکی

در زندگینامه رابرت کیوساکی آمده است که: رابرت تورو کیوساکی در ۸ آوریل ۱۹۴۷ در هیلو هاوایی متولد شد و تبار آمریکایی ژاپنی دارد. پدر او «رالف ا.کیوساکی» مدیر آموزش و پرورش محل تولد پسرش بود و مادر وی «مارجوری ا.کیوساکی» نیز در حرفه پرستاری خدمت می کرد. خواهرانش ایمی و بث به همراه برادرش جان از او بزرگتر هستند.

آن کسی که الگوی رابرت کیوساکی برای نوشتن کتاب “پدر پولدار پدر بی پول” بوده، پدر واقعی او نیست بلکه پدر خوانده اوست که متدهای تجاری او را برای زندگی بهتر به کار گرفته است. کیوساکی در دبیرستان هیلو تحصیل کرد و در سال ۱۹۶۵ فارغ التحصیل شد. پس از پایان تحصیلات دبیرستانی، به نیروی دریایی رفت و در آکادمی نیروی دریایی ایالات متحده در نیویورک شرکت کرد. وی در سال ۱۹۶۹ به عنوان افسر عرشه از آکادمی فارغ التحصیل گردید و هنگامی که در جنگ ویتنام به عنوان خلبان هلیکوپتر خدمت می کرد به دریافت مدال هوایی مفتخر شد.

بیوگرافی رابرت کیوساکی,رابرت کیوساکی کیست؟,زندگینامه رابرت کیوساکی

زندگی حرفه ای رابرت کیوساکی

کیوساکی در سال ۱۹۷۳ در حالی که هنوز در ارتش در حال خدمت بود، در یک برنامه دو ساله MBA در دانشگاه هاوایی در هیلو ثبت نام کرد. در سال ۱۹۷۴ سپاه تفنگداران را ترک و به عنوان فروشنده ماشین زیراکس شروع به کار نمود.

او این کار را برای دو سال انجام داد و سپس برای اولین بار شرکت خود را که در زمینه املاک بود، راه اندازی کرد. در حال حاضر قریب به هزار واحد آپارتمان متعلق به اوست که بنا به سخنان خودش در طی یک ماه مبلغی بالغ بر یک میلیون دلار درآمد زایی دارند. در همین برهه از زمان بود که در سمینارها و سخنرانی های «ارهارد» حضور پیدا می کرد و به نقل از خود او، بسیار تحت تاثیر این سمینارها قرار می گرفت.

بیوگرافی رابرت کیوساکی,رابرت کیوساکی کیست؟,زندگینامه رابرت کیوساکی

سه سال بعد او شرکتی راه اندازی کرد که کیف پول های مردانه از جنس نایلون و Velcro را می فروخت. معروفیت این کالا به عنوان یک محصول میلیون ‌دلاری تمام جهان را فرا گرفت و در مجلات بسیار مطرح جهانی همچون رانرز ورلد، جنتلمن کوارترلی، ساکسز مگزین و نیوزویک به شهرت جهانی دست یافت. این شرکت مدتی خوب عمل کرد اما متاسفانه ورشکست شد. در ابتدای دهه ۱۹۸۰ کیوساکی شانس خود را در شغلی که تی شرت، کلاه، کیف پول و کیف برای گروه Heavy metal تولید می کرد، امتحان نمود. او در این زمینه هم ورشکست شد.

در سال ۱۹۸۵ کیوساکی موسسه Excellerated Learning را تأسیس نمود، یک شرکت آموزش تجارت که کارآفرینی، سرمایه گذاری و مسئولیت های اجتماعی را آموزش می داد. در همین زمان، او با همسر خود، کیم، که قبلاً در برخی از املاک و مستغلات با او سرمایه گذاری کرده بود، ازدواج کرد.

در سال ۱۹۹۴ کیوساکی این شرکت آموزشی را فروخت. در سال ۱۹۹۲ اولین کتاب خود را با عنوان «اگر می خواهید ثروتمند باشید، به مدرسه نروید» منتشر کرد. وی در این کتاب والدین را ترغیب می کرد که فرزندان خود را به دانشگاه نفرستند و در عوض وارد معاملات تجاری شوند.

بیوگرافی رابرت کیوساکی,رابرت کیوساکی کیست؟,زندگینامه رابرت کیوساکی

او همچنین خالق تابلوی Cashflow و بازی های نرم افزاری برای آموزش بزرگسالان و کودکان در مورد مفاهیم تجاری و مالی است. سمینارهای کیوساکی در ایالات متحده و کانادا با همکاری شرکتی به نام Whitney Information Network انجام می شود و به عنوان صاحب امتیاز در سایر کشورها با شرکت های محلی قرارداد می گیرد. با این حال برخی از حاضران در سمینارها، از کیوساکی شکایت کرده اند و معتقدند که سمینارهای گران قیمت او چیز خاصی ارائه نمی دهند. کیوساکی نویسنده بیش از ۲۶ عنوان کتاب است.

از جمله مجموعه کتاب های پر آوازه اش باید به “پدر پولدار پدر بی پول” اشاره کنیم که به ۵۱ زبان ترجمه شده و بیش از ۴۱ میلیون نسخه در سراسر جهان فروخته است. طبق مصاحبه با فوربس درآمد اصلی کیوساکی از طریق حق امتیاز سمینارهای پدر پولدار است. شرکت ریچ گلوبال LLC کیوساکی در سال ۲۰۱۲ تقاضای ورشکستگی کرد.

بیوگرافی رابرت کیوساکی,رابرت کیوساکی کیست؟,زندگینامه رابرت کیوساکی

کیوساکی از طریق تعدادی از شرکت ها که به طور کامل یا جزئی متعلق به او یا شرکایش است و از طریق حق امتیاز با سایر شرکت هایی که مجاز به استفاده از نام وی هستند، فعالیت می کند، این شامل Rich Dad LLC، شبکه اطلاعات ویتنی،Rich Dad Education  و Rich Dad Academy می باشد.

او علاوه بر انتشار چندین کتاب در زمینه مشاغل، در زمینه مشاوره مالی نیز کتاب نوشته است. آموزه های مالی و تجاری کیوساکی بر آنچه او “آموزش مالی” می نامد متمرکز می باشد: ایجاد درآمد منفعلانه با تمرکز بر فرصت های تجاری و سرمایه گذاری، مانند سرمایه گذاری در املاک و مستغلات، مشاغل، سهام و کالاها، با این هدف که بتواند از طریق چنین سرمایه گذاری هایی از خود حمایت کند.

بیوگرافی رابرت کیوساکی,رابرت کیوساکی کیست؟,زندگینامه رابرت کیوساکی

در سال ۲۰۰۲ او یک معدن نقره را در آمریکای جنوبی خریداری کرد و کنترل یک شرکت استخراج طلا در چین را به دست گرفت. در سال ۲۰۱۰ در نمایشگاه الکس جونز ظاهر شد و در آن دارایی های خود از جمله مجتمع های بزرگ آپارتمانی، هتل ها و زمین های گلف را فاش کرد. وی رئیس و سرمایه گذار عملیات حفاری چاه های نفت و حتی یک شرکت استارتاپ خورشیدی است.

امروزه رابرت کیوساکی همچنان تجارت خود را اداره کرده، در سراسر جهان سمینارهای انگیزشی برگزار می کند و کتاب های زیادی در زمینه موفقیت در امور مالی می نویسد.

بیوگرافی رابرت کیوساکی,رابرت کیوساکی کیست؟,زندگینامه رابرت کیوساکی

زندگی شخصی رابرت کیوساکی

رابرت کیوساکی در سال ۱۹۸۶ با کیم میر که یک کارآفرین، سرمایه گذار، نویسنده و سخنران انگیزشی است، ازدواج کرد. از سال ۱۹۹۴ او به همراه خانواده اش در فینیکس، آریزونا زندگی می کند. او، دونالد ترامپ، نامزد جمهوری خواه را برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ تایید و حمایت کرد.

طی سال های گذشته، کیوساکی در مورد تعدادی از کانال های خبری تلویزیونی از جمله CNBC، فاکس بیزینس و بلومبرگ مشاوره مالی داده است. علاوه بر این او در برنامه هایی مانند اپرا وینفری شو، فاکس و دوستان، لری کینگ زنده، فاکتور اوریلی، نمایش الکس جونز، گلن بک و دنیای شما با نیل کاووتو ظاهر شد.

بیوگرافی رابرت کیوساکی,رابرت کیوساکی کیست؟,زندگینامه رابرت کیوساکی

برخی از کتاب های رابرت کیوساکی

 • بازی کش فلو
 • پدر پولدار پدر بی پول
 • هوش مالی یک میلیاردر را داشته باشید
 • به فکر یک تجارت باشید قبل از اینکه بیکار شوید
 • تجارت در عصر جدید
 • چهارراه پولسازی
 • مدرسه تجارت
 • مدیریت مالی موفق
 • تاکتیک های میلیاردرهای موفق
 • ۸ راز نظامیان برای سرمایه گذاری و کارآفرینی
 • چرا میخواهیم شما هم ثروتمند شوید!
 • کودک امروز نابغه اقتصادی فردا
 • چه کسی پول مرا برداشت؟
 • چرا ثروتمندان ثروتمندتر می شوند
 • کودکان هوشمند و ثروتمند
 • چگونه از دارایی های خود محافظت کنیم؟
 • شانس دوباره
 • معجزه موفقیت
 • راهنمای سرمایه گذاری موفق
 • تیم سرمایه گذاری مهمتر از پول
 • سرمایه گذار موفق در املاک و مستغلات
 • مزیت فوق العاده ثروتمندان
 • جوان اما پولدار بازنشسته شوید
 • داشتن فرزندانی باهوش
شبکه اجتماعی
Robert Kiyosaki TwitterRobert Kiyosaki InstagramRobert Kiyosaki Facebook

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا