سبک زندگی

10 سخنرانان انگیزشی برتر دنیا

افزایش بازدید در گوگل

بهترین سخنرانان انگیزشی دنیا

آیا تا به حال این اتفاقا افتاده است که با خواندن یک بیلبورد تبلیغاتی، و یا یک عکس نوشته که بر روی آن یک جمله کوتاه نوشته شده است، تلگنر خورده باشید؟ معمولا این اتفاق برای بسیاری از آدم ها پیش می آید، خصوصا اگر جزء آن دسته از افرادی باشند که به جزئیات توجه زیادی می کنند. خواندن جمله های ارزشمندی که حاصل سال ها تلاش اشخاص مهمی است که نقش ویژه ای در هر زمینه ای در جامعه داشته اند، بسیار با ارزش است. تمامی این کتاب های انگیزشی، جملات، عکس نوشته ها و پادکست هایی که در فضاهای مجازی می خوانید و می بینید و گوش می دهید، همگی حاصل سال ها تجربه افرادی است که برای رسیدن به موفقیت و موقعیتی عالی و تبدیل جهان به جایی بهتر برای زندگی، تلاش های زیادی کرده اند و در این راه سختی های بسیاری را متحمل شده اند.

این افراد با دلسوزی تمام، سخنان خود را در قالب پادکست و برگزاری همایش های بزرگ، در اختیار مردم در سراسر جهان قرار می دهد. سخنان موفقیت از سوی حرفه ای ترین افراد جهان، زندگی بسیاری از مردم را نجات داده است و به خیلی از آنها کمک کرده تا برای رسیدن به جایگاهی بهتر با قوانینی مشخص و برنامه ریزی دقیق به هدف خود دست یابند. اگر شماهم جزء آن دسته از افرادی هستید که هنوز تصمیم خاصی برای زندگی تان نگرفتید و یا هدف های خود را مشخص کرده اید، اما هنوز هم از ریسک و پرواز و شروع کارهای جدید هراس دارید، بهتر است که برای یک بار هم که شده به سخنان این افراد گوش کنید. کافیست تا در طول روز تنها ۳۰ دقیقه از وقت تان را به شنیدن پادکست های موفقیت و سخنان انگیزشی اختصاص دهید. در ادامه با ما همراه باشید تا ۱۰ مورد از بهترین سخنران های انگیزشی جهان را به شما معرفی کنیم. پیش تر بهترین سایت های انگیزشی را در بست فارسی به شما معرفی کرده ایم.

بهترین سخنران انگیزشی,بهترین سخنران انگیزشی جهان,بهترین سخنران انگیزشی دنیا

۱۰. اریک توماس | Eric Thomas

اریک توماس در ایالت دیترویت آمریکا به دنیا آمده است. او زندگی پر فراز و نشیبی را از سر گذرانده و در سن ۱۶ سالگی هم بی خانمان شده است. اما پس از این همه سختی یک روز به خودش آمد و متوجه شد گه لیاقت بهترین ها را دارد و باید برای رسیدن به یک زندگی خوب تلاش کند و کاری کند که مردم به او افتخار کنند. حدود ۹۰ درصد ویدئوهایی که در زمینه انگیزشی در فضاهای مجازی منتشر می شوند، مربوط به اریک توماس می باشند. اریک توماس یکی از بهترین سخنرانان انگیزشی دنیا است که تحصیلات دانشگاهی اش را به بهترین نحو در بهترین دانشگاه ها به اتمام رساند و وقتی که در مورد گذشته اش حرف می زند، می گوید که حتی خواب اینکه یک روز به چنین جایگاهی برسد را هم نمی دیده!

بهترین سخنران های انگیزشی جهان,بهترین سخنرانان انگیزشی,بهترین سخنرانان انگیزشی جهان

۹. آنتونی رابینز | Tony Robbins

مگر می شود که کسی آنتونی رابینز بهترین سخنران انگیزشی دنیا را نشناسد؟ به جرعت و بدون اغراق می توان گفت که رابینز از تمامی افراد موفق جهان موفق تر است! شاید برای تان پیش آمده که برای خرید کتاب های موفقیت به کتابفروشی بروید و زمانی که می خواهید از راهنما برای پیدا کردن کتاب کمک بگیرید او کتاب های آنتونی رابینز را به شما پیشنهاد دهد. آنتونی رابینز در کالیفرنیا و در سال ۱۹۶۰ به دنیا آمد. او دوران کودکی و نوجوانی مشقت باری را از سر گذرانده است. اما سرانجام روزی تصمیم می گیرد تا به یکی از موفق ترین افراد دنیا تبدیل شود و اکنون می بینید که او یکی از گران قیمت ترین مشاوران در زمینه موفقیت می باشد. آنتونی رابینز آنقدر با نفوذ و قدرتمند است که حتی بسیاری از رئیس جمهور ها هم از او مشاوره می گیرند. او وقتی خاطرات تلخ و سخت گذشته اش را تعریف می کند با افتخار از آن ها حرف میزند، خصوصا ۲۲ سالگش اش که در آپارتمانی ۴۰ متری زندگی می کرد و ظرف های کثیفش را در وان حمام می شست!

بهترین سخنرانان انگیزشی دنیا,سخنران انگیزشی سیاه پوست,سخنران انگیزشی معلول

۸. لس براون | Les Brown

لس براون سخنران انگیزشی سیاه پوست در آمریکا و در سال ۱۹۴۵ به دنیا آمد. شاید با گفتن این نکته آنقدر تعجب کنید که چشم های تان گرد شود، اما باید بگوییم که آقای براون در دوران مدرسه یعنی دوره ابتدایی عقب ماندگی ذهنی داشت. اما چیزی که باعث شد تا او اکنون به این نقطه از زندگی اش برسد، وجود افرادی دلسوز بود که همیشه به فکر پیشرفتش بودند. لس براون تمام توانایی خود را به کار گرفت و اکنون جزء ۱۰ سخنران برتر در کل دنیاست، خصوصا در چند سال اخیر که پادکست ها و کتاب های صوتی اش در تمامی سایت ها و شبکه های اجتماعی دست به دست می شود و افراد بسیاری را تحت تاثیر قرار می دهد. او یک تکیه کلام معروف دارد که می گوید: ” امکان پذیر است”  لس براون کتاب های انگیزشی و موفقیتی زیادی منتشر کرده که برخی از آن ها شامل: ” زنده بودن رویای شما”، ” انگیزه خای بلند برای لحظات سخت” و ” تا زمانی که برنده نشدید تمام نشده است” می باشد.

سخنران های انگیزشی جهان,سخنرانان انگیزشی برتر دنیا,بهترین سخنران انگیزشی

۷. جیم ران | Jim Rohn

جیم ران یک کار آفرین خلاق و ایده پرداز و یکی از بهترین سخنرانان انگیزشی است که در سال ۱۹۳۰ در واشنگتن به دنیا آمد. جیم ران علاوه بر اینک یک کار آفرین حرفه ای است، یک نویسنده و همچنین سخنرانی ماهر بوده که در طی این سال ها بر زندگی بسیاری از افراد در سراسر جهان تاثیر گذاشته است. جیم ران با راهنمایی ها و متد های کاربردی اش برای سبک زندگی توانسته افراد موفقی را تحویل جامعه دهد که هر یک از آن ها خودشان یک جیم ران واقعی هستند! برخی از این افراد شامل آنتونی رابینز، مارک ویکتر هنسن، جک کنفیلد و برایان تریسی می باشند. جیم تا ۲۵ سالگی مدام از این شاخه به آن شاخه می پرید و هیچ هدف خاصی در زندگی اش نداشت! و یا اگر هم هدفی را دنبال می کرد، به بیراهه ختم می شد.

تا اینکه سر انجام یکی از نزدیک ترین دوستانش او را به یک همایش آموزشی دعوت کرد. در این همایش بزرگ، جیم برای اولین بار در زندگی اش تلنگری عظیم خورد، سخنران این سمینار شخصی به نام شف بود و شف توانست با حرفایش کاری کند تا جیم راه زندگی اش را بیابد. پس از این همایش، جیم ران بلافاصه به سازمان فروش شف رفت و در آنجا استخدام شد و شف شخصا آموزش وی را به قبول کرد. این آموزش ۵ سال طول کشید و پس از آن البته با تلاش های جیم ران و آزمون خطاها و چالش های بسیار، موفق شد تا نه تنها در کسب و کارش به جایگاه بالایی برسد، بلکه توانست یکی از بهترین سخنرانان الهام بخش در دنیا شود.

بهترین سخنران انگیزشی,بهترین سخنران انگیزشی جهان,بهترین سخنران انگیزشی دنیا

۶. آرنولد شوارتزنگر | Arnold Schwarzenegger

شاید شما هم با دیدن نام یکی از برترین کسانی که در دنیای پرورش اندام و ورزش، حرف اول را می زند، در فهرستی بهترین سخنران های انگیزشی جهان تعجب کنید! جالب است بدانید که آرنولد شوارتزنگر، شخصیت بسیار با نفوذی داشته و به همین دلیل در فهرست با نفوذترین شخصیت های جهان، آن هم از سوی مجله تایم در دو سال متوالی یعنی در سال های ۲۰۰۴ و ۲۰۰۷ برگزیده شده است. آرنولد در کشور اتریش و در سال ۱۹۴۷ متولد شد. آرنولد در نظر همه یک ورزشکار است، اما در کل جهان او را به عنوان یک شخصیت الهام بخش می شناسند.

وی زمانی که به سن قانونی یعنی ۱۸ سالگی رسید، در کشور خود یعنی اتریش تا ۱۹ سالگی خدمت کرد، چراکه در آن زمان خدمت برای تمامی پسرانی که به سن قانونی می رسیدند اجباری بود. در این یکسالی که آرتور به خدمت مشغول بود، تنها تمرکزش را بر روی آن نگذاشت و بلند پروازی هایش را آغاز نمود. او در این یکسال تمرینات فشرده ورزشی خود را ادامه داد و در حین خدمت، به صورت کاملا مخفیانه از کمپ خود جدا می شد تا در مسابقات ورزشی به نام ” آقای جوان” شرکت کند، که سر انجام موفق به کسب عنوان قهرمانی در این مسابقات شد. آرنولد در زندگی اش نظم و انظباطی دقیق داشت و برای هر لحظه اش برنامه بریزی مشخصی تعیین می کرد و ماجرای خارج شدنش از کمپ به صورت مخفیانه هم نشانگر این است که او هیچوقت برای رسیدن به خواسته هایش دست نکشید و تلاش کرد.

بهترین سخنران انگیزشی,بهترین سخنران انگیزشی جهان,بهترین سخنران انگیزشی دنیا

۵. زیگ زیگلار | Zig Ziglar

هیلاری هینتون که با نام زیگ زیگلار هم شهرت دارد، یکی از بهترین نویسندگان و سخنرانان زبده در زمینه موفقیت و مسائل انگیزشی است. او در سال ۱۹۲۶ در کشور آمریکا به دنیا آمد و هنگامی که جنگ جهانی دوم آغاز شد، به نیروی دریایی ایالات متحده پیوست تا به کشورش خدمت کند. پس از مدتی در چند شرکت مختلف به عنوان فروشنده استخدام شد و سر انجام در سال ۱۹۶۸، موفق شد که نایب رئیس یکی از معتبر ترین کمپانی های معروف آمریکا شود. هیلاری دارای ۱۱ فرزند است و در کودکی پدرش را به دلیل ایست قلبی و چندی بعد هم خواهرش را از دست داد. در آن زمان هیلاری تنها پنج سال داشت.

بهترین سخنران انگیزشی,بهترین سخنران انگیزشی جهان,بهترین سخنران انگیزشی دنیا

۴. وین دایر | Wayne Dyer

خود شناسی یکی از مهم ترین قسمت های زندگی است که هر فرد با توجه به زمان بلوغ فکری به آن خواهد رسید. هنگامی که نام وین دایر به زبان می آید، قطعا بسیاری از افرادی که با کتاب های او آشنایی دارند به خود شناسی فکر می کنند. وین دایر مظهر خود باوری و تغییر و بهبود فردی است و همیشه سعی داشته تا دنیا را به جای بهتری برای زندگی تبدیل کند. وین دایر از هر چیزی در جهان تعریف و دیدگاه متفاوت تری دارد. برای مثال همیشه در مورد عشق می گوید که، عشق یعنی اینکه به کسانی که برای مان در زندگی اهمیت دارند، حق انتخاب بدهیم و همیشه آن ها را حمایت کنیم! او در سال ۲۰۱۲ مبتلا به سرطان شد و در مورد بیماری اش گفت: سرطان من شاید یک دلیل و یا یک نشانه بر این باشد که جشم من به زخم هایی که سال ها به روح و روانم وارد شده پاسخ داده است. بدن هر انسان همیشه می داند که چگونه کار کند و تمامی کارها را در بهترین حالت ممکن انجام می دهد.

دایر، اولین کسی بود که در کل جهان تصمیم به اتصال انسان ها به منبع الهی را گرفت و این زمینه را هدف خود قرار داد. وین دایر در مورد زندگی اش می گوید، که همیشه و در هر حالی در حال عبادت پروردگار بوده و همیشه شکر گذار اوست. او متعقد است که کل دنیا همانند انعکاس صدایی هستند که از دل کوه باز می گردند و اگر بر روی بلند ترین قله ها ایستاد و فریاد کشید که  من حقم را می خواهم، تمام کوه ها یک صدا فریان می زنند که ” من حقم را می خوام” و همین ها سبب می شوند که شما با یک چالش در دنیا روبرو شوید و این خود آغاز یک جنگ اعصاب است. منظور وین دایر از چنین مثالی، این است که اگر از کل دنیا شاکی باشید و احساس می کنید که دنیا حق تان را خورده، هیچ فایده ای نخواهد داشت، چراکه دنیا هم همین پاسخ را به شما می دهد.

جالب است بدانید که وین دایر در سال های ۱۹۵۸ تا ۱۹۶۲ در نیروی دریایی آمریکا مشغول به کار بوده و پس از اینکه مدرک مشاوره خود را دریافت می کند در همین حوزه شروع به فعالیت کرده و بعد از گذشت چند سال شغلش را ترک می کند. او پس از این ماجرا به سراغ برگزاری همایش ها و سمینارهای انگیزشی در سراسر آمریکا می رود و اکنون جزء یکی از برترین نویسنده های آمریکایی است.

بهترین سخنران انگیزشی,بهترین سخنران انگیزشی جهان,بهترین سخنران انگیزشی دنیا

۳. رابین شارما | Robin Sharma

رابین شارما، یکی دیگر از سخنرانان انگیزشی برتر دنیا در زمینه موفقیت در کل جهان است که در سال ۱۹۶۴ در نپال به دنیا آمد. رابین در یکی از بهترین دانشکده های دالهوسی تحصیل کرد و فارق التحصیل شد. هر چه در مورد تلاش ها و موفقیت های شارما بگوییم کم است، چراکه در زمینه کاری خود، بیشتر از آنچه که فکرش را بکنید تلاش کرده است. او حدود ۱۵ کتاب مختلف در زمینه حمایت و رهبری و راهبرد نوشته است که همگی آن ها در سال ۱۹۹۵ منتشر شدند. بسیاری از مردم جهان معتقد هستند که رابین شارما، بیش از اینکه یک سخنران باشد، یک نویسنده فوق حرفه است که در زمنیه انگیزشی می نویسد.

اما با توجه به موفقیت ها و رشد و چشمگیر و همچنین تاثیراتی که بروی هر یک از مردم جهان گذاشته، لازم دانستیم که نام این فرد موفق را هم در فهرست مان درج کنیم. از پر طرفدار ترین کتاب های شارما، می توانیم به کتاب ” راهبی که فراری اش را فروخت” اشاره کنیم. جالب است بدانید که این کتاب در کل دنیا بیش از ۵ میلیون بار چاپ شده و به فروش رسیده است. در این کتاب شارما با استفاده از قدرت نویسندگی اش در قالب داستان محوری، به خوانندگان می فهماند که برای شادی و موفقیت چگونه تلاش کنند.

بهترین سخنران انگیزشی,بهترین سخنران انگیزشی جهان,بهترین سخنران انگیزشی دنیا

۲. برایان تریسی | Brian Tracy

زمان، یکی از مهم ترین چیزها در زندگی است. حتی اگر منظم ترین فرد جهان باشید اما نتوانید زمان خود را به درستی مدیریت کنید، به هیچ چیزی نخواهید رسید! مدیریت زمان یکی از مهم ترین کارهایی است که شما باید آن را به یکی از عادت روتین و روزانه تان تبدیل کنید. از این رو اگر در انجام چنین کاری ضعیف عمل می کنید، پیشنهاد ما گوش کردن به سخنان برایان تریسی بهترین سخنران انگیزشی جهان است، که بهترین توصیه ها را با تکنیک ها و متدهایی جالب و جذاب در اختیارتان قرار می دهد. برایان تریسی جزء یکی از حرفه ای ترین ها در حوزه بازاریابی و خرید و فروش در جهان است. او همیشه راهکارهایی تاثیر گذار برای شما دارد تا به موفقیت برسید. وی در ۲۵ سالگی شروع به شغل فروشندگی نمود و پس از آن با فراز و نشیب های بسیار، توانست به عنوان یک مشاور حرفه ای در بزرگترین شرکت های صنعتی دنیا مشغول به کار شود.

تریسی اکثر کتاب هایش را به صورت صوتی ارائه نموده و نویسنده یکی از برترین کتاب ها در زمینه موفقیت، با نام ” خودیاری” است. بیشتر همایش هایش در خصوص رهبری، مدیریت، فروش بالا و تمامی متدها و استراتژی های مخصوص کسب و کار است. برایان در سال ۱۹۴۴ در کشور کانادا و در شهر ونکوور چشم به جهان گشوده است. او شرکت “برایان تریسی اینترنشنال” را تاسیس نمود و مدیر عال اصلی این شرکت هم خود اوست. برایان تریسی این شرکت را با هدف ارائه خدمات به کسانی که قصد دارند در زمینه کسب و کار و بیزنس پیشرفت کنند تاسیس نمود. رهبری، موضوع اعتماد به نفس، روانشناسی و خلاقیت ایده پردازی در کسب و کار و همچنین راهبر و پیشرفت از جمله ارائه خدمات در شرکت اینترنشنال می باشد.

بهترین سخنران انگیزشی,بهترین سخنران انگیزشی جهان,بهترین سخنران انگیزشی دنیا

۱. نیک ووییچیچ | Nick Vujicic

نیک ووییچیچ یکی از برترین سخنرانان تاثیر گذار و موفق در دنیاست، وی یکی از بزرگترین موسسه های دنیا را با نام  “زندگی بدون محدودیت” که در زمینه موفقیت فعالیت دارد، را مدیریت می کند. او در سال ۱۹۸۲ در ماه دسامبر در کشور استرالیا به دنیا آمد و پزشکان در حین تولد متوجه شدند که نیک دچار سندروم تترا آمیلیا است و به همین خاطر دست و پا ندارد! زمانی که نیک بزرگ تر شد و به قول معروف خودش و دنیایش را شناخت، مدام در حال مقایسه خود با دیگران بود و از اینکه از داشتن دست و پا محروم بود، دچار افسردگی شدیدی شد. اما با این وجود گذر زمان همه چیز را تغییر می دهد و این تحول هم در زندگی اون تاثیر بسزایی داشت. نیک بزرگ و بزرگ تر شد و اکنون می تواند ۴۳ کلمه را بدون هیچ مکثی در کامپیوتر تایپ کند، کاری که بسیاری از افراد معلول در جهان نمی توانند انجام دهند!

نیک ووییچیچ تمامی این کارهای خارق العاده اش را مدیون مادر دلسوز و مهربانش است، چراکه با وجود او نمی توانست به چنین کارهایی دست یابد و از شر افسردگی خلاص شود. روحیه و خلق و خوی نیک به قدری تغییر کرد که در دوران دبیرستان یک گروه برای جمع آوری کمک های مردمی به نیازمندان به راه انداخت و خودش هم رهبری آن را به عهده گرفت. در یوتیوب و اکثر فضاهای مجازی، ویدئوهای متعددی از سخنرانی های نیک ووییچیچ سخنران انگیزشی معلول وجود دارد و توانسته یک محرک قوی برای کسانی باشد که از زندگی نا امید هستند. جالب است بدانید که نیک به ایران هم آمده است. او شخصیتی بسیار قوی، پر انرژی و شوخ طبع دارد و سبب شده تا هزاران هزار معلول که دیگر از دنیا قطع امید کرده بودند، به زندگی بازگردند و خودشان را از لا به لای همین محدودیت ها بشناسند و رشد کنند. نیک ووییچیچ یک کتاب با نام “عشق بدون محدویت” را منتشر کرده که در آن در خصوص زندگی با تمام سختی ها ومحدودیت هایش صحبت کرده است.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا