بیوگرافی

زندگینامه استیو جابز بنیانگذار اپل

افزایش بازدید در گوگل

بیوگرافی استیو جابز (زندگینامه بزرگان)

نام استیو جابز را حتما بارها و بارها شنیده اید. هر زمان که خبری از تکنولوژی و اطلاعات آن باشد، هر جا که رایانه های شخصی،‌ موبایل و نوت بوک های باشند یا حتی اگر دقت کرده باشید در میان افراد موفق و ثروتمند نام استیو جابز همیشه وجود داشته است. شخصیت او همیشه مورد علاقه افرادی بوده که در زمینه تکنولوژی و حتی موفقیت فعالیت داشته اند. ما قصد داریم تا در این مطلب به معرفی زندگی نامه استیو جابز بنیانگذار اپل بپردازیم، در ادامه با ما همراه باشید.

عکس استیو جابز

بیوگرافی استیو جابز,زندگینامه استیو جابز,زندگی نامه استیو جابز

استیو جابز کیست؟ استیو جابز یک کارآفرین و مخترع آمریکایی است و بیشتر موفقیت و دستاوردهای او در زمینه کامپیوتر اپل و تکنولوژی های دیگر مثل آی پاد، آی پد و مک بوک می باشد. خلاقیت، ذکاوت و هوش استیو جابز او را به یک نابغه تبدیل کرده بود. به دنبال این توانایی ها استیو جابز توانست ثروت زیادی نیز کسب کند.

زندگینامه استیو جابز,زندگینامه استیو جابز بنیانگذار اپل,بیوگرافی استیو جابز

دوران کودکی استیو جابز

استیو جابز در تاریخ ۲۴ فوریه سال ۱۹۵۵ در سانفرانسیسکو متولد شد. مادرش خوان کارول شیبل بود که هویتی آلمانی-سوئیسی داشت و پدرش نیز عبدالفتاح جان جندلی اهل سوریه و مسلمان بود. زمانی که استیو جابز متولد شد این دو دانشجوی ۲۳ ساله بوده و هنوز با هم ازدواج نکرده بودند. خوان کارول چون در خانواده ای مسیحی  و بسیار محافظه کار بزرگ شده بود نمی توانست خانواده را برای ازدواج با یک مرد عرب مسلمان راضی کند. به همین خاطر این مشکلات باعث شد که این دو به این نتیجه برسند که نمی توانند استیو جابز را در کنار خود داشته باشند.

سرانجام دو شخص با نام های پل رینهولد جابز و کلارا هاگوپیان سرپرستی استیو جابز را قبول کردند. استیو جابز همیشه از این دو نفر به عنوان پدر و مادر واقعی خود یاد می کرد. پل رینهولد جابز پدر استیو جابز، که به عنوان مکانیک ماهر در کارخانه ساخت لیزر کار می کرد، همیشه استیو را تشویق می کرد در گاراژ خانه با وسایل الکترونیکی کار کند و سرگرم شود. این تشویق استیو را به وسایل ااکترونیکی علاقه مند می کرد.

بیوگرافی استیو جابز,زندگینامه استیو جابز,زندگی نامه استیو جابز

دوران تدریس کودکی و نوجوانی استیو جابز در یک مدرسه معمولی در کالیفرنیا گذشت و بعد از آن دوران، در کالجی واقع در اورگو درس خواند. امتحانات و آزمون های خود را با نمرات عالی می گذراند  و هوش و استعداد خاصی داشت. اما در طول دوران کالج اساتید وی می گفتند که آموختن درس به او کار دشواری بوده و هیچ وقت میانه خوبی با آنها نداشته است. تا اینکه در سال ۱۹۷۲ از دبیرستان «هومستید» فارغ التحصیل شد.

پس از آن وارد کالج رید در شهر پورت لند ایالت اورگن شد و تحصیلات خود را در آنجا از سر گرفت. از آنجا که استیو جابز به خوشنویسی علاقه داشت در یک دوره خوشنویسی در کالج شرکت کرد که بعدها از این نقطه به عنوان نقطه عطف زندگیش یاد می کرد. او بعد از اینکه از این کالج اخراج شد همچنان در کلاس های خوشنویسی حضور می یافت. به این دلیل کلاس های خوشنویسی را نقطه عطف می دانست که فونت ها و طرح های حروف اپل را از آن الهام گرفته بود.

بیوگرافی استیو جابز,زندگینامه استیو جابز,زندگی نامه استیو جابز

زندگی خصوصی استیو جابز

استیو جابز یک روحیه کمال طلبانه و محکمی داشت و همیشه رویاهای بزرگی در سر خود می پروراند. او به گیاهخواری و آیین بودا علاقه خاصی نشان می داد. به گفته خودش دلیل نام گذاری شرکت اپل این بود که سیب ویژگی آرام بخش، زنده و شوخ طبعی دارد.

اولین رابطه و دوستی استیو جابز با کریس ان برنان شکل گرفت. آنها فرزندی به نام لیزا برنان جابز از این رابطه به دنیا آوردند ولی هیچ وقت با همدیگر ازدواج نکردند. استیو تا مدت زیادی لیزا را فرزند خود نمی دانست،‌ اما پس از مدت طولانی فرزندی او را قبول کرد. رابطه استیو با دوست دخترش به جدایی ختم شد و هیچوقت یکدیگر را ملاقات نکردند.

بیوگرافی استیو جابز,زندگینامه استیو جابز,زندگی نامه استیو جابز

استیو جابز در تاریخ ۱۸ مارس سال ۱۹۹۱ با لورن پاول که دانشجوی رشته مدیریت در دانشگاه آکسفورد بود ازدواج کرد. سه فرزند با نام های رید پاول، ارین سینا و اوه در این خانواده به دنیا آمد. استیو جابز این فرزندان را به همراه فرزند قبلی خود بسیار دوست داشت و همیشه رابطه خوبی با آنها برقرار می کرد.

بیوگرافی استیو جابز,زندگینامه استیو جابز,زندگی نامه استیو جابز

دستاوردهای استیو جابز

آی مک: این رایانه رومیزی در سال ۱۹۹۸ با طراحی استیو جابز و جاناتان آیو روانه بازار شد و در شش هفته اول ۲۷۸۰۰۰ نسخه از آن به فروش رسید. این دستاورد جابز در تاریخ تولید محصولات اپل،‌ پرسرعت ترین فروش محصولات را به خود اختصاص داد.

آی پاد: به دلیل علاقه استیو جابز به موسیقی، او تصمیم گرفت یک پخش کننده موسیقی طراحی کند. ایده او در این طراحی این بود که موسیقی تنها با سه کلیک در این دستگاه پخش شود. سرانجام موفق به اجرای طرح این دستاورد خود شد و ۳۰۰ میلیون دستگاه آی پاد تا سال ۲۰۱۱ به فروش رسید.

بیوگرافی استیو جابز,زندگینامه استیو جابز,زندگی نامه استیو جابز

آی فون: استیو جابز در ژانویه سال ۲۰۰۷ دستاورد دیگر خود را با نام آی فون معرفی کرد. این محصول به یکی از پرطرفدارترین محصولات شرکت اپل بین علاقه مندان تبدیل شد. حدود ۹۰ میلیون نسخه آی فون تا پایان سال ۲۰۱۰ در سرتاسر جهان فروخته شد و توانست نیمی از سود بازار موبایل را آن خود کند.

آی پد: طرح آی پد در سال ۲۰۰۷ در قالب دستگاه تبلت به یک پروژه مهم از طرف استیو جابز در نظر گرفته شد. زمانی که آی پد روانه بازار شد حدود یک میلیون نسخه از آن در کمتر از یک ماه به فروش رسید. تا تاریخ مارس ۲۰۱۱ یعنی نه ماه پس از ارائه آن ۱۵ میلیون نسخه از آن به فروش رسید. آی پد یکی از دستاوردها موفق استیو جابز در طول تاریخ اپل محسوب می شود.

بیوگرافی استیو جابز,زندگینامه استیو جابز,زندگی نامه استیو جابز

افتخارات استیو جابز

در سال ۱۹۸۳ استیو جابز به عنوان مشهورترین استاد میکرو (الکترونیک) از طرف مجله تایم معرفی شد. سپس در سال ۱۹۸۵ مدال ملی فناوری و نوآوری به استیو جابز و دوستش استیو وازنیک از طرف رئیس جمهور آمریکا رونالد ریگان، اهدا شد. استیو جابز و استیو وازنیک جزء اولین افرادی بودند که این مدال را دریافت می کردند. در سال ۲۰۰۷ مجله فورچون جابز را به عنوان قدرتمندترین فرد در یک لیست ۲۵ نفره که افرادی همچون بیل گیتس در آن دیده می شدند، معرفی کرد. این مجله لقب «بتهوون تجارت» را بر روی استیو جابز قرار داد. سپس همین مجله در سال ۲۰۰۹ استیو جابز را به عنوان «مدیر عامل دهه» به دنیا معرفی کرد. استیو جابز حتی پس از مرگش افتخارات زیادی را نصیب خود کرد. در سال ۲۰۱۲، فورچون، استیو جابز را به عنوان بزرگترین کارآفرین کل دوران نامید و او را الهام بخش و انگیزه بخش آیندگان می دانست. شرکت گرافی سافت در بوداپست، در تاریخ ۲۱ دسامبر سال ۲۰۱۱ مجسمه برنزی استیو جابز را ساخت و او را به عنوان یکی از بزرگترین شخصیت های عصر مدرن به دنیا معرفی کرد.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا