بیوگرافی

زندگینامه استیو جابز بنیانگذار اپل

پیشنهاد ویژه بست فارسی

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه می گردی بزن رو دکمه پایین

قیمت لیر ترکیهاعزام دانشجوتحصیل در ترکیهمهاجرت به ترکیه

بیوگرافی استیو جابز (زندگینامه بزرگان)

نام استیو جابز را حتما بارها و بارها شنیده اید. هر زمان که خبری از تکنولوژی و اطلاعات آن باشد، هر جا که رایانه های شخصی،‌ موبایل و نوت بوک های باشند یا حتی اگر دقت کرده باشید در میان افراد موفق و ثروتمند نام استیو جابز همیشه وجود داشته است. شخصیت او همیشه مورد علاقه افرادی بوده که در زمینه تکنولوژی و حتی موفقیت فعالیت داشته اند. ما قصد داریم تا در این مطلب به معرفی زندگی نامه استیو جابز بنیانگذار اپل بپردازیم، در ادامه با ما همراه باشید.

عکس استیو جابز

بیوگرافی استیو جابز,زندگينامه استيو جابز,زندگی نامه استيو جابز,

استیو جابز کیست؟ استیو جابز یک کارآفرین و مخترع آمریکایی است و بیشتر موفقیت و دستاوردهای او در زمینه کامپیوتر اپل و تکنولوژی های دیگر مثل آی پاد، آی پد و مک بوک می باشد. خلاقیت، ذکاوت و هوش استیو جابز او را به یک نابغه تبدیل کرده بود. به دنبال این توانایی ها استیو جابز توانست ثروت زیادی نیز کسب کند.

زندگینامه استیو جابز,زندگینامه استیو جابز بنیانگذار اپل,بیوگرافی استیو جابز,

دوران کودکی استیو جابز

استیو جابز در تاریخ 24 فوریه سال 1955 در سانفرانسیسکو متولد شد. مادرش خوان کارول شیبل بود که هویتی آلمانی-سوئیسی داشت و پدرش نیز عبدالفتاح جان جندلی اهل سوریه و مسلمان بود. زمانی که استیو جابز متولد شد این دو دانشجوی 23 ساله بوده و هنوز با هم ازدواج نکرده بودند. خوان کارول چون در خانواده ای مسیحی  و بسیار محافظه کار بزرگ شده بود نمی توانست خانواده را برای ازدواج با یک مرد عرب مسلمان راضی کند. به همین خاطر این مشکلات باعث شد که این دو به این نتیجه برسند که نمی توانند استیو جابز را در کنار خود داشته باشند.

سرانجام دو شخص با نام های پل رینهولد جابز و کلارا هاگوپیان سرپرستی استیو جابز را قبول کردند. استیو جابز همیشه از این دو نفر به عنوان پدر و مادر واقعی خود یاد می کرد. پل رینهولد جابز پدر استیو جابز، که به عنوان مکانیک ماهر در کارخانه ساخت لیزر کار می کرد، همیشه استیو را تشویق می کرد در گاراژ خانه با وسایل الکترونیکی کار کند و سرگرم شود. این تشویق استیو را به وسایل ااکترونیکی علاقه مند می کرد.

زندگينامه استيو جابز,زندگی نامه استيو جابز,زندگینامه استیو جابز,

دوران تدریس کودکی و نوجوانی استیو جابز در یک مدرسه معمولی در کالیفرنیا گذشت و بعد از آن دوران، در کالجی واقع در اورگو درس خواند. امتحانات و آزمون های خود را با نمرات عالی می گذراند  و هوش و استعداد خاصی داشت. اما در طول دوران کالج اساتید وی می گفتند که آموختن درس به او کار دشواری بوده و هیچ وقت میانه خوبی با آنها نداشته است. تا اینکه در سال 1972 از دبیرستان «هومستید» فارغ التحصیل شد.

پس از آن وارد کالج رید در شهر پورت لند ایالت اورگن شد و تحصیلات خود را در آنجا از سر گرفت. از آنجا که استیو جابز به خوشنویسی علاقه داشت در یک دوره خوشنویسی در کالج شرکت کرد که بعدها از این نقطه به عنوان نقطه عطف زندگیش یاد می کرد. او بعد از اینکه از این کالج اخراج شد همچنان در کلاس های خوشنویسی حضور می یافت. به این دلیل کلاس های خوشنویسی را نقطه عطف می دانست که فونت ها و طرح های حروف اپل را از آن الهام گرفته بود.

این مطلب را از دست ندهید
زندگینامه فرهاد اصلانی هنرپیشه

زندگینامه استیو جابز بنیانگذار اپل,بیوگرافی استیو جابز,زندگينامه استيو جابز,

زندگی خصوصی استیو جابز

استیو جابز یک روحیه کمال طلبانه و محکمی داشت و همیشه رویاهای بزرگی در سر خود می پروراند. او به گیاهخواری و آیین بودا علاقه خاصی نشان می داد. به گفته خودش دلیل نام گذاری شرکت اپل این بود که سیب ویژگی آرام بخش، زنده و شوخ طبعی دارد.

اولین رابطه و دوستی استیو جابز با کریس ان برنان شکل گرفت. آنها فرزندی به نام لیزا برنان جابز از این رابطه به دنیا آوردند ولی هیچ وقت با همدیگر ازدواج نکردند. استیو تا مدت زیادی لیزا را فرزند خود نمی دانست،‌ اما پس از مدت طولانی فرزندی او را قبول کرد. رابطه استیو با دوست دخترش به جدایی ختم شد و هیچوقت یکدیگر را ملاقات نکردند.

زندگی نامه استيو جابز,زندگینامه استیو جابز,زندگینامه استیو جابز بنیانگذار اپل,

استیو جابز در تاریخ 18 مارس سال 1991 با لورن پاول که دانشجوی رشته مدیریت در دانشگاه آکسفورد بود ازدواج کرد. سه فرزند با نام های رید پاول، ارین سینا و اوه در این خانواده به دنیا آمد. استیو جابز این فرزندان را به همراه فرزند قبلی خود بسیار دوست داشت و همیشه رابطه خوبی با آنها برقرار می کرد.

بیوگرافی استیو جابز,زندگينامه استيو جابز,زندگی نامه استيو جابز,

دستاوردهای استیو جابز

آی مک: این رایانه رومیزی در سال 1998 با طراحی استیو جابز و جاناتان آیو روانه بازار شد و در شش هفته اول 278000 نسخه از آن به فروش رسید. این دستاورد جابز در تاریخ تولید محصولات اپل،‌ پرسرعت ترین فروش محصولات را به خود اختصاص داد.

آی پاد: به دلیل علاقه استیو جابز به موسیقی، او تصمیم گرفت یک پخش کننده موسیقی طراحی کند. ایده او در این طراحی این بود که موسیقی تنها با سه کلیک در این دستگاه پخش شود. سرانجام موفق به اجرای طرح این دستاورد خود شد و 300 میلیون دستگاه آی پاد تا سال 2011 به فروش رسید.

زندگینامه استیو جابز,زندگینامه استیو جابز بنیانگذار اپل,بیوگرافی استیو جابز,

آی فون: استیو جابز در ژانویه سال 2007 دستاورد دیگر خود را با نام آی فون معرفی کرد. این محصول به یکی از پرطرفدارترین محصولات شرکت اپل بین علاقه مندان تبدیل شد. حدود 90 میلیون نسخه آی فون تا پایان سال 2010 در سرتاسر جهان فروخته شد و توانست نیمی از سود بازار موبایل را آن خود کند.

آی پد: طرح آی پد در سال 2007 در قالب دستگاه تبلت به یک پروژه مهم از طرف استیو جابز در نظر گرفته شد. زمانی که آی پد روانه بازار شد حدود یک میلیون نسخه از آن در کمتر از یک ماه به فروش رسید. تا تاریخ مارس 2011 یعنی نه ماه پس از ارائه آن 15 میلیون نسخه از آن به فروش رسید. آی پد یکی از دستاوردها موفق استیو جابز در طول تاریخ اپل محسوب می شود.

زندگينامه استيو جابز,زندگی نامه استيو جابز,زندگینامه استیو جابز,

افتخارات استیو جابز

در سال 1983 استیو جابز به عنوان مشهورترین استاد میکرو (الکترونیک) از طرف مجله تایم معرفی شد. سپس در سال 1985 مدال ملی فناوری و نوآوری به استیو جابز و دوستش استیو وازنیک از طرف رئیس جمهور آمریکا رونالد ریگان، اهدا شد. استیو جابز و استیو وازنیک جزء اولین افرادی بودند که این مدال را دریافت می کردند. در سال 2007 مجله فورچون جابز را به عنوان قدرتمندترین فرد در یک لیست 25 نفره که افرادی همچون بیل گیتس در آن دیده می شدند، معرفی کرد. این مجله لقب «بتهوون تجارت» را بر روی استیو جابز قرار داد. سپس همین مجله در سال 2009 استیو جابز را به عنوان «مدیر عامل دهه» به دنیا معرفی کرد. استیو جابز حتی پس از مرگش افتخارات زیادی را نصیب خود کرد. در سال 2012، فورچون، استیو جابز را به عنوان بزرگترین کارآفرین کل دوران نامید و او را الهام بخش و انگیزه بخش آیندگان می دانست. شرکت گرافی سافت در بوداپست، در تاریخ 21 دسامبر سال 2011 مجسمه برنزی استیو جابز را ساخت و او را به عنوان یکی از بزرگترین شخصیت های عصر مدرن به دنیا معرفی کرد.

پیشنهاد ویژه بست فارسی

یک سایت خوب و معروف جهت مشاوره مهاجرت تحصیلی و شرایط مهاجرت کاری میخوای بزن رو دکمه پایین

مهاجرت تحصیلیمهاجرت کاریتحصیل در انگلستانتحصیل در کانادا

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا