کسب و کار

10 شغل پر درآمد دنیا که به مدرک دانشگاهی نیاز ندارند!

خلاصه نوشته
  • مشاغل پردرآمد بدون مدرک دانشگاهی بسیاری در دنیا امروزه مشاهده می شوند، متاسفانه این تصور اشتباه است که برای رسیدن به یک در آمد ایده آل و زیاد باید مدرک دانشگاهی بالایی داشته باشیم! به طور کلی برای داشتن شغل هایی با در آمد بالا، کافیست از هوش مالی بهره ببرید!

شغل های پردرآمد بدون مدرک دانشگاهی کدامند؟

قطعا تمامی مشاغل موجود در دنیا نیاز به تحصیلات بالای دانشگاهی ندارند و افراد می توانند حتی بدون مدرک دانشگاهی نیز آینده ای درخشان و موفقیت چشمگیری داشته باشند. فقط کافی است که در میان هزاران شغلی که نیاز به تحصیلات ندارد مناسب ترین گزینه را انتخاب نمایند تا بتوانند سالیانه درآمد قابل توجهی داشته باشند.

با نبود بازار کار مناسب و افزایش مشکلات اقتصادی بسیاری از افراد ترک تحصیل را انتخاب می کنند و ترجیح می دهد به کاری مشغول شوند تا بتوانند در آمد مناسبی داشته باشند. در این میان افرادی نیز وجود دارند که به دلیل بی علاقه بودن به تحصیل درس و دانشگاه را کنار می گذارند. بر اساس تحقیقاتی که اداره کار آمریکا انجام داده است در این کشور بالغ بر 60 درصد افراد شاغل هیچگونه مدرک دانشگاهی ندارند. بنابراین لزومی ندارد که تمامی افراد مدرک دانشگاهی داشته باشند تا بتوانند شغلی پردرآمد پیدا کنند. در ایران نیز همانند تمامی کشورهای دنیا مشاغل بسیار پرسودی وجود دارند که نیازی به مدرک دانشگاهی ندارند و می توانند آینده خیلی درخشانی داشته باشند. در تاریخ نیز کم نیستند افرادی که بسیار مشهور و موفق بوده اند در صورتی که هیچگونه مدرک دانشگاهی نداشته اند. استیو جابز یکی از این افراد موفق است که شهرت جهانی دارد.

ما در این مقاله تصمیم گرفته ایم که 10 شغل پردرآمد بدون مدرک دانشگاهی را به شما معرفی نماییم. تمامی هزینه ها و مبالغ ذکر شده در این لیست مربوط به آمریکا است و در آن به درآمد میانگین، پاداش های تولید و حق کمیسیون فروش و .. اشاره کرده ایم. با ما همراه باشید تا با این مشاغل بیشتر آشنا شوید.

10 شغل پردرآمد دنیا,شغل های پردرآمد بدون مدرک,شغل پردرآمد بدون مدرک,

10. مراقبت پرواز یا کنترل ترافیک هوایی

افرادی که در این شغل مشغول به فعالیت هستند به تنظیم حرکت های هواپیما و دیده بانی هواپیماها می پردازند. میانگین دستمزد سالیانه این افراد 108 هزار و 40 دلار است و حداقل مدرکی که باید داشته باشند کاردانی است. لازم به ذکر است که این افراد نیازی به سابقه کار ندارند و بر اساس پیش بینی های انجام شده تا پایان سال 2020 ، 1200 فرصت شغلی در این زمینه ایجاد خواهد شد. مراقبان پرواز در مقایسه با سایر افرادی که در شغل های غیر دانشگاهی دیگر فعالیت دارند دارای متوسط درآمد بیشتری هستند.

مدرک دانشگاهی و شغل,مشاغل پردرآمد بدون مدرک,10 شغل پردرآمد دنیا,

9. مدیر کل و مدیر عملیاتی

مدیران کل و مدیران عملیاتی مسئولیت های مختلفی دارند که از جمله آن ها می توان به تعیین سیاست های شرکت، تنظیم تمامی فعالیت های روتین سازمان، بررسی گزارش های فروش، نظارت و بررسی روند فعالیت های بودجه ای و .. اشاره نمود. میانگین دستمزد سالیانه این افراد 94 هزار و 400 دلار است و بر اساس پیش بینی های صورت گرفته در این زمینه تا آخر سال 2020 حدود 410100 فرصت شغلی ایجاد می شود. افرادی که می خواهند این شغل های پردرآمد بدون مدرک را انتخاب نمایند باید حتما مدرک کاردانی و حداقل 1 الی 5 سال سابقه کار داشته باشند.

این مطلب را از دست ندهید
10 اشتباه تاثیرگذار در مدیریت زمان

شغل های پردرآمد بدون مدرک,شغل پردرآمد بدون مدرک,مدرک دانشگاهی و شغل,

8. مدیر ساخت و ساز

مهم ترین وظیفه این افراد نظارت بر پروژه های ساخت و ساز در تمامی مراحل و تنظیم میزان بودجه، جدول های زمان بندی و قراردادها می باشد. میانگین دستمزد سالیانه این افراد 83 هزار و 860 دلار است و حتما باید مدرک کاردانی و بیش از 5 سال سابقه کار داشته باشند. طبق پیش بینی های انجام شده تا پایان سال 2020 در این زمینه حدود 120400 فرصت شغلی ایجاد می شود.

مشاغل پردرآمد بدون مدرک,10 شغل پردرآمد دنیا,شغل های پردرآمد بدون مدرک,

7. مدیر حمل و نقل، توزیع و انبار داری

افرادی که در این حوزه مشغول به فعالیت هستند وظیفه دارند که تمامی امور به حمل و نقل شرکت را کنترل و بررسی نمایند. از جمله وظایف آن ها می توان به تنظیم استانداردها و سیاست های حمل و نقل، مدیریت بودجه ها، خرید مواد اولیه و … اشاره نمود. میانگین دستمزد سالیانه این افراد 80 هزار و 210 دلار است و افرادی که تمایل دارند در این سمت مشغول به کار شوند باید حداقل 5 سال سابقه کار و مدرک کاردانی داشته باشند. بر اساس پیش بینی های انجام شده تا پایان سال 2020 در این حوزه 33700 فرصت شغلی جدید ایجاد می شود. این شغل از مشاغل پردرآمد بدون مدرک دانشگاهی می باشد.

شغل پردرآمد بدون مدرک,مدرک دانشگاهی و شغل,مشاغل پردرآمد بدون مدرک,

6. خط اول سرپرستان کاراگاهان و نیروهای پلیس

شاغلین در این حوزه موظف هستند تمامی فعالیت های نیروهای پلیس را هماهنگ نمایند و متوسط دستمزد سالیانه آن ها 78 هزار و 260 دلار است. این افراد حتما باید مدرک کاردانی و بین 1 الی 5 سال سابقه کار داشته باشند. بر اساس پیش بینی های انجام شده تا سال 2020 در این زمینه 38700 فرصت شغلی جدید ایجاد می شود.

10 شغل پردرآمد دنیا,شغل های پردرآمد بدون مدرک,شغل پردرآمد بدون مدرک,

5. رادیو تراپیست یا پرتودرمانگر

پرتو درمانگران از شغل های پردرآمد بدون مدرک بالای دانشگاهی است که دارای وظایف مختلفی مانند پرونده سازی جلسات درمان، کنترل تجهیزات، بررسی واکنش های بیماران به درمان و … هستند و متوسط سالیانه درآمد آن ها 74 هزار و 980 دلار است. این افراد حتما باید مدرک کاردانی داشته باشند. پیش بینی های انجام شده حاکی از آن است تا پایان سال 2020 در این حوزه 6700 فرصت شغلی جدید ایجاد می شود.

مدرک دانشگاهی و شغل,مشاغل پردرآمد بدون مدرک,10 شغل پردرآمد دنیا,

4. مدیریت خدمات اداری

این شغل از شغل های پردرآمد دنیا برای بانوان محسوب می شود و بانوانی که در این حوزه مشغول به کار هستند دارای وظایفی مانند برنامه ریزی، هماهنگی سرویس های پشتیبانی شده از سوی سازمان و ..می باشند. میانگین دستمزد سالیانه این افراد 77 هزار و 890 دلار است و علاقمندان به این شغل باید حداقل دیپلم و بین 1 الی 5 سال سابقه کار داشته باشند. پیش بینی های انجام شده نشان می دهد که تا پایان سال 2020 بالغ بر 99800 فرصت شغلی در این زمینه ایجاد می شود.

شغل های پردرآمد بدون مدرک,شغل پردرآمد بدون مدرک,مدرک دانشگاهی و شغل,

3. اپراتور راکتور هسته ای

افرادی که به عنوان اپراتور راکتور هسته ای مشغول به فعالیت هستند دارای وظایف مختلفی مانند ثبت داده ها، روشن و خاموش کردن تجهیزات، بررسی و تنظیم کنترلرها، جابجایی میله های کنترلی و .. هستند. متوسط دستمزد سالیانه این افراد 75 هزار و 650 دلار است و علاقمندان به این شغل باید مدرک دیپلم داشته باشند. پیش بینی های انجام شده نشان می دهد که تا پایان سال 2020 حدود 2000 فرصت شغلی دیگر در این حوزه ایجاد می شود.

این مطلب را از دست ندهید
10 شغلی که اثرات منفی بر شخصیت شما می گذارند

مشاغل پردرآمد بدون مدرک,10 شغل پردرآمد دنیا,شغل های پردرآمد بدون مدرک,

2. تعمیرکار و نصاب آسانسور

این شغل از جمله مشاغل سخت می باشد و نصابان و تعمیرکاران آسانسور دارای وظایفی مانند تعمیر و نگهداری از پله های برقی، آسانسورها، پیاده روهای متحرک و .. هستند و متوسط دستمزد سالیانه آن ها 70 هزار و 910 دلار است. این افراد باید دیپلم داشته باشند. بر اساس پیش بینی های انجام شده تا پایان سال 2020 نزدیک به 8200 فرصت شغلی جدید در این زمینه ایجاد می شود.

شغل پردرآمد بدون مدرک,مدرک دانشگاهی و شغل,مشاغل پردرآمد بدون مدرک,

1. بهداشت کار دهان و دندان

افرادی که می خواهند در این حوزه مشغول به کار شوند باید دوره های آموزشی که در رابطه با ارائه انواع خدمات اولیه مرتبط با بهداشت دهان و دندان است را بگذرانند تا بتوانند به صورت مستقل و یا زیر نظر پزشک مشغول به فعالیت شوند. از وظایف این افراد می توان به ارائه خدمات ابتدایی و اولیه مربوط به دندان، تمیز کردن دندان و معاینه بیماران مربوط به دهان و دندان و … اشاره نمود. متوسط درآمد سالیانه این افراد 68 هزار و 550 دلار است و باید حداقل مدرک کاردانی داشته باشند. طبق پیش بینی های انجام شده تا پایان سال 2020 در این زمینه 104900 فرصت شغلی جدید ایجاد می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا