کسب و کار

10 نشانه که شما را از ثروتمند شدن دور می کند

خلاصه نوشته
  • چه کسی است که بگوید از پول خوشش نمی آید؟ همه ما عاشق پول هستیم، چراکه با پول و ثروت به آرامش و زندگی با کیفیت تری دست می یابیم اما لازمه فراهم کردن چنین زندگی خوبی، اصول دستیابی به ثروت است.

چرا ثروتمند نمی شویم؟

ثروت و داشتن پول فراوان برای همه ما خوشایند است. هر فردی که کار می کند دوست دارد در شغلش به حدی از تمکن مالی برسد که آزادانه به برآورده کردن خواسته های مادی خانواده اش بپردازد. مقوله درآمد همواره یکی از دغدغه های بزرگ بشر به شمار می رود. اما آیا برای ثروتمند شدن درآمد بالا کفایت می کند؟

آیا می توان با یک حقوق متوسط ثروتمند شد؟ آیا راهکاری برای داشتن یک زندگی خوب در کنار دخل و خرج متعادل وجود دارد؟ تمام این سوال ها همواره در ذهن انسان ها شکل گرفته و به دنبال جوابی قانع کننده بوده اند. ثروت در واقع استفاده درست از فرصت های مالی بوده و شما با یک برنامه ریزی اصولی می توانید به ثروتی متناسب با میزان درآمدتان دست بیابید. خیلی از ما متوجه کارها و رفتارهای اشتباه مان در زمینه عدم دست یابی به ثروت نیستیم.

ثروتمند شدن راهی یک شبه نیست و در عین حال راهی صد ساله هم نیست! در این میان افرادی وجود دارند که برای رسیدن به پول تلاش های بسیاری کرده و بارها به بن بست خورده اند! آیا شما هم جزء همین دسته از افراد هستید؟ فکر می کنید تمام راه و چاه ها را درست رفته اید و نتیجه ای حاصل نشده؟ در ادامه با Bestfarsi همراه باشید تا 10 مورد از عادات و رفتارهای غلطی که شما را از ثروتمند شدن دور می کند را با یکدیگر بررسی نماییم.

اصول دستیابی به ثروت,ثروتمند شدن,چرا ثروتمند نمی شویم,

10. ثروتمند شدن را راهی دور و غیر ممکن می دانید!

اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که گمان می کنید برای ثروتمند شدن نیاز به شانس دارید، باید بدانید که کاملا در اشتباهید! اگر در کشوری ثروتمند زندگی می کنید پس شما هم می توانید به یک فرد ثروتمند تبدیل شوید. افکارتان را ارتقا دهید و بر آرزوهای بزرگ تان تمرکز نمایید. به یاد داشته باشید که هر انسانی یک فرد توانمند در درونش دارد، پس آن را بیابید و با اعتماد به نفس به تلاش بپردازید. افکار بزرگ در ذهن انسان های بزرگ شکل می گیرد، پس چرا شما یکی از همین انسان های بزرگ نباشید؟

9. قبل از خرج کردن به پس انداز نمی اندیشید

یکی دیگر از اشتباهات ما در زندگی عدم پس انداز به شیوه صحیح آن است. افراد عادی همواره بعد از دریافت حقوق شان لیستی از پرداختی های خود را برداشته و هزینه ها را محاسبه می کنند و در نهایت اگر چیزی باقی ماند، پس انداز می کنند! برای به دست آوردن ثروت باید ابتدا مقداری ثابت را برای پس انداز ماهیانه و یا روزانه خود قرار دهید.

شما می توانید این کار را به صورت سیستماتیک و مستقیم از بانک دریافت حقوق تان انجام داده و در طولانی مدت به یک سرمایه بزرگ دست بیابید. همیشه توجه داشته باشید اول مبلغ پس اندازتان را تعیین کنید، سپس لیست هزینه های تان را برداشته و به ترتیب اولویت و ضرورت اقدام نمایید.

8. پول های تان را بدون هیچ هدف خاصی جمع می کنید

برای درآمد و پس اندازتان یک هدف ارزشمند و مشخص تعیین نمایید. اگر برای میزان حقوق دریافتی خود یک اصول و برنامه منظم تدوین کنید، خواهید دید که ثروتمند شدن اصلا کار سختی نیست. هدف تان را به صورت یک لیست برپایه اولویت ها تنظیم نمایید. برخی از این اهداف طولانی مدت و برخی کوتاه مدت تر هستند.

این مطلب را از دست ندهید
10 تا از عجیب ترین مشاغل دنیا - بو کردن عرق بدن تا هل دادن افراد در مترو

مثلا قصد خرید یک اتومبیل را دارید و یا برای دوران بازنشستگی تان برنامه سفر به دور دنیا را تنظیم کرده اید. تمام این اصول به شما شهامت و انرژی مضاعف برای کار و تلاش بیشتر می بخشد، و شما با کوشش بیشتر و درآمد بالاتر روز به روز به ثروتمند شدن نزدیک می شوید. یک هدف ارزشمند قطعا شما را به فردی ثروتمند تبدیل خواهد نمود.

7. اهل ریسک نیستید

گاهی باید برای رسیدن به موفقیت و آرزوها کمی از منطقه امن خودتان خارج شوید، و سختی های کار و تلاش بیشتر را به جان بخرید. راحت طلبی و تن پروری قطعا بزرگترین مانع در راه ثروتمند شدن به شمار می رود. افراد موفق دنیا گاهی با پذیرش ریسک در زندگی به موفقیت های دور از انتظار دست یافته اند. اینکه فقط یک کار روتین و معمولی را با یک حقوق عادی بخواهیم، به طور حتم از لذت های بزرگ زندگی نیز دور خواهیم ماند. گاهی سعی کنید مبلغی از سرمایه خود را در یک تجارت مانند بورس به کار بگیرید. عنصر شانس را در کائنات به یاری بطلبید، خیلی از موفقیت ها زمانی که انتظارش را ندارید رخ می دهد.

6. به جای تمرکز بر رویاهای تان به رویاهای دیگران فکر می کنید

اگر می خواهید به آرزوهای تان دست پیدا کنید، تمرکزتان را بر رویاهای تان بیشتر کنید. والدین همواره در سر آرزوهای بزرگ و بی شماری را برای فرزندان شان می پرورانند، اما گاهی این رویاها با خواسته های ما مطابقت ندارند. پس آنچه را که دوست دارید دنبال کنید، ما یکبار زندگی می کنیم پس نباید فرصت های ناب و بی تکرار خودمان را از دست بدهیم. اگر با یک انتخاب اشتباه خودتان را در شرایط ناخوشایند قرار بدهید قطعا دست به نابودی اهداف تان زده اید، و تمام تلاش تان در حد گذران امور جاریه زندگی خواهد بود نه برای ثروتمند شدن.

5. سرمایه گذاری را چندان با اهمیت نمی دانید!

در کتاب “خاطرات یک فرد ثروتمند” این جمله به چشم می خورد که:” همیشه 20 درصد از حقوق دریافتی خود را به سرمایه گذاری در امور مختلف اختصاص می دادم”. با خواندن این جمله در می یابید که تنها دریافت یک حقوق یکسان نمی تواند در جهت ثروتمند شدن کمک بسزایی به شما بکند. درواقع شما با شناخت و مطالعه زمینه های مختلف سرمایه گذاری می توانید با دانش کافی وارد عرصه رقابت شده و به اندوخته های تان بیافزایید.

پس انداز تنها به معنی انباشتن پول ها در بانک نیست، گاهی باید در یک تجارت، بورس، ساخت و ساز و یا اموری از این دست به رقابت و کسب تجربه بپردازید. برای ثروتمند شدن نیازی نیست که حتما یک اقتصاددان باشید، گاهی فقط کافیست که خلاقیت و شهامت داشته باشید.

4. به حقوق ثابت ماهیانه اکتفا می کنید

تا خودتان نخواهید نمی توانید از پیله ترسی که به دورتان تنیده اید رهایی یابید. اگر در زندگی فقط به دنبال یک حقوق ثابت و یکسان هستید باید بگوییم شانس زیادی برای ثروتمند شدن ندارید. افراد ثروتمند به عنوان شغل ساز در جامعه ظاهر می شوند نه شاغل. البته خیلی از انسان ها نیز برای کار ثابت شان حقوق های کلان دریافت می کنند که درصدشان بسیار کم است.

این مطلب را از دست ندهید
10 راز تاثیر زبان بدن در مصاحبه شغلی [100% تضمینی قبولی]

به یاد داشته باشید برای یک سفر هیجان انگیز و ماجراجویانه باید جاده های جدید و ناشناخته را امتحان کنید و با خطرات احتمالی مواجه شوید. سعی کنید با تکیه به خلاقیت و توانایی هایتان دست به خود اشتغالی بزنید. اگرچه کاری سخت در پیش خواهید داشت اما با تلاش و صبر می توانید به درآمدهای بیشتر نیز دست پیدا کنید.

3. دخل و خرج تان را با هم مطابقت نمی دهید!

برای میزان حقوق دریافتی و مقدار خرج ماهانه خود یک الگو تنظیم کنید، تا زمانی که خرج تان از درآمدتان بیشتر باشد ثروتمند نخواهید شد. اگر قصد خرید چیزهای گران را دارید پس به عنوان هدف برایش برنامه ریزی کنید، نه اینکه تمام درآمدتان را صرف خریدش کنید و یا مجبور باشید برای به دست آوردنش مقروض شوید.

2. بیشتر از درآمد کافی به پس انداز بیشتر می اندیشید

با تلاش بیشتر به کسب در آمد بالاتر دست پیدا کنید، نه با امساک ورزیدن در مخارج زندگی به پس انداز بیشتر برسید. شما نباید با مختل کردن زنجیره طبیعی زندگی تان تنها به جمع آوری اندوخته های خود بیاندیشید. صرفه جویی همواره یکی از راههای رسیدن به ثروت به شمار می رود، اما توجه داشته باشید صرفه جویی به معنای درست خرج کردن است نه خرج نکردن. پس با تلاش و سرمایه گذاری های کوچک اما مطمئن به میزان درآمدتان بیافزایید، بعد با درآمد بالاتر برای پس انداز یک برنامه صحیح تدوین نمایید.

1. هوشمندانه کار نمی کنید و به خودتان سخت می گیرید

سخت کار کردن نیز می تواند یکی از راه های رسیدن به دریافت درآمد بالا باشد، اما تنها راه نیست. فردی که در یک شغل خاص که بنا بر عرضه و تقاضا پایه گذاری شده است می داند که هرچه بیشتر تولید کند، می تواند به عرضه بالاتر و سود فراوان تری برسد. اما فردی که همواره یک حقوق ثابت دارد هر چقدر هم تلاشش را مضاعف کند باز هم همان میزان دستمزد را دریافت خواهد کرد.

پس تلاش سخت در این زمینه نمی تواند راهکاری درست به شمار برود. بهترین و مطمئن ترین روش برای یک سرمایه گذاری هوشمندانه تمرکز بر بازار سهام و یا سپرده گذاری در صندوق بازنشستگی است. این نوع سرمایه گذاری اگرچه طولانی مدت بازدهی دارد اما از ریسک کمتری نیز برخوردار می باشد. پس صرفا استفاده از نیروی فیزیکی نمی تواند ترفند مناسبی برای ثروتمند شدن باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا