سرگرمی

10 تا از پرفروش ترین رمان های تاریخ

افزایش بازدید در گوگل

معرفی پرفروش ترین رمان های دنیا

حتما شنیده اید که می گویند کتاب خوان ها از جالب ترین مردم دنیا هستند؛ اما تا به حال فکر کرده اید چرا؟ مطالعه زندگی هزاران نفر، همراه بودن با اشخاص داستان ها در تمامی م ها و شادی ها، صد ها تجربه مختلف و سیر در زمان و مکان ها بی شمار، سبب شده تا این افراد حرف های زیادی برای گفتن داشته باشند. اگر کنار شان بنشینید به طور حتم ماجرا های جالبی برای گفتن به شما خواهند داشت.

اگر کتاب ها و رمان ها علاقه مند باشید، احتمالا مدام به دنبال لیست های مختلفی می گردید تا با پی گیری آن ها بر تعداد خوانده های تان بیفزایید. در ادامه فهرستی از پر فروش ترین های سراسر جهان در طول تاریخ نشر را بررسی کرده ایم که می تواند برای تان جالب توجه باشد.

موارد زیادی وجود دارند که شاید بار ها و بار ها نام شان را شنیده اید اما اطلاعات چندانی درباره آن ها نداشته باشید؛ با دنبال کردن گزینه های پیش رو با خیلی های شان کامل تر از قبل آشنا خواهید شد. جای تجب نیست اگر متوجه شوید تعداد قابل تاملی از بهترین و معروف ترین فیلم های سینمایی دنیا که طرفدران انبوهی هم دارند؛ از مشهورترین رمان های دنیا الهام گرفته و اقتباس شده اند.

به دلیل عدم وجود سیستم ثبت دقیق در سده های گذشته، تعیین چنین لیستی کار ساده ای محسوب نمی شود؛ با این حال می توان با در نظر گرفتن دهه های اخیر آمار نزدیکی ارائه داد. از مرور داستان های هری پاتر تا ارباب حلقه ها، دعوت می کنیم تا در این گشت و گذار جذاب تا انتها همراه مان باشید.

پرفروش ترین رمان,پرفروش ترین رمان تاریخ,پرفروش ترین رمان ها

۱۰. او: تاریخ یک ماجراجویی | She a History Of Adventure

اچ. رایدر. هگرد نویسنده بریتانیایی الاصل، عمده شهرت خود را از طریق رمان های ماجراجویانه اش بدست آورد. او به علت سبک نوشتاری منحصر به فردش، محبوبیت زیادی در کشورش و در خارج از انگلستان نیز طرفداران بی شماری داشته و دارد.

شخصیت های کتاب او: تاریخ یک ماجراجویی به گونه ای مطرح شده اند که همذات پنداری با آن ها آسان است. داستان حول محور سفری هیجان انگیز به آفریقا روایت می شود. تصویر پردازی های ملموس، ذکر جزئیات و ترسیم هنرمندانه فضا موجب شده تا این رمان با حدود ۸۳ میلیون جلد فروش، جزو پرفروش ترین رمان ها صنعت نشر محسوب شود.

پرفروش ترین رمان های تاریخ,پرفروش ترین رمان های جهان,پرفروش ترین رمان های دنیا

۹. رمز داوینچی | Da Vinci Code

رمز داوینچی نوشته دن بروان دومین کتاب سه گانه معروف اوست که بیش از دو مورد دیگر مشهور گشت. در سال ۲۰۰۰ میلادی فرشتگان و شیطان انتشار یافت و سه سال بعد راز داوینچی چاپ شد. فروش آن در سال ۲۰۰۳ به سرعت از مجموع تجدید چاپ های هری پاتر تا آن روز، گذشت و تا سال ۲۰۰۶ به بیش از ۶۰ میلیون نسخه رسید و به یکی از پرفروش ترین رمان های تاریخ مبدل شد.

در دو جلد اول و سپس آخرین آن ها به نام نماد گمشده که در سال ۲۰۰۹ منتشر شد به چند تئوری در مسیحیت، ایزد بانوها، نظریه هایی مربوط به داوینچی و تابلوی مرموز مونالیزا پرداخته می شود.

کتابی که به ۴۴ زبان دنیا ترجمه شده بود؛ با نشانه گرفتن مضوعات مرتبط یا دین، مذهب و نماد شناسی ها پس از مدتی در برخی کشور ها با ممنوعیت چاپ روبه رو گشت. کلمبیا پیکچرز در سال ۲۰۰۶ فیلمی از روی همین داستان با بازی تام هنکس و آدری تاتو به نمایش درآورد که آن هم با استقبال گسترده ای همراه بود.

پرفروش ترین رمان های عاشقانه,پرفروش ترین رمان های نوجوان,پرفروش ترین رمان

۸. شیر، جادوگر و جالباسی | The lion The Witch The wardrobe

خیلی از ما با تماشای فیلم های نارنیا و آن کمد شگفت انگیز آرزو کرده بودیم کاش جای یکی از آن چهار خواهر و برادر بودیم یا ما هم می توانستیم از همین راه وارد یک دنیای دیگر بشویم.

شیر، جادوگر و جالباسی عنوان نخستین جلد از مجموعه سرگذشت نارنیا ست. سی. اس. لوئیس ایرلندی اولین مرتبه این کتاب را در سال ۱۹۵۰ روانه بازار ادبیات کرد. شخصیت های اصلی این داستان خیالی پس از گذشتن از یک در راهی سرزمینی اعجاب انگیز می شوند که باید از پس ماجراجویی هایی که برای شان پیش می آیند؛ جان سالم به در ببرند.

این اثر که در ابتدا تنها با هدف مخاطب قرار دادن کوکان منتشر شده بود، بسیاری از سنین را درگیر و شیفته خود کرد. محبوبیت بالای مجموعه کتاب های لوئیس موجب شد تا نسخه های سینمایی نیز از روی نوشته های او بسازند، این مجموعه از پرفروش ترین رمان های نوجوان بشمار می رود.

پرفروش ترین رمان,پرفروش ترین رمان تاریخ,پرفروش ترین رمان ها

۷. شازده کوچولو | The Little Prince

اثر سوررئالیستی آنتوان دو سنت اگزوپری به بیان داستان شازده ای می پردازد که به همراه گل سرخش در یک سیارک زندگی می کند. این کتاب ساده و روان که بسیار کم حجم هم هست رکورد های بی نظیری دارد و یکی از پرفروش ترین رمان های جهان است.

آن را به حدود ۳۰۰ زبان ترجمه کرده اند و جزو پرخوانده شده ترین کتاب های جهان به شمار می رود. اگزوپری نخستین بار آن را در سال ۱۹۴۳ منتشر کرد اما هنوز هم باید این مورد را در زمره مهم ترین آثار ادبیات جهان به حساب بیاوریم.

کتابی متعلق به تمام اعصار که می تواند در هر زمان و مکانی جذاب باشد و پیام عشق و محبت را ابراز کند. آقایان احمد شاملو و محمد قاضی به ترجمه آن پرداخته اند و از سال ۱۳۶۴ شمسی در ایران، به این کتاب دسترسی وجود دارد. فروش این مورد از ۸۰ میلیون نسخه تا ۲۰۰ میلیون تخمین زده شده است.

پرفروش ترین رمان,پرفروش ترین رمان تاریخ,پرفروش ترین رمان ها

۶. سپس هیچکدام باقی نماندند | And Then There Were None

آگاتا کریستی یکی از فوق العاده ترین نویسنده های مشهور دنیا، که لقب ملکه جنایت را به او اطلاق کرده بودند نویسنده این کتاب است. خالق شخصیت های به یاد ماندنی خانم مارپل و هرکول پوآرو در کتاب سپس هیچکدام باقی نماندند ماجرای قتل ۱۰ نفر را به نحوی اعجاب انگیز روایت می کند.

ده کاکا سیاه کوچک نام دیگر این اثر جنایی-معمایی ست که به درونمایه داستان اشاره دارد. تمامی قتل ها بر پایه شعری کودکانه به همین اسم رقم می خوردند. کریستی اعتقاد داشت که این کتاب سخت ترین موردی ست که تا به حال نوشته است.

آگاتا، قبل از شکسپیر و ژول ورن پر فروش ترین نویسنده دنیا در گینس محسوب می شود؛ این رمان او نیز یکی از پرفروش ترین رمان های دنیا است که چیزی در حدود بیش از ۱۰۰ میلیون نسخه فروخت.

پرفروش ترین رمان,پرفروش ترین رمان تاریخ,پرفروش ترین رمان ها

۵. رویای تالار سرخ | Dream of the Red Chamber

رویای تالار سرخ یکی از شاهکار های بی نظیر تاریخ جهان در زمینه ادبیات کلاسیک به شمار می آید. اثری از کائو ژوکین که به روایت فضای اشرافی و ساختار طبقاتی چین در قرن هجدهم میلادی می پردازد.

توصیفات دقیق، توجه قابل تامل نسبت به جزئیات و در عین حال سهل و ساده پرداختن جمله ها سبب شد تا این داستان محبوبیت و شهرت زیادی پیدا کند. تمام کتاب به صورت نقاشی ها و تصاویری هنرمندانه و زیبا به نظر می رسند. رمانی که به زندگی پر فراز نشیب یک خاندان اختصاص یافته است.

با زیبایی هرچه تمام تر احوالات جامعه در عصر فرمانروایی سلسله چینگ را به نظاره خواهید نشست؛ تعریفاتی که در هر زمان دیگری نیز می توانند برای خوانندگان جذاب باشند. تا به حال حدود ۱۰۰ میلیون نسخه از این کتاب به دست مردم رسیده تا بتوانیم آن را در لیست پرفروش ترین ها جای بدهیم.

پرفروش ترین رمان,پرفروش ترین رمان تاریخ,پرفروش ترین رمان ها

۴. هری پاتر و سنگ جادو | Harry potter and philosopher’s stone

اولین کتاب از مجموعه استثنایی جی. کی. رولینگ که معروفیتی افسانه ای دارد، یکی دیگر از موارد موجود در لیست پرفروش ترین رمان های جهان است. هری پاتر و سنگ جادو در ۱۹۷۷ به طور گسترده انتشار پیدا کرد؛ از همان زمان این اثر هیجان انگیز و متفاوت برای طیف وسیعی از مردم در همه سنین محبوب شد و روز به روز تعداد خونندگان آن افزایش یافت.

ساخت نسخه های سینمایی نیز در بیشتر دیده شدن رمان های رولینگ تاثیر بسزایی داشتند. گفته می شود که فروش هری پاتر و سن جادو به عدد شگفت انگیز ۱۱۰ میلیون جلد می رسد. شخصیت های داستان به قدری ملموس و دوست داشتنی هستند که همه افراد شیفته آن ها می شوند؛ به همین دلیل بعید نیست که تا این اندازه فروخته باشد.

پرفروش ترین رمان,پرفروش ترین رمان تاریخ,پرفروش ترین رمان ها

۳. ارباب حلقه ها | The Lord Of The Rings

از سری کتاب های ارباب حلقه ها، شاهکار فانتزی و حماسی جی. آر. آر. تالکین تا امروز به طور تقریبی ۱۵۰ میلیون جلد به فروش رفته است. دنیایی که ای نویسنده انگلیسی خلق کرده بی نهایت زیبا و خیال پردازانه است به همین دلیل کمتر کسی وجود دارد که شیفته آن نباشد.

استقبال بی نظیر و تجدید چاپ های مکرر موجب شد تا بسیاری از مردم دنیا یک بار هم که شده ماجراجویی های جذاب سرزمین میانی را بخوانند. فیلم های سینمایی که از روی سری کتاب ها ساخته شد نیز باشکوه و تماشایی بودند با این حال کتاب خوانان در تمام دنیا ترجیح می دهند به نسخه های تدوین شده و کاغذی وفادار بمانند.

پرفروش ترین رمان,پرفروش ترین رمان تاریخ,پرفروش ترین رمان ها

۲. داستان دو شهر | A tale of two cities

رمان معروف چارلز دیکنز در سال ۱۸۵۹ منتشر شد و به سرعت نظر علاقه مندان را به خود جلب کرد. یکی از تاثیر گذار ترین نویسندگان قرن بیستم در پر آوازه ترین اثرش شرایط و احوالات دو شهر پاریس و لندن را در پیش و حین انقلاب کبیر فرانسه شرح می دهد.

روایتی گیرا از فضای اشرافی حاکم در آن دوران و اختلافات طبقاتی فاحش موضوع اصلی این کتاب می باشد. بار ها تجدید چاپ از سوی انتشاراتی های مختلف در بسیاری از کشور ها، علتی شده تا میزان فروش به طور دقیق در دست نباشد با این حال گفته می شود که تاکنون ۲۰۰ میلیون جلد از داستان دو شهر فروخته شده است.

پرفروش ترین رمان,پرفروش ترین رمان تاریخ,پرفروش ترین رمان ها

۱. دن کیشوت | Don Quixote

دن کیشوت شاهکار دنیای ادبیات، نوشته میگل د سرانتس اسپانیایی با اختلاف معنا داری در صدر جدول پرفروش ترین های تاریخ جهان جای دارد. بخش اول کتاب زمانی که نویسنده آن در زندان بود نوشته و در سال ۱۶۰۵ منتشر شد، بخش دوم نیز با فاصله ۱۰ سال در ۱۶۱۵ به دست مردم رسید.

داستان، ماجرای مردی عادی و بی دست و پا را روایت می کند که در خیالات و اوهام خویش سیر میکند. او کتاب های ممنوعه می خواند و خود را یک شوالیه می داند. نکته ای که باعث شده دن کیشوت سرانتس تا این اندازه برای ملل گوناگون محبوب شود، قلم گیرا و بی مانند نویسنده آن است.

تعلق داشتن به تمام زمان و مکان ها، تاریخ ها و زبان همه مردم دنیا، این اثر ادبی را برای همیشه ماندگارکرده است. هرچند سال انتشار می تواند دلیل روشنی برای توجیح این حجم از توجهات تلقی شود؛ اما امکان داشت این رمان نیز به سرنوشت کتاب های فراموش شده تاریخ دچار شود.

با این حال ۵۰۰ میلیون جلد فروش، از ابتدا تا به حال آن را به رقیبی بی همتا در صنعت نشر بدل کرده است و بدون شک پرفروش ترین رمان تاریخ است.

به نظر شما پرفروش ترین رمان های جهان کدامند؟ به نظر شما چه رمان ایرانی را می توانید در این لیست اضافه کنید؟

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا