مشهورترین ها

10 تا از مشهور ترین رمان های دنیا – برباد رفته تا صد سال تنهایی

افزایش بازدید در گوگل

رمان های مشهور دنیا کدامند؟

دنیای داستان نویسی همچون سرزمینی پر از شگفتی و اتفاقات غیر قابل باور است. نویسندگان با رویا پردازی و پر وبال دادن به تخیلات خود، شخصیت ها و موقعیت های متفاوتی را خلق می کنند. رمان نویس ها با سوار کردن افکار و ذهن خوانندگان بر امواج داستان، ساعات طولانی دنیا رنگارنگی که ساخته اند را به نمایش می گذارند. نویسنده های بزرگ و توانمندی در جهان با قلم خود رمان های ارزشمندی را به رشته تحریر درآورده، که با گذر زمان نه تنها به آثاری یکنواخت و تکراری تبدیل نشده، بلکه هر روز ارج والاتری نیز پیدا کرده اند. داستان هایی که گویی متعلق به یک زمان مشخص نبوده و نشسته بر مرکب افکار نسل به نسل انتقال پیدا می کنند.

اگر چه بسیاری از مشاهیر ادبی دنیا در زمان حیات شان شناخته شده یا مورد اقبال جامعه قرار نگرفته بودند، اما پس از سال ها و بعد از مرگ، به شهرت و محبوبیت فراوانی دست یافته اند. تاریخ ادبیات جهان وام دار اشخاصی است که با نگاهی منتقدانه و از دریچه ای متفاوت به زندگی و اجتماع انسانی نگریسته اند، و حاصل این نگرش عمیق کتب ارزنده و بی نظیری شده که امروزه نیز به عنوان الگویی کامل برای نویسندگان تازه کار به شمار می روند. حال با Bestfarsi همراه باشید تا ۱۰ رمان مشهور دنیا را بشناسیم و به دوستان مان نیز معرفی نماییم.

دانلود رمان های مشهور دنیا,رمان های مشهور دنیا,رمان های مشهور جهان

۱۰. صد سال تنهایی | One Hundred Years of Solitude

رمان صدسال تنهایی از رمان های مشهور دنیا بوده و نوشته نویسنده شهیر اسپانیایی گابریل گارسیا مارکز، که برای نخستین بار در سال ۱۹۶۷ به چاپ رسید، به سبک رئالیسم جادویی می باشد. این رمان به زندگی ۶ نسل از خانواده ای به نام بوئندیا پرداخته و با غیب شدن ناگهانی برخی از شخصیت ها، داستان وارد فاز جادویی و اسرار آمیزی می شود.

رمان های مشهور دنیا,رمان های معروف دنیا,لیست رمان های مشهور دنیا

۹. جنگ و صلح | War and Peace

به جرات می توان گفت کمتر کسی در جهان وجود دارد که اهل کتاب خوانی باشد و رمان ارزشمند جنگ و صلح اثر نویسنده بزرگ روس لئو تولستوی را نشناسد. این کتاب یکی از رمان های مشهور جهان است که در سال های ۱۸۶۵ تا ۱۸۶۷ ابتدا به صورت داستان های سریالی در روزنامه های کشور روسیه منتشر گردید سپس در سال ۱۸۶۹ به صورت کتاب به چاپ رسید. رمان جنگ و صلح علاوه بر ارزش ادبی به عنوان یکی از منابع معتبر شناخت وقایع سیاسی و نظامی حمله فرانسه به روسیه به شمار می رود.

مشهور ترین رمان های تاریخ,مشهور ترین رمان های عاشقانه جهان,دانلود رمان های مشهور دنیا

۸. دیوید کاپرفیلد | David Copperfield

رمان دیوید کاپرفیلد از مشهور ترین رمان های تاریخ و نام اثری از چارلز دیکنز، نویسنده فرهیخته انگلیسی، که در سال ۱۸۵۰ برای اولین بار به چاپ رسید می باشد. بسیاری از ادیبان و منتقدان جهان بر این باورند، این رمان از اتفاقات و وقایع حقیقی زندگی نویسنده نشات می گیرد، و همین امر آن را به شکلی شگفت انگیز ملموس و قابل فهم می گرداند. داستان کتاب بیشتر حول موضوعات خانوادگی می گردد و کمتر به نقد اجتماعی پرداخته.

دانلود رمان های مشهور دنیا,رمان های مشهور دنیا,رمان های مشهور جهان

۷. بلندی های بادگیر | Wuthering Heights

رمان عاشقانه بلندی های بادگیر نوشته امیلی برونته، شاعر و نویسنده بریتانیایی نیز یکی دیگر از مشهور ترین رمان های دنیا محسوب می گردد، که در سال ۱۸۴۷ برای نخستین بار به زیر چاپ رفت. این کتاب بارها و با تیراژ بالا و از سوی ناشران بزرگ منتشر گردیده است. بلندی های بادگیر در سال ۲۰۰۹ به کارگردانی کوکی گیدرویچ بر پرده سینماها به نمایش گذاشته شد.

دانلود رمان های مشهور دنیا,رمان های مشهور دنیا,رمان های مشهور جهان

۶. کشتن مرغ مقلد | To Kill A Mockingbird

کتاب کشتن مرغ مقلد که با نام کشتن مرغ مینا نیز شهرت دارد، نوشته هارپر لی رمان نویس بزرگ آمریکایی، در سال ۱۹۶۰ به چاپ رسید. هارپر لی در سال ۱۹۶۴ موفق به دریافت جایزه پولیترز، شد و تا کنون بالغ بر ۴۰ میلیون جلد از آن در جهان به فروش رسیده است. رمانی که با نگاهی طنز آلود به برخی وقایع سیاسی پرداخته و توانسته ارتباط خوبی با خوانندگان برقرار نماید.

دانلود رمان های مشهور دنیا,رمان های مشهور دنیا,رمان های مشهور جهان

۵. موبی دیک | Moby Dick

رمان موبی دیک یا نهنگ دریا، اثری مشهور از نویسنده ایالت متحده آمریکا، هرمان ملویل می باشد، که در سال ۱۸۵۱ منتشر گردید. کتاب داستانی حماسی و ماجراجویانه در دریا را روایت می کند و سبکش را به نوعی الگو گرفته از هومر می دانند.

دانلود رمان های مشهور دنیا,رمان های مشهور دنیا,رمان های مشهور جهان

۴. آنا کارنینا | Anna Karenina

اثر ارزشمندی دیگر از نویسنده شهیر روسی لئو تولستوی با نام آنا کارنینا، که در ابتدا به صورت داستان های پاورقی در ماهنامه سال های ۱۸۷۵.۱۸۷۷ منتشر می شد، رمانی واقع گرایانه با رگه هایی عاشقانه و اجتماعی می باشد و در لیست رمان های مشهور دنیا قرار گرفته است. قصه حول برخی مشکلات و اختلافات خانوادگی زن و شوهری به اسم استیان آرکادیچ و داریا الکساندرونا می گردد.

دانلود رمان های مشهور دنیا,رمان های مشهور دنیا,رمان های مشهور جهان

۳. جنایت و مکافات | Crime and Punishment

نویسنده بزرگ روسی فیودور داستایفسکی با اثر بی نظیرش به نام جنایت و مکافات، که از با ارزش ترین کتب جهان در حوزه ادبیات فاخر به شمار می رود، یکی از اثرگذار ترین اشخاص در دنیا نویسندگی محسوب می گردد. مضمون داستان حول یک قتل و تاثیراتی که بر قاتل گذاشته است، می چرخد. در واقع نویسنده احوالات درونی فرد و ارتباطش با جهان پیرامون را به رشته تحریر در می آورد.

دانلود رمان های مشهور دنیا,رمان های مشهور دنیا,رمان های مشهور جهان

۱. مادام بوواری | Madame Bovary

یکی دیگر از مشهورترین رمان های جهان اثری به نام مادام بوواری نوشته گوستاو فلوبر، بزرگ ترین نویسنده فرانسوی می باشد. فلوبر کتاب مادام بوواری را در طول ۵ سال به رشته تحریر درآورد و درسال ۱۸۵۷ به چاپ رساند. سبک رمان واقع گرایانه و در مورد احوالات دختری به نام “اما” است، که برای به دست آوردن شهرت، ثروت و زیبایی عطشی پایان ناپذیر دارد. این رمان بارها از سوی کارگردانان سینما و تاتر در سراسر جهان به فیلم تبدیل شده و یا به اجرای صحنه رسیده.

دانلود رمان های مشهور دنیا,رمان های مشهور دنیا,رمان های مشهور جهان

۱. بر باد رفته | Gone with the Wind

بر باد رفته مشهور ترین رمان های عاشقانه جهان، رمانی وزین اثر مارگارت میچل، نویسنده فرهیخته آمریکایی که در سال ۱۹۷۳ موفق به دریافت جایزه پولیتزر شد، می باشد. داستان مضامینی عاشقانه و تاریخی دارد و شخصیت اصلی قصه دختری به نام اسکارلت که به دنبال عشق حقیقی می گردد، در راه رسیدن به وصال ماجراهای پر فراز و نشیبی را پشت سر می گذارد.

به نظر شما مشهور ترین رمان های دنیا کدامند؟

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا