فرهنگ و هنر

10 نویسنده مشهور دنیا را بیشتر بشناسید

خلاصه نوشته
  • اگر کتاب خوان باشید، قطعا کتاب های بسیاری از نویسنده های مشهور جهان را خوانده اید! و یا حتی اگر کتابی به نویسندگی این افراد مشهور نخوانده اید قطعا برای یک بار هم که شده در طول عمرتان تا به اکنون نام چند تن از آنان را شنیده اید. این نویسندگان تحول عظیمی در دنیای پر رمز و راز و ناگفته کتاب ها ایجاد کرده اند.

آشنایی با نویسنده های مشهور دنیا

شاید خیلی از ما گمان کنیم که نویسندگی کاری ساده و بدون زحمت است، و کافیست هر فردی با در دست داشتن یک قلم و کاغذ بتواند بهترین مطالب یا داستان ها را به نگارش درآورد. اما در واقع نویسندگی کاری پر زحمت و طاقت فرسا بوده که نیاز به خلاقیت و هوش سرشاری دارد. تصور کنید به عنوان یک داستان نویس باید چندین شخصیت مثبت و منفی را خلق کرده و خود را به جای هر کدام ازآن ها قرار داده و در موقعیت های مختلف عکس العمل ها و رفتارشان را به رشته تحریر در آورید.

در این میان باید ساختار نوشتاری شما متناسب با نوع موضوع باشد. باید متناسب با رده سنی که مخاطب مطالب شما هستند، اثر خود را تدوین نمایید. دنیا نویسندگان مطرح و بنامی را در طول دوران گذشته به چشم دیده که گاها برخی از آنان در زمان خود خیلی معروف یا محبوب نبوده اند و یا مردم ارزش حقیقی آثارشان را نمی دانسته اند.

بعضی از مشاهیر همچون ژول ورن نویسنده داستان های تخیلی سفر به ماه و بیست هزار فرسنگ زیر دریا، در زمان خود مورد تمسخر دیگران قرار می گرفته و از او به عنوان دیوانه یاد می کرده اند. اکنون Bestfarsi سعی بر آن داشته که 10 تا از مشهور ترین نویسنده های دنیا را به شما عزیزان معرفی نموده تا با مطالعه آثار ارزشمندشان با تبحر و قدرت نویسندگی این افراد بیشتر آشنا شوید.

اسامی نویسندگان مشهور دنیا,عکس نویسندگان مشهور دنیا,مشهور ترین نویسنده های دنیا,

10. سیدنی شلدون | Sidney Sheldon

سیدنی شلدون نویسنده شهیر آمریکایی و از نویسنده های مشهور دنیا است، که نویسندگی را از سنین میانسالی شروع کرد، و با اولین اثرش به نام “صورت برهنه” توانست به سرعت خود را به دنیای ادبیات معرفی نماید. وی متولد سال 1917 در ایالت شیکاگو آمریکا بود. رمان ” آن سوی نیمه شب” به عنوان پرفروش ترین کتاب سال موجب شد تا جهان با این نویسنده نسبتا تازه کار اما قهار آشنا شود.

شلدون امروزه در جهان طرفداران بی شماری داشته و کتاب های: غریبه ای در آینه، خط خونف خشم فرشتگان، استادبازی، اگرفردابیاید و خاطرات نیمه شب، در تیراژ بالا را در اختیار هوادارنش قرار می دهد. شلدون موفق به کسب جایزه اسکار بهترین فیلم نامه نویسی و نمایش نامه نویسی برای اثر “مرد مجرد و دختر جوان” در سال 1947 شد. او در سال 2007 بر اثر عارضه ذات الریه چشم از جهان فرو بست.

معروف ترین نویسنده دنیا,نویسنده مشهور جهان,نویسنده های مشهور دنیا,

9. نوآم چامسکی | Noam Chomsky

آورام نوآم چامسکی در واقع فیلسوف، زبان شناس و یک کارشناس مسائل سیاسی متولد سال 1928 در فیلادفیا می باشد. وی در خانواده ای یهودی و اصلتا روس به دنیا آمد؛ او روسای جمهور آمریکا را به شدت مورد نقد قرار داده است. حتی محبوب ترین رئیس جمهور ایالت متحده “کندی” را نیز از تیررس انتقاداتش در امان نگذاشته و به سیاست های پر حاشیه آنان در کتاب  “نیمه تاریک کاملوت” پرداخته.

چامسکی معلم زبان عبری بود و بعد ها به عنوان استاد زبان شناسی در دانشگاه پنسیلوانیا به تدریس مشغول شد. اکثر آثار وی جنبه تحلیل سیاسی داشته که می توان به برخی از آن ها از قبیل؛ تلاش آمریکا برای حاکمیت جهان، جاه طلبی های امپراطوری، روز بازپسین دولت های سرکش، دولت های فرمانده، چتر قدرت آمریکا، ایالات شکست خورده، جنگ بیست و دو روزه و جنبش تسخیر اشاره نمود.

این مطلب را از دست ندهید
10 فیلم عاشقانه با پایان تلخ

نویسندگان مشهور دنیا,اسامی نویسندگان مشهور دنیا,عکس نویسندگان مشهور دنیا,

8. جین آستین | Jane Austen

بانوی پرآوازه دنیای نویسندگی، جین آستین، که در ادبیات انگلستان بی نظیر می باشد، و با وجود گذشت 200 سال هنوز هم پرفروش ترین کتاب ها را به خود اختصاص داده است. از جمله آثار مطرح او می توان به ؛ عقل و احساس، غرور و تعصب، منسفیلد پارک، اما و نورثنگرآبی هستند اشاره نمود.

او نیز یکی از معروف ترین نویسنده دنیا بود که در زمان حیاتش مورد بی مهری جامعه زمان خویش قرار گرفت و پس از مرگش ارزش نوشته های بی نظیرش بر همگان آشکار گردید. او به موسیقی نیز علاقه وافری داشته و همیشه قبل از شروع به نوشتن ساعتی را به نواختن پیانو اختصاص می داده است.

مشهور ترین نویسنده های دنیا,معروف ترین نویسنده دنیا,نویسنده مشهور جهان,

7. ارنست همینگوی | Ernest Hemingway

ارنست همینگوی از نویسندگان مشهور دنیا و بزرگ آمریکایی متولد 1899 که با اثر معروف پیرمرد و دریا تقریبا برای تمام دنیا شناخته شده است. او در سال 1926 موفق به دریافت جایزه ارزشمند نوبل ادبیات گردید.

وی در ابتدا کار نویسندگی را با خبرنگاری شروع کرد و بعد ها به عرصه داستان نویسی علاقه مند شد. همینگوی شخصی منظم و با برنامه بود و همواره زمان مشخصی را برای آغاز و به پایان رساندن کتاب هایش مشخص می نمود، جالب است بدانید میز تحریرش صندلی نداشت و تمام آثار خود را ایستاده به رشته تحریر در می آورد.

نویسنده های مشهور دنیا,نویسندگان مشهور دنیا,اسامی نویسندگان مشهور دنیا,

6. مارک توین | Mark Twain

مارک توین نیز یکی دیگر از برترین نویسندگان آمریکایی تبار و موفق دنیا متولد سال 1835 است. خیلی از ما او را با آثار معروفی همچون ” ماجراهای هاکلبری فین” و ” ماجراهای تام سایر” می شناسیم. آثار وی در رده پرفروش ترین ها قرار می گیرد، که برخی از آن ها نیز در دنیای هالیوود به صورت انمیشن یا سینمایی به تصویر کشیده شده اند.

مارک توین به شدت به نویسندگی علاقه مند بود به نحوی که گاها چند روز از غذا خوردن غافل می شد. محل کار او در قسمتی دورتر از خانه قرار داشت و خانواده اش برای صدا زدن از شیپور استفاده می کردند. برخی از آثار او شامل؛ عصر طلایی، شاهزاده و گدا، خاطرات شخصی ژان دارک، داستان یک اسب، بیگانه مرموز و بسیاری داستان کوتاه و بلند دیگر می باشد.

عکس نویسندگان مشهور دنیا,مشهور ترین نویسنده های دنیا,معروف ترین نویسنده دنیا,

5. چارلز دیکنز | Charles Dickens

داستان نویس بزرگ و مشهور انگلیسی “چارلزجان هافم دیکنز” نیز از جمله نویسنده های مشهور دنیا است، نحوه نگارش و قلم توانمندش موجب شده تا تاثیر گذارترین آثار جهان را به خود اختصاص دهد. کتاب های دیوید کاپر فیلد، آرزوهای بزرگ، الیور تویست و داستان دوشهر، در بین مردم و سینما گران بسیار پرطرفدار و شناخته شده می باشد.

نقش های داستانی کتاب های چارلز دیکنز همگی برگرفته از افراد واقعی در جامعه بوده اند. علاقه بی حد وی به نویسندگی او را گاها برای رسیدن به یک داستان جالب  راهی سفرهای آنی و بدون برنامه ریزی می کرد. او در سال 1870 در حالی که هنوز آخرین اثرش به نام “ادوین درود” را به پایان نرسانده بود در اثر حمله قلبی دیده از جهان فرو بست.

نویسنده مشهور جهان,نویسنده های مشهور دنیا,نویسندگان مشهور دنیا,

4. ویکتور هوگو | Victor Hugo

ویکتورهوگو نویسنده شهیر فرانسوی تبار متولد سال 1802 که با رمان “بینوایان ” و “گوژ پشت نتردام” در بین تمام مردم جهان با هر سن وسلیقه ایی شناخته شده و محبوب می باشد. وی از سبک رومانتیسم فرانسوی پیروی می کرد، و مردم او را به عنوان یک قهرمان ملی می شناختند.  قلم توانا و تاثیرگذارش اورا به اسطوره ایی در حوزه ادبیات نمایشی تبدیل کرده است.

این مطلب را از دست ندهید
10 فیلمی که حتی مردان را هم به گریه می اندازد

ویکتورهوگو نویسنده مشهور جهان، شاعری متبحر و با احساس نیز بوده، که برخی کارشناسان اشعارش را با شاعر بزرگ کشورمان حضرت حافظ هم ردیف می دانند. آثار ارزشمند او شامل کتاب هایی همچون؛ آخرین روزهای یک محکوم، رنجبران دریا، مردی که می خندد، نود و سه ، برگ های خزان، کارگران دریا، روح انسان و بسیاری کتب وزین دیگر می باشد.  وی در سال 1885 چشم از جهان فرو بست.

اسامی نویسندگان مشهور دنیا,عکس نویسندگان مشهور دنیا,مشهور ترین نویسنده های دنیا,

3. گوته | Goethe

یوهان ولفگانگ فون گوته از نویسندگان آلمانی تبار دنیا متولد سال 1749 در فرانکفورت می باشد. او فردی شاعر، ادیب، نقاش، فیلسوف، محقق، و سیاست مدار بود. از جمله آثار ارزشمند وی می توان به ؛ نغمه های رومی، فاوست، سفرنامه ایتالیا، تئوری رنگ ها، خویشاوندی های اختیاری اشاره نمود.

او کتابی تحت عنوان “دیوان غربی. شرقی” را به مقام حافظ شیرین سخن شاعر پر آوازه کشورعزیزمان تقدیم کرد. کارشناسان اهل فن گوته را نابغه ای تمام عیار می نامند، که خواندن آثارش روح و قلب هر انسانی را جلا می بخشد. روح لطیف و طبع بلند وی در تمامی نوشته ها و کتاب هایش به خوبی دیده می شود.

معروف ترین نویسنده دنیا,نویسنده مشهور جهان,نویسنده های مشهور دنیا,

2. ویلیام شکسپیر | William Shakespeare

ویلیام شکسپیر شاعر و نویسنده انگلیسی متولد سال 1564 می باشد. او لقب “سخن سرای ایون” را از افراد اهل ادب معاصر خود دریافت نمود. تبحر وی در نمایش نامه نویسی بر همگان مشخص بوده و تا به امروز فردی به قدرت و توانایی او پا به این عرصه ننهاده است. از مهمترین آثار نمایشی شکسپیر معروف ترین نویسنده دنیا می توان به؛ مکبث، اتللو، هملت، طوفان، درد بیهوده عشق ، ژولیوس سزار، ریچارد سوم، رومئو و ژولیت، شاه لیر و هنری ششم اشاره نمود.

بسیاری از نوشته های خود را در زمان حیاتش کارگردانی کرده و بر روی صحنه تاتردر معرض نمایش قرار داده است. وی علاقه وافری به شخصیت های تاریخی داشته است. امروزه نیز با گذشت سالیان متمادی همچنان سینما گران و فعالان عرصه تاتر با استفاده از آثار ارزشمند شکسپیر، نمایش های بی نظیری خلق می کنند.

نویسندگان مشهور دنیا,اسامی نویسندگان مشهور دنیا,عکس نویسندگان مشهور دنیا,

1. جرج ارول | George Orwell

یکی دیگر از پرچم داران حوزه ادبیات جرج ارول نویسنده انگلیسی می باشد. شاید نام معروف ترین اثرش در جهان ” مزرعه حیوانات” به گوش تان خورده باشد. جالب است بدانید این کتاب تا به حال 1983 بار توسز مترجمان ایرانی به زبان فارسی برگردانده شده و درقرن بیستم عنوان پرفروش ترین کتاب را از آن خود کرده.

وی در ابتدا به عنوان دست فروش کتاب های دست دوم را خرید و فروش می کرد و بعد ها به نوشتن علاقه مند شد. جرج ارول روزانه بین 4 تا 5 ساعت را به نویسندگی اختصاص می داد و در این زمان به هیچ موضوع دیگری بها نمی داد. فردی منظم و قانون مند بود، که همواره سر وقت به تمام امورش رسیدگی می نمود.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا