سرگرمی

10 پیشنهاد برای استفاده از اوقات فراغت بهتر در زندگی

خلاصه نوشته

  • پر کردن اوقات فراغت، یکی از مهم ترین عواملی است که باعث می شود بهتر خودتان را بشناسید و اینکه در زمان آزادی که دارید نهایت استفاده را برده و به جسم و روح و افکار خود استراحت دهید. در واقع کارهای مفیدی که در وقت آزاد خود انجام می دهید، سبب می شوند تا شناخت درونی بهتری نسبت به خودتان پیدا کنید.

چگونه از اوقات فراغت استفاده کنیم؟

انسان فارغ از هر مشغله ای به وقتی آزاد برای استراحت کردن و آرام کردن ذهن خود نیاز دارد. در مواقعی که مسئولیت انجام کاری را نداریم فرصتی به دست می آید که به خودمان اختصاص دهیم. زمانی پیش می آید که بتوانیم ذهن خود را آزاد کرده و کارهایی که دوست داریم برای پر شدن اوقات فراغت مان انجام دهیم. اما چطور می توانیم از این اوقات فراغت استفاده کنیم تا موجب شادی و رضایت ما شود نه این که کسل کننده باشد و باعث عدم رضایت!؟ در چنین زمان هایی  شما می توانید به کارهایی که دوست دارید و قبلا به خاطر نداشتن وقت فرصتی برای انجامش نداشتید بپردازید، استراحت کنید، ورزش کنید، با دوست خود وقت بگذرانید، کارهای شخصی تان را انجام دهید، به دور از همه ذهن تان را آرام و خود تان را ریلکس کنید و…

در نظر  داشته باشید که شما برای اوقات فراغتی که به دست می آورید برنامه ای داشته باشید. چون ممکن است این فرصت نه تنها رضایت بخش نبوده بلکه می تواند موجب ناراحتی و خستگی شما شود. در این مقاله ما سعی داریم که برای شما بهترین راه استفاده از اوقات فراغت را ارائه دهیم که به شما کمک کند از وقت آزاد خود بهترین استفاده را ببرید.

استفاده از اوقات فراغت,بهترین استفاده از اوقات فراغت,بهترین راه استفاده از اوقات فراغت

10. شروع به نوشتن خاطرات تان کنید

نوشتن خاطرات تان بهترین راه استفاده از اوقات فراغت است چراکه می تواند کاری جالب و حتی موثر و درمانی باشد. ثبت خاطرات و اتفاق هایی که برای تان پیش آمده است حس خوبی به شما می دهد که بعدها می توانید آن ها را مرور کنید. این کار به تمرکز ذهن شما کمک می کند همچنین راهی برای بروز احساسات تان و درک بهتر آن است.

راه های استفاده از اوقات فراغت,راههاي پر كردن اوقات فراغت,پر شدن اوقات فراغت

9. به مدیتیشن بپردازید و ذهن تان را متمرکز کنید

مدیتیشن راهی برای رسیدن به آرامش و کنترل ذهن و شناخت درون خود است که استرس و اضطراب را از شما دور می کند و باعث سلامتی بدن و تمرکز ذهنی می شود. این روش امروزه در دنیا رواج پیدا کرده و از راه های استفاده از اوقات فراغت است و شما می توانید در این کلاس ها شرکت کرده یا خود آموز از طریق کتاب و اینترنت یاد بگیرید. حتما آن را امتحان کنید و زمانی را به ریلکس کردن و کنترل افکار خود اختصاص دهید.

پر كردن اوقات فراغت,چگونه از اوقات فراغت استفاده کنیم,استفاده از اوقات فراغت

8. به سراغ یاد گرفتن کارهای جدید بروید

برای پر کردن اوقات فراغت شما می توانید آشپزی کنید و غذای جدیدی یاد بگیرید. حتی می شود با استفاده از بعضی برنامه ها یا اینترنت با موادی که در خانه دارید به شما پیشنهاد بدهند که چه غذایی را درست کنید. اوقات فراغت فرصت خوبی برای یادگیری آشپزی و لذت بردن از آن و امتحان دست پخت جدید تان است.

بهترین استفاده از اوقات فراغت,بهترین راه استفاده از اوقات فراغت,راه های استفاده از اوقات فراغت

7. کتاب بخوانید

کتاب خواندن می تواند بهترین استفاده از اوقات فراغت شما باشد. کتاب های خوب و مورد علاقه تان را تهیه کنید و بخوانید. این راه خوبی برای دوری از مشغله ها و دغدغه های ذهنی است و به ریلکس شدن تان بسیار کمک می کند.

راههاي پر كردن اوقات فراغت,پر شدن اوقات فراغت,پر كردن اوقات فراغت

6. یک دوش آب گرم طولانی بگیرید

یک حمام گرم و طولانی در فضایی آرام اثر خوبی برای آرام کردن ذهن تان دارد. حتی می توانید برای آزاد کردن بیشتر ذهن خود یکی از آهنگ های ملایم و مورد علاقه تان را پلی کنید تا بهتر بتوانید ریلکس شوید.

چگونه از اوقات فراغت استفاده کنیم,استفاده از اوقات فراغت,بهترین استفاده از اوقات فراغت

5. بر احساسات خود غلبه کرده و برای کنترل خشم تان ورزش کنید

از راههای پر کردن اوقات فراغت ورزش کردن است. ورزش فرصت خوبی است تا انرژی های منفی یا مثبت درونی تان را تخلیه کنید. بر اساس تحقیقات روانشناسی افرادی که روزانه حتی اگر شده 30 دقیقه فعالیت ورزشی دارند، در طول روز کمتر خشمگین می شوند، پس سعی کنید که ورزش را در برنامه روزانه و وقت های آزادتان قرار دهید.

این مطلب را از دست ندهید
آشنایی با انواع فال و طالع بینی و پیشگویی

بهترین راه استفاده از اوقات فراغت,راه های استفاده از اوقات فراغت,راههاي پر كردن اوقات فراغت

4. دور زدن در بازار و خرید کردن

از وقت کمی که به دست می آورید استفاده کنید و به خرید کردن بپردازید. حتی برای لذت بیشتر می توانید از دوستان تان بخواهید تا شما را همراهی کنند. البته دوست شما هم به اندازه کافی وقت آزاد داشته باشد که بتوانید بدون هول شدن و با آرامش بیشتر به دور زدن ادامه دهید. حتما که نباید خرید کنید می توانید هر چقدر می خواهید از مغازه ها و پاساژ ها دیدن کنید، لباس ها را پرو کنید و حتی چیزی را که پسندیدید در نظر گرفته و بعدا آن را خرید کنید.

پر شدن اوقات فراغت,پر كردن اوقات فراغت,چگونه از اوقات فراغت استفاده کنیم

3. ماجراجویی کنید و به کشف جاهای جدید بروید

اوقات فراغت می تواند فرصت خوبی برای ماجراجویی باشد. اگر وقت رفتن به مسافرت ندارید سوار ماشین تان شده و به دل جاده بزنید و از جاهایی که تا حالا نرفته اید دیدن کنید. حتی می توانید مغازه های جدید پیدا کنید و به رستوران هایی که تا به حال نرفته اید سر بزنید و غذاهای جدیدشان را امتحان کنید.

استفاده از اوقات فراغت,بهترین استفاده از اوقات فراغت,بهترین راه استفاده از اوقات فراغت

2. خودتان را به یک وعده غذایی خوب دعوت کنید

خوردن غذای مورد علاقه از بهترین راه های استفاده از اوقات فراغت است و می تواند لحظه های لذت بخشی برای شما به همراه داشته باشد. منتظر مناسبت و موقعیت نباشید که به رستوران بروید! بلکه خودتان دست به کار شوید و خود را به یک رستوران خوب دعوت کنید. می توانید سری به رستوران هایی که تا به حال نرفته اید بزنید و از غذا های جدید بخورید یا به همان پاتوق همیشگی تان بروید و از خوردن یک وعده غذایی دلخواه تان لذت کافی ببرید.

راه های استفاده از اوقات فراغت,راههاي پر كردن اوقات فراغت,پر شدن اوقات فراغت

1. پیاده روی را فراموش نکنید!

پیاده روی یکی از بهترین گزینه ها برای زمانی است که نیاز دارید کمی به خودتان برسید! بله به خودتان برسید! مگر معنی به خود رسیدن فقط به این منتهی می شود که جلوی آیینه ایستاده و بهترین آرایش و مدل مو را برای خود طراحی کنید و یا بهترین لباس را بپوشید و به خرید بروید؟ گاه نیاز است برای رسیدن به آرامش درونی و آنچه که روح تان نیاز دارد، کمی با خودتان وقت بگذرانید و تنها باشید. شما می توانید تنهایی یا با دوست خود به دامان طبیعت بروید و قدم بزنید. این کار تاثیر مثبتی در خلق و خوی تان دارد و شما را از استرس های روزمره دور می کند. حتما که نباید به جاهای دور بروید حتی قدم زدن در پیاده رو های نزدیک خانه و پارک های محله تان برای ریلکس شدن روحیه شما موثر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن