سرگرمی

۱۰ تا از بزرگ‌ ترین رازهای حل نشده تاریخ

افزایش بازدید در گوگل

راز های حل نشده تاریخ کدامند؟

گاهی اوقات دلایل حل نشدن رازهای تاریخی گم شدن مدارک مربوط به آن‌ ها می‌ باشد یا این‌ که محل اتفاق افتادن حادثه از بین‌ رفته است، اما گاهی اوقات مدارک جدیدی پیدا می ‌شود که نتایج قبلی را کاملا رد می ‌کند.

به‌ هر حال رازهای تاریخی از جذابیت‌ های زیادی برخوردار هستند، به ‌همین علت در ادامه‌ مطالب  ۱۰ مورد از بزرگ‌ ترین رازهای حل نشده تاریخ را برای شما بیان خواهیم کرد که تاکنون هیچ‌ گونه توضیح قطعی برای آن‌ ها وجود نداشته است.

بزرگترین رازهای حل نشده تاریخ,رازهای حل نشده تاریخ,بزرگترین رازهای حل نشده تاریخ

۱۰. ترور جی اف کندی را چه کسی انجام داد؟

ترور جان اف کندی به‌ عنوان یکی از رازهای حل ‌نشده تاریخ در آمریکا مورد بحث قرار می ‌گیرد که تا به‌ حال هیچ‌ کس جواب قانع‌ کننده‌ ای برای آن پیدا نکرده است، در واقع جان کندی رئیس جمهور آمریکا در سال ۱۳۴۲ زمانی‌ که برای بازدید از محلات مختلف در ملا عام حضور داشت شخصی به اسم لی هاروی اسوالد مورد هدف قرار داد.

البته بسیاری از مردم بر این باورند که تنها این فرد در محل حادثه تیر اندازی نکرده است، بلکه افراد زیادی در آن ‌جا حضور داشته ‌اند که رئیس‌ جمهور وقت را مورد هدف قرار داده‌ اند.

به این نکته دقت داشته باشید که اوسوالد توسط یک هتل ‌دار به اسم جک روبی کشته شد که روبی انگیزه خود را برای قتل او ناراحتی همسر جان اف کندی یعنی ژاکلین کندی اعلام می ‌کند.

البته بسیاری از مورخین اظهارات وی را قبول ندارند، به‌ همین علت می‌ توان گفت که قتل جان اف کندی هنوز هم به‌ عنوان یکی از اسرارهای حل‌ نشده تاریخ بشریت شناخته می ‌شود.

۹. جک قاتل چه کسی بود

جک قاتل در سال ۱۹۸۸ در لندن ۵ نفر را به قتل رساند و بدن آن‌ ها را تکه‌ تکه کرد، وی بعد از ارتکاب این جرم دست‌ نوشته‌ های طعنه آمیزی را به اداره پست ارسال کرد که نشان‌  دهنده عدم توانایی ماموران پلیس در دستگیری وی بوده، به‌ نحوی ‌که آن‌ ها را تحقیر می ‌کرد که در انتهای این دست ‌نوشته نام جک قاتل نوشته می ‌شد.

بعد از تمامی قتل‌ هایی که انجام شد افراد زیادی را دستگیر کردند، اما هیچ کدام از آن ‌ها جک قاتل نبودند؛ البته طی سال‌ های گذشته کتابی به انتشار رسید که نویسنده آن اعتقاد داشت جک قاتل یک زن است.

کارشناسان نظری نویسنده مزبور را رد کردند، بنابراین هویت واقعی جک قاتل هیچ‌ گاه شناسایی نشد به همین علت آن را به یکی از بزرگ ‌ترین رازهای حل نشده تاریخ تبدیل کرده‌ است.

۸. ناپدید شدن جیمی هوفا

رهبر اتحادیه‌ کارگران ایالات ‌متحده جیمی هوفا در ژوئن ۱۹۷۵ برای دیدار با رهبر اتحادیه کامیون داران راهی میشیگان شد، اما هیچ ‌گاه از سفر خود بر نگشت. بسیاری بر این عقیده هستند که جیمی هوفا مرده است ولی  تا به‌ حال جسد وی کشف نشده است و هیچ‌ کسی از قاتلین وی اطلاعی ندارد، نیروهای پلیس بعد از ناپدید شدن جیمی جستجوهای زیادی را انجام دادند که همگی بی ‌نتیجه ماند.

بسیاری از مردم اعتقاد داشتند که جسد هوفا در زیر استادیوم جوینت دفن شده ‌است هرچند جستجوهایی که انجام شد بی ‌نتیجه ماند، بنابراین به ‌عنوان یکی از رازهای عجیب تاریخی از آن یاد می‌ شود.

هر چند ریچارد کوکلینسکی در سال ۲۰۰۶ اعتراف کرد که جیمی هوفا را کشته و بدن آن را در خرابه انداخته، اما پلیس طی تحقیقاتی که انجام داد تمامی این اعتراف ‌ها را رد کرد.

۷. مقبره کلئوپاترا کجا قرار دارد؟

کلئوپاترا و معشوقه‌ اش مارک آنتونی دارای مقبره‌ ای هستند که هیچ‌ کسی از آن اطلاع ندارد‌ بسیاری از نویسندگان بر این باورند که مقبره آن‌ ها در جایی نزدیک به معبد آیزیس می ‌باشد که یکی از الهه‌ های مصری است و بر روی آن کوه بزرگی را از جنس طلا و نقره ساختند.

یکی از باستان ‌شناسان معروف مصر بنام زاهی حواس در سال ۲۰۰۰  کاوش‌ های زیادی را در اسکندریه انجام داد و توانست مقبره‌ هایی را مربوط به دوران کلئوپاترای هفتم پیدا کند، اما هیچکدام از آن ‌ها متعلق به کلئوپاترا نبودند، بنابراین محل قرارگیری این مقبره ممکن است تا به‌ حال کاملا ویران شده باشد که آن را به یکی از اسرار عجیب تاریخی تبدیل می کند.

۶. عیسی مسیح چه کسی بود؟

اولین انجیلی که مربوط به قرن دوم میلادی یعنی ۱۰۰ سال بعد از زندگی عیسی مسیح است همچنان وجود دارد، بنابراین با توجه به این ‌که تمامی کتاب ‌های مربوط به قرن اول نابود شده‌ اند محققان کتاب مقدس هزاران سوال را در ذهن خود دارند که هیچ ‌گاه پاسخی برای آن ‌ها پیدا نکرده‌ اند. به عنوان مثال همیشه ای سوال ها را از خود می ‌پرسند که نوشته ‌های این کتاب چه حد واقعی است و عیسی مسیح واقعا چه کسی بود؟ که خدا یا انسان بودن عیسی مسیح را به یکی از بزرگترین رازهای حل نشده تاریخ تبدیل کرده است.

تحقیقات مختلفی در زادگاه عیسی یعنی ناصره انجام ‌شده است که اطلاعات زیادی را در مورد نحوه بزرگ شدن او ارائه می ‌دهد. در آخرین تحقیقات انجام ‌شده خانه ‌ای را مرتبط با قرن اول میلادی پیدا کرده‌ اند که بعد از زندگی عیسی مسیح هم هنوز از آن ‌جا به‌ عنوان مکانی مقدس یاد می‌ شود و ساکنین آن‌ جا را محل رشد پیامبر خدا می ‌دانند، اما این صحت این موضوع هنوز مشخص نشده است.

۵. حقیقت چاه پول جزیره‌ بلوط

در ۲ قرن پیش داستان ‌هایی در مورد یک گنج دفن شده در جزیره‌ بلوط بین مردم دست‌ به ‌دست می ‌شود که برای اولین‌ بار کاپیتان ویلیام کید، دزد دریایی از آن سخن به میان آورد.

در آن زمان کاوشگرهای زیادی برای پیدا کردن این گنج با ارزش هزینه‌ های بسیار زیادی را انجام دادند و راهی این جزیره شدند، اما هنوز هم نتوانسته اند گنجی را در جزیره‌ بلوط کشف کنند.

با این ‌حال مردم همچنان برای پیدا کردن این گنج تلاش‌ های زیادی را انجام می ‌دهند، حتی برنامه‌ ای را تحت عنوان نفرین جزیره بلوط در یکی از شبکه‌ های تلویزیونی history راه‌ اندازی کرده‌ اند که درمورد این موضوع صحبت می ‌کنند، بنابراین از چاه پول جزیره‌ بلوط به عنوان یکی از رازهای حل نشده تاریخی یاد می شود.

۴. وجود شهر آتلانتیس

بر اساس نوشته ‌هایی که از فیلسوف یونانی پلاتو مربوط به ۴۰۰ سال قبل‌ از میلاد وجود دارد جزیره‌ ذی به اسم آتلانتیس در اقیانوس اطلس قرار داشت که بخش ‌هایی از آن در آفریقا و بخش ‌هایی دیگر در اروپا واقع می ‌شد

باستان ‌شناسان بر این عقیده هستند که بعد از ایجاد یک سونامی این شهر کاملا تخلیه شده‌ است با توجه به این‌ که محققان برای وجود این شهر مدارک زیادی ندارند به‌ همین علت می ‌توان گفت که بسیاری ان را بر گرفته از  افسانه‌ ای در یونان باستان یاد می‌ دانند.

تمدن مینوسیم ها که در جزیره‌ کرت و ۱۴۰۰ سال قبل ‌از میلاد در یونان باستان وجود داشته ‌اند الهام‌ بخش افسانه‌ شهر تاریخی آتلانتیس هستند، اما طبق این داستان ها  شهر در مدیترانه واقع‌ شده است نه اقیانوس اطلس که در نهایت بعد از فوران آتشنشانی تمدن مینوسی ها آسیب‌ های جدی را دید و بعد از آن توانستند بر گروهی از قبایل به اسم میسنی ها غلبه کنند که به‌ عنوان بنیان‌ گذار اولیه‌ یونان باستان از آن یاد می ‌شود، اما وجود شهر آتلانتیس هنوز اثبات نشده است.

۳. واقعیت باغ ‌های معلق بابل

رازهای عجیب تاریخی و حل نشده بسیاری وجود دارد که یکی از آن ها باغ های معلق بابل می باشد. نویسندگان باستانی در بیشتر کتاب ‌های خود درمورد باغ‌ های فوق‌ العاده ای در شهر بابل صحبت می‌ کنند که تاریخ ساخت آن‌ ها مشخص نیست، اما بسیاری از مورخین وجود این باغ ها را به حدود ۲۵۰ سال قبل‌ از میلاد ربط می ‌دهند که یکی از عجایب هفتگانه می ‌باشد.

از طرفی فیلو اهل بیزانتیوم هم در یکی از کتاب ‌های خود درمورد باغ‌ های معلق بابل نوشته ‌هایی ارائه داده است. باستان ‌شناسان هم کاوش ‌های زیادی را در این خصوص انجام داده اند، اما هنوز نتوانستند آثاری را در مورد وجود چنین باغی پیدا کنند.

به طور کلی وجود باغ‌ های معلق بابل به یکی از پرسش‌ های بزرگ برای محققان تبدیل شده‌ است.

در سال ۲۰۱۳ استفانی دالی یکی از محققین دانشگاه آکسفورد در کتاب ‌های خود از باغ های معلق بابل یاد کرده‌ است و به عقیده وی این باغ‌ ها در شهر آشور و استان نینوا  واقع شده‌ اند که در دهه ‌های اخیر استان بابل و نینوا با خسارت‌ ها و غارت ‌های زیادی به ‌علت جنگ ‌های انجام ‌شده مواجه شدند، به ‌همین علت نتوانسته‌ اند وجود باغ‌ های معلق را ثابت کنند، اغلب باستان شناسان و کاوشگران به‌ عنوان یکی از بزرگترین رازهای حل نشده تاریخ همچنان به‌ پنبال یافتن آن هستند.

۲. پیدا شدن گنج کتیبه مصری

یک تیبه مسی در سال ۱۹۵۲ همراه با چندین کتیبه دیگر از درون غاری باستانی پیدا شده‌ است و نوشته ‌های بسیاری بر روی آن حک شده که می ‌توان از طریق این نوشته‌ ها به محل مخفی گنجینه‌ا ای از طلا و نقره دست پیدا کرد.

در واقع این گنجینه به‌ قدری زیاد است که بسیاری از محققان وجود آن را انکار می‌ کنند. این کتیبه که مربوط به ۳۹۰۰ سال پیش است به امپراتوری روم مربوط می ‌شود. هنگام حک نوشته‌ ها بر روی آن کتیبه شورش‌ هایی در حکومت روم شکل گرفته که دانشمندان اعتقاد دارند برای دور ماندن از نیروهای بومی از این گنج آن را مخفی کرده اند، اما هنوزم هم مدارکی دال بر وجود این گنج به دست نیامده است.

۱. سرنوشت تابوت عهد چه شد

ارتشی از بابل با حکمرانی نبوکد نصر دوم در ۵۸۷ سال قبل ‌از میلاد برای فتح اوریشلیم راهی شدند و ساکنان آن را از شهر بیرون کردند، در نهایت معبد اول را هم از بین بردند که محل نگه‌ داری تابوت عهد بود و ده‌ ها فرمان خدا به موسی بر روی آن حک شده بود.

هنوز هم اطلاعاتی در مورد تابوت عهد به دست نیامده است، طبق شواهدی که وجود دارد آن را به بابل برده‌ اند یا این ‌که بعد از سقوط شهر درجایی مخفی شده، همچنین بسیاری این احتمال را می ‌دهند که تابوت در زمان غارت توسط بابلیان نابود شده ‌است.

در هر صورت محل تابوت عهد به یکی از حل نشدنی ترین رازهای عجیب تاریخ تبدیل شده ‌است که داستان ‌ها و افسانه‌ های زیادی در مورد آن وجود دارد. بسیاری بر این عقیده هستند که این تابوت با توجه به مشیت الهی ناپدید شده و بعد از ظهور منجی دوباره می‌ توان آن را مشاهده کرد.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا