سرگرمی

10 تا از بزرگترین متروهای جهان

خلاصه نوشته
  • یکی از مشکلات شهر نشینی، تراکم بالای جمعیت و در نتیجه دشواری حمل و نقل عمومی است. یکی از راه حل های سودمند برای حل این مشکل، استفاده از شبکه های مترو است. رواج استفاده از مترو در شهرهای مختلف، باعث ایجاد فهرست هایی از بزرگترین متروهای دنیا شده است.

معرفی بزرگترین متروهای دنیا

متروها یا همان شبکه های راه آهن شهری، یکی از روش های اصلی انجام سفرهای درون شهری در شهرهای بزرگ و حومه های این شهر ها هستند.

مزیت های فراوان شبکه های مترو در زمینه حمل و نقل جمعی، ارزانی و سازگار بودن آنها با محیط زیست بودن باعث شده است تا شهرهای بسیار زیادی در سرتاسر دنیا از این سیستم حمل و نقل شهری استفاده کنند.

در ادامه با Bestfarsi همراه باشید تا شما را با 10 مورد از بزرگترین متروهای جهان از نظر حجم جابجایی مسافر آشنا می کنیم.

بزرگترین متروهای جهان,بزرگترین متروهای دنیا,بزرگترین متروی دنیا,

10. متروی توکیو | Tokyo Metro

مترو توکیو در بزرگترین شهر دنیا قرار دارد و با وسعت 195 کیلومتری و با بهره بردن از 100 ایستگاه، سالانه دو میلیارد مسافر را جابه جا می کند.

شلوغ ترین متروهای جهان,بزرگترین متروهای جهان,بزرگترین متروهای دنیا,

9. متروی مکزیکوسیتی | Mexico City Metro

نام بعدی در میان فهرست بزرگترین متروهای جهان، شبکه مترو مکزیکو سیتی است. این شبکه سالانه با استفاده از 195 ایستگاه، چیزی در حدود یک میلیارد و ششصد میلیون مسافر را در محدوده ای به وسعت 226 کیلومتر مربع، جابه جا می کند.

بزرگترین متروی دنیا,شلوغ ترین متروهای جهان,بزرگترین متروهای جهان,

8. متروی مادرید | Madrid Metro

مترو مادرید که در اوایل قرن بیستم آغاز به کار کرد، با وسعتی در حدود 293 کیلومتر و با بیش از 300 ایستگاه، سالانه چیزی در حدود 500 میلیون نفر را در پایتخت اسپانیا جابجا می کند.

بزرگترین متروهای دنیا,بزرگترین متروی دنیا,شلوغ ترین متروهای جهان,

7. متروی پاریس | Paris Metro

از دیگر متروهای بزرگ  دنیا می توانیم متروی پاریس را به شما معرفی کنیم. این شبکه مترو هم با قدمتی در حدود یک قرن و با وسعتی در حدود 214 کیلومتر و با در اختیار داشتن 303 ایستگاه، سالانه یک و نیم میلیارد مسافر را جابه جا می کند.

بزرگترین متروهای جهان,بزرگترین متروهای دنیا,بزرگترین متروی دنیا,

6. متروی پکن | Beijing Subway

مقام بزرگترین مترو جهان از نظر تعداد جابجایی مسافر مربوط می شود به، متروی پکن. این شبکه مترو با بهره گیری از 323 ایستگاه، سالانه بیش از سه میلیارد مسافر را جابه جا می کند و لقب یکی از شلوغ ترین متروهای جهان را هم به خود اختصاص داده است.

شلوغ ترین متروهای جهان,بزرگترین متروهای جهان,بزرگترین متروهای دنیا,

5. متروی مسکو | Moscow Metro

متروی مسکو یکی از مخوف ترین متروهای دنیا است. این مترو که به اعتقاد بسیاری رتبه نخست از نظر زیبایی را در میان متروهای جهان در دست دارد، با وسعتی در حدود 325 کیلومتر سالانه پذیرای دو میلیارد و پانصد میلیون مسافر است.

بزرگترین متروی دنیا,شلوغ ترین متروهای جهان,بزرگترین متروهای جهان,

4. متروی سئول | Seoul Metro

شبکه متروی سئول با وسعتی در حدود 327 کیلومتر و با 296 ایستگاه، سالانه وظیفه جا به جایی دو میلیارد و پانصد میلیون نفر مسافر را بر عهده دارد. موضوع جالبی که در مورد متروهای سئول وجود دارد این است که تمامی قطارهای داخل ایستگاه هایش بدون راننده و نیروی انسانی هستند.

بزرگترین متروهای دنیا,بزرگترین متروی دنیا,شلوغ ترین متروهای جهان,

3. متروی نیویورک | New York City Subway

متروی نیویورک! شهری پر از همهمه و شلوغی و مترویی جذاب و پر تردد که مردم شهر بسیار آن را دوست دارند و برای شان محبوب است. این شبکه هم که آغاز به کار آن به سال 1904 میلادی باز می گردد، سالانه یک میلیارد و هفتصد میلیون مسافر را در شبکه به طول 373 کیلومتر جا به جا می کند.

این مطلب را از دست ندهید
10 راه ساده برای افزایش عمر و ماندگاری گل طبیعی

بزرگترین متروهای جهان,بزرگترین متروهای دنیا,بزرگترین متروی دنیا,

2. متروی لندن | London Metro

متروی شهر لندن احتمالا قدیمترین متروی جهان است که فعالیت خود را در نیمه دوم قرن 19 آغاز کرده است. این مترو با وسعتی در حدود 400 کیلومتر، سالانه به چیزی در حدود یک میلیارد مسافر خدمات رسانی می کند.

شلوغ ترین متروهای جهان,بزرگترین متروهای جهان,بزرگترین متروهای دنیا,

1. متروی شانگهای | Shanghai Metro

متروی شانگهای هم جزء عظیم ترین و قدیمی ترین متروها در کل جهان است. شبکه متروی این کلان شهر سالانه با استفاده از 200 ایستگاه، جمعیتی در حدود دو میلیارد و پانصد میلیون نفر را در محدوده ای به وسعت 538 کیلومتر جا به جا می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا