سرگرمی

10 دانستنی علمی برای زنده ماندن در طبیعت!

افزایش بازدید در گوگل

نکات ضروری برای مواقع بحرانی

همانطور که در فیلم های مهیج و آخر زمانی دیده اید، گاهی اوقات شرایطی ایجاد می شود که بشر هیچ راهی به جز استفاده از قوه تخیل و تفکرش برای زندگی نخواهد داشت.

در موقعیت های بحرانی یکی از مهم ترین ویژگی هایی که می تواند جان تان را نجات دهد، داشتن مهارت و کمی خلاقیت برای پیدا کردن راه های مختلف است.

اگر شما هم از دسته افرادی هستید که معمولا در این موقعیت ها چیزی به ذهن تان نمی رسد و یا ترجیح می دهید تا پیش از هر اتفاقی خودتان را آماده کنید، با بست فارسی همراه باشید تا شما را با ۱۰ دانستنی ضروری برای زنده ماندن آشنا کنیم که می تواند حسابی برای تان کاربردی باشد.

بیشتر زنده ماندن,مواقع بحرانی,بیشتر زنده ماندن

۱۰.شناختن انواع مارها و سمیت آن ها!

اگر در طبیعت دچار حادثه هایی غیر منتظره شوید، قطعا مارها یکی از اولین خطراتی هستند که ممکن است جان تان را تهدید کنند. علاوه بر آن وجود آن ها در خانه هم چندان غیر ممکن نیست!

بنابراین بهتر است پیش از هرچیز راه تشخیص سمی و غیر سمی بودن مارها را یاد بگیرید تا بتوانید شرایط را به خوبی کنترل کنید.

یکی از اولین فاکتورهایی که می تواند در این زمینه به شما کمک کند، الگوی جای نیش مار بر پوست است. در اینصورت اگر با گزیدگی مواجه شدید باید بدانید که مارهایی با نیش سمی معمولا دو حفره اصلی را در جای نیش باقی می گذارند که باقی جای نیش ها در امتداد آن و به صورت خطی ادامه دارد.

یکی دیگر از ویژگی های تشخیصی، توجه به چشم های مار می باشد. اگر با مارهایی مواجه شده اید که چشم های شان حالتی گربه ای دارید بهتر است که از آن ها فاصله بگیرید و شجاعت به خرج ندهید، زیرا سمی هستند و با شما شوخی ندارند!

مارهای غیر سمی معمولا حالت مردمک های شان گردتر است اما باز هم خطرات خاص خودشان را دارند که بهتر است مراقب اوضاع باشید.

بیشتر زنده ماندن,مواقع بحرانی,بیشتر زنده ماندن

۹. درست کردن قطب نمایی طبیعی برای نجات!

همه ما می دانیم که گم شدن یکی از ترسناک ترین اتفاقاتی است که می تواند شرایط را کاملا بحرانی کند، به خصوص اگر در جای نا آشنایی گم شوید.

همانطور که در بیشتر فیلم ها دیده اید در این زمان قطب نماها از اهمیت فوق العاده ای برای پیدا کردن راه و جهت مورد نظرمان برخوردار هستند.

در صورتی که قطب نما ندارید لازم نیست نگران باشید، زیرا می توانید به راحتی نوع طبیعی آن را درست کنید، تنها چیزی که نیاز دارید یک برگ درخت، سوزن باردار شده و کاسه ای آب است.

برای باردار کردن سوزن کافیست آن را در یک جهت و به صورت مداوم به لباس هایی با جنس سخت بمالید و سپس آن را به آرامی روی برگ قرار دهید.

سری که سوزن را از سمت آن به لباس تان کشیده اید را به خاطر بسپارید زیرا نشان دهنده جهت شمال خواهد بود.

بیشتر زنده ماندن,مواقع بحرانی,بیشتر زنده ماندن

۸. پیک گیتارتان را آتش بزنید!

شاید این ترفند کمی برای تان عجیب باشد اما باید بدانید که پیک های گیتار در مواد سازنده شان سلولید دارند که باعث می شود به هنگام رطوبت و خیس شدن قابل اشتعال باشند.

برای استفاده از آن ها می توانید با یک چاقو یا کاتر تیز بخشی از آن را بتراشید و سپس از کبریت یا وسیله دیگری برای مشتعل کردن آن استفاده کنید.

بیشتر زنده ماندن,مواقع بحرانی,بیشتر زنده ماندن

۷. بالم لب در نقش ناجی شما!

با توجه به اینکه بالم لب ها امروزه از بخش های جدا نشدنی از روتین های پوستی هستند، بنابراین احتمال وجود آن ها همراه شما بسیار بیشتر از وسایل دیگر می باشد.

این بالم های کوچک می توانند در مواقع حساس به کمک شما بیایند. خراش ها و یا بریدگی ها معمولا بیشتر اوقات برای ما اتفاق می افتد به خصوص اگر در طبیعت و یا در حال کوه نوردی باشید.

در صورتی که به جعبه کمک های اولیه دسترسی ندارید می توانید کمی از بالم لب تان را روی محل زخم بمالید، زیرا باعث بسته شدن زخم شما می شود و علاوه بر آن به علت ترکیباتش می تواند از زخم شما در برابر عفونت های احتمالی محافظت کند.

بیشتر زنده ماندن,مواقع بحرانی,بیشتر زنده ماندن

۶. خمیر دندان و تسکین گزیدگی!

حشرات و پشه های مزاحم معمولا یکی از اذیت کننده ترین بخش های هر تفریحی هستند که در دل طبیعت و یا فضای باز باشد، به خصوص اگر شما را نیش بزنند و جای دردناکی که از خارش کلافه تان کند را به جا بگذارند.

در این مواقع می توان از داروها و اسپری های مختلفی استفاده کرد اما از آنجایی که این اتفاقات از قبل خبر نمی کنند، شما می توانید از خیمر دندان برای تسکین و کاهش التهاب محل گزیدگی تان کمک بگیرید.

وجود منتول در خمیر دندان هم می تواند شما را تا حد زیادی از شر خارش های اذیت کننده نجات دهد.

بیشتر زنده ماندن,مواقع بحرانی,بیشتر زنده ماندن

۵. رهایی از شر حشرات مزاحم به کمک گیاهان معطر!

از آن جایی که این موجودات کوچک و گاها موزی به شدت روی اعصاب می روند، پس یک مورد دیگر از لیست ما دوباره ترفندی برای مقابله با آن ها به شمار می رود.

البته این دفعه جای نیش شان مد نظرمان نیست، بلکه به طورکلی می خواهیم خودشان را محو کنیم!

جالب است بدانید که حشرات و پشه ها طبق تحقیقاتی که انجام گرفته است از بوی گیاهان معطر خوششان نمی آید و ترجیح می دهند که از آن دور باشند، بنابراین خبر خوب آن است که می توانید با سوزاندن انواعی از گیاهان معطر مانند برگ های نعنا و یا آویشن، برای مدتی از دست این حشرات خلاص شوید.

بیشتر زنده ماندن,مواقع بحرانی,بیشتر زنده ماندن

۴. اگر سردتان است چمن و گیاه بپوشید!

شاید در ابتدا با دیدن این ترفند خنده تان بگیرد اما خب حقیقت آن است که شرایط بحرانی شوخی سرش نمی شود و شما باید پیش از هرچیز خودتان را زنده نگه دارید!

بنابراین اگر لباس کافی برای مقابله با سرما ندارید می توانید از گیاهان و چمن ها استفاده کنید و مانند عایقی آن ها را بین لباس های تان قرار دهید تا احساس سرما را کاهش دهید.

البته دقت کنید که گیاهان حساسیت زا را انتخاب نکنید و یا همراه شان جانورهای کوچک را هم در لباس تان نچپانید!

بیشتر زنده ماندن,مواقع بحرانی,بیشتر زنده ماندن

۳. مداد شمعی و درست کردن آتش!

هر چقدر از اهمیت درست کردن آتش بگوییم کم است، بنابراین ترفند دیگری برای درست کردن آن را به شما یاد می دهیم تا بتوانید از آن استفاده کنید.

مداد شمعی ها همانطور که از اسم شان پیداست، جنسی شبیه شمع دارند، بنابراین می توانید از آن ها به این منظور استفاده کنید.

البته وجود موادی خاص در این مداد شمعی ها باعث می شوند که راحت تر بسوزند و حدود ۳۰ دقیقه بسوزند و برای تان وقت بخرند یا حتی جان تان را نجات دهند.

بیشتر زنده ماندن,مواقع بحرانی,بیشتر زنده ماندن

۲. استفاده از تیشرت برای تصفیه کردن آب!

با توجه به اینکه حفظ آب بدن و رطوبت طبیعی آن از مهم ترین فاکتورهای زنده ماندن و عملکرد مناسب بدن می باشد، شاید این ترفند یکی از مهم ترین دانستنی های لازم برای نجات جان تان در شرایط بحرانی باشد.

شما می توانید از تیشرت های تان به عنوان فیلتری برای تمیز کردن آب آلوده استفاده کنید. هرچند که به طور کامل آن را فیلتر نمی کند اما تا حد زیادی به شما کمک می کند که آب تمیزتری مصرف کنید.

برای این کار یک بطری را از وسط به دو نیم تقسیم کنید و یکی را با آب آلوده پر کنید و دیگری را در سطحی پایین تر و به صورت خالی قرار دهید.

سپس پارچه تیشرت تان را از یک سر درون آب کثیف و از طرف دیگر درون بخش خالی قرار دهید تا به مرور آب تمیز وارد بطری خالی شود و بتوانید از آن استفاده کنید.

بیشتر زنده ماندن,مواقع بحرانی,بیشتر زنده ماندن

۱. از شانه خالی تخم مرغ برای آتش درست کردن استفاده کنید!

حتما شما هم می دانید که اولین قدم برای رهایی از شرایط بحرانی در سرما، گرم نگه داشتن بدن تان و آتش درست کردن می باشد.

شانه تخم مرغ خالی معمولا از دور ریختنی هایی است که در خانه اغلب ما یافت می شود و خبر خوب آن است که می توانید از آن ها برای درست کردن آتش استفاده کنید.

راه دیگر آن است که برای درست کردن آتشی بزرگ تر، شاخه ها و تکه چوب هایی هم به آن اضافه کنید اما اگر به هیچ چیزی دسترسی ندارید، شانه های تخم مرغ می توانند برای شما وقت کافی بخرند تا راه های بهتری پیدا کنید.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا