سرگرمی

10 روش چیدمان سفره هفت سین برای انرژی گرفتن بیشتر

خلاصه نوشته
  • کم کم بوی بهار و عید نوروز در کوچه پس کوچه های شهر می پیچد و شور و حال خریدهای شب سال نو رنگ و رویی تازه به همه جا می بخشد. آیا از نحوه ی چیدمان سفره هفت سین و آداب خاصش چیزی می دانید؟ این مطلب نکات بسیار جالبی برای تان بازگو می کند.

چیدمان سفره هفت سین شیک

کائنات و تمام آنچه در پیرامون بشر وجود دارد، به دو منظور آفریده شده. در وهله اول هرآنچه در جهان است برای عبادت پروردگار مهیا گردیده اند و پس از آن برای رسیدن اشرف مخلوقات به خواسته هایش در تکاپو می باشند.

شما به عنوان بشر هرگز نباید شان خود را دست کم بگیرید. در جهان هستی آفرینش به طبقات زیادی دسته بندی شده اند، که هر قسمت انرژی و وظایف مشخص به خود را داشته و جایگاه تعداد بیشماری از فرشتگان الهی است. آیا تا به حال چیزی در مورد شهاب سنگ و برآورده شدن آرزوها شنیده اید؟

همانطور که الله جل جلاله در قرآن کریم می فرمایند “در برخی ایام درب های آسمان گشوده می شوند و دعاهای بندگان بی واسطه به عرش خواهد رسید و اگر احدی از جنیان یا شیاطین قصد تعدی و تجاوز از ذی خود را بکنند آن ها را با شهاب ثاقب نابود خواهیم کرد.

” این درست همان زمان رسیدن به خواسته ها و آرزو هاست. پس هرگز قدرت کائنات را کم ارزش نشمارید. اکنون قصد داریم یکی از اثرات کائنات را در نحوه چیدن و مدل چیدمان سفره هفت سین برای تان بر می شماریم.

ایده چیدمان سفره هفت سین,مدل چیدمان سفره هفت سین,چیدمان سفره هفت سین,

10. قبل از پهن کردن سفره هفت سین صدقه کنار بگذارید

کمک به نیازمندان و رسیدگی به ضعفا علاوه بر اینکه کاری انسان دوستانه و نیک به شمار می رود، می تواند موجی از دعاهای خیر را به آسمان فرستاده و بازتابی بسیار عمیق و عظیم تر را به سوی شما بازمی گرداند.

صدقه دادن و گره از کار بندگان گشودن بندهای تاریک و انرژی های منفی را دور خواهد کرد. پولی را به نیت صدقه را داخل کتاب قرآن بگذارید و پس از تحویل سال نو به دست ضعفا و نیازمندان برسانید.

9. سفره هفت سین را در جهت شمال شرق پهن کنید

یکی دیگر از راه های جذب انرژی مثبت کائنات پهن کردن سفره هفت سین در جهت شمال شرق جغرافیایی منزل تان می باشد. این قسمت از خانه را همیشه برای نگه داشتن کتب مقدس نیز در نظر بگیرید، زیرا بیشترین امواج روشن و گره گشا را با شما همراه خواهد نمود.

شاید به نظرتان غیرواقعی یا خرافات بیاید، اما هر چه در پیرامون ما حضور دارد سرشار از انرژی های متفاوت است، که بنا بر اعتقاد و افکار هر کسی جهت پیدا می کند.

8. کتب مقدس خود را در شمال شرق سفره بگذارید

به هر کتابی که ایمان دارید آن را در شمال شرق سفره هفت سین قرار دهید، تا همچون دریچه ای گشوده به کائنات تمام انرژی های قدرتمند و روشن را به خانه و زندگی شما بیاورد.

خواندن قسمتی از آیات کتاب نیز این ریسمان را به سوی آسمان قوی تر کرده و روح تان را از امواج منفی دور خواهد نمود.

این مطلب را از دست ندهید
10 بازی مهیج برای تقویت ذهن و سلامت مغز کودکان

7. آینه را طوری در سفره بگذارید که نمایی از گل سفره در آن ظاهر شود

آینه نماد روشنی و گشایش می باشد، باید به عنوان یکی از ارکان اساسی سفره هفت سین در نظر گرفته شود.

آینه را طوری در سفره بگذارید که بتوان نمایی از کل هفت سین را در آن دید. نور و روشنی ساطع شده از آینه مستقیما شما را به کائنات متصل می کند و راهی برای برآورده شدن آرزوها و حاجات به شمار می رود.

6. ظرفی آب را به همراه نارنج یا پرتقال در قسمت غرب هفت سین بگذارید

آب مایه پاکی و روشنی بوده و نارنج هم سمبل رفاه و زندگی بهتر است. ظرفی شفاف را پر از آب کرده و یک عدد نارنج یا پرتقال را در آن انداخته و در قسمت غرب سفره قرار دهید.

اگر سفت سین را تا پایان نوروز نگه می دارید هر چند روز یکبار آبش را عوض کنید تا تمام امواج منفی را که به خود جذب کرده از خانه دور نمایید. ضمن اینکه تازگی آب قدرت بیشتری از کائنات را به سوی شما می کشاند.

چیدمان سفره هفت سین ساده,چیدمان سفره هفت سین شیک,ایده چیدمان سفره هفت سین,

5. سیب های تازه را در مرکز سفره بگذارید

سیب سمبل سلامتی و نشاط است، و یکی دیگر از راه های قدرتمند جذب انرژی کائنات به شمار می رود. به تعداد اعضای خانه سیب تازه را در هفت سین بچینید و حتما آن ها را میل نمایید. سیب سلامت و عافیت را برای تان به ارمغان می آورد.

4. سیر را در بخش شرقی سفره قرار دهید

سیر قدرتمند ترین عنصر در دفع انرژی های منفی می باشد، و اگر شنیده باشید برای دفع سموم بدن بهتر است روزانه یک حبه سیر را با یک لیوان آب ببلعید. شاید به نظرتان عجیب باشد، اما در واقعیت نیز همین اتفاق بزرگ رخ خواهد داد.

همانگونه که بدن را از شر تمام سموم رها می سازد، خانه و زندگی را نیز همچون صافی از پلیدی ها و امواج منفی می زداید.

3. از سبزه انداختن های نوروز چه می دانید؟

شاید گمان کنید که هر دانه ای که قابلیت جوانه زدن و سبز شدن دارد برای سبزه انداختن عید مناسب است. فراموش نکنید بعضی دانه ها ارزش و رتبه ی پایینی در طبیعت داشته و نمی توانند در سفره هفت سین سعادت و گشایشی به همراه بیاورند.

به طور مثال ارزن، ماش و جو مایه فقر، موجب گره افتادن در امور مالی و شکست های تجاری خواهد گردید. بهترین دانه ها شامل گندم، لوبیا و عدس هستند، که سرشار از برکت بوده و باید در قسمت جنوب شرقی سفره قرار بگیرد. بستن روبان دور سبزه نیز از آشفتگی امور زندگی ممانعت به عمل می آورد.

2. ماهی قرمزها را در شمال سفره بگذارید

شمال سفره هفت سین را به ماهی قرمزهای دوست داشتنی اختصاص دهید. ماهی در اسطوره های کهن نشانه زندگی، ثروت و سعادت است. در داستان ها و افسانه های کهن ایرانی جهان را همچون سیبی بر شاخ گاو که بر پشت ماهی سوار است می دانسته اند.

این مطلب را از دست ندهید
10 تا از عجیب ترین ازدواج های دنیا - ازدواج با عروسک تا ساندویچ

این باور ناپایدار بودن زندگی را نشان می داده و می گوید در زمان کوتاه عمر باید شاد زیست. طی سال های اخیر به جای ماهی قرمز از ماهی های رنگارنگ و یا سیاه نیز استفاده می شود، که رنگ شان تاثیری در نوع انرژی های ساطع شده آن ها ندارد.

1. شمع ها را در جنوب سفره قرار دهید

بدون شک قوی ترین عنصر در جذب نیروهای قدرتمند کائنات شمع می باشد. شمع نشان روشنی و گشایش در تمام امور زندگی است، که باید در بخش جنوبی هفت سین بنشیند. تا زمانی که سفره هفت سین پهن است، شمع ها را روشن نگهدارید.

وجود شمع تمام انرژی های منفی را از بین برده و راه های سعادت و برآورده شدن حاجات را پیش روی شما باز می کند. در کنار تمام موارد ذکر شده فکر کردن به مسائل خوشایند، نیز می تواند شما را در جذب انرژی های روشن و مثبت یاری نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا