سلامت

۱۰ غذایی که باعث نابودی هوش می شود!

افزایش بازدید در گوگل

در زندگی روزانه انواع مختلفی از محصولات غذایی مورد استفاده قرار می ‌گیرد که ممکن است هر کدام اثرات جبران‌ ناپذیری را بر روی زندگی افراد داشته باشند. همه ما معمولا با مواد غذایی که باعث سرطان، چاقی، حملات قلبی و … می‌ شوند آشنایی داریم.

خوراکی‌ های دیگری وجود دارد که خوردن آن‌ ها باعث زوال عقل می شود، از طرفی مواد غذایی بسیاری در بدن وجود دارند که در مغز ذخیره نمی‌ شوند و تأثیرات زیان ‌باری را به‌ همراه دارند، اما بسیاری از افراد نمی‌ توانند این مواد غذایی را حذف کنند.

اگر بتوانیم تعادلی بین سالم و ناسالم بودن خوراکی‌ ها برقرار کنیم به‌ راحتی می‌ توان از محصولاتی که وجود دارد نهایت لذت را برد. در ادامه‌ مطالب به معرفی ۱۰ غذای از بین ‌برنده هوش می ‌پردازیم.

زوال عقل,نابودی هوش,زوال عقل

۱۰. خوردن تنقلات

انواع سرخ کردنی، همبرگر و به‌ طور کلی فست فود هایی که ما را وسوسه می‌ کنند در بدن انباشته می‌ شوند و چربی‌ های نا خالصی را در بدن جمع می‌ کنند که این امر باعث می‌ شود به خوردن این غذاها عادت کنید و مصرف نامحدود آن‌ ها از تولید دوپامین جلوگیری می‌ کند که نوعی ماده شادی بخش در بدن است و باعث می‌ شود که خلق ‌و خوی شما به سمت افسردگی و بداخلاقی برود.

۹. الکل

غذاهای شامل الکل از مواد خوراکی به شمار می روند که تاثیرات مخربی بر روی کبد برجای می‌ گذارند، اما نباید شهرت الکل را در خصوص از بین‌ برنده سلول‌ های مغزی نادیده بگیرید، چرا که می‌ تواند در صورت استفاده بی رویه آن صدمات جدی را به مغز وارد می کند؛ از طرفی عوارض جانبی که دارد نابودی ذهن را در بر می‌ گیرد.

زوال عقل,نابودی هوش,زوال عقل

۸. غذاهای سرخ‌ شده

غذاهای سرخ‌ شده که بیشتر در جنوب شرق آمریکا مورد استفاده قرار می‌ گیرند به ‌عنوان موادی برای سکته مغزی معرفی می‌ شوند که سطح بالای چربی و کلسترول درون آن ‌ها وجود دارد.

غذاهای پر چربی از مقدار زیادی چربی انباشته شده برخوردار هستند که دیواره ‌های رگ‌ های اصلی تامین خون به مغز را کاملا مسدود می کند و عدم خونرسانی را در پی دارد که باعث سکته مغزی می‌ شود، بنابراین اگر وعده‌ های غذایی شما به‌ صورت کامل با استفاده از مواد غذایی سرخ‌ شده باشد با مشکلات بسیاری مواجه خواهید بود.

۷. مواد غذایی قندی

قند ‌هایی که در بسیاری از غذاها وجود دارند مشکلات عصبی را به‌ همراه خواهند داشت، از طرفی مصرف بیش از اندازه آن ‌ها تولید مایع شیمیایی در مغز را کاهش می‌ دهد.

اگر فاکتور نوروتروفیک در مغز وجود نداشته باشد اختلال در یادگیری را به‌ همراه خواهد داشت و باعث می ‌شود که نتوانید مسائل را در ذهن خود ثبت کنید استفاده از شکر عواقب طولانی‌ مدتی دارد به‌ نحوی که می ‌تواند بر یادگیری شما هم تأثیر بگذارد و باعث از بین رفتن هوش شود.

زوال عقل,نابودی هوش,زوال عقل

۶. مواد خوراکی شور

محصولات غذایی که شور هستند دقیقا مانند مواد قندی اعتیاد آورند و عواقب بسیار بدی را به‌ همراه دارند؛ به‌ طور کلی سدیم تغییراتی را در فشار خون ایجاد می ‌کند، اما باید بگوییم که این ماده به ‌راحتی می‌ تواند بر توانایی تفکر هم تاثیرات منفی بر جای بگذارد حتی پزشکان هم توصیه می ‌کنند که مصرف نمک را به حداقل برسانید.

۵. نیکوتین

نیکوتین خود باعث کاهش رسیدن اکسیژن به مغز می‌ شود که یکی از دلایل ایجاد سرطان در بدن می‌ باشد، علاوه‌ بر آن زمانی ‌که مویرگ ها سفت می‌ شوند تاثیر مخربی بر روی عملکرد انتقال داده های عصبی ایجاد می‌ شود که در نهایت زوال عقل را به همراه دارد.

زوال عقل,نابودی هوش,زوال عقل
Which of these are dumplings?

۴. چربی‌ های ترانس

چربی های ترانس بیشتر در روغن‌ های مورد استفاده شیرینی ‌پزی، روغن جامد، انواع شیرینی، غذاهای حاضری، غذاهای سرخ‌ شده چون پیراشکی و مارگارین ها وجود دارد که خطر ابتلا به بیماری قلبی کرونر را افزایش می ‌دهد و در نهایت بعد از مدت زمان کوتاهی باعث سکته مغزی خواهند شد.

چربی‌ های ترانس به روغن‌ های مایع گیاهی برای بالا بردن نقطه ذوب آن‌ ها اضافه می‌ شود که در نهایت طول عمر و پایداری روغن را بیشتر خواهد کرد.

۳. شیرین ‌کننده مصنوعی

بسیاری از افراد تصور می‌ کنند که شیرین ‌کننده‌ های مصنوعی هیچ ‌گونه آسیبی به بدن نمی ‌رسانند، اما باید بگوییم که استفاده از شیرین ‌کننده‌ های مصنوعی آسیب ‌های جدی را به مغز وارد می ‌کند.

زوال عقل,نابودی هوش,زوال عقل

۲. پروتئین های فرآوری شده

موادی که می ‌تواند بر روی کلیه تاثیرات جبران ‌ناپذیری را بر جای بگذارد چربی ‌ها و پروتئین هایی هستند که از زمان مدرسه با آن‌ ها آشنا شده ایم، دقت داشته باشید که برای تقویت حافظه باید از این مواد خوراکی دوری کنید.

پروتئین‌ های فرآوری شده در سوسیس، کالباس، پپرونی و ..‌. وجود دارد که خیلی خطرناک هستند، چرا که از مواد نگه‌ دارنده ‌ای چون نیترات سدیم در ترکیب آن‌ ها استفاده می‌ شود که سرطان ‌زا می‌ باشند و

۱. محصولات غذایی غذاهای منجمد شده

بسیاری از افرادی که وقت زیادی برای درست کردن غذا ندارند معمولا مقدار زیادی غذا را فریز خواهند کرد و به‌ صورت همیشگی از آن استفاده می‌ کنند، اما باید بگوییم که وعده‌ های غذایی منجمد شده آلزایمر را در پی دارد و به تخریب سلول‌ های مغز کمک زیادی خواهد کرد، در نتیجه افراد با نابودی هوش رو به ‌رو می‌ شوند.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دکمه بازگشت به بالا