خبری

10 کشوری که در 20 سال آینده شاید روی نقشه نباشند!

خلاصه نوشته
  • نقشه ها هم مانند هر چیز دیگری در طول تاریخ دستخوش تغییراتی می شوند و در 20 سال آینده نقشه زمین بسیار متفاوت تر از امروز خواهد شد. آشنا شدن با کشورهایی که در آینده وجود نخواهند داشت شاید جالب باشد اما حتما باعث تعجب تان خواهد شد.

کشورهایی که در آینده وجود نخواهند داشت!

آیا تا کنون فکر کرده اید که در سال 2041، یعنی 20 سال آینده نقشه زمین چه شکلی خواهد شد؟

قطعا به تغییراتی اشاره خواهید کرد اما اگر به شما بگوییم که برخی از کشورهای مهم هستند که در 20 سال آینده اثری از آن ها باقی نمانده است شاید واقعی به نظر نرسد.

همیشه در طول تاریخ تغییرات کشورهای مختلف را دیده ایم، از پیدایش و سقوط آن ها گرفته تا به طور کلی ناپدید شدن شان از روی نقشه.

اطلاعاتی که قرار است به شما بدهیم اولین بار به شکل یک کلیپ بر روی پلتفرم یوتوب منتشر شد اما بخش عجیب ماجرا آن جاست که از منتشر کنندگان و نویسندگان آن هیچ اطلاعاتی در دسترس نمی باشد.

اگر شما هم کنجکاو شده اید تا بدانید در 20 سال آینده کدام کشور ها قرار است از نقشه جهانی حذف شوند و یا تغییراتی اساسی داشته باشند، با ما همراه باشید تا فهرستی از این کشورها را در اختیارتان بگذاریم.

اولین کشوری که به وجود آمد,کشورهایی که دیگر وجود ندارند,اولین کشوری که به وجود آمد,

10. مالدیو؛ زیبا اما خطرناک!

مالدیو کشوری بسیار زیبا و دیدنی است که در بین هند و قاره آفریقا واقع شده است. یکی از اصلی ترین خطراتی که این کشور را تهدید می کند، خطر بالا آمدن آب و غرق شدن آن است.

جالب است بدانید که رئیس جمهور پیشین این کشور برای آن که بتواند مردم مالدیو را نجات دهد، به دنبال پیدا کردن بخش های در آسیای جنوبی بود تا مردم و ساکنین کشور را قبل از غرق شدن و محو شدن آن از روی نقشه به آن جا منتقل کند.

کشورهایی که دیگر وجود ندارند,اولین کشوری که به وجود آمد,کشورهایی که دیگر وجود ندارند,

9. آمریکا؛ یکی از ابر قدرت های جهانی!

البته که قرار نیست این کشور از روی نقشه جهانی حذف شود! اما آمریکا سال هاست که به علت جنگ داخلی در دهه 1860 همچنان با اختلاف هایی بین ایالت ها رو به روست.

با توجه به این اختلاف ها و بررسی های انجام شده به نظر می رسد که برخی از ایالت های مهم این کشور تا 20 آینده اعلام استقلال خواهند کرد تا از آمریکا جدا شوند.

سال 2012 یکی از سال ها در تاریخ آمریکا بود که این اختلاف ها به بالاترین میزان خودش رسید و صدها امضا از سراسر کشور برای استقلال ایالت های مختلف جمع آوری شد.

آلاسکا و تگزاس ایالت هایی هستند که بیشتر از همه در این جنبش ها فعالیت کردند و تمایل به جدایی از آمریکا و اعلام استقلال دارند.

اولین کشوری که به وجود آمد,کشورهایی که دیگر وجود ندارند,اولین کشوری که به وجود آمد,

8. بریتانیا در مقابل استقلال اسکاتلندی ها!

بریتانیا هم یکی دیگر از کشورهایی است که احتمال می رود بخش هایی از آن مانند اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی اعلام جدایی و استقلال کنند.

هر چند که در سال 2014 رفراندومی برای این مسئله برگذار شد اما با شکست اسکاتلندی ها به نتیجه نرسید.

به نظر می رسد که نه تنها اسکاتلندی ها به این آسانی بیخیال نخواهند شد بلکه اخیرا مردم بریتانیا هم خواستار جدایی این کشور از اتحادیه اروپا شده اند و همین امر باعث شده تا تب استقلال دوباره در این کشور بالا بگیرد.

این مطلب را از دست ندهید
دستگاه حکاکی روی فلزات

کشورهایی که دیگر وجود ندارند,اولین کشوری که به وجود آمد,کشورهایی که دیگر وجود ندارند,

7. داعش و جنگ برای بقا!

داعش که با نام دولت اسلامی در سال 2013 به وجود آمد یکی از دولت هایی است که بعید می دانیم تا 20 سال دیگر تداوم داشته باشد.

داعش با کشورهایی از جمله ایران، سوریه، عراق، عربستان و سایر کشور های منطقه درگیر و در جنگ است و همین امر بقا و تداوم آن را تهدید می کند که البته خبر خوبی خواهد بود.

اولین کشوری که به وجود آمد,کشورهایی که دیگر وجود ندارند,اولین کشوری که به وجود آمد,

6. لیبی و جنگ داخلی!

لیبی هم یکی دیگر از کشورهایی می باشد که در پی استعمار بریتانیا تشکیل شد و قبل از آن که درگیر جنگ جهانی دوم شود یکی از کشورهای خوب با منابع نفتی زیادی به شمار می رفت که از سه قسمت تشکیل شده بود.

اما بعدها با تهاجم نیروهایی ایتالیایی اشغال شد و در نهایت با کنار رفتن معمر قذافی، جنگ داخلی شدت گرفته است و حدس می زنیم که امکان احیای این مناطق در طی سال های آینده وجود داشته باشد.

کشورهایی که دیگر وجود ندارند,اولین کشوری که به وجود آمد,کشورهایی که دیگر وجود ندارند,

5. عراق و تلاش برای یکی شدن!

کشور عراق به سه گروه و منطقه اصلی تقسیم شده است که عبارتند از گروه های سنتی واقع در غرب، شیعه های جنوب و کردهای شمال کشور.

این سه گروه به شدت بر سر عقاید و سیاست های شان دچار اختلاف هستند اما پس از پیدایش داعش این گروه ها با یکدیگر همراه شده اند تا بتوانند آن را نابود کنند.

با وجود پیش زمینه اختلافات احتمالا پس از نابودی داعش این سه گروه دوباره به دنبال استقلال خواهند بود و بعید نیست که در طی 20 سال آینده به منطقه های مستقل و جدایی در نقشه تبدیل شده باشند.

اولین کشوری که به وجود آمد,کشورهایی که دیگر وجود ندارند,اولین کشوری که به وجود آمد,

4. چین و مشکلات پنهانی!

احتمالا دیدن نام این کشور با وجود اقتصاد و ارتش قوی اش کمی برای تان عجیب باشد اما بهتر است بدانید این کشور هم مشکلات بسیار زیادی دارد که دولت چین جلوی درز این اخبار و مشکلات را همواره گرفته است.

چین که با سخت ترین روش ها با مخالفان برخورد می کند امروزه دارای مشکلات دیگری نیز شده است که یکی از مهم ترین آن ها مشکلات ذخایر آبی و زیست محیطی است.

طبق گفته ها این کشور به علت آلودگی های صنعتی راه یافته به آب ها، تقریبا نیمی از رودخانه های چین غیر قابل استفاده شده اند و احتمال می رود که تا سال 2030 چین تمام ذخایر آبی اش را از دست خواهد داد.

در حال حاضر سالیانه بیش از 250 هزار چینی جان شان را به علت دسترسی نداشتن به ذخایر آبی از دست می دهند اما دولت چین همواره جلوی انتشار این گونه خبر ها را برای حفظ وجهه کشورش گرفته است.

کشورهایی که دیگر وجود ندارند,اولین کشوری که به وجود آمد,کشورهایی که دیگر وجود ندارند,

3. بلژیک و دوگانگی!

این کشور یکی از مناطق خوب به شمار می رود که متاسفانه مانند بسیاری از کشور های دیگر درگیر دو دستگی شده است.

این مطلب را از دست ندهید
10 مورد از مهمترین اسرار حل نشده فیزیک

فلاندری و والونی دو دسته از ساکنان کشور بلژیک هستند که نه تنها از نظر نژادی، بلکه از نظر زبانی هم با هم تفاوت دارند.

والونی ها که در قسمت جنوبی بلژیک قرار دارند، به زبان فرانسوی صحبت می کنند و همواره در تلاش بوده اند تا با جدایی از بلژیک بتوانند به کشور فرانسه ملحق شوند.

اولین کشوری که به وجود آمد,کشورهایی که دیگر وجود ندارند,اولین کشوری که به وجود آمد,

2. کره شمالی و انزوا!

همه ما می دانیم که کره شمالی علارغم قدرتمند بودن در زمینه نظامی، همواره در تنهایی فرو رفته است و قوانین سخت گیرانه اش برای مردم بر هیچ کسی پوشیده نیست.

با توجه به اینکه کره شمالی دارای ذخایر و منابع اندک است احتمال می رود که در نهایت مجبور است به این جدایی و انزوا پایان دهد تا بتواند کشورش را حفظ کند.

همین امر یکی از دلایلی است که می تواند رژیم کیم جونگ اون را ساقط کند و آن را کنار بزند.

بنابراین این تنها فرصتی است که ممکن است برای کره شمالی پیش بیاید تا بتواند کم کم جایی در عرصه جهانی برای خودش باز کند.

کشورهایی که دیگر وجود ندارند,اولین کشوری که به وجود آمد,کشورهایی که دیگر وجود ندارند,

1. اسپانیا و خشونت برای استقلال!

شاید وجود اسپانیا در لیست کشورهایی که در 20 سال آینده به شکل فعلی وجود نخواهند داشت برای تان عجیب باشد اما باید به شما بگوییم که این کشور با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم می کند.

مشکلات اقتصادی که در سال 2008 گریبان گیر این کشور شد در نهایت به قدری اوضاع را برای اسپانیا خراب کرد که طبق آمار ها در سال 2015 نزدیک 24 درصد از مردم این کشور بیکار بودند.

علاوه بر این مشکلات، کاتالونیا که یکی از ایالت های اسپانیا در منطقه شرقی است در طی سال های اخیر برای استقلال و جدایی از اسپانیا تلاش کرده است.

این منطقه تفاوت های زیادی از نظر زبان و فرهنگ با اسپانیا دارد و تب استقلال در آن به حدی بالا گرفت که سال 2013 مردم این منطقه با تشکیل زنجیره ای انسانی خواستار جدایی از اسپانیا شدند.

به علت اینکه این روزها تلاش برای جدایی این ایالت رنگ تهاجمی و خشونت به خودش گرفته است، احتمال می دهیم که در طی سال های آینده در نهایت نقشه اسپانیا دستخوش تغییراتی اساسی شود.

پیشنهاد می کنم همین حالا از خدمات سایت دیجی فالوور استفاده کنید. اگر به دنبال فالوور ایرانی اینستاگرام هستید برای ورود به این سایت روی “خرید فالوور اینستاگرام” کلیک نمایید

برای خرید فالوور اینجا کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دکمه بازگشت به بالا