خبری های شگفت انگیز

10 پزشک بدنام تاریخ

افزایش بازدید در گوگل

بدنام ترین پزشکان تاریخ

پزشکی یکی از ضروری ترین و با اهمیت ترین حرفه های دنیاست، که به صورت مستقیم با سلامت و حیات انسان ها مرتبط می باشد. افرادی که در رشته پزشکی تحصیل می کنند، پس از اتمام باید سوگند نامه ای به نام سوگند بقراط را بخوانند و به تمام مفادش پایبند بمانند.

اما متاسفانه فراگیری چنین علمی جنبه ی روحی و شخصیتی بسیار بالایی می طلبد، و چنانچه نتوانند به اصول انسانی و اخلاقی وفاداری خود را به اثبات برسانند و از مسیر درست منحرف شوند، به مانند شمشیری برنده و خطرناک برای جامعه محسوب می گردند. اکنون اگر همراه مان باشید ۱۰ تن از پزشکان بدنام تاریخ را به حضورتان معرفی می نماییم.

فرشته مرگ,پزشک بدنام,پزشکان بدنام

۱۰. مایکل اسوانگو | Michael Swango

مایکل اسوانگو، پزشک دیوانه آمریکایی، در طول فعالیتش جان بیش از ۶۰ نفر را گرفت. این مرد شدیدا به خون و شکافتن اعضا بیماران علاقه مند بود.

در ابتدای حضورش پرستاران بیمارستانی در اوهایو متوجه مرگ مشکوک برخی بیماران شدند و پس از مدتی به اعمال وحشیانه اسوانگو پی بردند ولی متاسفانه قبل از افشای رازش توسط او مسموم و به قتل رسیدند.

مایکل به زیمباوه رفت و در آن جا با جعل مدرک مدت ۱۰ سال به پزشکی پرداخت و افراد بیشماری را به کام مرگ فرستاد. سال ۱۹۹۷ پلیس وی را دستگیر و در اختیار مقامات قضایی قرار داد.

فرشته مرگ,پزشک بدنام,پزشکان بدنام

۹. جان بودکین آدامز | John Bodkin Adams

یکی دیگر از پزشکان بدنام تاریخ فردی به نام جان بودکین آدامز بریتانیایی می باشد، که جان ۱۶۰ بیمار سالمند و ثروتمند را گرفت. تمام افراد مرحوم پیش از مرگ مبالغ هنگفتی را به حساب دکتر آدامز واریز نموده بودند.

بارها مجریان قانون اورا به پای میز محاکمه کشاندند؛ اما در کمال ناباوری بودکین هر بار با ارائه مدارکی مبنی بر قانونی بودن اندوخته های حسابش از چنگال قاضی گریخت.

فرشته مرگ,پزشک بدنام,پزشکان بدنام

۸. شیرو ایشی | Shirō Ishii

پزشک مجنون ژاپنی با نام شیرو ایشی علاوه بر بدنام بودن در تاریخ طب، به عنوان فردی با کنجکاوی ها و تحقیقات کشنده نیز شناخته می شود. او در جنگ جهانی دوم افسر ارتش ژاپن بود و از اسیران جنگی برای انجام آزمایش های گوناگون در جهت دست یابی به داروهای نجات بخش استفاده می کرد.

دکتر شیرو اشخاص بیشماری را به بیماری های طاعون، تیفوس، سکته های قلبی با شوک الکتریکی، سقط جنین، سیاه زخم و ضربات مغزی مبتلا می ساخت تا شاید بتواند راهی برای درمان شان بیاید. اگر چه دکتر ایشی توسط نظامیان بازداشت شد، اما در نهایت در دادگاه با ارائه نتایج تحقیقاتش تبرئه شود.

فرشته مرگ,پزشک بدنام,پزشکان بدنام

۷. جایانت پاتل | Jayant Patel

پزشک بدنام هندی به نام جایانت پاتل پس از اخذ مدرکش در کشورهای استرالیا و آمریکا به فعالیت پرداخت و به دلیل اشتباهات فاحش پزشکی ۸۷ بیمار را به کام مرگ فرستاد.

دکتر قلابی با دخالت در کار سایر پزشکان و انجام اعمال جراحی غیر قانونی بالاخره در سال ۲۰۱۰ محکوم به ۷ سال حبس گردید. جایانت پاتل به لقب پزشک مرگ مشهور شد و تا مدت ها سوژه اول مطبوعات و رسانه ها به شمار می رفت.

فرشته مرگ,پزشک بدنام,پزشکان بدنام

۶. والتر فریمن | Walter Freeman

پزشک بدنام بعدی شخصی آمریکایی به نام والتر فریمن بود، که به عنوان متخصص و جراح عصب در حین اعمال جراحی به عمد شاخه های عصبی بیماران را قطع می کرد تا شاید بتواند با پیوند زدن دوباره آن ها را فعال سازد.

او گمان می کرد با این کار می تواند از فلج های ناشی از قطع نخاع جلوگیری نماید. دکتر فریمن در اکثر عمل ها روزنامه نگاران و خبرنگاران را خبر می کرد، تا از نتایج به دست آمده مدارک مستند تهیه کنند. والتر دیوانه ۳۵۰۰ بیمار را همچون موش آزمایشگاهی یا ناقص نمود و یا به کام مرگ فرستاد.

فرشته مرگ,پزشک بدنام,پزشکان بدنام

۵. کارل کلوبرگ | Carl Clauberg

کارل کلوبرگ پزشک اهل آلمان که در جریان جنگ جهانی دوم مامور نسل کشی بود دست به اعمال وحشیانه ای می زد. او برای عقیم سازی زنان اسید را داخل رحم شان تزریق می کرد و همین امر موجب مرگ بسیاری از اسیران زن گردید.

کلوبرگ با شکافتن بدن اسیران مرد در حالی که هنوز زنده و به هوش بودند، آزمایشات زیادی برای سنجش توان افراد در مقابل درد را انجام می داد. اگر چه بالاخره دستگیر شد اما قبل از حضور در دادگاه بر اثر ایست قلبی جان خود را از دست داد.

فرشته مرگ,پزشک بدنام,پزشکان بدنام

۴. هارولد شیپمن | Harold Shipman

هارولد شیپمن یکی از بی رحم ترین پزشکان دنیا می باشد، که از سال ۱۹۷۴ تا ۱۹۹۸ جان هزاران نفر را گرفت. بیشترین آمار کشتار موجب شد تا به شیپمن مشکوک شوند و به خاطر مرگ ۱۵ بیمار به حبس محکوم شود.

او نهایتا در سال ۲۰۰۴ خودرا در سلولش حقل آویز نمود و به زندگی ننگینش پایان داد.

فرشته مرگ,پزشک بدنام,پزشکان بدنام

۳. مارسل پتیوت | Marcel Petiot

مارسل پتیوت بیشتر از آنکه یک پزشک باشد، یک قاتل زنجیره ای است. دکتر پتیوت در ابتدای کارش در یک بیمارستان روانی مشغول گردید، و بعد از مدتی به بزرگترین سقط کننده جنین و تجویز داروهای مخدر به بیماران شهرت یافت.

یکبار توسط پلیس دستگیر شد اما به دلیل نبود مدارک کافی از چنگال قانون گریخت. ۵ سال بعد دوباره با طرح شکایت از سوی مراجع قضایی مورد پیگرد قرار گرفت و پس از کشف اعضا بدن انسان در زیرزمین منزلش به اعدام محکوم شد.

فرشته مرگ,پزشک بدنام,پزشکان بدنام

۲. ژوزف منگله | Josef mengele

شاید لقب فرشته مرگ را فقط بتوان به ژوزف منگله پزشک آلمانی داد، او که در سال های جنگ جهانی دوم یکی از افسران ارتش آلمان و پزشک آنان بود؛ با بی رحمی تمام انواع شکنجه های کشنده را بر اسیران جنگی اعمال می کرد.

قطع عضو، شکستن استخوان های اسرا، بریدن سر، زنده سوزاندن و به دار آویختن از جمله کارهای وحشیانه ی ژوزف منگله به شمار می رفت.

فرشته مرگ,پزشک بدنام,پزشکان بدنام

۱. هنری هوآرد هولمز  | H. H. Holmes

دکتر هنری هوآرد هولمز قاتلی بی رحم و دیوانه بود، که برای انجام آزمایشات علمی خود اقدام به ربودن اجساد تازه مدفون شده می کرد. پس از مدتی که از سوی پلیس مورد پیگرد قرار گرفت، از دزدی افراد متوفی دست برداشت.

بعدها به این نتیجه رسید که برای تحقیقات موثرتر به انسان های زنده نیاز دارد و پس از آن قربانیانش را به سرقت برده و با شکنجه های فراوان آن ها را کشته و تکه تکه می کرد. روحیه خونخواری هوآرد او را تا حد جنون پیش برد تا جاییکه با اسکلت اجساد صنایع دستی می ساخت. وی در سال ۱۸۹۷ دستگیر و به اعدام محکوک گردید.

به نظر شما بدنام ترین پزشک تاریخ چه کسی است؟

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا