اعزام دانشجو

معرفی دانشگاه‌ های ترکیه

پیشنهاد ویژه بست فارسی

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه می گردی بزن رو دکمه پایین

قیمت لیر ترکیهاعزام دانشجوتحصیل در ترکیهمهاجرت به ترکیه

لیست معتبرترین دانشگاه های ترکیه

ترکیه از کشورهایی است که به دانشجویان بین‌ المللی اجازه می‌ دهد تحصیلات خود را در این کشور به اتمام برسانند و مدارک معتبری را در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکترا در رشته‌ های تحصیلی مدنظر متقاضیان ارائه می ‌دهد.

برای این‌ که بتوانید تحصیلات خود را در کشور ترکیه ادامه دهید باید مدارکی که دانشگاه‌ های ترکیه لازم دارند را به‌ درستی آماده نمایید، البته دقت داشته باشید موسساتی که شرایط دانشگاه ‌های ترکیه را اعلام می‌ کنند تفاوت‌ هایی با هم دارند، اما به‌ صورت کلی شرایطی عمومی برای تحصیل در بهترین دانشگاه‌ های ترکیه وجود دارد که در ادامه مطالب آن‌ ها را برای شما بیان می‌ کنیم.

دانشگاه ‌های برتر ترکیه

ترکیه فرهنگ غنی را درون خود جای داده و به کشور ایران  نزدیک است به ‌همین علت دانشجویان بسیاری برای ادامه تحصیلات خود کشور ترکیه را انتخاب می ‌کنند، از طرفی دانشگاه‌ های بسیاری هم در این کشور وجود دارد که از رتبه بالایی در میان دانشگاه‌ های دیگر کشورها برخوردار هستند.

دانشگاه هایی چون دانشگاه حاجت تپه، دانشگاه فنی استانبول، دانشگاه فنی خاورمیانه، دانشگاه سابانچی و … در این کشور وجود دارد که هر کدام با توجه به شرایطی که دارد متقاضیان بین ‌المللی را پذیرش می ‌کنند، اما دقت داشته باشید که در اکثر دانشگاه ‌های این کشور تدریس با زبان انگلیسی انجام می‌ شود، بنابراین باید هنگام مهاجرت تحصیلی به ترکیه بتوانید علاوه‌ بر مدرکی که از طرف دانشگاه از شما درخواست می ‌شود مدرک زبان انگلیسی خود را ارائه دهید.

یکی از نکاتی که دانشجویان باید به آن توجه داشته باشند این است که می ‌توانند با دریافت بورسیه های تحصیلی با هزینه بسیار پایینی تحصیلات خود را دانشگاه‌ های کشور ترکیه به اتمام برسانند، حتی بعضی از دانشگاه‌ های برتر ترکیه اجازه تحصیل رایگان را هم برای دانشجویان فراهم می ‌آورند.

ادامه تحصیل در ترکیه,بهترین دانشگاه های ترکیه,تحصیل در ترکیه

شرایط دریافت ویزای دانشجوی ترکیه

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در کشور ترکیه را دارند بعد از این‌ که اعلام پذیرش را از دانشگاه مورد نظر خود برای ادامه تحصیل در یکی از مقاطع تحصیلی دریافت کردند می توانند به دریافت ویزای تحصیلی ترکیه هم بپردازند.

دانشجویان می ‌توانند به سفارت ترکیه در کشور خود مراجعه کنند و درخواست خود را برای اخذ ویزای ترکیه به سفارت تحویل دهند، همچنین متقاضیان باید موارد مختلفی را مدنظر قرار دهند، به عنوان مثال اگر مدارک جعلی به سفارت تحویل دهید بدون شک درخواست ویزای شما رد می‌ شود و حتی گاهی اوقات پرونده شما را به مراجع قضایی تحویل خواهند داد.

در ادامه برای اینکه بتوانید ویزای تحصیلی ترکیه را دریافت کنید باید مدارکی چون گذرنامه با اعتبار ۶ ماه، نامه پذیرش، نامه گردش حساب، نامه تمکن مالی، اسناد مربوط به محل اقامت دانشجو، پرداخت هزینه ویزا، نامه عدم سوء پیشینه و فرم‌ های مربوطه را ارائه دهید.

دانشگاه ترکیه,ویزای دانشجوی ترکیه,ادامه تحصیل در ترکیه

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه‌ های ترکیه

شرایط تحصیل در دانشگاه ترکیه با توجه به نوع دانشگاه و شهر محل تحصیل برای متقاضیان متغیر است. از طرفی باید بگوییم که در کشور ترکیه بیش ‌از ۲۰۰ دانشگاه وجود دارد که خدمات تحصیلی مناسبی را در اختیار دانشجویان قرار می ‌دهد و بیشتر این دانشگاه ها هم زیر نظر دولت ترکیه کار می کنند و براساس بررسی‌ هایی که انجام ‌شده نظام آموزشی کشور ترکیه توانسته رتبه ۴۳ را بدست آورد.

هر فردی که برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه‌ های ترکیه را انتخاب کند باید ۴ سال را در نظام آموزشی این کشور مشغول آموزش باشد و متقاضیان باید مدارک ۱۲ ساله دیپلم خود را هم ارائه دهد، همچنین تحصیل در دانشگاه های این کشور به ۲ بخش خصوصی و دولتی دسته‌ بندی می ‌شود.

دانشگاه‌ های دولتی مختص دانشجویانی است که به زبان ترکی تسلط دارند و تحت این شرایط می توانند در آزمون ورودی دانشگاه شرکت کنند، در نهایت در صورت قبولی به ادامه تحصیل در دانشگاه دولتی بپردازند. از طرفی دانشجویانی که به زبان ترکی تسلط ندارند می ‌توانند در دوره ‌های زبان ترکی شرکت کنند و به ادامه تحصیل در دانشگاه های دولتی بپردازند، چرا که هزینه دانشگاه های خصوصی ترکیه نسبت ‌به دانشگاه دولتی در ترکیه بیشتر است.

ادامه تحصیل در ترکیه,بهترین دانشگاه های ترکیه,تحصیل در ترکیه

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های ترکیه

دانشجویان برای ادامه تحصیل در هر مقطع معمولا به فکر انتخاب دانشگاه‌ های  کشورهای دیگر هستند. هر فردی می ‌تواند درخواست خود را برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه ‌های ترکیه ارائه دهد.

به طور کلی دانشجویان برای ادامه تحصیل در این مقطع نیاز به شرکت در آزمون ندارند، اما تعدادی از دانشگاه های کشور ترکیه هر سال برای پذیرش در رشته های خاصی آزمون های ورودی را طراحی می کنند.

ادامه تحصیل در ترکیه,بهترین دانشگاه های ترکیه,تحصیل در ترکیه

شرایط تحصیل در مقطع دکترا دانشگاه های ترکیه

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع دکترا از دانشگاه‌ های ترکیه را دارند با فرصت ‌های بی ‌نظیری مواجه خواهند بود. در این کشور دانشجویان بین‌ المللی می توانند با هزینه هایی نسبتا کمتر تحصیلات خود را به اتمام برسانند که همین مورد باعث می ‌شود متقاضیان بسیاری برای پذیرش دانشگاه ترکیه درخواست خود را ارائه دهند.

با توجه به این‌ که ترکیه برای وارد شدن به اتحادیه اروپا تمایل خود را نشان داده  در مقطع دکترا از سطح آموزشی بالاتر برخوردار است و مدارک دانشگاهی آن طبق قانون بولونیا می‌ باشد.

از طرفی به دلیل این که کشور ترکیه از رشد اقتصادی بالایی برخوردار است، دانشجویان می توانند با زبان انگلیسی تحصیلات خود را ادامه دهند. برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا دانشجویان ابتدا باید مدرک لیسانس و فوق لیسانس خود را در رشته مورد نظر به اتمام رسانده باشند، سپس درخواست خود را برای تحصیل در مقطع دکتری ارائه دهند.

اخذ پذیرش دانشگاه های ترکیه در مقطع دکتری باید از طریق یک استاد راهنما صورت بگیرد، همچنین دانشجویان باید در آزمون ‌های ورودی alse شرکت کنند و حد نصاب نمره را بدست آورند.

تابعیت بعد از تحصیل در ترکیه

بسیاری از متقاضیان تصور می کنند بعد از تحصیل در دانشگاه های کشور ترکیه می توانند اقامت آن کشور را به دست آورند، اما باید بگوییم دانشجویان بعد از تحصیل نمی توانند به اخذ اقامت ترکیه بپردازند که در این ‌شرایط باید به دنبال پیدا کردن کار مناسبی برای خود باشند.

در صورتی که به زبان ترکی تسلط داشته باشید راحت تر می توانید کار مناسب با رشته تحصیلی خود را بیاید، که در ابتدا باید اقامت یک ساله ای را دریافت کنید و بعد از یک سال درخواست اقامت سه سال کشور ترکیه را ارائه دهید که بعد از آن دولت ترکیه اقامت شش ساله را برای شما صادر می‌ کند و اگر کسی در کشور ترکیه ۸ سال اقامت داشته باشد می تواند تابعیت این کشور را هم به دست آورد.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دکمه بازگشت به بالا