اعزام دانشجو

دانشگاه فنی خاورمیانه آنکارا ترکیه

پیشنهاد ویژه بست فارسی

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه می گردی بزن رو دکمه پایین

قیمت لیر ترکیهاعزام دانشجوتحصیل در ترکیهمهاجرت به ترکیه

دانشگاه فنی خاورمیانه آنکارا یکی از برترین و معتبرترین مراکز آموزش عالی است که در مرکز ترکیه یعنی آنکارا واقع شده است و سالانه افراد زیادی در آزمون ورودی آن شرکت می‌کنند اما پذیرش آن محدود و اندک است.

در واقع فقط افراد نخبه ای در این مرکز پذیرفته می‌شوند که از نظر سواد و علم در سطح بالایی قرار دارند و بی رقیب هستند، تحصیل در این مرکز هدف و آرزوی دانشجویان سراسر دنیا می‌باشد.

دانشگاه فنی خاورمیانه در آنکارا یکی از بهترین دانشگاه ها در زمینه مهندسی است و مورد تایید وزارت علوم همه کشورها از جمله ایران قرار گرفته است که دانشجویان با اخذ مدرک این مرکز به راحتی می‌توانند در سایر کشورها ادامه تحصیل دهند.

این دانشگاه در ابتدا مدرسه معماری بود و با گذشت زمان به مرکز کنونی تبدیل شد که اکنون شهرت جهانی پیدا کرده است.

این مرکز دارای رتبه ۵۹۶ جهانی و رتبه سوم در ترکیه بوده و از معدود دانشگاه هایی است که مورد تایید آموزش و پرورش آمریکا قرار دارد و بیشتر تحقیقات و پژوهش‌های آن بر اساس علوم پایه و مهندسی می‌باشد.

در ترکیه بیشترین میزان بودجه تحقیقاتی به این دانشگاه تعلق دارد و دارای اعتبار آکادمیک می‌باشد و تمام رشته‌های آن به زبان انگلیسی تدریس می‌شود.

در سال ۱۹۵۶ توسط وجدی دیگر تأسیس شد و دانشجویان در سه مقطع کارشناسی، ارشد و دکتری می‌توانند ادامه تحصیل دهند، این مرکز رابطه تنگاتنگی با دانشگاه‌های معتبر آمریکا دارد و بسیاری از دانشجویان می‌توانند برای ادامه تحصیل از این مرکز برای آمریکا انتقالی بگیرند.

آموزش‌های مدرن و بسیار پیشرفته در این دانشگاه منجر به دستاوردهای منحصر به فرد شده است و به همین دلیل ترکیه از این نظر نسبت به سایر کشورها در رتبه نخست قرار گرفته است. به دلیل طراحی زیبا و فضای سبز محوطه داخلی دانشگاه، اولین پارک علمی و تحقیقاتی ترکیه در آن بنا شد، این پارک حاصل فناوری مدرن و پیشرفته است و در ساخت آن از یک سیستم فولادی استفاده شده و در سال ۲۰۰۵ به عنوان موزه فناوری و تکنولوژی برای بازدید عموم افتتاح شد.

در محوطه پارک، لوکوموتیو و هواپیما به نمایش گذاشته می‌شود و در فضای داخلی موزه، اشیای ارزشمند مانند ماشین تحریر اجویت نگهداری می‌شود، بازدید از این موزه و پارک رایگان نیست و افراد باید برای ورود بلیط تهیه کنند. محققان و پژوهشگران این دانشگاه به طور دایمی در پروژه‌های بین المللی ناسا، ناتو، ژان مونه، سوکارت و غیره شرکت دارند و این امر یک امتیاز مثبت برای آن محسوب می‌شود.

از سال ۲۰۲۰ این دانشگاه ۲۲ برنامه و طرح بین المللی مشترک با دانشگاه‌های اروپایی و آمریکایی ارائه داده و همچنان به این همکاری ادامه می‌دهد.

دانشگاه فنی خاورمیانه آنکارا توسط سازمان بین المللی هر ساله مورد بررسی قرار می‌گیرد و بر اساس پیشرفت و راندمان کاری رتبه بندی می‌شود.

دانشگاه فنی خاورمیانه آنکارا,دانشگاه فنی خاورمیانه در آنکارا,پذیرش دانشگاه فنی خاورمیانه آنکارا

شرایط پذیرش دانشگاه فنی خاورمیانه آنکارا

متقاضیان برای ادامه تحصیل در دانشگاه فنی خاورمیانه آنکارا باید با شرایط پذیرش و قوانین آن آشنایی داشته باشند تا در پروسه پذیرش و ثبت نام دچار مشکل نشوند.

یکی از شرایط پذیرش دانشگاه فنی خاورمیانه آنکارا، تسلط به زبان انگلیسی است چون در این مرکز تمام دروس به این زبان تدریس می‌شود.

از دیگر شروط لازم برای پذیرش در مقطع کارشناسی، ارائه ریز نمرات دوره دبیرستان و پیش دانشگاهی و مدرک دیپلم یا معادل آن می‌باشد که باید به زبان ترکی یا انگلیسی ترجمه شده باشند.

متقاضیان برای ورود به این دانشگاه باید در آزمون SAT شرکت کنند از این رو، نمره قبولی این آزمون نیز یکی دیگر از شرایط پذیرش می‌باشد.

برای پذیرش در مقاطع بالاتر، ارائه مدرک کارشناسی یا معادل آن لازم و ضروری است همچنین در این مقاطع داشتن مدرک تافل و آیلتس از شرایط اصلی می‌باشد و یک امتیاز مثبت برای پذیرش محسوب می‌شود.

پرداخت شهریه و ارائه فیش واریزی از جمله شروط اصلی برای پذیرش می‌باشد اگر فرد متقاضی تمام مدارک خود را ارائه دهد اما شهریه را واریز نکند به منزله انصراف بوده و دانشگاه هیچ مسئولیتی در این زمینه ندارد.

این شهریه برای رشته‌های مختلف در مقاطع کارشناسی، ارشد و دکتری متفاوت است و هر کسی با توجه به تعداد واحد‌های عملی و عمومی باید آن را پرداخت کند.

علاوه بر موارد گفته شده، داشتن پاسپورت معتبر و عکس بیومتریک تمام رخ که اخیراً گرفته شده و همچنین فرم تقاضانامه از شروط ضروری برای پذیرش در این مرکز می‌باشد، این فرم شامل اطلاعات شخصی و رشته انتخابی متقاضی است که باید به دقت تکمیل شود.

مزیت های تحصیل در دانشگاه فنی خاورمیانه آنکارا

تحصیل در دانشگاه فنی خاورمیانه آنکارا مزیت‌ های زیاد و بی‌شماری دارد که در ادامه به شرح و بیان آن‌ ها می‌ پردازیم.

دانشگاه فنی خاورمیانه آنکارا یکی از پرطرفدارترین مراکز می‌ باشد که متقاضیان آن زیاد هستند اما به دلیل آزمون ورودی سختی که دارد، تعداد اندکی به عنوان دانشجو در این موسسه پذیرفته می‌شوند. این دانشگاه دولتی است، از این رو شهریه و هزینه تحصیل در آن نسبت به دانشگاه‌های خصوصی و غیر دولتی کمتر می‌باشد و این امر یکی از مزیت‌های مهم و اصلی آن به شمار می‌آید که برای افراد بسیار حائز اهمیت است.

این دانشگاه فقط در حیطه مهندسی و علوم پایه فعالیت می‌کند و در زمینه تحقیقات و پژوهش در سطح بسیار بالایی قرار دارد و در تمام مقاطع، دانشجو پذیرش دارد، آن دارای ۵ دانشکده است که رشته‌های موجود در آن‌ها بسیار متعدد و گوناگون هستند و این تنوع یکی دیگر از مزایای این مرکز به شمار می‌آید.

دانشکده علوم پایه شامل دپارتمان های مختلف مانند شیمی، ریاضی، فلسفه، روانشناسی و غیره می‌شود. دانشکده معماری در سال ۱۹۵۶ احداث شد و معماران به نام و مشهوری از آن فارغ‌التحصیل شده‌اند و رشته های معماری، طراحی و شهرسازی در آن تدریس می‌شوند. از دیگر بخش‌های این مرکز، می‌توان دانشکده اقتصاد و علوم تربیتی را نام برد که در زمینه اقتصاد، سیاست و مدیریت بازرگانی فعالیت دارد.

دانشکده علوم آموزشی و فنی مهندسی از دیگر دانشکده های این مجموعه هستند که دانشجویان در زیر مجموعه‌های کامپیوتر، ریاضی، شیمی، معدن، نفت و غیره می‌توانند ادامه تحصیل دهند و مدرک معتبر دریافت نمایند.

دستاوردها و مقالات این دانشگاه هر ساله در سطح جهانی عرضه می‌شوند و مورد استفاده دانشجویان دیگر قرار می‌گیرند این اعتبار یکی دیگر از مزایای قابل توجه آن می‌باشد.

دانشجویان با تحصیل در این دانشگاه و اخذ مدرک پایانی آن، می‌توانند آینده شغلی خود را تأمین کنند و در بهترین مراکز با حقوق بالا مشغول به کار شوند در واقع مدرک آن پلی به سوی آینده درخشان دانشجویان است.

امکاناتی مانند کتابخانه مدرن، سالن‌های ورزشی، مرکز بهداشت، کلوب دانشجویی و غیره در این مرکز وجود دارد که سبب شده آن به یک دانشگاه منحصر به فرد و ممتاز تبدیل شود.

یکی دیگر از مزایا و امکانات این دانشگاه، وجود کتابخانه است که در آن چندین هزار جلد کتاب نگهداری می‌شود و دانشجویان و کارمندان برای تحقیق و پژوهش می‌توانند از آن بهره‌مند شوند.

همچنین وجود کتاب‌های الکتریکی و لوح های فشرده به افراد برای تنظیم و ارائه پایان نامه کمک بزرگی می‌کند در واقع این ابزار چکیده‌ای از پایان نامه های دکتری و کارشناسی ارشد افراد دیگر است کتاب های این مجموعه غالبا به زبان انگلیسی، ترکی، فرانسوی و آلمانی هستند.

دانشگاه فنی خاورمیانه آنکارا,دانشگاه فنی خاورمیانه در آنکارا,پذیرش دانشگاه فنی خاورمیانه آنکارا

شرایط بورسیه تحصیلی دانشگاه خاورمیانه آنکارا

همانطور که اشاره شد دانشگاه فنی خاورمیانه آنکارا جزء دانشگاه‌های دولتی محسوب می‌شود اما کاملا رایگان نیست و دانشجویان ملزم به پرداخت شهریه هستند ولی در شرایط خاص، بورسیه تحصیلی دانشگاه خاورمیانه آنکارا به دانشجویان تعلق می‌گیرد.

موفقیت تحصیلی و میزان پیشرفت دانشجویان ملاک و شرط اصلی برای بورسیه است این بورسیه یا به صورت تخفیف نیم بها یا به صورت معافیت کامل از پرداخت شهریه می‌باشد. برای بهره‌مندی از بورسیه نیازی نیست دانشجویان فرم درخواست ارسال کنند، خود دانشگاه با توجه به میزان پیشرفت، دانشجویان برتر را انتخاب کرده و هنگام ثبت نام، بورسیه را در دریافت شهریه اعمال می‌کند.

شرایط سنی و معدل برای دریافت بورسیه نیز بسیار مهم می‌باشد برای کارشناسی سن باید کمتر از ۲۰ و معدل بالای ۱۷ باشد، برای کارشناسی ارشد معدل بالای ۱۵ و سن زیر ۳۰ سال و برای دکتری معدل باید بالای ۱۴ و سن زیر ۳۵ سال باشد.

مدارک مورد نیاز برای دانشگاه فنی خاورمیانه آنکارا

برای ورود به این مرکز و ادامه تحصیل مانند سایر مراکز علمی باید مدارک و اسنادی را ارائه کرد مدارک مورد نیاز برای دانشگاه فنی خاورمیانه آنکارا به شرح زیر می‌باشد:

تکمیل فرم درخواست یکی از مهمترین مدارک می‌باشد فرد متقاضی در این فرم باید اطلاعات خواسته شده را به دقت وارد کند، این اطلاعات شامل نام، نام خانوادگی، سن، ملیت، رشته تحصیلی و غیره می‌شود که به صورت آنلاین در وبسایت دانشگاه موجود می‌باشد. ارائه ریز نمرات دروس سال‌های تحصیلی قبل، مدرک دیپلم یا معادل آن برای رشته کارشناسی از مدارک لازم می‌باشد که باید به زبان ترکی یا انگلیسی ترجمه شود و برای مقاطع تحصیلی بالاتر، ارائه مدرک کارشناسی الزامی است.

از دیگر مدارک لازم برای این مرکز آموزشی، ارائه اسناد مبنی بر اثبات تمکن مالی است افراد متقاضی باید بتوانند دولت ترکیه و مسئولان دانشگاه را متقاعد سازند که توان مالی پرداخت شهریه و هزینه تحصیل را دارند.

داشتن گذرنامه معتبر و عکس رنگی از دیگر مدارکی است که فرد متقاضی باید ارائه دهد عکس باید رنگی و تمام رخ بوده و طی چند ماه اخیر گرفته شده باشد، این عکس باید با عکس گذرنامه و بیمه نامه مطابق باشد.

برای ادامه تحصیل در این موسسه، افراد باید نامه معادل سازی از وزارت آموزش و پرورش ترکیه دریافت نمایند این نامه در واقع تایید می‌کند که دیپلم فرد متقاضی معادل دیپلم دبیرستان ترکیه می‌باشد.

شرایط زندگی درون دانشگاه فنی خاورمیانه آنکارا

اگر قصد ادامه تحصیل در دانشگاه فنی خاورمیانه آنکارا را دارید باید با شرایط زندگی در این کشور و دانشگاه آن آشنا شوید و اطلاعاتی در این زمینه کسب نمایید.

شرایط زندگی در ترکیه برای دانشجویان بین المللی نسبتاً مساعد است مهمترین مسئله برای این افراد موضوع اسکان و اقامت است، دانشجویان غیر بومی می‌توانند از خوابگاه استفاده کنند که اجاره آن بسیار مقرون به صرفه می‌باشد، ۱۸ ساختمان به عنوان خوابگاه بنا شده است که به طور اختصاصی در اختیار دانشجویان دختر و پسر قرار می‌گیرد.

خوابگاه درون دانشگاه واقع شده است از این رو، دانشجویان برای تردد نیازی به پرداخت هزینه حمل و نقل ندارند. در اتاق‌های خوابگاه معمولا چند دانشجو در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند و این امر سبب کاهش اجاره و هزینه می‌شود.

گاهی اوقات افراد زندگی در خوابگاه را پسند نمی‌کنند، در این صورت در خارج از دانشگاه می‌توانند خانه اجاره نمایند که نسبت به خوابگاه گران قیمت خواهد بود.

محوطه داخلی دانشگاه مانند یک جنگل در کنار دریاچه ایمیر طراحی شده است که دانشجویان در اوقات فراغت می‌توانند در آن به تفریح بپردازند و لذت ببرند. همچنین در اطراف دریاچه، افراد می‌توانند به قایقرانی و ماهیگیری بپردازند و ساعات خوشی را برای خود رقم بزنند. درون دانشگاه فنی خاورمیانه آنکارا چندین سالن ورزشی تعبیه شده است که علاقمندان به ورزش می‌توانند از آن‌ها بهره‌مند شوند.

در واقع این دانشگاه یکی از جذاب ترین مراکز تحصیلی در ترکیه محسوب می‌شود که هدف نهایی بسیاری از افراد برای ادامه تحصیل است، آن از هر طرف با درختان بلند و سرسبز احاطه شده و مسیر پیاده‌روی بسیار زیبا و منحصر به فردی دارد، در واقع دانشجویان این مرکز به صورت دایمی و همیشگی می‌توانند از طبیعت بهره‌مند شوند.

درون این دانشگاه چندین رستوران، کافه و مغازه وجود دارد که در کنار یکدیگر به یک بازار کوچک تبدیل شده‌اند، در رستوران‌های آن انواع غذاها سرو می‌شود که هر کسی با توجه به ذایقه خود می‌تواند آن را انتخاب کند و از طعم و مزه بی‌نظیر آن بهره‌مند شود.

در واقع محوطه داخلی این دانشگاه مانند یک شهرک کوچک است که دانشجویان می‌توانند تمام نیازهای خود را در آن تامین کنند، به همین دلیل آن برترین دانشگاه ترکیه به شمار می‌آید.

اگرچه ورود به این دانشگاه نسبتا سخت و دشوار است و شرایط و قوانین خاص خود را دارد اما افراد پس از قبولی در آزمون ورودی و پذیرش در آن، می‌توانند یک زندگی ایده‌آل را در طی دوران تحصیل خود تجربه کنند.

همچنین در این دانشگاه برنامه‌های مفرحی مانند کوهنوردی، مسابقات ورزشی، کنسرت و غیره نیز برگزار می‌شود که علاقمندان می‌توانند در آن‌ها شرکت کنند. همانطور که در این مقاله اشاره شد، این مرکز یکی از برترین و معتبرترین دانشگاه‌های سراسر جهان است که متقاضیان زیادی برای تحصیل در آن با هم رقابت می‌کنند ولی افراد معدود با میزان هوش و استعداد بسیار بالا پذیرفته می‌شوند و می‌توانند به تحصیل بپردازند.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دکمه بازگشت به بالا