اعزام دانشجو

خرید ملک در روسیه چه شرایطی دارد؟

پیشنهاد ویژه بست فارسی

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه می گردی بزن رو دکمه پایین

قیمت لیر ترکیهاعزام دانشجوتحصیل در ترکیهمهاجرت به ترکیه

شرایط خرید ملک در روسیه

روسیه به ‌عنوان یکی از پهناورترین کشورهای جهان معرفی می‌ شود که شهرهای توسعه‌ یافته ای چون سن‌ پترزبورگ و مسکو را درون خود جای داده که این دو شهر برای افرادی که قصد سرمایه‌ گذاری و خرید ملک را دارند بسیار مناسب است، اما دقت داشته باشید که با خرید ملک در روسیه نمی توان اجازه اقامت را دریافت مرد.

در کشورهای اروپایی دیگر چون پرتغال  می توان با سرمایه ای بسیار پایین به خرید ملک پر اخت و اقامت و تابعیت آن کشور ها را به دست آورید. با توجه به اینکه بسیاری از افراد قصد خرید ملک در کشور روسیه را دارند در ادامه مطالب به بررسی شرایط خرید ملک در روسیه می پردازیم.

خرید ملک در روسیه,شرایط خرید ملک در روسیه,مراحل خرید ملک در روسیه

مراحل خرید ملک در روسیه

هر ساله سرمایه‌ گذاران زیادی برای خرید املاک و مستغلات در کشور روسیه اقداماتی را انجام می دهند که در خصوص خرید ملک از قوانین و مقررات خاصی برخوردار است و هر فردی که قصد سرمایه‌ گذاری در این کشور را داشته باشد باید به‌ خوبی با آن‌ ها آشنا شود.

البته دقت داشته باشید که با خرید ملک در روسیه نمی‌ توانید اقامت و تابعیت این کشور را بدست آورید، بلکه روند اقامت شما را راحت‌ تر می‌ کند، بنابراین خریداران ملک در این کشور با شرط‌ هایی مواجه می‌ شوند.

شرایط های پیش روی سرمایه گذاران شامل، ترجمه گذرنامه به زبان روسی و ارائه رضایت نامه از همسر در صورتی که مجرد نباشد می شود، اما در مجموع کشورهای اروپایی به راحتی تابعیت را به افرادی که  قصد خرید ملک دارند ارائه می دهد.

خرید ملک در روسیه,شرایط خرید ملک در روسیه,مراحل خرید ملک در روسیه

مدارک مورد نیاز خرید ملک در روسیه

سرمایه گذاران بعد از این‌ که ملک مورد نظر خود را شناسایی کردند باید همراه با فروشنده اسناد مورد نیاز را برای رسمی کردن معامله خود ارائه دهند که این اسناد شامل گذرنامه طرفین، اسناد رسمی املاک، معرفی حساب بانکی در کشور روسیه، می شود.

دفاتر رسمی ثبت املاک به‌ عنوان نماینده دولت می توانند اگر ملک موردنظر قابل فروش باشد نظر خود را اعلام کنند و بعد از آن خریدار و فروشنده مابین خود توافق‌ نامه‌ ای را امضا می‌ کنند.

در این توافق ‌نامه کلیه شرایط نوشته می‌ شود و آن را باید به ادارات مربوطه ارسال کنید. به این نکته دقت داشته باشید که بانک ها در کشور روسیه خرید و فروش املاک را انجام می‌ دهند، به این صورت که خریدار باید پول مورد نیاز را به حساب بانک واریز کند و در صورتی که منعی برای فروش نباشد بانک پول را به حساب فروشنده واریز می کند.

خرید ملک در روسیه,شرایط خرید ملک در روسیه,مراحل خرید ملک در روسیه

افراد واجد الشرایط خرید‌ ملک در روسیه

متقاضیانی که قصد خرید ملک در روسیه را دارند با محدودیت قانونی مواجه نخواهند بود و با توجه به این‌ که محدودیتی در کشور روسیه وجود ندارد می توان به خرید ملک در این کشور بپردازید.

سرمایه ‌گذاران بسیاری از سراسر کشورهای خارجی به خرید ملک در این کشور می‌ پردازند. متقاضیان می‌ توانند سند ملک را در کشور روسیه بدون این ‌که نیازی به تابعیت داشته باشند به‌ صورت ۶ دانگ دریافت کنند.

البته با توجه به این‌ که نمی توان اقامت در روسیه با خرید ملک را به دست آورد، بهتر است قبل ‌از انجام هر کاری با وکلایی که به قوانین داخلی روسیه و بین‌ المللی اطلاع دارند مشورت کنید.

از موضوعات دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که براساس قواعدی که در روسیه وجود دارد اشخاص حقیقی و حقوقی خارجی که قصد دارند مستغلات کشور روسیه را خریداری کنند نمی‌ توانند املاکی که در مناطق مرزی واقع شده‌ یا زمین کشاورزی را خریداری کنند.

خرید ملک در روسیه,شرایط خرید ملک در روسیه,مراحل خرید ملک در روسیه

خرید و اجاره ملک در روسیه

همان‌ طوری‌ که گفته شد با توجه به این‌ که کشور روسیه از لحاظ اقتصادی و صنعت پیشرفت زیادی داشته سرمایه‌ گذاران خارجی بسیاری برای خرید ملک راهی کشور روسیه می ‌شوند، اما باید بگوییم که اجاره و یا خرید ملک در روسیه شما را با هزینه‌ های متفاوتی رو به رو می ‌کند و با توجه به محل و ناحیه ‌ای که انتخاب می‌ کنید کاملا متفاوت است.

شرایط خرید ملک در روسیه در مرحله اول مستلزم بررسی میانگین اجاره و خرید ملک در مناطق مختلف کشور روسیه می باشد، هزینه های دیگری مثل هزینه ثبت اسناد در دفترخانه، هزینه‌ حق الزحمه بنگاه، هزینه ثبت ‌نام و هزینه مالیات بر ارزش افزوده ملک پیش روی خریداران قرار می ‌گیرد.

خرید ملک در روسیه,شرایط خرید ملک در روسیه,مراحل خرید ملک در روسیه

توصیه در مورد خرید ملک در روسیه

افرادی که قصد سرمایه‌ گذاری و خرید ملک در کشور روسیه و کشورهای دیگر را دارند باید این کار را کاملا حقوقی انجام دهند، بنابراین یک وکیل ماهر که به زبان کشور مورد نظر تسلط داشته باشد می‌ تواند خرید ملک را به‌ صورت کاملا حقوقی برای شما انجام دهد.

با توجه به این‌ که امکان دارد که مالک ملک به زبان انگلیسی تسلط نداشته باشد، شخص خریدار باید مهارت صحبت کردن به زبان کشور روسیه را داشته باشد تا هیچ‌ گونه مشکلی هنگام خرید ملک برای او ایجاد نشود.

سعی کنید قبل‌ از خرید به‌ صورت حضوری از ملک دیدن کنید و بعد از این ‌که به ‌همراه وکیل خود با فروشنده رو در رو شدید اقدام به خرید کنید، همچنین سعی کنید که قرارداد فروش خود را در دفاتر رسمی ثبت کنید تا هیچ‌ گونه مشکل قانونی برای شما به وجود نیاید و از طریق کارشناسان فنی ملک را برای سنجش کیفیت آن مورد بررسی قرار دهید.

خرید ملک در روسیه,شرایط خرید ملک در روسیه,مراحل خرید ملک در روسیه

مزایای خرید ملک در روسیه

هنگام خرید ملک در کشور روسیه با مزایای بسیاری مواجه خواهید شد که یکی از مهم ‌ترین آن ‌ها راحت شدن روند اقامت و دریافت تابعیت این کشور می ‌باشد، اما به‌ طور کلی خرید ملک در این کشور از مزایایی برخوردار است که در ادامه بیان می ‌کنیم.

با توجه به این‌ که در این کشور مالیات بسیار کمی را برای ملک و مستغلات در نظر می‌ گیرند بسیاری از ایرانیان برای خرید ملک در این کشور برنامه‌ ریزی ‌هایی را انجام می ‌دهند.

از طرفی با پول کمتر می‌ توان در بهترین مناطق روسیه املاکی را خریداری کرد، بنابراین می ‌توان گفت که یکی از مزایای خرید ملک در روسیه قیمت ارزان آن می ‌باشد، همچنین هزینه‌ های زندگی در این کشور نسبت‌ به ایران بسیار پایین‌ تر است.

امنیت از دیگر مواردی است که باید به آن توجه داشته باشید، چرا که کشور روسیه یکی از امن ‌ترین کشورها در دنیا معرفی می‌ شود. البته شاید بسیاری از افراد خبرهایی را در مورد باندهای مافیایی و بدون امنیت بودن این کشور شنیده باشند، اما باید بگوییم که تمامی این موضوعات رسانه‌ ای هستند و هیچ ‌گونه وجود واقعی ندارند.

برخلاف کشور دبی و ترکیه خریداران می‌ توانند هنگام خرید ملک در روسیه مالکیت صد درصدی آن را به دست آورند و هیچ‌ گونه نیازی به واسطه ندارند، بنابراین شما می ‌توانید بدون هیچ‌ گونه دغدغه ای ملک مورد نظر خود را در منطقه‌ ای که در نظر دارید خریداری کنید.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دکمه بازگشت به بالا