اعزام دانشجو

اخذ بورسیه تحصیلی در روسیه

پیشنهاد ویژه بست فارسی

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه می گردی بزن رو دکمه پایین

قیمت لیر ترکیهاعزام دانشجوتحصیل در ترکیهمهاجرت به ترکیه

شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی در روسیه

ادامه تحصیل در کشور روسیه به‌ عنوان یکی از بهترین روش ‌های مهاجرت به این کشور معرفی می ‌شود که متقاضیان ادامه تحصیل در کشور روسیه می‌ توانند شرایط پیش روی خود را مورد بررسی قرار دهند، سپس برای اخذ اقامت درخواست خود را ارائه دهند.

با توجه به این‌ که هیچ ‌گونه محدودیت سنی برای تحصیل در کشور روسیه وجود ندارد هر فردی می‌ تواند با آماده ‌سازی مدارک مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه‌ های این کشور شانس خود را امتحان کند. مراکز آموزشی بسیاری در کشور روسیه وجود دارد که خدمات بی ‌نظیری به دانشجویان بین‌ المللی ارائه می ‌دهند به همین علت در ادامه مطلب هم به بررسی شرایط اعزام دانشجو به روسیه و مدارک مورد نیاز آن می پردازیم.

اعزام دانشجو در مقطع کارشناسی به کشور روسیه

یکی از پرطرفدارترین دوره‌ های تحصیلی در کشور روسیه دوره کارشناسی می ‌باشد، یعنی سالانه تعداد زیادی از دانشجویان بین‌ المللی برای به اتمام رساندن تحصیلات خود در این مقطع دانشگاه‌ های کشور روسیه را انتخاب می ‌کنند.

اعزام دانشجو به روسیه در مقطع تحصیلی کارشناسی نیازمند مدارکی است که با مراجعه به موسسه های مهاجرتی می توانید در مورد آن ها اطلاعات مناسب را به دست آورید.

اخذ بورسیه تحصیلی در روسیه,اخذ ویزا تحصیلی روسیه,بورسیه تحصیلی روسیه

با توجه به این که در این کشور شرایط مناسبی پیش روی متقاضیان قرار می‌ گیرد افراد زیادی قصد دارند تحصیلات خود در دانشگاه های روسیه به اتمام برسانند. مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی ۳ تا ۵ سال می باشد که متقاضیان می‌ توانند بدون هیچ ‌گونه محدودیتی دانشگاه مدنظر خود را انتخاب کنند.

متقاضیان باید مدارک پیش‌ دانشگاهی خود را ارائه دهند، اما چنانچه دانش ‌آموزی تنها مدرک ۱۱ سال تحصیل را داشته باشد می ‌تواند در دوره‌ هایی که این کشور در نظر دارد شرکت کند، سپس مجوز ورود به دانشگاه‌ های روسیه را دریافت نمایند.

دانشجویانی که قصد تحصیل در روسیه را دارند باید حتما مدرک زبان انگلیسی خود را با حد نصاب نمره ارائه دهند تا شانس پذیرش آن ها در دانشگاه‌ های این کشور را به دست آورند.

شرایط بورسیه تحصیلی روسیه,اخذ بورسیه تحصیلی در روسیه,اخذ ویزا تحصیلی روسیه

اعزام دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد به کشور روسیه

دانشجویان می‌ توانند با هزینه بسیار کمتری در کشور روسیه تحصیلات خود را پشت سر بگذارند و با توجه به این‌ که کیفیت آموزش در این کشور بسیار بالا است دانشجویان ایرانی برای ارتقا آموزش‌ های خود و به دست آوردن فرصت شغلی بهتر تحصیل در دانشگاه ‌های کشور روسیه را انتخاب می کنند.

از شرایط اعزام دانشجو به روسیه در مقطع کارشناسی نیازمند داشتن مدرک تحصیلی کارشناسی در رشته مورد نظر است و باید مدرک زبان انگلیسی خود را با نمره آیلتس ۶،۵ ارائه دهند.

به‌ طور معمول می‌ توان گفت که تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور روسیه حدود ۲ تا ۳ سال طول می‌ کشد و فرد در این بازه زمانی می‌ تواند شغل مناسبی را برای خود در کشور روسیه پیدا کند و دانشجویان می ‌توانند به‌ صورت دلخواه تحصیلات خود را با زبان‌ های انگلیسی یا روسی به اتمام برسانند.

اعزام دانشجو در مقطع دکتری در روسیه

دانشجویان متقاضی ادامه تحصیل در مقطع دکترا برای اعزام دانشجو به روسیه باید مدرک کارشناسی ارشد را در مقطع تحصیلی مورد نظر در اختیار داشته باشند، سپس بعد از انتخاب دانشگاه  و انتخاب استاد راهنما برای پذیرش خود در دانشگاه درخواست دهند.

مدت زمان تحصیل در کشور روسیه ۳ تا ۵ سال می باشد، همچنین مدارک دانشگاهی که کشور روسیه برای اخذ پذیرش دانشجویان در نظر گرفته شامل مدرک تحصیلی، مدرک زبان، رزومه کاری و توصیه نامه می شود.

دوره دکترا در کشور روسیه معمولا به ‌صورت پژوهشی انجام می‌ شود و دانشجویان باید حتما بر روی یک کار تحقیقاتی تمرکز کنند، در واقع سال اول و دوم تحصیلات خود را با برگزاری کلاس‌ های درسی پشت سر می ‌گذارند، اما در سال ‌های بعدی باید کارهای تحقیقاتی را انجام دهند.

اخذ بورسیه تحصیلی در روسیه,اخذ ویزا تحصیلی روسیه,بورسیه تحصیلی روسیه

بورسیه تحصیلی دانشگاه کشور روسیه

متقاضیان تحصیل در کشور روسیه هنگام دریافت پذیرش می توانند برای دریافت بورسیه تحصیلی روسیه اقدامات لازم را انجام دهند، لازم به ذکر است که بگوییم بورسیه تحصیلی باعث حمایت مالی بسیاری در کشور روسیه برای دانشجویان می ‌شود و شرایط دانشجویان را از لحاظ مالی بهبود می بخشد به این معنی که دولت ترکیه بیش از نیمی از هزینه های تحصیلی دانشجویان را پرداخت می کند.

اگر فردی از شرایط بورسیه تحصیلی روسیه برخوردار باشد می ‌تواند هنگام اخذ پذیرش درخواست بورسیه را هم به دانشگاه مورد نظر ارسال کند، البته باید بگوییم که بورسیه در مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد به‌ راحتی به دانشجویان ایرانی ارائه نمی شود.

در مقطع دکترا دانشجویان با توجه به مقالات علمی و رزومه ای که ارائه می‌ دهند می توانند بورسیه تحصیلی را به دست آورند. انواع بورسیه در روسیه شامل: بورسیه ملی، بورسیه غیرانتفاعی و سازمان‌ های تجاری، و بورسیه تحصیلی دکترا می‌ شود.

بورسیه سازمان ‌های تجاری و غیرانتفاعی تنها برای افرادی که از تابعیت روسی برخوردار هستند قابل ارائه می ‌باشد و بورسیه ملی هم که در بالاترین سطح قرار دارد به مدیران طراحی علمی و اقتصادی تعلق خواهد گرفت و اغلب دانشجویان مقطع دکترا می‌ توانند این بورسیه را دریافت کنند.

از دیگر بورسیه های تحصیلی روسیه می ‌توان بورسیه برای دانشجویان دوره دکترا را نام برد که دانشجویان می‌ توانند با متقاعد کردن استاد راهنمای خود این بورسیه را بدست آورند.

اخذ بورسیه تحصیلی در روسیه,اخذ ویزا تحصیلی روسیه,بورسیه تحصیلی روسیه

مدارک لازم اعزام دانشجو به روسیه

برای اعزام دانشجو به روسیه متقاضیان باید حتما دیپلم خود را ارائه دهند  و برای ورود به رشته‌ های علوم انسانی، هنر، علوم پایه و مهندسی پشت سر گذاشتن دوره پیش‌ دانشگاهی از الزامات است و افرادی که دیپلم ۱۲ ساله را در اختیار ندارند باید قبل ‌از شروع دانشگاه دوره ‌هایی را در کالج پشت سر بگذارند تا جایگزین سال آخر دبیرستان آن ‌ها شود.

به این نکته دقت داشته باشید که دانشجویان متقاضی تحصیل در رشته‌ های دندانپزشکی و پزشکی باید حتما قبل ‌از ورود به دانشگاه‌ های روسیه دوره یک‌ ساله ای را در کالج‌ های این کشور پشت سر بگذارند تا به هر ۲ زبان انگلیسی و روسی تسلط داشته باشند و علاقه‌ مندان به رشته پزشکی برای‌ اینکه مدرک آن ها مورد تأیید وزارت بهداشت ایران قرار بگیرد باید تحصیلات خود را با زبان روسی پشت سر بگذارند.

مدارک مختلفی برای اخذ ویزا تحصیلی روسیه مورد نیاز است که شامل ریز نمرات، ارائه پاسپورت و ترجمه آن، مدرک زبان، توصیه نامه تحصیلی و ارائه مقالات و کنفرانس ‌ها می‌ شود.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دکمه بازگشت به بالا