اعزام دانشجو

تحصیل داروسازی در ترکیه

پیشنهاد ویژه بست فارسی

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه می گردی بزن رو دکمه پایین

قیمت لیر ترکیهاعزام دانشجوتحصیل در ترکیهمهاجرت به ترکیه

راهنمای تحصیل داروسازی در ترکیه

داروسازی به دانشی گفته می ‌شود که مراحل تولید، توزیع دارو و نحوه اثرگذاری آن ‌ها را بر بدن افراد مورد بررسی قرار می‌ دهد و در پروسه تولید دارو فعالیت می ‌کند.

تحصیل داروسازی در ترکیه امروزه بین بسیاری از دانشجویان بین‌ المللی رواج یافته‌ است و از طرفداران بسیاری برخوردار است، در واقع باید بگوییم که داروسازی را در بیشتر دانشگاه ‌های ترکیه به زبان انگلیسی و ترکی تدریس می‌ کنند.

یکی از موضوعات مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که تحصیل در رشته داروسازی در دانشگاه‌ های ترکیه به ۵ سال زمان نیاز دارد، از طرفی سیستم آموزشی دانشگاه‌ های این کشور از سال ۲۰۰۱ به بعد به سیستم آموزشی طرح اتحادیه اروپا ملحق شده، به‌ همین ‌علت تمامی مدارکی که در دانشگاه‌ های ترکیه صادر می ‌شود مورد تأیید کشورهای اروپایی هستند.

اساتید بین‌ المللی کشورهای اروپایی و آمریکایی در دانشگاه‌ های ترکیه تدریس خواهند کرد، بنابراین دانشجویان فرصت این را دارند که از سطح بالای آموزش برخوردار شوند.

شرایط تحصیل رشته داروسازی در ترکیه

دانشجویانی که به تحصیل در رشته داروسازی علاقه‌ مند هستند می‌ توانند بدون آزمون ورودی در دانشگاه‌ های خصوصی ترکیه تحصیلات خود را ادامه دهند، تحصیل داروسازی در ترکیه بدون کنکور با بررسی معدل دوره دبیرستان انجام خواهد شد و هزینه ای به عنوان شهریه از دانشجویان دریافت می ‌کنند که با توجه به زبان تحصیل و دانشگاه مورد نظر نرخ آن متفاوت می‌ باشد.

متقاضیانی که قصد تحصیل در رشته داروسازی دارند باید قبل ‌از ورود به دانشگاه در امتحان‌ های ورودی شرکت کنند و در صورتی‌ که نمره قبولی را کسب کنند، می‌ توانند به دانشگاه مورد نظر وارد شوند.

شرایط خاصی برای متقاضیان تحصیل در ترکیه در نظر گرفته شده است، در واقع دانشجویانی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارند باید در آزمون Sat حد نصاب نمره را کسب کنند، از طرفی متقاضیان تحصیل به زبان ترکی باید در آزمون YOS شرکت کرده و نمره بالایی را به دست آورند.

بورسیه تحصیل هم از دیگر انتخاب ‌هایی است که هنگام تحصیل در رشته داروسازی در ترکیه می ‌توانید از آن استفاده کنید، اما برای بورسیه شدن باید شرایط خاص آن را داشته باشید.

ادامه تحصیل داروسازی در ترکیه,تحصیل داروسازی در ترکیه,تحصیل داروسازی در ترکیه

مزیت تحصیل رشته داروسازی در ترکیه

تحصیل داروسازی در ترکیه از مزیت ‌هایی برخوردار است که یکی از آن ‌ها فاصله کم با کشور ایران است، از طرفی برای سفر به ترکیه نیازی به ویزا ندارید و دانشجویان می ‌توانند بعد از ورود به کشور ترکیه اقامت تحصیلی خود را دریافت کنند.

پایین بودن هزینه ‌های تحصیل و زندگی، نزدیک بودن فرهنگ هر دو کشور به ‌هم، بالا بودن سطح آموزش دانشگاه ‌ها و … از دیگر مزایای تحصیل داروسازی در کشور ترکیه بشمار می‌ رود.

یکی از نکاتی که باید به آن توجه کنید این است که دانشگاه ‌های ترکیه دانشجویان را با محدودیت سنی مواجه نمی ‌کنند، بنابراین هر فردی با هر سنی می‌ تواند در دانشگاه‌ های این کشور پذیرش شود.

علاوه بر این موضوعات نیازی نیست که دانشجویان الزاما دیپلم تجربی داشته باشند بلکه افرادی هم که دارای دیپلم ریاضی هستند می ‌توانند در رشته داروسازی تحصیلات خود را ادامه دهند.

رشته داروسازی در ترکیه,ادامه تحصیل داروسازی در ترکیه,تحصیل داروسازی در ترکیه

هزینه‌ های تحصیل رشته داروسازی در ترکیه

دانشگاه‌ های خصوصی و دولتی مختلفی در کشور ترکیه مشغول به فعالیت هستند که سطح کیفیت آن ‌ها با هم تفاوت دارد، بنابراین هزینه تحصیل در رشته داروسازی با توجه به این فاکتورها متغیر می ‌باشد. به عنوان مثال در سال ۲۰۲۰ دانشگاه دولتی آنکارا ۲۲۰۰۰ لیر شهریه از دانشجویان در یافت کرد و دانشگاه حاجت تپه حدود ۶۸۰۰ لیر از دانشجویان رشته‌ داروسازی شهریه گرفت.

ادامه تحصیل داروسازی در ترکیه,تحصیل داروسازی در ترکیه,تحصیل داروسازی در ترکیه

بورسیه تحصیلی رشته داروسازی در ترکیه

تحصیل داروسازی در ترکیه بدون کنکور از خواسته های تمامی دانشجویان می باشد، به طور کلی همان‌ طور که گفته شد شما می ‌توانید رشته داروسازی را با گرفتن بورسیه در کشور ترکیه انتخاب کنید، در واقع این نوع از بورسیه توسط دولت ترکیه و دانشگاه ‌های مختلف به دانشجویان تعلق می ‌گیرد.

افرادی که قصد گرفتن بورسیه دولتی ترکیه را دارند، می ‌توانند به‌ راحتی به سایت بورسلاری مراجعه کنند و شرایط مورد نیاز آن را مورد بررسی قرار دهند، از طرفی دانشجویانی که این نوع بورسیه را می گیرند، می توانند در هر کدام از دانشگاه‌ های ترکیه تحصیلات خود را پشت سر بگذارند، چرا که هر کدام از آن‌ ها تمام هزینه ‌های دانشجویان را پرداخت می ‌کنند.

بورسیه دیگری که به دانشجویان رشته‌ داروسازی تعلق می ‌گیرد از طرف خود دانشگاه ارائه می‌ شود. این بورسیه‌ سطح هزینه ‌های تحصیلی را کاهش می ‌دهد و بیشتر به دانشجویان کارشناسی ‌ارشد و دکترا اختصاص می ‌یابد، اما دانشجویانی که قصد تحصیل در رشته کارشناسی را دارند می ‌توانند با نمرات بالا موفق به دریافت این نوع بورسیه شوند.

ادامه تحصیل داروسازی در ترکیه,تحصیل داروسازی در ترکیه,تحصیل داروسازی در ترکیه

مقاطع تحصیلی رشته داروسازی در ترکیه

دانشجویانی که به رشته داروسازی علاقه ‌مند هستند، می‌ توانند بعد از  دریافت مدرک کارشناسی خود در کشور ترکیه تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی ‌ارشد ادامه دهند که اتمام این مقطع به ۳ سال زمان نیاز دارد.

رشته داروسازی در ترکیه گرایش های مختلفی دارد که دانشجویان می ‌توانند یکی از رشته ‌های تخصصی مثل داروسازی بالینی یا گیاهی را انتخاب کنند، لازم به ذکر است که بگوییم یکی از مهم‌ ترین شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی ‌ارشد قبولی در آزمون ای یو سیم EUC می‌ باشد.

بسیاری از دانشگاه‌ های این کشور مثل دانشگاه حاجت تپه دانشجویان را بر اساس نمرات قبولی در آزمون آلیس و گذراندن دوره یک ‌ساله که به عنوان پیش نیاز اجباری از آن یاد می شود، پذیرش خواهند کرد.

دانشجویان مقطع کارشناسی ‌ارشد بعد از دریافت مدرک داروسازی در ترکیه خود می ‌توانند دکترای داروسازی را هم در کشور ترکیه پشت سر بگذارند، در واقع برای گرفتن مدرک دکترای خود باید ۴ سال در دانشگاه ‌های این کشور مشغول به تحصیل باشید.

دانشجویانی که در این مقطع  تحصیلی مدرک خود را دریافت می ‌کنند به استاد رشته داروسازی تبدیل خواهند شد و بعد از این ‌که درس خود را به اتمام رساندند، دانشگاه و مراکز تحقیقاتی آن‌ ها را استخدام می ‌کنند.

دانشجویانی که رشته داروسازی را انتخاب می‌ کنند با گرایش‌ ها و تخصص ‌های مختلفی رو به رو خواهند بود که با توجه به علاقه خود می ‌توانند یکی از آن ‌ها را انتخاب نمایند.

این گرایش ‌ها شامل داروسازی بالینی، شیمی دارویی، داروشناسی، کنترل دارویی، سم ‌شناسی، گیاهان دارویی، بیوتکنولوژی دارویی، داروسازی هسته ‌ای، نانو فناوری دارویی، اقتصاد مدیریت و دارو، فارما کوکنزی، صنعت و … دسته‌بندی می ‌شود.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا