اعزام دانشجو

آزمون یوس در ارومیه

پیشنهاد ویژه بست فارسی

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه می گردی بزن رو دکمه پایین

قیمت لیر ترکیهاعزام دانشجوتحصیل در ترکیهمهاجرت به ترکیه

آزمون یوس در ایران چگونه برگزار می شود؟

آزمون یوس آزمونی است که فقط مخصوص دانشگاه های کشور ترکیه می باشد. این آزمون مختص دانشجویان خارجی است که علاقه مند و متقاضی تحصیل در کشور ترکیه هستند. کلاس های آزمون یوس در ارومیه نیز برگزار می شود این آزمون متشکل از سه درس ریاضی، هندسه و اطلاعات مربوط به هوش است. از مقطع دیپلم به بعد یعنی از سن ۱۸ سال به بالا اگر خواهان تدریس در دانشگاه های ترکیه هستید می بایست خود را برای این آزمون آماده کنید. تعداد سوالات آزمون در کل حداقل ۸۰ تا و حداکثر ۱۰۰ عدد می باشد. بیشتر سوالات مربوط به مباحث ریاضی و هوش است و فقط ۱۰ تای آن ها سوالات مبحث هندسه می باشد.

با توجه به تعداد و نوع سوالات، مدت زمان مشخصی برای ارائه آزمون از طرف دانشگاه منتخب شما  در نظر گرفته می شود. هر فرد می تواند در آزمون یوس چندین دانشگاه و یا هر چند بار که بخواهد شرکت نماید و این گونه شانس قبولی خود را در چند دانشگاه متفاوت امتحان کند و محدودیتی برای این موضوع وجود ندارد. برخی از دانشگاه های ترکیه برای برگزاری آزمون یوس در داخل کشور ایران نیز حوزه هایی دارد. سطح سوالاتی که در حوزه های ایران تدریس می شود با سطح سوالاتی که در حوزه های برگزاری آزمون ترکیه برگزار می شود برابر است. بیش تر حوزه های برگزاری آزمون یوس در ارومیه قرار دارد.

آزمون یوس ارومیه,آزمون یوس در ارومیه,آزمون یوس در ایران

زبان برگزاری آزمون توسط شما تعیین می شود؛ این زبان ها معممولا انگلیسی، ترکی، روسی و… می باشد. به طور معمول آموزشگاه هایی که آزمون یوس در ارومیه برگزار می کنند کلاس های زبان آموزی نیز ارائه می دهند. اگر قصد شرکت در آزمون یوس در حوزه های کشور ترکیه را دارید با شرکت در این کلاس ها می توانید زبان ترکی نیز آموزش ببینید. باید گفت زبان تحصیل شما در کشور ترکیه وابسته به رشته انتخابی شما می باشد. برخی رشته ها فقط به یک زبان  برخی از آن ها به دو زبان، برای مثال انگلیسی و ترکی تدریس می شوند.

باید توجه داشت که اگر به هیچ یک از زبان های انگلیسی یا ترکی تسلط ندارید دانشگاه های ترکیه به دانشجویان خارجی به مدت یک سال مهلت می دهد تا تلاش کنند و در زبان مورد نظر تسلط یابند. اکثر دانشگاه ها برای این دانشجویان دوره های آموزش زبان نیز برگزار می کنند. استفاده از اساتید با تجربه و ترک زبان در موسسات آموزش جهت آزمون یوس در ارومیه می تواند کمک شایانی به دانشجویان جهت کسب نمره بالا در این آزمون نماید. آزمون یوس ترکیه گاهی به صورت آنلاین نیز امکان برگزار شدن دارد و افراد متقاضی شرکت در آن می توانند در شهر خود نیز در این امتحان شرکت کنند.

اعزام دانشجو به ترکیه,هزینه آزمون یوس,آزمون یوس ارومیه

چه کسانی می توانند در آزمون یوس شرکت کنند؟

دانشگاه باشکنت، دانشگاه بغازایچی، دانشگاه سابانجی، دانشگاه کوچ، دانشگاه بیلکنت، دانشگاه آجی بادام و… جزو دانشگاه هایی هستند که اجازه تحصیل در ترکیه را به دانشجویان خارجی می دهند. افراد در رشته های زیادی می توانند در آزمون یوس شرکت کنند اما اگر بخواهیم رشته های پر طرفدار را نام ببریم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • رشته های پزشکی
 • داندانپزشکی
 • دامپزشکی
 • رشته هنر
 • گرایشات مختلف مهندسی
 • حقوق
 • رشته های مدیریت
 • داروسازی و…

قبولی در این آزمون برای تحصیل در دانشگاه های دولتی کشور ترکیه لزامی می باشد. الزامی بودن قبولی در آزمون یوس برای دانشگاه های خصوصی برعکس دانشگاه های دولتی ترکیه است و الزامی نمی باشد. متقاضیان تحصیل در ترکیه می توانند با شرط معدل به دانشگاه های خصوصی این کشور وارد و مشغول به تحصیل شوند. این افراد می توانند با شرکت در موسسات آموزشی به راحتی در این آزمون قبول شوند. موسسات برگزاری آزمون یوس در ارومیه جهت بازدهی بهترمی بایست پشتیبانی برای دانشجویان خود داشته باشند تا در صورت نیاز دانشجو برای رفع اشکال به آن ها مراجعه نماید.

آزمون یوس ارومیه,آزمون یوس در ارومیه,آزمون یوس در ایران

هزینه آزمون یوس

تعرفه ثبت نام در آزمون یوس هر دانشگاهی در ترکیه با دانشگاه دیگر متفاوت است. این مبلغ در بین دانشگاه های مختلف مبلغ ثابتی نیس که از طرف سازمانی تعیین شود و متغیر خواهد بود. هزینه آزمون یوس در ارومیه در حال حاضر که در سال ۲۰۲۳ هستیم مبلغی حدود ۱۵۰ لیر تا ۱۰۰۰ لیر به صورت متفاوت می باشد. این هزینه با توجه به سطح علمی دانشگاه و کیفیت برگزاری آزمون تعیین می شود و هزینه ثابت و مشخصی نیست. شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیش تر به موسسات معتبر اعزام دانشجو به ترکیه مراجعه نمایید.

آزمون یوس ارومیه,آزمون یوس در ارومیه,آزمون یوس در ایران

مدارک مورد نیاز آزمون یوس

آزمون یوس نیز مانند هر آزمون دیگری جهت ارزیابی و اهراز هویت افراد نیاز به مدارکی دارد. مدارک این آزمون مدارک پیچیده ای نیستند و به راحتی می توان هر زمان تصمیم به شرکت در آزمون گرفتید آن ها را تهیه نمود. البته لازم به ذکر می باشد که این مدارک بستگی به مقطع تحصیلی که قصد تحصیل آن در دانشگاه های ترکیه را گرفته اید دارد. برخی از این مدارک با فرض بر این که قصد تحصیل در مدرک کارشناسی در این کشور را دارید تا به امروز موارد زیر می باشند.

 • اصل مدرک دیپلم
 • ریز نمرات مقطع دیپلم
 • اصل مدرک پیش دانشگاهی
 • ریز نمرات مقطع پیش دانشگاهی
 • مدارک هویتی افراد مانند شناسنامه و کارت ملی
 • پاسپورت دارای اعتبار
 • عکس ۳*۴
 • فیش واریزی ثبت نام در آزمون یوس

آزمون یوس ارومیه,آزمون یوس در ارومیه,آزمون یوس در ایران

کلاس آمادگی آزمون یوس در ارومیه

دانشجویانی که متقاضی تحصیل در کشور ترکیه می باشند می توانند در کلاس های آمادگی آزمون یوس شرکت نمایند. این آموزشگاه ها ضمن تدریس اصولی و به روز مباحث مورد نیاز در آزمون یوس ترکیه می بایست اساتید با تجربه ای نیز داشته باشند. در این موسسات آموزشی می بایست به روز ترین مطالب طبق به روز ترین منابع درسی ارائه شود تا افراد بتوانند با شرکت در آزمون یوس برای اولین بار قبول شوند. کلاس های آزمون یوس در ارومیه معمولا طبق جلسات و ساعات مشخصی مثلا ۲۵۰ ساعت برگزار می شود. پس از اتمام کلاس های آموزشی آموزشگاه می بایست دوره های آزمون آزمایشی را برگزار نماید.

در انتها نیز می بایست یک یا دو جلسه رفع اشکال جهت برطرف نمود ابهامات و اشکالات دانشجویان برگزار نماید. همچنین کلاس های آموزش زبان ترکی استانبولی هم در این موسسات آموزشی بر گزار می شود. متقاضیان تحصیل در ترکیه می بایست پس از ارائه آزمون یوس در ارومیه یا در خود کشور ترکیه منتظر نتایج بمانند و در صورت قبولی  در آزمون جهت انتخاب رشته و درخواست تحصیل در دانشگاه مورد نظر در کشور ترکیه را ارسال نمایند.

آزمون یوس ارومیه,آزمون یوس در ارومیه,آزمون یوس در ایران

منابع آزمون یوس در ارومیه

تمرین زیاد از روی منابع مناسب و تسلط بر مسائلی که ممکن است در آزمون طرح شوند به قبولی شما در آزمون یوس کمک خواهد کرد. آزمون یوس در ارومیه شامل دروس و مباحثی می باشد که در ادامه آن ها را شرح می دهیم.

 • دروس هندسه: مباحث مربوط به هندسه مانند شناخت هندسه اشکال مختلف، تشابه و اندازه گیری زوایای این اشکال، هندسه فضا و… هستند.
 • دروس ریاضی: دروس ریاضی شامل مباحث مختلفی از جمله توابع مختلف، معادلات، احتمال و… می باشد.
 • هوش: سوالاتی که از این مبحث برای آزمون طراحی می شود قصد دارد فرد را از نظر تحلیل مسائل منطقی، الگویی و… مورد سنجش وارزیابی قرار دهد.

نمره قبولی شما در این آزمون بستگی به دانشگاه و رشته انتخابی مورد نظر شما دارد. در برخی از دانشگاه ها این نمره بالای نمره ۹۰ از ۱۰۰ نمره می باشد و در برخی دانشگاه ها تا کسب نمره ۵۰ نیز امکان قبولی و پذیرش را خواهید داشت. برای آشنایی با سوالات آزمون یوس می توانید از موسسات برگزاری آزمون یوس در ارومیه کمک بگیرید. اگر در دروس نام برده شده در دوره دبیرستان و مدرسه نمرات متوسطی کسب کرده باشید سوالات این آزمون نیز برای شما آسان خواهد بود و شانس قبولی در این آزمون برای شما بیش تر است.

آزمون یوس ارومیه,آزمون یوس در ارومیه,آزمون یوس در ایران

اعزام دانشجو به ترکیه

در موسسات اعزام دانشجو به خارج افراد متخصص و با تجربه ای که توانایی برقراری ارتباط با دانشگاه های بین المللی در سطح جهان را دارند. تمام افرادی که خواهان تحصیل در دانشگاه های ترکیه می باشند می توانند از طریق موسسات اعزام دانشجو به ترکیه کمک بگیرند. این موسسات مدارک متقاضیان را به طور دقیق تکمیل کرده و برای دانشگاه مورد نظر ارسال می کنند. همچنین هماهنگی های لازم و تاریخ دقیق جهت شرکت در آزمون یوس ترکیه را به اطلاع متقاضی می رساند.

اعزام دانشجو به ترکیه از طریق این موسسات می تواند کار آسان تری باشد و زمان کم تری ببرد. افراد می توانند پس از قبولی آزمون یوس در ارومیه یا کشور ترکیه از طریق این موسسات درخواست پذیرش و اخذ بورسیه تحصیلی را به دانشگاه مورد نظر ارسال نمایند.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دکمه بازگشت به بالا