راهنمای سفر به اروپاگردشگری

بهترین زمان سفر به گرجستان

راهنمای سفر به گرجستان

گرجستان کجاست؟ این روزها کشورهایی وجود دارند که افراد زیادی به عنوان موقعیت شغلی و تفریحی خود به آنجا مراجعه می کنند، یکی از کشورهایی که در سال های اخیر توریست های زیادی را به خود جذب کرده است کشور گرجستان می باشد. گرجستان جزء کشورهای همسایه ایران می باشد و به همین خاطر مردم برای سفر می توانند این کشور را مدنظر داشته باشند. شهر تفلیس و پایتخت گرجستان در چند سال گذشته با ایجاد تغییراتی زیبا در صنعت گردشگری باعث شده که توریست های بیشتری را به سوی خود جذب کند.

بهترين زمان براي سفر به گرجستان,بهترين زمان سفر به گرجستان,بهترين زمان مسافرت به گرجستان,

پایتخت گرجستان تفلیس می باشد، کشور گرجستان از لحاظ وسعت خیلی بزرگ نیست، اما با این وجود به خاطر جاذبه های طبیعی بی نظیری که در این مکان وجود دارد همیشه مورد توجه بوده است، و همواره کشوری بوده که بتواند تمام نیازهای یک توریست را در نظر بگیرد. به دلیل وجود جاذبه های گردشگری گرجستان ، آب و هوای خوب، غذاهای متنوع، هزینه های مناسب این کشور مورد توجه گردشگران زیادی می باشد. در این مقاله سعی داریم، در مورد دلایلی که این کشور را به یکی از جاذبه های گردشگری ایرانیان تبدیل کرده است پرداخته و بهترین زمان سفر به گرجستان را برای شما شرح دهیم.

بهترین وقت سفر به گرجستان,جاذبه های گردشگری گرجستان,راهنمای سفر به گرجستان,

آب و هوای گرجستان

در کشور گرجستان کوه های زیادی وجود دارد و همین مسأله باعث شده است که آب و هوای بی نظیری را ایجاد کند، دریای سیاه و منطقه ای از ساحل زیبا در این کشور باعث شده زیبایی خاص و از لحاظ آب و هوا در سطح خوبی باشد.

آب و هوای گرجستان در مناطق مختلف متفاوت است، از سمت غرب آب و هوای گرمسیری وجود دارد و در قسمتی دیگر به خاطر وجود کوه ها سدی دیده می شود که هوای مناطقی مانند قفقاز را به شدت سرد کرده است. در مناطق ساحلی به دلیل وجود دریا و بارندگی زیاد، آب و هوای مرطوب مشاهده می شود. تنوع آب و هوایی در مناطق مختلف باعث شده که این کشور در فصل های مختلف نیز زیبایی های گردشگری خود را به نمایش بگذارد.

کشور گرجستان کجاست؟,بهترين زمان براي سفر به گرجستان,بهترين زمان سفر به گرجستان,

بهترین فصل سفر به گرجستان

گرجستان کشوری مناسب برای هر چهار فصل می باشد و توریست ها می توانند در تمامی فصول به این مکان سفر کرده و لذت ببرند.

در ارتباط با اینکه چه فصلی بهترین وقت سفر به گرجستان است باید بیان کرد که این مسأله بستگی به دلایل زیادی دارد، اینکه فرد قصد لذت بردن از هوای خوب را دارد یا می خواهد به خاطر شرکت در جشنواره های مختلف به شهری سفر کند، یا اینکه می خواهد از ورزش های زمستانی لذت ببرد، یا قصد دارد سال نو میلادی در این کشور باشد، به خاطر همین سفر به این کشور در تمام فصول اتفاق می افتد.

سفر به گرجستان در فصل بهار

تمام فصل ها در این کشور زیباست، فصل بهار زیباترین و بهترین زمان مسافرت به گرجستان است که می تواند برای مسافرت در نظر گرفت. بهار گرجستان از ماه اسفند تا اردیبهشت شروع شده و مسافران با هوایی فوق العاده معتدل و خنک روبرو هستند، در بعضی مواقع بارش باران را هم شاهد هستید.

سفر به گرجستان در فصل تابستان

در فصل تابستان نیز این کشور پذیرای علاقه مندان به مسافرت و جاذبه های گردشگری است و به دلیل وجود هوای خاص، رطوبت در هوا زیاد دیده می شود. در فصل شاهد ورزش های تابستان مانند ورزش های ساحلی هستید و از طرفی می توانید به شهر ساحلی باتومی رفته و از جاذبه های گردشگری این مکان هم دیدن کنید.

بهترين زمان مسافرت به گرجستان,بهترین وقت سفر به گرجستان,جاذبه های گردشگری گرجستان,

سفر به گرجستان در فصل پاییز

در فصل پاییز کسانی که به گرجستان مراجعه می کنند با دنیایی بی نظیر از رنگ های زیبای درختان، آب و هوای مناسب، بارندگی های آرام مواجه می شوند.
در این فصل کل کشور زیبایی دیگری دارد، از مناطق کوهستانی و جنگل ها تا خود خیابان های شهرهای مختلف. برگ های زرد و بارش باران، زیبایی خاص این کشور در فصل پاییز را چند برابر می کند.

سفر به گرجستان در فصل زمستان

هوا در گرجستان در فصل زمستان به شدت سرد بوده و دمای هوا به زیر صفر می رسد، اما در این فصل کسانی که علاقه مند به ورزش های زمستانی خاص مانند اسکی می باشند به دلیل وجود کوهستان های زیبا این کشور را برای گردشگری انتخاب می کنند.

راهنمای سفر به گرجستان,کشور گرجستان کجاست؟,بهترين زمان براي سفر به گرجستان,

بهترین غذاهای گرجستان

کاچاپوری

این غذا جزء غذاهای سنتی گرجستان محسوب میشود که خود مردم این کشور و هم گردشگران، این غذا که ترکیبی از نان پرشده و پنیر داخل آن می باشد را دوست دارند.

خینکالی

یکی از بهترین غذاهای گرجستان است که توجه عامه مردم را به خود جلب کرده، این غذا از خمیر، گوشت و انواع ادویه جات مناسب تهیه می شود.
چورچخلا نوعی شیرینی پرطرفدار در این کشور می باشد.

لوبیو

این مورد غذایی گیاهی است که از لوبیا، گردو و پیاز و چند گیاه معطر تهیه می شود.

چاکاپولی

از موادی مانند گوشت گوسفند و پیاز و آلوچه و سبزیجات معطر مانند ترخون درست می شود.

نیگوزیانی

از بادمجان سرخ شده به اضافه ی خمیر گردو و ادویه های ویژه پخت می شود و معمولا به عنوان پیش غذا است.
متسوادی که در جشن های گرجستان استفاده می شود و همان گوشت کبابی است.

این مطلب را از دست ندهید
10 تا از بزرگ ترین مجسمه های دنیا

آجاپ سندل

از پیاز، بادمجان، گوجه و سیب زمینی و ادویه های مخصوص درست می شود، کسانی که دوست داشته باشند می توانند که گوشت هم به آن اضافه کنند.

بهترين زمان سفر به گرجستان,بهترين زمان مسافرت به گرجستان,بهترین وقت سفر به گرجستان,

بهترین زمان خرید در گرجستان

مراکز خرید زیادی در تفلیس و گرجستان وجود دارد که افرادی که عاشق خرید هستند را به سوی خود جلب می کند، یکی از مراکز خرید معتبر در این کشور تفلیس مال می باشد که در سمت غربی شهر تفلیس قرار دارد.

فروشگاه های مختلفی در گرجستان وجود دارند که افرادی را که متقاضی خریدهای مطمئن و خوب می باشند به سمت خود جذب کرده است، مثلا مراکز خریدی مانند “درای بریج مارکت” حراجی های خاصی از وسایل مختلف را قرار می دهند و افراد زیادی دوست دارند این مکان ها را ببینند.
معمولا با پایان یافتن هر فصلی امکان دارد که هر فروشگاهی که خواستار این باشد که وسایل فصل گذشته خود را به فروش برساند از تخفیفات خاصی برای مشتریان خود استفاده کند تا با این شیوه بتواند وسیله های مناسب خود را به فروش رسانده و فصل جدید از فضای فروشگاه خود برای اجناس جدید و مختلف فصل استفاده نماید.

جاذبه های گردشگری گرجستان,راهنمای سفر به گرجستان,کشور گرجستان کجاست؟,

اگر فرد متقاضی این است که پوشاک یا اقلام دیگری را در فرصت مناسب بخرد باید به زمان فصل ها توجه کند و آخر فصل ها را انتخاب نماید تا بتواند به سراغ حراجی ها برود. معمولا تمام ماه ها و فصول برای خرید در گرجستان مناسب است به جز دو ماه که دمای موجود در هوا به حداکثری خود می رسد. مثلا در ماه جولای و آگوست در خیابان ها دستفروش هایی که در ماه های دیگر سال در شهر وجود دارند وسایل خود را جمع می کنند.

بعضی از فروشگاه ها وجود دارند که معمولا هر چند وقت در میان ،کالاهایی را که دارند حراج می کنند، که در این مورد می توان به “بازار بزرگ تفلیس” و هم چنین “مرکز تجاری کروسلا” اشاره کرد. در زمان قبل از سال نوی میلادی معمولا تخفیف های خاصی در فروشگاه های این کشور اتفاق می افتد، مثلا بعضی تخفیفات در حدود آذر ماه معمولا تا 50 درصد تخفیف را نیز شامل می شود. اما باید دقت کرد که در این زمان قیمت خرید بلیط و دریافت هتل بیشترین هزینه ممکن را به خود اختصاص می دهد و قیمت تورهای مختلف، هزینه هایی بیشتر از ماه های دیگر سال را دریافت می کنند.

تفاوت قیمت زیادی در خرید پوشاک در کشور گرجستان با کشورهای اطراف ما وجود ندارد، اما اگر فرد قصد خرید برندهای خوب را داشته باشد، می تواند پوشاک هایی با هزینه های حراج و به صرفه به دست آورد.

بهترين زمان براي سفر به گرجستان,بهترين زمان سفر به گرجستان,بهترين زمان مسافرت به گرجستان,

هزینه سفر به گرجستان

اینکه بهترین زمان مسافرت به گرجستان چه زمانی است و چه موقع هزینه ی سفر کمتر است، بر اساس این مشخص خواهد شد که فرد به چه قصدی به این کشور مسافرت می کند. مثلا فردی که قصد رفتن برای استفاده از جاذبه های بی نظیر و ورزش های خاص را در فصل زمستان دارد، باید گفت که قبل از زمان سال نوی میلادی بلیط هزینه ای بیشتر دارد، اما در بعضی از فصول هزینه های بلیط کمتر می باشد.

گرجستان جز کشورهایی است که هزینه سفر به آن، برای ایرانیان چندان زیاد نیست و هر فردی که توانایی مالی در حد متوسط داشته باشد، می تواند از تورهای گردشگری موجود برای سفر به این کشور استفاده کند، هم چنین هزینه ی سفر مناسب باعث شده که شهرهای بزرگ تفلیس و باتومی برای ایرانیان جذاب باشد.
نمی توان گفت که هزینه هایی که فرد در تفلیس می کند با هزینه های شهری مانند تهران تفاوت زیادی دارد یا خیر، چون در خیلی از مواقع افراد به وسیله ها یا خریدهایی بر می خورند که می تواند خیلی ارزان تر از هزینه های تهران و شهرهای دیگر کشور خودمان باشد، واحد این کشور نیز لاری است و در صرافی های موجود در این کشور می توان پولی که فرد با خود به همراه دارد را به لاری تبدیل کرد. سکه های آنها با واحد تتری و اسکناس های آنها با واحد لاری شناخته می شود.

بهترین وقت سفر به گرجستان,جاذبه های گردشگری گرجستان,راهنمای سفر به گرجستان,

معرفی جشنواره ها و فستیوال های گرجستان

هر سال در کشور گرجستان مانند خیلی از کشورهای دیگر فستیوال های مختلفی برگزار می شود و افرادی که علاقه مند به این فستیوال های خاص می باشند به سمت این جشنواره ها رفته و از آن لذت می برند. باید بیان کرد که فستیوال ها و جشنواره هایی که در بعضی جاها برگزار می شود معمولا بر اساس آداب و رسوم آن منطقه می باشند و فرهنگ خاص آن ملت را به نمایش می گذارند.

فستیوال پنیر

از فستیوال های مهم در گرجستان می توان به فستیوال پنیر اشاره کرد، این فستیوال در حال حاضر به عنوان یک فستیوال بین المللی شناخته می شود و و در این مکان انواع پنیرهای مختلف با طعم های بی نظیر از کشورهای مختلف به نمایش گذاشته می شود.

کشور گرجستان کجاست؟,بهترين زمان براي سفر به گرجستان,بهترين زمان سفر به گرجستان,

فستیوال جشن تولد

فستیوال دیگری که در گرجستان برگزار می شود و طرفداران زیادی دارد به نام فستیوال جشن تولد تفلیس شناخته می شود، این فستیوال که برای خود مردم گرجستان نیز لذت زیادی دارد در ماه اکتبر و در تفلیس برگزار می شود، در این فستیوال میوه، سبزیجات و پنیر و حتی صنایع دستی و نمایش های تئاتری و … به نمایش گذاشته می شود. در این فستیوال کنسرت های زنده در سطح شهر برگزار می شود، معمولا افراد اجازه دارند که نمایشگاه های مختلف مانند ماشین های زیبا و قدیمی را به نمایش بگذارند، خیابان هایی به بهترین شکل تزئین شده، در این فستیوال در سطح شهر تفلیس باربیکیو هایی نیز دایر است و به مردم خدمت رسانی می کنند.

این مطلب را از دست ندهید
بهترین زمان سفر به رم

فستیوال الکترونیک

جشنواره ی الکترونیک گرجی نیز در ساحل آناکلیا است، در این فستیوال که به جم فست نیز معروف می باشد افراد مختلف از هنرمند، عکاس، طراح و …ورزشکار، با همدیگر حضور می یابند و سعی می کنند در این مکان مهارت های خود را نشان دهند. این فستیوال در ارتباط با موسیقی، رقص و حتی انرژی مثبت دادن می باشد.

فستیوال رنگ

یکی از جشنواره های مهم و لذت بخش در کشور گرجستان جشنواره ی رنگ می باشد، در این جشنواره معمولا تمام افراد شرکت می کنند و فصل بهار را جشن می گیرند و جشن رنگ را پاس می دارند و این جشنواره در تفلیس برگزار می شود، و مانند جشن رنگ در کشور هند می باشد.

بهترين زمان مسافرت به گرجستان,بهترین وقت سفر به گرجستان,جاذبه های گردشگری گرجستان,

جاذبه های گردشگری گرجستان

جاذبه های طبیعی این کشور زیاد می باشد و باعث شده که همین جاذبه ای بی نظیر باعث شود که این کشور مد نظر خیلی از افراد با تنوع های مختلف می باشد. کوههای زیبا برای ورزش هایی که فرد مدنظر دارد مناسب می شود، خیلی از افراد کوهنوردی در کوهستان های بلند، اسکی و .. را مد نظر دارند.
در این کشور شاهد شهرهای کوچک، شهرهای تاریخی، کلیساهای زیبا و قدیمی، کوه هایی بلند، غذاهای خاص هستید و مهمترین آن مردمی مهمان نواز.

راهنمای سفر به گرجستان,کشور گرجستان کجاست؟,بهترين زمان براي سفر به گرجستان,

قلعه ناریکالا | Narikala

از جاذبه های زیبای این کشور می توان به قلعه ی ناریلاکا اشاره کرد، این قلعه در تفلیس و در بالای تپه واقع شده است که از آن فضا دیدن تفلیس، زیبایی بی نظیری دارد. گردشگران زمانی که می خواهند از قلعه ی ناریلاکا دیدن کنند، هم می توانند با پیاده روی این طبیعت زیبا را طی نمایند تا به سمت قلعه بروند و هم با ته کابین این مسیر را طی نمایند.

بهترين زمان سفر به گرجستان,بهترين زمان مسافرت به گرجستان,بهترین وقت سفر به گرجستان,

متسختا | Mtskheta

متسختا شهری باستانی و یکی از جاذبه های تاریخی گرجستان به شمار می آید، از زیبایی های دیگر این شهر می توان به کوهستانی اشاره کرد که این بنا را احاطه کرده است. در این شهر معماری قدیم و بی نظیری وجود دارد که می تواند چشم هر گردشگری را به خود خیره کند.

جاذبه های گردشگری گرجستان,راهنمای سفر به گرجستان,کشور گرجستان کجاست؟,

شهر باتومی | Batumi

شهری ساحلی باتومی از جاذبه های گردشگری گرجستان به حساب می آید. در این شهر پارک دلفین ها، تله کابین آرگو قرار دارد و هر کسی به خاطر دریای زیبا، و امکانات دیگر به این شهر سفر می کند. در شهر باتومی زیبایی های بی نظیری وجود دارد که میتوان به چند مورد آن اشاره کرد، از جمله باغ گیاه شناسی، آکورایوم باتومی، برج الفبای باتومی که با ارتفاع 130 متری در این شهر قرار دارد و قدمت آن به پنج هزار سال می رسد.

بهترين زمان براي سفر به گرجستان,بهترين زمان سفر به گرجستان,بهترين زمان مسافرت به گرجستان,

پارک متاتسمیندا | Mtatsminda Park

پارکی متاتسمیندا برای فصل تابستان و تفریحات تابستانی بسیار مناسب است. در این پارک امکانات تفریحی زیادی وجود دارد و جز یکی از محبوب ترین پارک های گرجستان است. شما می توانید با رفتن به این پارک در واقع با یک تیر دو نشان بزنید چراکه در این پارک علاوه بر تفریح و گشت و گذار و استفاده از وسایل بازی می توانید برای استراحت به کافه ها و رستوران های آن بروید. یکی از ویژگی های پارک متاتسمیندا تفلیس این است که در مرکز شهر قرار دارد و شما می توانید به راحتی از آن دیدن کنید. پارک متاتسمیندا در بالای کوهی با همین نام قرار دارد و از لحاظ مساحت در بلندترین نقطه شهر و 700 متری تفلیس قرار گرفته است.

بهترین وقت سفر به گرجستان,جاذبه های گردشگری گرجستان,راهنمای سفر به گرجستان,

محله حمام های تفلیس | Sulphur Baths

این مکان در میان ساکنین شهر تفلیس به محله حمام ها و یا Sulphur Baths معروف است و در ضلع شرقی رودخانه کورا قرار گرفته است. محله حمام ها جز یکی از پر جاذبه ترین و پر گردشگرترین مناطق دیدنی گرجستان است. دلیل ساختن این حمام ها به خاطر وجود چشمه های آب گرمی است که در این منطقه قرار گرفته است. طبق تاریخ ثبت شده در قرن پنجم میلادی این چشمه ها به واسطه پادشاه کارتل ( پادشاه گرجستان) در زمان شکار یافت شده اند.

کشور گرجستان کجاست؟,بهترين زمان براي سفر به گرجستان,بهترين زمان سفر به گرجستان,

کلیسای صخره ای | Katskhi pillar

این کلیسا بر فراز یک صخره ی بلند بنا شده است. بعضی ها این مکان را پلکان بهشت می دانند. قدمت این کلیسا متعلق به قرن 4 میلادی است که در آن زمان به دست اهالی گرجستان ساخته شده است. این کلیسای کوچک دارای سه سلول و یک آب انبار بزرگ است که دور تا دور آن را دیوارهای بلندی تشکیل داده اند.  سالن این بنا تقریبا 3.5 در 4.5 متر است که سبک معماری آن الهام گرفته از معماری قرون وسطایی می باشد. باتوجه به اینکه گرجستان یک کشور تقریبا کوچک است شما به راحتی می توانید از این کلیسای قدیمی دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا