گردشگری

بهترین زمان سفر به روسیه

راهنمای سفر به روسیه

روسیه کجاست؟ روسیه در حال حاضر بزرگ ترین کشور جهان می باشد، دیدن موزه ها و بناهای تاریخی موجود در روسیه، معماری های زیبای مسکو باعث می شود که فرد به سمت این کشور جذب شود. برای افرادی که مسافرت های فرهنگی و آشنایی با آداب و رسوم فرهنگی کشورها را دوست دارند کشور روسیه گزینه ی مناسبی می باشد.
جاذبه ی خاصی مانند شب های سفید در سنت پترزبورگ باعث شده است که افراد دلیل خود را برای سفر به این کشور بدانند، منظور از شب های سفید زمان هایی می باشد که که حتی شب ها خورشید در آسمان شهر وجود دارد و اصلا در فضای آسمان تاریکی وجود ندارد، یعنی به صورتی هوا در حالتی از گرگ و میش می باشد.

آنچه در مورد سفر به روسیه باید بدانیم,بهترين زمان براي سفر به روسيه,بهترين زمان مسافرت به روسيه,

طبیعت روسیه در خیلی از جاها بکر می باشد و برای کسانی که عاشق طبیعت هستند مقصد خوبی است، طبیعت گردی موجود در روسیه می تواند شامل طبیعت های زیبا و سرسبز باشد یا اینکه شامل مناطق سردسیر این کشور هم باشد.
همه ی ما می دانیم که با کشوری سرد روبرو هستیم، اما امکانات و جاذبه های گردشگری روسیه باعث شده که افراد متقاضی باشند که به این کشور مسافرت کرده و از این زیبایی های خاص حتی در فصول سرد آن نیز لذت ببرند. در این مقاله سعی ما این است که در مورد دلایلی که این کشور را به یکی از جاذبه های گردشگری ایرانیان تبدیل کرده است بحث کنیم.

بهترین زمان برای مسافرت به روسیه,بهترین زمان مسافرت به روسیه,بهترین غذاهای روسیه,

آب و هوای روسیه

روسیه کشوری با آب و هوای متنوع می باشد، مثلا در منطقه ی شمالی این کشور همیشه هوا سرد می باشد و معمولا سطح زمین کاملا یخ می زند و هوا خشک می باشد، در حالی که در منطقه ی جنوبی روسیه کاملا متفاوت با منطقه ی شمالی می باشد و ما در این مناطق همیشه سرسبزی خاصی را شاهد هستیم، و منطقه های مرکزی این کشور معمولا آب و هوایی شبیه آب و هوای مناسب کشورهای اروپایی دارد.

بهترین فصل برای سفر به روسیه,جاذبه های گردشگری روسیه,راهنمای سفر به روسیه,

بهترین فصل برای سفر به روسیه

آب و هوا در جاهای مختلف روسیه متفاوت است، و در جایی می تواند دمای هوا مناسب می باشد و در بعضی مناطق نیز در زمستان هوا به شدت سرد و در حد زمستان هایی مانند منطقه ی سیبری باشد، در حالی که در یک منطقه ی دیگر هوا مناسب می باشد و در حد 37 درجه می باشد.
دمای هوای مناسب در روسیه را افراد در منطقه بالتیک می توانند تجربه کنند، چون این مکان برای تعطیلات تابستانی در روسیه بهترین مکان می باشد که در کنار این ساحل زیبا باشند.

هزینه ی سفر به روسیه,آنچه در مورد سفر به روسیه باید بدانیم,بهترين زمان براي سفر به روسيه,

سفر به روسیه در فصل بهار

باید اذعان کرد که بر خلاف خیلی از کشورها که سفر به آنها در فصل بهار بهترین گزینه می باشد، کشور روسیه در فصل بهار برای افرادی که دنبال سفر ماندگاری می باشند و قدم زدن و ماندن در این کشور را دوست داشته باشند، مناسب نمی باشد، زیرا در اوایل این فصل یخ ها و برف های موجود کم کم آب می شود و فرد هر جا که میرود با برف هایی مواجه می شود که در حال آب شدن می باشد و گشت زدن در خیابان های این کشور را مختل می کند. بنابراین مسافرت در فصل بهار برای دیدن مناطق گردشگری روسیه مناسب نمی باشد.

سفر به روسیه در فصل تابستان

ماه های جولای و آگوست در روسیه بهترین ماه ها می باشد که با ماه تیر و مرداد ما ایرانیان هماهنگ است، این فصل برای کسانی که دنبال تعطیلات خاص و فقط خوشگذرانی می باشند بهترین زمان مسافرت به روسیه می باشد.
دمای هوا در این فصل به شدت مناسب می باشد و اصلا شاهد هوای گرمی در این کشور نیستیم، معمولا دمای هوا در این فصل به حدود 20 درجه می رسد. گرم ترین ماه هایی که در روسیه شاهد هستیم تنها ماه های مرداد و شهریور می باشد، ماه مرداد و شهریور مناسب برای مسافرانی می باشد که از سرما متنفرند و دوست دارند در هوای مناسبی سفر کنند. آب و هوا در روسیه در این فصل خشک و آفتابی است.

بهترين زمان مسافرت به روسيه,بهترین زمان برای مسافرت به روسیه,بهترین زمان مسافرت به روسیه,

سفر به روسیه در فصل پاییز

در فصل پاییز به خصوص در ماه مهر مسافرت به روسیه پیشنهاد نمی شود، زیرا اولین بارش های برف در این مدت اتفاق می افتد و احتمال اینکه فرد به شدت اذیت شود زیاد می باشد. بیشترین بارش که در سیبری اتفاق می افتد در فصل بهار و پاییز است.

سفر به روسیه در فصل زمستان

افردی که به فصل زمستان علاقه دارند و با هوای سرد مشکلی نداشته باشند می توانند در زمستان ها به این کشور مسافرت کنند و در روزهای برفی و زیبای این مناطق لذت ببرد. معمولا اواخر زمستان و اوایل بهار برای مسافرت مناسب نمی باشد، زیرا در این مدت یخ ها و برف ها آب می شود و فرد در مسافرت اذیت می شود، چون فردی که به قصد مسافرت و گشتن در شهری قدم می گذارد، برف هایی که آب می شود در همه جای شهر وجود دارد و پیاده روی و لذت بردن را از فرد ممنوع می کند. دمای هوا در فصل زمستان در بعضی مناطق در روسیه به زیر 60 درجه سانتی گراد می رسد.

این مطلب را از دست ندهید
بهترین زمان سفر به ازمیر

بهترین غذاهای روسیه,بهترین فصل برای سفر به روسیه,جاذبه های گردشگری روسیه,

بهترین غذاهای روسیه

غذاهای خاصی در کشور روسیه وجود دارد که می تواند برای گردشگران جالب باشد:

بیف استراگانف

این غذا در تمام جهان معروف می باشد و معمولا همه جا حتی در کشور ایران نیز به شدت از آن استقبال می کنند، این غذا از قارچ و پیاز و فیله های گوشت درست می شود و سپس سرخ می شود البته سرخ کردن این غذا در خامه ی ترش می باشد.

گولوبتسی

این غذا رول های کلم می باشد که درون این رول ها گوشت قرار دارد، این نوع غذا در روسیه به شدت طرفدار دارد و در رول ها معمولا برنج و گوشت ریخته می شود و هم چنین با خامه ی ترش استفاده می کنند، در رستوران های مخصوص ازبکستانی انواع مختلف گولوبتسی دیده می شود.

راهنمای سفر به روسیه,هزینه ی سفر به روسیه,آنچه در مورد سفر به روسیه باید بدانیم,

پلمنی

این غذا در حال حاضر جزء غذاهای ملی این کشور می باشد و برای اینکه به صورت درست آماده طبخ شود باید فرد زمان زیادی را برای طبخ آن در اختیار بگذارد. پلمنی را با گوشت بره، گاو، خوک پر می کنند.

کتلت روسی

این کتلت چون در آن پیاز فراوانی به کار برده می شود معمولا آب دار هستند، این کتلت ها را از گوشت مرغ و گوشت گاو درست می کنند. اما در رستوران ها از گوشت اردک نیز استفاه می کنند که طعم کتلت خاص تر باشد. این کتلت ها با پاستا و سیب زمینی سرو می کنند.

ژارکویه

ژارکویه خورشت گوشت در روسیه می باشد که از موادی مانند کرفس، گوشت های تکه ای، هویج و سبزیجات در آن استفاده شده است، اکثر رستورانها این غذا را در روسیه دارند که با خامه ترش نیز سرو می کنند.

بهترين زمان براي سفر به روسيه,بهترين زمان مسافرت به روسيه,بهترین زمان برای مسافرت به روسیه,

بهترین زمان خرید در روسیه

مراکز خرید زیادی در روسیه و مسکو و سنت پترزبورگ وجود دارد که افرادی که از خرید لذت می برند را به سوی خود جلب می کند. هزینه ها و اجناس در روسیه معمولا هزینه ی بالایی دارد و فردی که لازم می بیند به قصد خرید به این کشور برود، باید سعی کند که در زمان هایی که حراجی هایی برگزار می شود اقدام کند این زمان شاید بهترین زمان برای مسافرت به روسیه باشد. معمولا زمان مناسب برای اینکه بتوان خرید مناسب انجام داد در پایان هر فصل می باشد که اجناس موجود در مغازه ها برای فصول دیگر قابل استفاده نمی باشد. افراد در این زمان سعی می کنند این اجناس را در مغازه های خود به حراج بگذارند. فرد می تواند برای خرید از فروشگاه هایی که قیمت مناسب تری را ارائه می دهند وسیله مورد نیاز خود را خریداری کند.

البته در ماه هایی که جشنواره های خاصی در این کشور انجام می شود و یا اینکه در زمان سال نو میلادی هزینه ها به قوت خود باقی است و تفاوت آنچنانی ندارد، حتی در خیلی از موارد در این مدت هزینه ها بیشتر می باشد.

بهترین زمان مسافرت به روسیه,بهترین غذاهای روسیه,بهترین فصل برای سفر به روسیه,

هزینه ی سفر به روسیه

هزینه ی سفر به روسیه متغیر می باشد و افرادی که توانایی مالی خوب و متوسطی داشته باشند می توانند به این کشور سفر کرده و لذت ببرند، هزینه های خاص در بعضی از مناطق این کشور باعث شده که افراد دوست داشته باشند که سفر به آنجا را مدنظر خود داشته باشند.
در کل هزینه ی مسافرت به روسیه برای ایرانیان گران تمام می شود و معمولا هزینه ی خود سفر و اقامت گران می باشد، اما در این کشور هزینه ی رفت و آمد به خصوص با وسیله ی نقلیه های عمومی هزینه ی کمی برای افراد در پی دارد.
هزینه ی سفر به روسیه زیاد می باشد اما در مقایسه با کشورهای دیگر اروپایی در سطح خوبی قرار دارد و ایرانیان در سطح متوسط و خوب می توانند به این کشور سفر کنند.
هزینه ی پوشاک در روسیه به نسبت شهری مانند شهر تهران خیلی زیاد است و در حدود چند برابر نیز می باشد. واحد پول روسیه روبل است و با رنگ ها مختلف در اسکناس های متفاوت نمایش داده می شود. مثلا 50 روبل رنگ اسکناس آبی می باشد، 1000 روبل، سبز می باشد و هم چنین 5000 روبل نارنجی است. کوچکترین واحد پول در این کشور کوپک است. البته می توان از دلاری که فرد در اختیار دارد در صرافی های این کشور روبل دریافت کرد.

جاذبه های گردشگری روسیه,راهنمای سفر به روسیه,هزینه ی سفر به روسیه,

معرفی جشنواره ها و فستیوال های روسیه

مراسم کریسمس ارتدوکس

در این مدت تمامی شهر و روی پل ها و مکان های مختلف نورپردازی می شود و یکی از زمان های به یادماندنی می تواند برای هر فردی باشد. معمولا این مراسم در ماه ژانویه برگزار می شود و فرد می تواند در سال دو بار شاهد جشن کریسمکس باشد، یک بار در تمام جهان و بار دیگر در مراسم کریسمس ارتدوکس روسیه.

این مطلب را از دست ندهید
10 مورد از گران قیمت ترین هتل های دنیا

فستیوال ماسلنیتسا

به این فستیوال پنکیک نیز می گویند، چون فرد به فاصله ی یک هفته به هر جا که برود پنکیک وجود دارد، این فستیوال در زمان آمدن بهار است و زمانی که زمستان در خال اتمام است. ماسلنیتسا یعنی اینکه فرد در زمانی قرار دارد که آخرین شیرهای خوب در فصل زمستان تمام می شود.

آنچه در مورد سفر به روسیه باید بدانیم,بهترين زمان براي سفر به روسيه,بهترين زمان مسافرت به روسيه,

فستیوال ماسک طلایی مسکو

گردشگران می توانند از حضور در این فستیوال لذت ببرند زیرا مدت این فستیوال دو ماه است، در این مدت گروها، آوازهای مختلف و اجراهای بی نظیری دارند، در این فستیوال گروه های تئاتر و رقص نیز حضور دارند.

فستیوال گوزن چران ها

یکی از معروف ترین فستیوال های کشور روسیه می باشد، این فستیوال ها در مناطق دور و مناسب برای حرکت گوزن ها اجرا می شود. مسابقات مختلفی هم به وسیله ی گوزن ها در حال اجرا است، و از گوشت گوزن نیز در این فستیوال کباب تهیه می شود.

بهترین زمان برای مسافرت به روسیه,بهترین زمان مسافرت به روسیه,بهترین غذاهای روسیه,

جاذبه های گردشگری روسیه

دریاچه ی بایکال روسیه | Lake Baikal

در فصل تابستان در این منطقه می توانید دریاچه ای زیبا و آب زلال را مشاهده کنید، و در فصل زمستان این منطقه و این دریاچه یخ زده است، حتی این دریاچه به حدی در این فصل یخ می زند که حرکت کردن روی آن مشکلی ایجاد نمی کند و می توان با سورتمه روی آن رد شد. آب دریاچه خیلی زلال است و روشن و شفاف می باشد، این دریاچه پر عمق ترین دریاچه ی جهان می باشد.

بهترین فصل برای سفر به روسیه,جاذبه های گردشگری روسیه,راهنمای سفر به روسیه,

مناطق موجود در سنت پترزبورگ

در این شهر هنوز کاخ ها، موزه هایی وجود دارد که از دوران کمونیست به جا مانده است، کاخ هایی که در این شهر وجود دارند. در اطراف سنت پترزبورگ رودخانه ای زیبا را مشاهده میکنید که این رودخانه، زیبایی شبیه به ونیز را به نمایش گذاشته است. موزه ی هرمیتاژ، تئاترهای باله، و قصر تابستانی پیترهوف از جاذبه های سنت پترزبورگ می باشد.
موزه ی ملی هرمیتاژ اثرهای هنری بی نظیری را از دوران مختلف تاریخ با فرهنگ های مختلف به نمایش می گذارد و گفته شده که برای دیدن تمام این سه میلیون آثاری که در این موزه نگهداری می شود چیزی حدود یک سال فرصت لازم است که فرد بتواند دیدن کند. کلیسای کازان یکی از بزرگترین عبادتگاه ها می باشد که در سنت پترزبورگ قرار داد و یکی از کشیش ها در آن جا دفن شده است.

هزینه ی سفر به روسیه,آنچه در مورد سفر به روسیه باید بدانیم,بهترين زمان براي سفر به روسيه,

کلیسای جامع سنت باسیل در مسکو | St Basil’s Cathedral

کلیسای جامع سنت باسیل یکی از مهم تری جاذبه های تاریخی روسیه می باشد که در مسکو قرار دارد، و نام آن از نام یک قدیس گرفته شده است. این کلیسا نمایی جذاب دارد با گنبدهایی شبیه پیاز و از چوب ساخته شده است. رنگ آمیزی خاصی در این کلیسا به کار برده شده است که آن را از کلیساهای دیگر جهان متمایز می کند.

بهترين زمان مسافرت به روسيه,بهترین زمان برای مسافرت به روسیه,بهترین زمان مسافرت به روسیه,

قصر کاترین و پارک تزارسکو | Catherine Palace

قصر کاترین و پارک تزارسکو متعلق به دوره ی امپراتوری در روسیه بوده است که در یک روستا قرار گرفته است و از زیباترین جاذبه های گردشگری روسیه بشمار میرود. قصر کاترین شامل اتاق های خاص و بزرگ، مجسمه و آثار هنری ویژه می باشد.
کاترین همسر او پترکبیر روسیه بوده و این قصر به عنوان قصر تابستانی کاترین شناخته شده است، این قصر سالن های مجلل، با پله هایی بزرگ دارد. در داخل این قصر از آینه کاری های زیبایی برای تزئینات استفاده شده است. تالار مجلل در این کاخ معماری بی نظیری دارد و به تالار این کاخ اتاق طلایی نیز می گویند. سقف این تالار نیز طرح های خاصی دارد که این طرح ها جنگ هایی از کشور روسیه را به نمایش می گذارد.

بهترین غذاهای روسیه,بهترین فصل برای سفر به روسیه,جاذبه های گردشگری روسیه,

اثر تاریخی مادر میهن | Mother Of Motherland

اثر تاریخی مادر میهن یک مجسمه ی بزرگ است که به یاد افرادی که در جنگ جهانی دوم کشته شدند، ساخته شده است. ارتفاع این مجسمه 85 متر است و معمولا به عنوان بلندترین مجسمه ی تاریخی در کتاب رکوردها ثبت است.

راهنمای سفر به روسیه,هزینه ی سفر به روسیه,آنچه در مورد سفر به روسیه باید بدانیم,

کوه های البروس | Mount Elbrus

کوه های البروس معمولا شامل بلندترین نقطه ی موجود در کشور روسیه می باشند و حتی بررسی شده که شاید این کوه ها بلند ترین نقطه در قاره ی اروپا نیز باشد، و مکان مناسبی برای ورزش های زمستانی مانند اسکی است.

بهترين زمان براي سفر به روسيه,بهترين زمان مسافرت به روسيه,بهترین زمان برای مسافرت به روسیه,

دره آب فشان | Valley Of Geysers

این دره تنها دره آب فشان موجود در آسیا و اروپا است، حدود نود آب فشان و نیز چشمه های آب گرم به شدت زیاد می باشد. به این دره دسترسی به راحتی امکان ندارد و معمولا از طریق هلکوپتر رفتن به آنجا امکان پذیر است.

بهترین زمان مسافرت به روسیه,بهترین غذاهای روسیه,بهترین فصل برای سفر به روسیه,

شهر سوچی | Sochi

سوچی مقصد مناسب افرادی می باشد که به ورزش های زمستانی علاقه ی زیادی دارند، حتی اتفاق افتاده که المپیک زمستانی در این شهر نیز انجام شود، این شهر سواحل بزرگی دارد که اقامت گاه مناسبی برای زمستان و تابستان می باشد. مزارع چای زیادی در این شهر نیز وجود دارد که زیبایی خاصی را ایجاد کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا