راهنمای سفر به اروپاگردشگری

10 جاذبه گردشگری پاریس که حتما باید ببینید

افزایش بازدید در گوگل

جاذبه های گردشگری پاریس با عکس

کمتر کسی را می توانید پیدا کنید که در مورد آوازه سفر به پاریس و جذابیت هایش چیزی نشنیده باشد. این شهر فوق العاده همراه با خودنمایی برج ایفل در قلب آن، همواره یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری در جهان به شمار می رفته که طرفداران بی شماری دارد.

در پاریس چیزهای زیادی برای شگفت زده کردن شما وجود دارد، از گالری های هنری گرفته تا کافه ها و رستوران ها، همگی سبک جذابی دارند که حسابی چشم تان را خواهد گرفت.

با توجه به این حجم از جاذبه های این شهر، یکی از اصلی ترین دغدغه های مسافران انتخاب بهترین های آن هاست که بدون دیدن شان سفر کاملی نخواهند داشت.

اگر شما هم دوست دارید که این مکان ها را بشناسید، پس با ما همراه باید تا شما را با ۱۰ جاذبه های گردشگری پاریس با عکس، آشنا کنیم تا حتما به آن ها سری بزنید.

جاذبه های شهر پاریس,جاذبه های پاریس,جاذبه های گردشگری در پاریس

۱۰. موزه اورسی | Musée d’Orsay

موزه ها از دسته مکان هایی هستند که در هر کشوری جذابیت خاص خودشان را دارند. پاریس هم از کشورهایی است که با توجه به فرهنگ، تاریخ و هنرجذابش، موزه های فراوانی دارد که هرکدام شان حرفی برای زدن دارند.

یکی از دیدنی ترین موزه های پاریس با عنوان موزه اورسی شناخته می شود که در ابتدا به عنوان ایستگاه قطار کاربرد داشته است و از آن برای خوش آمدگویی و استقبال مهمانانی استفاده می شده است که برای بازدید از نمایشگاه جهانی به آن سر زده اند.

وجود ۲۰۰۰ نقاشی و بیش از ۶۰۰ مجسمه در این موزه حسابی شما را شگفت زده خواهد کرد و پیشنهاد می کنیم که در طول سفرتان حتما به این جاذبه گردشگری پاریس سری بزنید.

علاوه بر آن اگر شما هم به شاهکارهایی از “امپرسیونیست” و “پست امپرسیونیست” علاقه دارید، بهتر است بدانید که یکی از بزرگ ترین و جذاب ترین مجموعه های آن ها در موزه اورسی قرار گرفته است که می توانید از دیدن آن حسابی لذت ببرید.

جاذبه های گردشگری پاریس با عکس,جاذبه های گردشگری پاریس فرانسه,جاذبه گردشگری شهر پاریس

۹. دخمه مردگان | Catacombs

احتمالا با دیدن نام این مکان به اندازه کافی ترسیده اید اما باید بدانید که دخمه مردگان از نامش نیز ترسناک تر است و یکی از مکان های وحشتناک و دیدنی محسوب می شود که در قلب کشور فرانسه، یعنی پاریس و در دالان های موجود در زیر شهر و خیابان های آن واقع شده است.

قسمت ترسناک این جاذبه گردشگری شهر پاریس آن جاست که بدانید در این دخمه بقایایی از ۶ میلیون انسان وجود دارد که همگی آن ها کاملا واقعی و طبیعی هستند!

ساخت این دخمه به سال ۱۷۳۸ باز می گردد اما حدود دویست سال بعد از آن و در اواخر قرن ۱۹، به مکانی دیدنی در پاریس تبدیل شد که میلیون ها گردشگر از آن بازدید کرده اند.

جاذبه گردشگری پاریس,جاذبه های شهر پاریس,جاذبه های پاریس

۸. پانتئون | Pantheon

پانتئون یا همان معبد خدایان در یکی از محله های پاریس به نام “لاتن” واقع شده است و در ابتدای ساخت آن قرار بود تا با عنوان کلیسا فعالیت کند. زمان ساخت این بنا به سال ۱۹۷۰ یعنی در بحبوهه انقلاب فرانسه بر می گردد.

“اونوره گابریل” یکی از سیاستمداران و روزنامه نگارهای معروف و امروزی بود که پس از مرگش در این بنا دفن شد و پس از آن و در تاریخ ۲ آپریل ۱۹۷۱ قرار بر این شد که از این مکان به عنوان معبد و آرامگاهی برای زنان و مردان صاحب نام و بزرگ تاریخ این کشور استفاده شود.

جاذبه های شهر پاریس,جاذبه های پاریس,جاذبه های گردشگری در پاریس

۷. کلیسای نوتردام | Cathédrale Notre-Dame de

بدون شک شما هم نام کلیسای نوتردام یکی از جاذبه های گردشگری در پاریس را بارها شنیده اید و از شهرت و محبوبیت آن به خوبی آگاهید.

این کلیسا با معماری گوتیک و فوق العاده اش یکی از جذاب ترین جاذبه های شهر پاریس به شمار می رود که می توانید از آن بازدید کنید.

این کلیسا قدمتی ۸۵۴ ساله دارد و در طول زمان شاهد جنگ ها، انقلاب ها و تاج گذاری های زیادی بوده است.

جاذبه های شهر پاریس,جاذبه های پاریس,جاذبه های گردشگری در پاریس

۶. گورستان پرلاشز | Père Lachaise Cemetery

شاید وجود نام یک قبرستان در میان دیدنی های جذاب یک شهر، چندان برای تان جالب نباشد اما باید بدانید که این گورستان، بزرگ ترین قبرستان شهر پاریس به شمار می رود که در آن افراد مشهور و همینطور مهاجران زیادی دفن شده اند.

از جمله معروف ترین افرادی که در آرامگاه دفن شده اند می توانیم به “اسکار وایلد” و “جیم موریسون” اشاره کنیم.

جاذبه های شهر پاریس,جاذبه های پاریس,جاذبه های گردشگری در پاریس

۵. کانال سنت مارتین | Canal Saint Martin

اگر شما هم از دسته افرادی هستید که به پیک نیک علاقه دارید، کانال سنت مارتین یکی از زیباترین و جذاب ترین جاذبه های گردشگری پاریس فرانسه برای تفریح به شمار می رود که طرفداران زیادی دارد.

حفر این کانال به سال های ۱۸۰۲ تا ۱۸۲۵ بر می گردد و امروزه از معروف ترین جاذبه های این شهر به شمار می رود که زیبایی خاص خودش را دارد.

جاذبه های شهر پاریس,جاذبه های پاریس,جاذبه های گردشگری در پاریس

۴. میدان باستیل | Place de la Bastille

اگر با میدان پلاس دووژ پاریس آشنا باشید یا به آن سری بزنید، در فاصله ای حدود چند صد متر، میدان باستیل قرار دارد که یکی دیگر از جاذبه های معروف پاریس است و محبوبیت زیادی دارد.

جالب است بدانید که در خیابان های اطراف این میدان، بقایا و آثار زندان قدیمی باستیل دیده می شود که بازدید از آن را برای تان جذاب تر می کند. علاوه بر آن ستون قرار گرفته شده در وسط میدان، نماد و یادبودی از انقلاب ۱۸۳۰ و اتفاقات مربوط به آن می باشد.

جاذبه های شهر پاریس,جاذبه های پاریس,جاذبه های گردشگری در پاریس

۳. میدان پلاس دووژ | Place Des Vosges

همانطور که پیش از این گفتیم، پلاس دووژ نیز یکی از میدان های دیدنی در شهر پاریس می باشد که پیش از هر چیز درختان بریده شده با ظاهری مرتب، و بناهای آجری اطراف آن توجه تان را جلب خواهد کرد.

قسمت جذاب ماجرا آنجاست که بدانید این میدان قدمتی طولانی دارد و ساخت آن به سال های ۱۶۰۵ تا ۱۶۱۲ بر می گردد. میدان پلاس دووژ که توسط هنری چهارم بنا شده است، قدیمی ترین میدان این شهر به شمار می رود که حرف های زیادی برای زدن دارد.

بنابراین پیشنهاد می کنیم تا در طول سفرتان حتما سری به این مکان دیدنی و جذاب بزنید.

جاذبه های شهر پاریس,جاذبه های پاریس,جاذبه های گردشگری در پاریس

۲. کلیسای سکره کر | Sacré-Cœur

پیش از هرچیز بهتر است بدانید که یکی از نکته های جذاب این جاذبه گردشگری شهر پاریس به واقع شدنش در بلندترین نقطه شهر بر می گردد که طراحی و ساخت آن را شخصی به نام “پال آبادیه” انجام داده است.

آغاز روند ساخت و ساز کلیسا سکره کر به سال ۱۸۷۵ باز می گردد که در نهایت در سال ۱۹۱۹ یعنی پس از پایان یافتن جنگ جهانی اول، وقف شده و امروزه به یکی از معروف ترین مکان های دیدنی در پاریس تبدیل شده است.

جاذبه های شهر پاریس,جاذبه های پاریس,جاذبه های گردشگری در پاریس

۱. برج ایفل | Eiffel Tower

قطعا جایگاه اول در جذاب ترین جاذبه های پاریس به هیچ مکان دیگری جز برج ایفل تعلق ندارد. تقریبا هیچ کسی را نمی توانید پیدا کنید که این برج محبوب را نشناسد و یا آرزوی دیدنش را نداشته باشد.

برج ایفل ارتفاعی ۳۲۴ متری دارد و کارهای مربوط به ساخت و ساز آن در سال ۱۸۸۹ پایان یافته است. جالب است بدانید که برج ایفل مرتفع ترین بنای پاریس به شمار می رود که شهرتی جهانی دارد.

این برج به قدری جذاب و دوست داشتنی است که هرساله بیش از ۷ میلیون گردشگر برای بازدید و بالا رفتن از آن هزینه پرداخت می کنند تا بتوانند یکی از جذاب ترین مکان های عمرشان را تجربه کنند.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا