گردشگری

10 مکانی که باید قبل از مرگ ببینید

خلاصه نوشته
  • جاهای دیدنی که قبل از مرگ باید دید همواره زیاد نیستند چرا که هر مکانی ارزش تلف کردن وقت و زمان خود را ندارد. اما اگر آن تعداد کم را بشناسید خواهید فهمید که عمر خود را چگونه باید بگذرانید؟ تمام مکان های دیدنی، بنا های زیبا و عجایب هفت گانه می تواند مورد بازدید شما قرار بگیرد تا از آنها لذت ببرید.

مکان هایی که قبل از مرگ باید دید

زمان دائما در حال گذر است اما زندگی در این زمان، بسته به نوع انتخاب ما می گذرد حال یا خوب و یا بد. عمر کم و کمتر می شود و باید آن را به بهترین شکل ممکن سپری کرد. هرکسی تفسیر خود را از گذراندن مناسب زمان دارد، برخی معتقدند که با عبادت و عمل به دستورات خداوند عمر مفیدی خواهند داشت، بعضی ها کار و شغل خود را هدف اصلی قرار می دهند و زندگی را سپری خواهند کرد و اما برخی هم در دیدن تمام دنیا. در واقع چنین افرادی بسیار دید متفاوتی به زندگی دارند، دیدی که سرشار از هیجان برای دیدن جهان دارند ستایش کردنی است.

حال می توان از خود پرسید که آنها چه تفاوتی با بقیه دارند؟ چنین افرادی با هدف، به مکان های شگفت انگیز دنیا عشق می ورزند و برای دیدن و سیاحت آن مکان ها لحظه شماری می کنند. معمولا این افراد لیستی بلند بالا از بهترین مکان های پر طرفدار دنیا دارند که بازدید از آن ها را هدف خود قرار می دهند. این مکان ها بسیار مشهور هستند و تقریبا اکثر مردم قریب به اتفاق آن ها را یا دیده و یا از آنها تعریف شنیده اند. در این مطلب به ده مکانی که قبل از مرگ باید دید اشاره خواهد شد.

جاهای دیدنی دنیا که قبل از مرگ باید دید,جاهای دیدنی که قبل ازمرگ باید دید,ده مکانی که قبل از مرگ باید دید,

10. دیوار بزرگ چین | Great Wall of China

این دیوار همانطور که از نامش پیداست بسیار دیوار طویلی است که حدود 7300 کیلومتر معادل 5000 مایل طول دارد. دلیل ساخت این دیوار بزرگ جلوگیری از ورود خارجی ها به چین بوده است که گویا موفق نیز شده اند. گرچه این بنا را به چنین منظوری ساخته اند اما در حال حاضر به عنوان یکی از مکان های برتر جهان شناخته شده است. دیوار بزرگ چین هزاران هزار نفر را از گوشه و کنار دنیا با هر دین، مذهب، عقیده، تیپی به آنجا می کشاند. این بنای زیبا در حدود قرن 5 قبل از میلاد و قرن شانزدهم بعد از میلاد ساخته شده که البته تاکنون تعمیراتی نیز در آن به کار رفته است.

مکان هایی که قبل از مرگ باید دید,جاهای دیدنی دنیا که قبل از مرگ باید دید,جاهای دیدنی که قبل ازمرگ باید دید,

9. برج ایفل | Eiffel Tower

یکی از چند شاهکار جهان امروزی برج ایفل است که نزدیک به 300 متر ارتفاع دارد و 7300 قطعه فلز در آن به کار رفته…! ساخت این برج به سال 1889 بر می گردد نکته اینجا است که دیگر لازم به پرداخت یورو برای بالا رفتن از ایفل نیست. ایفل برجی بسیار زیبا و معروف در شهر پاریس است این برج بعد از ساختش به عنوان نمایشگاه بین المللی در معرض دید عموم قرار گرفت، اما مردم استقبال چندان خوبی از آن نداشتند تا به امروزه که به عنوان شاهکار مورد شناخت همه است. می توان برای رفتن به طبقات بالایی این برج به جای استفاده از آسانسور از پله استفاده کرد، برای هر 2 طبقه تقریبا یک ساعت و نیم وقت ذخیره خواهید کرد. این برج همه ساله با جمعیت عظیمی بازدید کننده مواجه می شود که همچنان روبه افزایش است و از جمله جاهای دیدنی که قبل ازمرگ باید دید.

ده مکانی که قبل از مرگ باید دید,مکان هایی که قبل از مرگ باید دید,جاهای دیدنی دنیا که قبل از مرگ باید دید,

8. برج کج پیزا | Leaning Tower of Pisa

همانطور که از نام این جاذبه گردشگری ایتالیا پیداست، به صورت کج ساخته شده است. برج کج پیزا در توسکانی ایتالیا قرار دارد، در سال 1173 میلادی این برج را با طرح رومی ساختند. برج پیزا هفت ناقوس دارد که هرکدام گویای یک نت موسیقی است. به دلیل داشتن خاک آبرفتی زمین که از شن، خاک و رس آبرفتی تشکیل شده و درصد زیادی آب دارد و نمناک است، در هنگام ساختش بعد از طبقه سوم به طرف جنوب شرقی کج شد. در حال حاضر معماران زیادی در حال تلاش برای مرمت این برج که ساختش 100 سال به طول انجامیده انجام دادند، همچنین گروهی معمار حرفه ای با رهبری فردی از لهستان تلاش زیادی برای درس کردن کجی این برج انجام دادند اما فایده ای نداشت. برای بازدید این برج می توانید با قطار از فلورانس به آنجا حرکت کنید.

این مطلب را از دست ندهید
10 تا از بهترین جاذبه های گردشگری کرمان

جاهای دیدنی که قبل ازمرگ باید دید,ده مکانی که قبل از مرگ باید دید,مکان هایی که قبل از مرگ باید دید,

7. اکروپولیس، آتن | Acropolis of Athens

آتن در یونان بسیار برای مردم مهم بوده و نماد ملی است. مجموعه زیبا و پیشرفته قلعه پارتنون، ارکتعون و آرامگاه ارکتعوس پادشاه آتن در قسمت بالای شهر آتن قرار دارند که جزء جاذبه های خاص و پرطرفدار حال حاضر دنیا است. به نظر می رسد که بهترین تایم برای بازدید از این بنا صبح زود است چرا که می توان به خوبی از بالای آن بلندی طلوع زیبای خورشید را با وضوح دید. یکی از خارق العاده ترین جاذبه این منطقه در 500 سال قبل از میلاد مسیح زمین شیشه ای سخته شد. این بنا هر ساله جمعیت فراوانی را به خود جلب می کند، جمعیتی هزاران نفری که از دیدنش خسته نمی شوند و از مکان هایی است که قبل از مرگ باید دید.

جاهای دیدنی دنیا که قبل از مرگ باید دید,جاهای دیدنی که قبل ازمرگ باید دید,ده مکانی که قبل از مرگ باید دید,

6. چیچن ایتزا | Chichén Itzá

یکی از عجایب هفتگانه جهان در مکزیک که در سال 2007 معرفی شد، مردمان آنها خدای باران را در این معبد ستایش می کردند معبدی که شاهد قربانی شدن انسان های فراوانی بوده و اجساد آنها همچنان باقی است، زیرا آنها متعقد به قربانی کردن انسان ها برای خدای شان بوده است. این بنا باقی مانده از دوره مایا می باشد و در چهار طرفش پلکان هایی قرار گرفته که تا بالای هرم بنا ادامه دارد. از این بنا می توان به عنوان اثری باقی مانده از تمدن مایا اطلاعات زیادی به دست آورد. طی سال توریست های فراوانی به قصد بازدید از این معبد به مکزیک سفر می کنند.

مکان هایی که قبل از مرگ باید دید,جاهای دیدنی دنیا که قبل از مرگ باید دید,جاهای دیدنی که قبل ازمرگ باید دید,

5. انگکور وات، کامبوج | Angkor Wat

مجموعه ای از معابد زیبا که در میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. با خارج شدن از شهر (سیم ریپ) در شما کامبوج بلافاصله با این معابد روحانی روبه رو می شوید. با کمی مطالعه درباره این بناها به گذشته آن پی می برید که عبادتگاه هندی ها بوده است، اما خیلی زود و با ورود دین بودایی در قرن شانزدهم به معبد بودایی ها تغییر پیدا کرد.این معبد نشان ملی کشور کامبوج است و روی پرچم آن نیز نقش شده است. با ورود به این معبد آن چنان حس خوب و عرفانی پیدا خواهید کرد. این معبد از نظر معماری هم قدمت زیادی دارد. عبادتگاهی که نسبت به آن حس آرامش و آسایش به انسان دست می دهد.

ده مکانی که قبل از مرگ باید دید,مکان هایی که قبل از مرگ باید دید,جاهای دیدنی دنیا که قبل از مرگ باید دید,

4. اولورو | Uluru

اولورو صخره ماسه ای بزرگی است که ارتفاع آن به 1100 پا می رسد. اولورو در استرالیا و در قلب قاره  های آن واقع شده است. این صخره یکی از زیبا ترین جاذبه های گردشگری دنیا محسوب می شود. نکته جالب درباره این صخره این، رنگش است که قرمز تیره می باشد و همچنان تغییر هم می کند. تحقیقات نشان می دهد که تقریبا 20 هزار سال پیش مردمانی در این صخره زندگی کرده اند و آن را مقدس شمردند. این صخره یکی از با شکوه ترین مکان هایی می تواند باشد که هر جهان گردی آن را برای سفر خود انتخاب می کند. این صخره آن چنان قدرت جذبی دارد که محال است یک بار آن را ببینی و برای بار دوم نقشه نکشی.

این مطلب را از دست ندهید
بهترین زمان سفر به مالدیو

جاهای دیدنی که قبل ازمرگ باید دید,ده مکانی که قبل از مرگ باید دید,مکان هایی که قبل از مرگ باید دید,

3. اهرام مصر | The Pyramids of Egypt

این اهرام جز عجایب هفتگانه است که زیبا ترین و عجیب ترین نوع بنا و طراحی در دنیا را دارد. چیزی که باعث خاص شدن این بنا می شود، مشخصات ظاهری آن است. همواره در طی سال بازدید کننده های فراوانی دارد از این جاذبه دیدن می کنند، اما در ماه های تابستان به دلیل اینکه آب و هوای گرم و خشک می شود، بازدید کنندگان آن هم کاهش پیدا می کند. جنس این هرم ها از سنگ است و طوری آن را ساخته اند که دوام زیادی دارد. این اهرام حدود 600 میلیون کیلو گرم وزن دارد و با هرم های کوچک تری در اطراف خود محدود شده اند. اهرام مصر در کنار مجسمه ابوالهول واقع شده و 13 هکتار را احاطه کرده است. این اهرام آن چنان زیبایی خاصی دارند که گویی معماری آن توسط زبر دست ترین و منظم ترین افراد طراحی شده. سازنده این اهرام حتی یک میلی متر هم جابجایی یا کج بودن ندارد.

جاهای دیدنی دنیا که قبل از مرگ باید دید,جاهای دیدنی که قبل ازمرگ باید دید,ده مکانی که قبل از مرگ باید دید,

2. بارسلونا | Barcelona

بارسلونا از دیگر شهرهای پر جمعیت اسپانیا است. بارسلونا شهری با جاذبه گردشگری بالا و سراسر شوق و خوشی است. این شهر دارای جاذبه های گردشگری مناسبی می باشد. با توجه به معماری این شهر خواهید فهمید که این طراحی های باشکوه کار کسی جز انتونیو گاعودی نیست، چنین زیبایی را تنها وی می تواند کشف کرده و به اجرا درآورد. سفر به بارسلونا می تواند بسیار جذاب و غیر قابل تصور باشد. کسی که می تواند اما به این شهر سفر نمی کند، باید بداند که فرصت بسیار خوبی را از دست داده است.

مکان هایی که قبل از مرگ باید دید,جاهای دیدنی دنیا که قبل از مرگ باید دید,جاهای دیدنی که قبل ازمرگ باید دید,

1. ونیز | Venice

در شمال ایتالیا شهری فوق العاده با جاذبه و توریست پذیر وجود دارد. این شهر دارای بناهای بسیار زیادی است که از لحاظ معماری بسیار منحصر به فرد هستند. آنچه که شما را جذب این شهر می کند، ظاهر زیبای آن است. ونیز شمال جزیره های کوچکی است که سر از آب بیرون آورده و آنقدر ارتفاع این جزیره ها نسبت به یکدیگر کم است که برای رفت و آمد باید از قایق استفاده کرد. شکل زیبای این جزیره ها که به وسیله کانال به هم وصل شده اند از نمای بالا بسیار زیبا است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا