بیوگرافی

زندگینامه آدریانا لیما مدل و بازیگر برزیلی

بیوگرافی آدریانا لیما (زندگینامه هنرمندان)

آدریانا فرانچسکا لیما از معروف ترین مدل ها و هنرپیشه های برزیلی می باشد که او را با عنوان یکی از زیباترین مدل های ویکتوریا سکرت نیز می شناسند.

اگر از لوازم آرایشی زیاد استفاده می کنید هم احتمالا بارها چهره این مدل مشهور را در تبلیغات مختلف این قبیل محصولات دیده اید.

جالب است بدانید که آدریانا تا قبل از 15 سالگی اش هیچ گاه به فعالیت در عرصه مدلینگ فکر هم نمی کرده است، اما یک اتفاق باعث شد که به این زمینه پا گذاشته و به سرعت بتواند در رقابت سوپر مدل های برزیلی، جایگاه اول را به خودش اختصاص دهد.

آدریانا لیما به قدری در این زمینه درخشید که پس از سال ها فعالیت توانست جایگاه دوم در میان سوپر مدل های جهانی را از آن خودش کند.

وی یکی از پر درآمد ترین مدل های برزیلی می باشد که پس از “ژیزل بوندشن” در رتبه دوم از این نظر قرار گرفته است.

او در سال های 1998 تا 2018 یکی از فرشته های معروف کمپانی ویکتوریا سکرت به شمار می رفت که امروزه 40 سال دارد.

ما قصد داریم تا در این مطلب به معرفی زندگینامه ی آدریانا لیما، این مدل و هنرپیشه بسیار محبوب بپردازیم.

عکس آدریانا لیما

آدریانا لیما کیست,بیوگرافی آدریانا لیما,زندگینامه آدریانا لیما,

آدریانا لیما کیست؟ همانطور که گفتیم؛ آدریانا لیما یکی از مشهورترین مدل های دنیا به شمار می رود که آفریقایی_برزیلی می باشد و طبق گفته های خودش اصالتش به برزیل، سوییس، هند غربی و ژاپن برمی گردد.

این مدل جذاب با قد 178 سانتی متر و وزن 51 کیلوگرمی اش یکی از خیره کننده ترین فرشته های ویکتوریا سکرت بوده است که شهرتی جهانی دارد.

مادر وی “ماریا داس گراکاس لیما” نام داشته و پدرش هم “نلسون تورس” می باشد و زمانی که آدریانا تنها 6 ماه داشته، او و مادرش را ترک کرده است.

والدین آدریانا از مدد کاران اجتماعی بوده اند و مادرش به تنهایی او را بزرگ کرده است. جالب است بدانید که زبان مادری این مدل جذاب پرتغالی می باشد، اما او به زبان های انگلیسی، اسپانیایی و ایتالیایی نیز تسلط کامل دارد.

زندگینامه ی آدریانا لیما,آدریانا لیما کیست,بیوگرافی آدریانا لیما,

بد نیست بدانید که آدریانا با ثروت 85 میلیون دلاری اش، در صدر ثروتمندترین فرشتگان ویکتوریا سیکرت قرار گرفته است.

شهرت آدریانا تنها به آمریکا باز نمی گردد، بلکه او در اروپا و به خصوص ایتالیا نیز طرفداران بی شماری دارد، تا حدی که در ایتالیا به او لقب “کاترین زتا جونز” را داده اند.

این مدل مشهور فردی بسیار خوش قلب نیز می باشد و همواره در فعالیت های خیرخواهانه شرکت کرده و به تامین هزینه های مربوط به خوراک، پوشاک و زندگی کودکان یتیم کمک های زیادی کرده است.

او همچنین در کنار فعالیت های حرفه ای اش با خیریه های متعددی همکاری کرده و در آمد حاصل از آن ها را برای بهبود جامعه صرف می کند.

زندگینامه آدریانا لیما,زندگینامه ی آدریانا لیما,آدریانا لیما کیست,

دوران کودکی آدریانا لیما

در زندگینامه آدریانا لیما آمده است که: آدریانا لیما متولد 12 ژوئن 1981 می باشد که در شهر باهایای برزیل به دنیا آمده است. آدریانا لیما همانطور که گفته شد تنها همراه مادرش بزرگ شده است و پدرش زمانی که 6 ماه داشته، آن ها را ترک کرده است.

این مطلب را از دست ندهید
10 حقیقت جالب از زندگی ملکه الیزابت دوم

آدریانا از زمانی که وارد مدرسه شد توجهات زیادی را به خودش جلب کرد و همواره در رقابت های زیبایی که در مدرسه برگذار می شد، جایگاه اول تا سوم را کسب می کرده است.

اما جالب است بدانید که با وجود این همه استعداد و موفقیت، لیما هیچ گاه به حضور در این عرصه و فعالیت در آن علاقه ای نداشته است.

استعداد مدلینگ آدریانا نیز کاملا اتفاقی در 15 سالگی اش کشف شد. طبق گفته های خودش زمانی که دوست آدریانا برای شرکت در مسابقات مدلینگ داوطلب می شود، توجه اسپانسر برنامه به او جلب می شود.

و به این صورت بود که آدریانا برای اولین بار در سن 15 سالگی توانست حضور در استیج رسمی مادلینگ را تجربه کند.

او زمانی که 16 ساله بود به نیویورک مهاجرت کرده و توانست تا با کمپانی “الیت” قرار داد ببندد.

بیوگرافی آدریانا لیما,زندگینامه آدریانا لیما,زندگینامه ی آدریانا لیما,

زندگی حرفه ای آدریانا لیما

16 سالگی آدریانا و قرارداد بستن با شرکت “الیت” نقطه آغاز فعالیت های رسمی و حرفه ای او در عرصه مادلینگ بود.

او به تدریج با حضور در کمپین های مختلفی از برند “گس” توانست تا به محبوبیتش بیفزاید و شهرتی جهانی کسب کند.

این موفقیت باعث شد تا راه آدریانا به کمپین ها و برندهای دیگری نیز باز شود و به این ترتیب بتواند فرصت تبدیل شدن به یکی از بهترین سوپر مدل های دنیا را به دست آورد.

این فعالیت های حرفه ای به جایی رسید که در سال 2003 لیما به عنوان یکی از مدل های تبلیغاتی برند Maybelline معرفی شد و تا سال 2009 با این کمپانی همکاری کرد.

بد نیست بدانید که وی یکی از برترین مدل های این کمپانی به شمار می رود که توانست توجهات زیادی را به این برند جلب کند.

حضور آدریانا به عنوان یک مدل محبوب در عرصه مادلینگ، تنها به این برندها ختم نشد و او توانست تا همکاری با برندهای معروف دیگری همچون Bvlgari، Armani، Mossio، bebe، De beers، Keds، Swatch، Instimissimi، BCBG، Versace را نیز در کارنامه فعالیت هایش ثبت کند.

آدریانا لیما کیست,بیوگرافی آدریانا لیما,زندگینامه آدریانا لیما,

در ادامه و در سال 2005 آدریانا با عنوان چهره اول تبلیغات در زمینه موبایل شناخته می شد. شهرت و محبوبیت لیما به قدری افزایش پیدا کرده بود که تنها چاپ یک عکس از او روی مجله GO توانست رکورد فروش این مجله را بشکند!

موفقیت های آدریانا تنها با این سال ها محدود نمی شود. در سال 2008 عکسی که او به تقلید از سبک “آنجی دیکینسون” (سال 1966) گرفته بود، بر روی جلد اول مجله Esquire قرار گرفت و فروش بسیار بالایی را برای آن رقم زد.

این عکس در واقع به مناسبت هفتاد و پنجمین سالگرد تاسیس این مجله چاپ شد و در آن مدل های معروف دیگری نیز همچون “الساندرو آمبروسیو”، “کارولینا کورکووا”، “سلینا ای بانکز” و “ایزابل گولارت” حضور داشتند.

این مطلب را از دست ندهید
زندگینامه مهراوه شریفی نیا بازیگر محبوب سریال های ایرانی

زندگینامه ی آدریانا لیما,آدریانا لیما کیست,بیوگرافی آدریانا لیما,

در سال 2006 آدریانا لیما توانست تا در میان پردرآمدترین سوپر مدل های جهان، رتبه پنجم را به خودش اختصاص دهد. او در سال 2007 فعالیت هایش را از طریق حضور در تبلیغات جواهر، دستکش و کفش ادامه داد.

آدریانا در سال 2008 عنوان چهره سال مکزیک را به خودش اختصاص داد و با پیشرفت های فوق العاده ای که کسب کرد، در سال 2007 و 2008 با رتبه چهارم از پر درآمدترین مدل های دنیا در لیست مجله فوربس قرار گرفت.

این مدل مشهور با فعالیتش در برند ویکتوریا سکرت توانست تا به اوج محبوبیت و شهرت خودش برسد و یکی از برترین فرشتگان این کمپانی باشد.

همانطور که خودش گفته است، پس از سال های طولانی فعالیت در این برند، کمپانی ویکتوریا سکرت همواره حکم خانه دوم را برای او دارد.

زندگینامه آدریانا لیما,زندگینامه ی آدریانا لیما,آدریانا لیما کیست,

زندگی شخصی آدریانا لیما

آدریانا در سال 2008، در سن 27 سالگی با “مارکو جاریک” که بهترین دوستش به شمار می رفت نامزد کرد. این زوج دوست داشتنی یک سال بعد، یعنی در ولنتاین سال 2009 ازدواج شان را به صورت رسمی ثبت کردند.

حاصل این ازدواج دخترهای دوست داشتنی ای به نام های ولنتینا (متولد 2009) و سیینا (متولد 2012) هستند. جالب است بدانید که آدریانا از معدود افرادی به شمار می رود که همواره به صورت آشکارا در مورد ازدواجش صحبت می کند.

شاید برای تان جالب باشد که بدانید آدریانا برخلاف باقی سوپر مدل ها، شخصی بسیار مذهبی می باشد که همواره به کلیسا می رود.

او پس از ازدواجش با مارکو، به دنبال دریافت تابعیت صربستانی بود، اما در خواستش در این رابطه پذیرفته نشد.

بیوگرافی آدریانا لیما,زندگینامه آدریانا لیما,زندگینامه ی آدریانا لیما,

متاسفانه این رابطه معروف در سال 2014 به جدایی ختم شد و سرانجام آن ها در سال 2016 به صورت رسمی از یکدیگر طلاق گرفتند.

آدریانا در زندگی شخصی اش از روتین منظم ورزشی پیروی می کند، زیرا همانطور که خودش گفته است، تناسب اندام برای او اولویت خاصی دارد.

یکی از حقایق جذاب در مورد این مدل مشهور آن است که او عاشق امتحان کردن غذاهای ملل مختلف می باشد و حتی سالم بودن یا نبودن آن ها هم چندان اهمیتی برایش ندارد!

او در یکی از مصاحبه هایش گفته است که علاقه داشته تا تحصیلاتش را در رشته پزشکی ادامه دهد.

آدریانا لیما کیست,بیوگرافی آدریانا لیما,زندگینامه آدریانا لیما,

فیلم های آدریانا لیما

این مدل مشهور در کنار عرصه مادلینگ، فعالیت های دیگری در زمینه هنرپیشگی نیز داشته است.

او با عنوان نقشی کوتاه درفیلم The Hire حضور داشته و همچنین در سریال معروف How I Met Your Mother نیز به ایفای نقش پرداخته است.

او در سال 2001 نیز با حضور در فیلمی با عنوان The Follow توانست تا در کنار افرادی مانند “فارست ویتاکر” و “میکی راکی” به هنرنمایی بپرداد.

شبکه اجتماعی
Adriana Lima InstagramAdriana Lima FacebookAdriana Lima Twitter
پیشنهاد می کنم همین حالا از خدمات سایت دیجی فالوور استفاده کنید. اگر به دنبال فالوور ایرانی اینستاگرام هستید برای ورود به این سایت روی “خرید فالوور اینستاگرام” کلیک نمایید

برای خرید فالوور اینجا کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دکمه بازگشت به بالا