بیوگرافی

زندگینامه الن پیج بازیگر کانادایی

بیوگرافی الن پیج (زندگینامه هنرمندان)

الن گریس فیلیپاتس پیج که با نام “الن پیج” معروف شده است، کانادایی تبار و بازیگری جوان و بسیار با استعداد می باشد که در آثار مشهور زیادی نقش آفرینی کرده است.

از معروف ترین فیلم هایی که وی در آن هنرنمایی کرده است می توانیم به فیلم های “جونو” ساخته جیسون رایتمن، فیلم “inception” یا “تلقین” با کارگردانی کریستوفر نولان، فیلم ” مردان ایکس: روزهای گذشته آینده” و “آغاز” اشاره کنیم.

الن پیج با نقش آفرینی فوق العاده اش در فیلم “جونو” توانست تا توجهات زیادی را به خودش جلب کرده و همچنین جوایز زیادی را از آن خود کند.

ما قصد داریم تا در این مطلب به معرفی زندگی نامه الن پیج بازیگر، ستاره سینمای هالیوودی بپردازیم.

عکس الن پیج

بیوگرافی الن پیج,بیوگرافی الیوت پیج,زندگی نامه الن پیج,

الن پیج کیست؟ الن پیج، آنطور که خودش گفته همواره از کودکی به حرفه بازیگری علاقه مند بوده و این علاقه از دوران کودکی همراه با الن رشد کرده است. وی به عنوان اولین قدم در این راه، در مدرسه هنرهای نمایشی نپتون ثبت نام کرده و تحت آموزش های بازیگری قرار گرفت.

الن به عنوان اولین تجربه اش برای حضور در صحنه، در سال 1999 موفق شد تا در یک شوی تلویزیونی با عنوان pit pony نقش آفرینی کند.

در واقع حضور الن در این برنامه باعث شد تا نامش به عنوان یک هنر پیشه تازه کار و توانا، بر سر زبان ها بیوفتد.

پس از شوی pit pony الن توانست در چند فیلم کانادایی دیگر نیز نقش آفرینی کند، اما هیچ یک از آن ها نتوانستند موفقیت چشم گیری برایش به همراه داشته باشند.

این اتفاق باعث شد تا الن برای ادامه حرفه بازیگری اش به هالیوود برود. سرآغاز فعالیت های الن پیج به عنوان بازیگری در هالیوود، به نقش آفرینی در فیلمhard candy برمی گردد.

زندگینامه الن پیج,بیوگرافی الن پیج,بیوگرافی الیوت پیج,

هنرنمایی بسیار خوب وی در این فیلم باعث شد که او شانس حضور در فیلم X-Men: The last stand را پیدا کرده و در آن به نقش آفرینی بپردازد.

حضور الن، آن هم تنها به عنوان نقش های مکمل در فیلم ها، موردی نبود که بتواند او را راضی کند، اما سرانجام به علت مهارت های بازیگری اش توانست به عنوان نقش اصلی در فیلم “جونو” حضور پیدا کند.

آغاز دوران شهرت الن به بازی در این فیلم بازمی گرد و راجر ایبرت در مورد نقش آفرینی الن در فیلم جونو گفته بود: “آیا می توانید بازیگری بهتر از الن برای ایفای نقش در این فیلم پیدا کنید؟ من که بعید می دانم!”

بهتر است بدانید که این بازیگر در سال 2020 به صورت رسمی تغییر جنسیت اش را اعلام کرده و نامش را نیز به “الیوت پیج” تغییر داده است.

زندگی نامه الن پیج,زندگینامه الن پیج,بیوگرافی الن پیج,

دوران کودکی الن پیج

در زندگینامه الن پیج آمده است که: الن پیج متولد 21 فوریه سال 1987 بوده و در هلیفکس، نووا اسکوشیا، واقع شده در کشور کانادا به دنیا آمده است.

مادر وی مارلا فیلتاس نام داشته و معلم می باشد، پدر الن نیز به نام دنیس پیج، طراح گرافیک است.

همانطور که گفتیم، علاقه الن به حرفه بازیگری از همان دوران کودکی اش شروع به جوانه زدن کرد و به همین دلیل او تصمیم گرفت تا در مدرسه هنرهای نمایشی نپتون، تحت آموزش قرار گیرد.

این مطلب را از دست ندهید
زندگینامه وارن بافت از ثروتمندترین سرمایه گذاران دنیا

الن در دوران کودکی اش از بچه های بسیار پرتحرک و فعال به شمار می رفته است، همین ویژگی او باعث شد تا الن به حرکات اکشن علاقه مند شده و برای تقلید حرکات آرنولد، تلاش کند.

جالب است بدانید که وی دوران تحصیلی دبیرستانش را در 4 مدرسه ی متفاوت پشت سر گذاشته است. او ابتدا در مدرسه زبان هالیفاکس و بعد در دبیرستان ملکه الیزابت به ادامه تحصیل مشغول بوده است.

آکادمی Vaughan Road نیز سومین محل تحصیل الن به شمار می رفته، اما او سرانجام در دبیرستان Shambhala به تحصیل مشغول شده و بالاخره در سال 2005 از این مدرسه فارغ التحصیل می شود.

بیوگرافی الیوت پیج,زندگی نامه الن پیج,زندگینامه الن پیج,

زندگی حرفه ای الن پیج

الن پیج در حالی که تنها 10 سال داشته است، توانست تا به عنوان اولین تجربه بازیگری اش در سال 1999 در یک شوی تلویزیونی با عنوان pit pony حضور پیدا کند.

این برنامه تلویزیونی توانست توجه مردم را به خوبی جلب کرده و به سرعت محبوب شود. همین اتفاق باعث شد تا الن پیج به عنوان بازیگری تازه کار شناخته شده و بتواند در فیلم های کانادایی دیگر نیز به هنرنمایی بپردازد.

الن پیج در سن 16 سالگی توانست تا در فیلمی با عنوان “پل ماریان” نقش آفرینی کند، اما این فیلم نتوانست موفقیت چشم گیری برای وی به همراه داشته باشد.

اما بازی در این فیلم برای الن تجربه ای بسیار شگفت انگیز به شمار می رفت، زیرا او توانست با هنرمندان مشهوری مانند مولی پارکر، Rebeca Jenkins و Stacy هم بازی شود.

الن مدتی پس از این فیلم در سال 2002 توانست با بازی کردن یک نقش کوتاه در فیلم “دهان به دهان” دوباره توجه ها را به سمت خودش جلب کند.

الن پس از این فیلم، راهش را از طریق وارد شدن به دنیای هالیوود و هنرنمایی در فیلم Hard Candy ادامه داد.

توانایی های بازیگری وی در این فیلم باعث شد تا او بتواند در قدم بعدی در فیلم X-Men: The Last Stand حضور پیدا کند.

البته الن پیچ پیش از این نیز در سال 2002 حضور در این مجموعه را با بازی در فیلم مردان ایکس 2 تجربه کرده و توسط مردم شناخته شده بود.

در سال 2007، شهرت الن پیج به عنوان بازیگری توانا، با بازی در فیلم جونو به اوج خودش رسید و توانست توجهات زیادی را به خودش جلب کند.

الن در سن 24 سالگی اش موفق شد تا با هنرنمایی در فیلم تلقین، موفقیت های چشم گیری را در این عرصه تجربه کند.

علاوه بر آن، فرصت نقش آفرینی در کنار هنرمندان بزرگی همچون لئوناردو دی کاپریو، جوزف گوردون لویت، کن واتانابه و تام هاردی باعث شد تا الن بتواند تجربه های ارزنده ای در زمینه بازیگری کسب کند.

وی در سن 30 سالگی حرفه اش را با حضور در سریالی با عنوان “زندگی من به عنوان یک کدو” ادامه داد.

الن پیج به عنوان یک بازیگر در دوران فعالیت حرفه ای اش، بیشتر در عرصه سینما فعال بوده است. وی تا کنون سابقه ایفای نقش در 32 اثر مختلف را داشته که 24 تا از آن ها سینمایی بوده اند.

این مطلب را از دست ندهید
10 حقیقت جالب از زندگی جانلوئیجی بوفون

بیوگرافی الن پیج,بیوگرافی الیوت پیج,زندگی نامه الن پیج,

زندگی شخصی الن پیج

الن در زندگی شخصی اش به فعالیت های ورزشی مختلفی علاقه مند است که از مهم ترین های آن ها می توان به دو و میدانی، بسکتبال، شنا، دوچرخه سواری، اسکیت، اسنو بورد و فوتبال را نام برد.

جالب است بدانید که وی برای هنرنمایی در فیلم “دهان به دهان” تمام موهایش را از ته تراشیده بود!

صمیمی ترین دوستان الن در زندگی شخصی اش اولیویا تیرلبی و بن فاستر هستند. الن خودش را یک فمینیست می داند و به همین علت در فیلم هایی که قرار است به عنوان یک دختر جوان نقش آفرینی کند، حساسیت های زیادی به خرج می دهد.

الن در زندگی روزمره از سبک وگانیسم پیروی می کند و در سال 2014 توسط بنیاد مردمی رعایت اصول اخلاقی در برابر جانوران، به همراه جرد لتو به عنوان جذاب ترین گیاهخواران انتخاب شدند.

الن پیج با نام مستعار “کانادایی کوچک” نیز شناخته می شود. بهتر است بدانید که وی در سال 2020 به صورت رسمی تغییر جنسیتش را اعلام کرده و فعالیت هایش را با نام “الیوت پیج” ادامه می دهد.

وی در سال 2018 با معلم رقص کانادایی به نام اما پورتنر ازدواج کرد، اما این پیوند دوام زیادی نداشت و سرانجام الن و اما در سال 2020 از یکدیگر جدا شدند.

از مهم ترین الگوهای الن می توانیم به مریل استریپ و کین وینسلت اشاره کنیم.

زندگینامه الن پیج,بیوگرافی الن پیج,بیوگرافی الیوت پیج,

جوایز و افتخارات الن پیج

الن پیج با نقش آفرینی در فیلم جونو موفق به دریافت جوایز گلدن گلوب، اسکار، بفتا و همچنین جایزه بهترین بازیگر نقش زن از طرف انجمن بازیگران فیلم شد.

وی همچنین در کارنامه اش جوایز دیگری همچون جایزه ایندیپندنت اسپیریت، جایزه ام تی وی و همچنین جوایز برگزیده نوجوانان به عنوان بهترین بازیگر کمدی را به ثبت رسانده است.

الن با هنرنمایی در فیلم pit pony موفق شد تا جایزه بهترین بازیگر زن در جشنواره فیلم آتلانتیک و همچنین جایزه Gemini را دریافت کند. او در سال 2002 نیز با بازی در سریال “پیدایش” موفق به کسب جایزه Gemini شد.

او با نقش آفرینی در فیلم “ویلبی شگفت انگیز” نیز توانست تا در جشنواره های بین المللی مختلف نامزد دریافت چند جایزه شود.

زندگی نامه الن پیج,زندگینامه الن پیج,بیوگرافی الن پیج,

آثار الن پیج

 • فصل نامرطوب (2002) در نقش جوسلین
 • هارد کندی (2005) در نقش هیلی استارک
 • مردان ایکس: آخرین ایستادگی (2006) در نقش شدو کت/ کیتی پراید
 • یک جنایت آمریکایی (2007) در نقش سیلیویا لایکنس
 • جونو (2007) در نقش جونو
 • تکه های تریسی (2007) در نقش تریسی
 • طاووس (2010) در نقش مگی
 • تلقین (2010) در نقش آریادنه
 • سوپر (2010) در نقش لیبی
 • تقدیم به رم با عشق (2012) در نقش مانیکا
 • شرق (2013) در نقش ایزی
 • مردان ایکس: روزهای گذشته آینده (2014) در نقش شدو کت/ کیتی پراید
 • درون جنگل (2015) در نقش نل
 • ملک طلاق (2015) در نقش استیسی
 • تلولا (2016) در نقش تلولا
 • زندگی من به عنوان یک کدو (2016) در نقش رزی
 • مرگ بازان (2017) در نقش کورتنی
 • مرسی (2017) در نقش لوسی
شبکه اجتماعی
Elliot Page InstagramElliot Page TwitterElliot Page FacebookElliot Page Youtube
پیشنهاد می کنم همین حالا از خدمات سایت دیجی فالوور استفاده کنید. اگر به دنبال فالوور ایرانی اینستاگرام هستید برای ورود به این سایت روی “خرید فالوور اینستاگرام” کلیک نمایید

برای خرید فالوور اینجا کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دکمه بازگشت به بالا