بیوگرافی

زندگینامه کاردی بی، خواننده و بازیگر هالیوودی

بیوگرافی کاردی بی (زندگینامه هنرمندان)

کاردی بی، خواننده رپ، ترانه سرا و بازیگر تلویزیونی آمریکایی است که ابتداً با قرار دادن چندین پست و ویدیو در فضای مجازی واین و اینستاگرام، به یک چهره مشهور و محبوب اینترنتی تبدیل شد. نخستین آلبوم استودیویی این خواننده با عنوان Invasion of Privacy (2018) با دو آهنگ مقدمه، در شماره یک بیلبورد 200 حضور داشت.

او توانست رکورد تعدادی جریان را بشکند و از طرف RIAA گواهینامه پلاتین سه گانه را دریافت کند و در ادامه توسط بیلبورد به عنوان آلبوم برتر رپ زن 2010 معرفی گردد. آهنگ Bodak Yellow کاردی بی را به دومین خواننده زن رپ تبدیل کرد که با خروجی انفرادی در بالای جدول قرار گرفت (پس از لورین هیل در سال 1998). ما قصد داریم تا در این مطلب به معرفی زندگی نامه شخصی کاردی بی، این رپر معروف آمریکایی بپردازیم.

عکس کاردی بی

اهنگ بیس دار کاردی بی,بیوگرافی کاردی بی,زندگی شخصی کاردی بی,

کاردی بی کیست؟ کاردی بی استارت شهرت را از شبکه های اجتماعی واین و اینستاگرام در زمینه استریپ زد و چند کلیپ از خود منتشر نمود. از سال 2015 تا 2017 او به عنوان یک بازیگر ثابت در مجموعه تلویزیونی VH1 Love & Hip Hop: New York دیده شد، که پیگیری او از آرزوهای موسیقی خود را به تصویر می کشید. او موفق شد که 4 شماره از سینگل ترک های Billboard Hot 100 در آمریکا را به نام خود به ثبت برساند. ترک «من آن را دوست دارم» توانست نام وی را در لیست بهترین موزیک های چندگانه در ردیف اول قرار دهد.

همچنین مشارکت با تیم «Maroon 5» در ترک «Girls Like You» باعث شد او را به تنها خواننده زن رپ تبدیل کند که سه بار در رتبه 100 هات قرار بگیرد. کاردی بی توسط مجله فوربس به عنوان یکی از بانفوذترین رپرهای زن در تمام دوران شناخته می شود. وی بالاترین گواهینامه رپ زن در همه زمان ها در رتبه بندی RIAA’s Top Artists را دارد، همچنین در میان ده هنرمند زن دارای گواهینامه برتر است و دارای بهترین آهنگ تایید شده توسط یک هنرمند رپ زن می باشد.

در سال 2018 مجله تایم او را در لیست سالانه 100 فرد با نفوذ جهان قرار داد و در سال 2020 بیلبورد از او به عنوان زن سال تجلیل کرد. این خواننده تا کنون جوایز متعددی را به خود اختصاص داده که در ادامه به آنها اشاره می کنیم.

زندگینامه کاردی بی,کاردی بی کیست,اهنگ بیس دار کاردی بی,

کودکی کاردی بی

در زندگینامه کاردی بی آمده است که وی: بلکالیس مارلنیس آلمانزار معروف به Cardi B در یازدهمین روز از ماه اکتبر سال 1992 در واشنگتن هایتس، منهتن آمریکا متولد شد. نژاد او از یک پدر دومنیکن و یک مادر ترینیدادیاند می باشد و در محله هایبریج در برانکس جنوبی بزرگ شد. مدت زیادی را در خانه مادربزرگ پدری اش در واشنگتن هایتس گذراند و به همین دلیل لهجه غلیظی دارد.

بیوگرافی کاردی بی,زندگی شخصی کاردی بی,زندگینامه کاردی بی,

در سال های نوجوانی او عضوی از باند خونین بود و تحصیل در رشته تئاتر، موسیقی و فناوری را، در یک دبیرستان حرفه ای رنسانس به نام هربرت اچ لمان ادامه داد. کاردی بی در دوران نوجوانی در یک مغازه اغذیه فروشی در تریبکا کار می کرد و بعد از مدتی اخراج شد و مدیرش به او پیشنهاد داد که در استریپ کلاب آن خیابان استریپ کند.

کاردی بی کیست,اهنگ بیس دار کاردی بی,بیوگرافی کاردی بی,

او گفته که تبدیل شدن به یک استریپراستر از بسیاری جهات برای زندگی او مثبت بود: “این واقعاً مرا از بسیاری چیزها نجات داد”. وی اظهار داشت که برای فرار از فقر و خشونت خانگی، در آن زمان پس از رانده شدن از خانه مادرش در یک رابطه توهین آمیز بود و برای به دست آوردن پول کافی تحصیل و رهایی از شرایط بد، دست به این کار زده است. وی پیش از آنکه تحصیل را رها کند، در کالج جامعه منهتن شرکت کرد.

کاردی توانست راه خود را برای صعود به بالا پیدا کند، ابتدا از طریق رسانه های اجتماعی (از طریق واین و اینستاگرام در سال 2013)، سپس به عنوان یک ستاره واقعیت (عشق و هیپ هاپ: نیویورک ) و در نهایت، به عنوان نیرویی در صنعت موسیقی.

این مطلب را از دست ندهید
10 حقیقت جالب از زندگی ابوعلی سینا

زندگی شخصی کاردی بی,زندگینامه کاردی بی,کاردی بی کیست,

در مارس 2019 یک ویدیوی زنده اینستاگرامی از او منتشر شد که در آن اعتراف می کند در زمان حضور خود به عنوان یک استریپتور، به مصرف مواد مخدر و سرقت از مردان پرداخته است. او برای اینکار عذرخواهی نکرد و نوشت: “من برای زنده ماندن آنچه را که باید انجام می دادم، انجام دادم”.

اهنگ بیس دار کاردی بی,بیوگرافی کاردی بی,زندگی شخصی کاردی بی,

دوران حرفه ای کاردی بی

در سال 2015 Cardi B به جمع بازیگران سریال تلویزیونی واقعیتVH1 Love & Hip Hop: New York پیوست و اولین بار در فصل شش پخش شد. جیزبل او را ستاره برجسته فصل ششم نمایش دانست. فصل های ششم و هفتم روایتگر ستاره شدن وی و روابط آشفته او با نامزد زندانی اش است. در تاریخ 30 دسامبر 2016 پس از دو فصل او اعلام کرد که برای ادامه فعالیت در موسیقی برنامه را ترک خواهد کرد.

زندگینامه کاردی بی,کاردی بی کیست,اهنگ بیس دار کاردی بی,

در 15 دسامبر 2015 با آهنگ”Cheap Ass Weave”  اولین موسیقی ویدیویی خود را انجام داد. در 12 سپتامبر 2016 گروه KSR مجموعه ای را با عنوان «دست کم گرفته» منتشر کرد که در واقع همکاری هنرمندان گروه های KSR Cardi B ، HoodCelebrityy ، SwiftOnDemand ، Cashflow Harlem و Josh X بود. این برنامه قبلاً فقط برای شرکت کنندگان در تور آمریکایی آنها منتشر شده بود.

بیوگرافی کاردی بی,زندگی شخصی کاردی بی,زندگینامه کاردی بی,

در 20 ژانویه 2017 دومین میکس تیپ خود را با نام Gangsta Bitch Music منتشر کرد. در فوریه 2017 Cardi B برای رویدادی در هفته مد نیویورک با لوازم آرایشی MAC و Gypsy Sport ریو Uribe همکاری داشت. در آوریل 2017 وی در فیلم “AZ of Music” iD با حمایت مالی مارک جیکوبز حضور یافت.

در ماه مه 2017 نامزدهای جوایز BET  اعلام شدند و Cardi B به عنوان بهترین هنرمند جدید و بهترین هنرمند زن هیپ هاپ مشخص گردید. در 16 ژوئن 2017 Atlantic Records اولین آهنگ تجاری Cardi B را با نامBodak Yellow ” ” از طریق توزیع دیجیتال منتشر کرد.

کاردی بی کیست,اهنگ بیس دار کاردی بی,بیوگرافی کاردی بی,

او این تک آهنگ را در The Wendy Williams Show و Jimmy Kimmel Live اجرا نمود. این آهنگ در مورخ 25 سپتامبر 2017 برای چندین ماه صدر نمودار Billboard Hot 100 قرار گرفت و Cardi B به عنوان اولین خواننده رپ با تک آهنگ انفرادی این کار را انجام داد. سردبیر تایم آن را “سرود رپ تابستان” خواند. توسط منتقدان موسیقی واشنگتن پست و Pitchfork به عنوان بهترین آهنگ سال 2017 انتخاب شد.

این ترانه نامزدی بهترین اجرای رپ و بهترین آهنگ رپ را در شصتمین دوره جوایز گرمی دریافت کرد. کاردی در جدول هنرمندان برتر پایان سال بیلبورد 2018 رتبه پنجم را کسب نمود.

زندگی شخصی کاردی بی,زندگینامه کاردی بی,کاردی بی کیست,

او به بیشترین جریان آلبوم سال توسط یک هنرمند زن در سطح جهانی در اپل موزیک دست یافت، و در اسپاتیفای به عنوان پرطرفدارترین هنرمند زن در ایالات متحده در رتبه بندی برتر قرار گرفت. همچنین در سال 2018 نیورک تایمز او را در لیست سالانه 100 فرد با نفوذ جهان قرار داد.

NME در مقاله مروری در پایان دهه خود اظهار داشت که این دوره “وی را به عنوان ملکه جدید رپ” تضمین می کند. کاردی بی در شصت و یکمین جایزه گرمی نامزد دریافت پنج جایزه شد، از جمله برای آلبوم سال، بهترین آلبوم رپ و ضبط سال (“من آن را دوست دارم”). وی پس از لورین هیل (1999) و میسی الیوت (2004)، به سومین رپر زن برای آلبوم سال تبدیل گردید.

اهنگ بیس دار کاردی بی,بیوگرافی کاردی بی,زندگی شخصی کاردی بی,

در 10 فوریه 2019 موفق به کسب شش جایزه از جمله برای 100 آهنگ برتر شد. مقاله ای از Omaha World-Herald او را “بزرگترین خواننده رپ در جهان” نامید. کاردی بی اولین بار در فیلم Hustlers به کارگردانی لورن اسکافاریا، مقابل جنیفر لوپز، کنستانس وو و لیلی رینهارت نخستین فیلم خود را اجرا کرد. این فیلم در 13 سپتامبر 2019 با استقبال منتقدان منتشر شد.

این مطلب را از دست ندهید
زندگینامه سارا خادم الشریعه شطرنج باز پرافتخار کشور

در دسامبر 2019 کاردی بی اولین تور خود را در آفریقا آغاز و در نیجریه و غنا به اجرای برنامه پرداخت. به گفته اسپاتیفای، وی بهترین جریان زن رپ در سال 2019 در ایالات متحده بود.

زندگینامه کاردی بی,کاردی بی کیست,اهنگ بیس دار کاردی بی,

کاردی تک آهنگ WAP را با حضور خواننده رپ آمریکایی Megan Thee Stallion در 7 آگوست 2020 به عنوان تک آهنگ دوم آلبوم استودیویی آینده خود منتشر کرد. این آهنگ مورد تحسین منتقدان قرار گرفت و به دلیل پیام های مثبت جنسیتی آن مورد ستایش قرار گرفت.

تک آهنگ  WAP نخستین آهنگ شماره یک در افتتاحیه نمودار Billboard Global 200 شد. Cardi B برای سومین بار در مراسم سال 2020 برنده جایزه موسیقی بیلبورد برای بهترین هنرمند رپ زن معرفی گردید. در دسامبر سال 2020 او به عنوان اولین خواننده زن رپ در جوایز موسیقی بیلبورد زنان انتخاب شد.

بیوگرافی کاردی بی,زندگی شخصی کاردی بی,زندگینامه کاردی بی,

زندگی شخصی کاردی بی

کاردی بی کاتولیک است و در مصاحبه هایش به رابطه قوی خود با خدا اشاره کرده و اغلب گفته که مستقیماً با خدا ارتباط برقرار می کند. خواهر کوچکتر او، هنسی کارولینا نیز در شبکه های اجتماعی طرفداران زیادی دارد و او را برای دریافت جوایزی مانند جوایز گرمی 2017 همراهی می کند. وی ساکن Edgewater، نیوجرسی بوده و یک آپارتمان را به مبلغ 3000 دلار در ماه اجاره کرده که به گفته خودش دو برابر یک واحد با اندازه معادل آن در منهتن خواهد بود. از اوایل سال 2017 کاردی بی شروع به ملاقات عمومی با خواننده رپ آمریکایی افست، از گروه هیپ هاپ جنوبی Migos کرد.

کاردی بی کیست,اهنگ بیس دار کاردی بی,بیوگرافی کاردی بی,

هنگام صحبت در مورد رابطه اش با افست، به The Fader گفت: این یک نعمت است که من با او و دوستانش ملاقات می کنم. من می بینم که آنها چقدر سخت کار می کنند و این باعث انگیزه من برای کار بیشتر شده است.” Cardi B و Offset در 27 اکتبر نامزد شدند و در 7 آوریل 2018 کاردی فاش کرد که فرزند افست را باردار است و در ژوئیه 2018 اولین فرزند دختر خود را با نام Kulture Kiari Cephus به دنیا آورد. در دسامبر 2018 او در اینستاگرام اعلام کرد که از افست جدا شده است، هرچند که این دو بعداً به هم پیوستند.

در فوریه 2019 این زوج برای حضور در گرمی ها حضور عمومی پیدا کردند. وی هنگام سخنرانی پذیرش بهترین آلبوم رپ او را در صحنه همراهی کرد. در سپتامبر 2020 گزارش شد که Cardi B تقاضای طلاق کرده اما ماه بعد مشخص شد که آنها دوباره با هم هستند.

زندگی شخصی کاردی بی,زندگینامه کاردی بی,کاردی بی کیست,

فیلم های کاردی بی

تلویزیون

 • سال 2015 – 17، فیلم VH1 Love & Hip Hop: New York
 • سال 2015، فیلم حس غیرمعمول با شارلاما
 • سال 2016، فیلم Kocktails with Khloé
 • سال 2017، فیلم مری جین بودن
 • سال 2017، فیلم میدان های هیپ هاپ
 • سال 2018، فیلم شنبه شب زنده
 • سال 2018، فیلم نمایش امشب با بازی جیمی فالون
 • سال 2019، فیلم ناگفته های هیپ هاپ
 • سال 2019، فیلم ریتم + جریان

سینمایی

 • سال 2019، فیلم هیاهو
 • سال 2021، فیلم F9

آلبوم ها

 • سال 2018، آلبوم تعرض به حریم خصوصی (Invasion of Privacy)

اهنگ بیس دار کاردی بی,بیوگرافی کاردی بی,زندگی شخصی کاردی بی,

افتخارات کاردی بی

کاردی بی دریافت کننده جوایز متعددی از جمله جایزه گرمی، هشت جایزه موسیقی بیلبورد، پنج رکورد جهانی گین، چهار جایزه موسیقی آمریکایی، چهار جایزه موسیقی MTV Video، چهار جایزه BET و یازده جایزه BET Hip Hop است. در سال 2019 جایزه ASCAP را به عنوان ترانه سرای سال دریافت کرد و به عنوان اولین رپر زن موفق به دریافت این جایزه شد. برای دومین بار این افتخار را در سال 2020 به خود اختصاص داد و باعث شد او اولین آهنگساز زن باشد که دو بار این جایزه را از آن خود کرده است. در سال 2020 به عنوان اولین خواننده زن رپ در جوایز موسیقی بیلبورد زنان انتخاب شد.

شبکه اجتماعی
Cardi B InstagramCardi B TwitterCardi B Facebook

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا